Archiwum kategorii Z życia wzięte

Pożar ciężarówki przy stacji paliw w Kcyni

Autor: dnia wtorek, 30 Wrzesień, 2014

30 września 2014 r. kilka minut po godzinie 12.00 kcyńska jednostka straży pożarnej została zaalarmowana do pożaru samochodu ciężarowego, do którego doszło na ul. Poznańskiej w Kcyni. Kilkanaście metrów przed stacją paliw ORLEN, zapaliła się komora silnika samochodu IVECO. W bardzo krótkim czasie od wezwania pożar ciężarówki z przyczepą gasiły już dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Podanie dwóch prądów środka pianotwórczego skutecznie stłumiło rozprzestrzeniający się ogień. Spłonęła komora silnika i kabina kierowcy, który wyszedł z samochodu o własnych siłach. Droga wojewódzka nr 241 została zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Grocholin i Dziewierzewo. Na miejscu akcji pracował Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie mł. bryg. Mariusz Mantych. Około godziny 15.00 spalona ciężarówka została odwieziona z miejsca zdarzenia przez specjalny holownik.

Czytaj dalej>>>


Nieszczęśliwy wypadek na terenie warsztatu samochodowego w Kcyni

Autor: dnia piątek, 26 Wrzesień, 2014

W czwartek, 25 września 2014 r. około godziny 10.15 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na terenie jednego z zakładów pracy na terenie Kcyni. Na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy medyczni i strażacy z Kcyni oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Bydgoszczy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

Czytaj dalej>>>


Osobówka kontra dostawczak

Autor: dnia środa, 24 Wrzesień, 2014

24 września 2014 r. chwilę po godz. 9.00 przy zjedzie z szubińskiej obwodnicy na ulicy Sienkiewicza w Szubinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego. Kierujący Mercedesem Sprinter nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego samochodu także Mercedesa na niemieckich tablicach rejestracyjnych, w wyniku czego wjechał w tył osobówki gdy ta zahamowała chcąc zjechać na pobocze. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Po dotarciu na miejsce strażaków, okazało się, że kierująca osobówką uskarża się na ból szyi oraz w klace piersiowej. Niezwłocznie na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, które po wstępnym przebadaniu przewiozło poszkodowaną do szubińskiego szpitala na szczegółowe badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Zadaniem strażaków polegało na odłączenie instalacji elektrycznej w dostawczym Mercedesie oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych, które wydostały się na jezdnię. Do tej czynności wezwano drugi zastęp strażaków. Po otrzymaniu informacji, że kierująca osobówką nie wymaga dalszej hospitalizacji, sprawca kolizji został ukarany przez policjantów, mandatem karnym oraz doliczono mu 6 punktów.

Czytaj dalej>>>


Potrącono kobietę jadącą rowerem w Nakle nad Notecią

Autor: dnia piątek, 12 Wrzesień, 2014

12 września 2014 r. około godz. 19.20 na ul. P. Skargi została potrącona przez samochód osobowy marki BMW kobieta jadąca rowerem, która skręcała na parking Lidla. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia i patrol Policji. Potracona kobieta trafiła do nakielskiego szpitala.

Czytaj dalej>>>


Niefortunne hamowanie

Autor: dnia czwartek, 11 Wrzesień, 2014

11 września 2014 r. chwilę po godz. 12.00 doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 247 Kcynia – Szubin w miejscowości Ameryczka. Na prostym odcinku drogi samochód ciężarowy przewożący drewno, zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Przyczyną tego niefortunnego manewru było gwałtowne hamowanie przed przebiegającą zwierzyną leśną, w wyniku czego samochód oraz naczepa straciła sterowność. Samochód zsunął się ze skarpy, a przewożone bale rozsypały się na pobliskie pole. Kierujący Tirem wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służ ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Kierujący samochodem ciężarowym po wstępnym przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego został przewieziony do szubińskiego szpitala na dalsze badania. Zadanie strażaków polegało na odłączeniu instalacji elektrycznej, sprawdzeniu szczelności zbiorników z paliwem i płynami oraz kierowaniem ruchem. Samochód i drewno całkowicie znajduje się poza obrysem jezdni, nie stanowiąc zagrożenia w ruchu kołowym na DK 247. Najprawdopodobniej w momencie kiedy zostaną rozpoczęte prace nad wyciągnięciem Tira z rowu oraz posprzątanie drewna z pola mogą wystąpić utrudnienia na wspomnianym odcinku drogi krajowej.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Żurawi – pierwszy wyjazd nowej karetki do wypadku

Autor: dnia środa, 10 Wrzesień, 2014

10 września 2014 r. pięć minut po godzinie 17.00 kcyńscy ratownicy i strażacy zostali wezwani do dachowania samochodu na trasie Kcynia – Dziewierzewo. Okazało się, że służby ratunkowe pędziły do Dziewierzewa przez Miastowice, a do zdarzenia doszło tuż przed przejazdem kolejowym w Żurawi. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że jadący od strony Dziewierzewa samochód osobowy marki fiat Cinquecento zjechał na lewy pas drogi i wpadł do przydrożnego rowu. To był pierwszy wyjazd nowej karetki z Kcyni do wypadku drogowego. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanemu pomocy po czym kierowca fiata został odwieziony do szpitala. Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali strażacy z OSP w Dziewierzewa, Kcyni oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego na pasach przy Urzędzie Miejskim w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 8 Wrzesień, 2014

8 września 2014 r. o godz. 9.40 w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej, na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim doszło do potrącenia pieszego. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio jadąc od strony miasta nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, którym przechodził 90-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej samochód wpadł w delikatny poślizg na mokrej nawierzchni. W momencie uderzenia mężczyzna znajdował się na środku wspomnianego przejścia. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy został zabrany do Szpitala Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych droga gminna była zblokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu zakończenia czynności procesowych prowadzonych przez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego KP Nakło oraz policjantów z szubińskiego komisariatu.

Czytaj dalej>>>


Spaleniu uległo 10 balotów [FILM]

Autor: dnia niedziela, 7 Wrzesień, 2014

7 września 2014 r. chwilę po godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy na jednym z pól w okolicach miejscowości Tur. Natychmiast na miejsce zadysponowano miejscowy zastęp OSP oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po dodarciu na miejsce okazało się, że nadpaleniu lub całkowitemu spaleniu uległo dziesięć balotów. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą palących się balotów oraz rozgarnięciu widłami słomy w celu dotarcia do zarzewia ognia. Na miejsce wezwano patrol policji, celem ustalenia ewentualnych sprawców pożaru.

Czytaj dalej>>>


Pożar poszycia leśnego w okolicach Turu [FILM]

Autor: dnia piątek, 5 Wrzesień, 2014

5 września 2014 r. chwilę po godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Tur - Osada Leśna między Samoklęskami Małymi, a Turem. Natychmiast na miejsce zdarzenie zadysponowano zastęp OSP Tur oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Był to pierwszy wyjazd do akcji nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczy, który szubińska jednostka otrzymała na stan 17 lipca 2014 r. >>>>. Po przybyciu na miejsce zastępów okazało się, że znacznemu spaleniu uległo poszycie. Czynności strażaków polegały na zlaniu wodą oraz gaszeniu tłumicami zarzewia ognia. Łącznie spaleniu uległo 11 arów poszycia leśnego. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin oraz patrol policji.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia środa, 3 Wrzesień, 2014

3 września 2014 r. około godz. 12.40 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Nowej z obwodnicą (droga krajowa nr 10) w Nakle nad Notecią, w którym zostały poszkodowane dwie osoby posiadające obywatelstwo Niemiec. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Nissan Qashqai wyjechał na obwodnicę i został uderzony przez jadący samochód marki Volkswagen Tauareg z kierunku Wyrzyska. Samochody zostały poważnie uszkodzone. Kierowcą Volkswagena zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy zabrał poszkodowanego z Nissana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, dwa zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, Policja.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie za dachowaniem w gminie Szubin

Autor: dnia niedziela, 31 Sierpień, 2014

31 sierpnia 2014 r. o godz. 11.45 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Małe Rudy, na drodze powiatowej łączącej Rynarzewo z Łabiszynem. Natychmiast na miejsce zadysponowano zespół pogotowia ratunkowego z Szubina i powiatu żnińskiego, OSP Rynarzewo oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Najprawdopodobniej wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na łuku drogi samochód osobowy marki Nissan Serena dachował. W wyniku tego zdarzenie poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przewiezione na dalsze badania do szpitala, pozostałym podróżującym nissanem nic poważnego się nie stało. Podczas prowadzonych działań w Małych Rudach, o godz. 12.02 wpłynęło kolejne zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, tym razem na drodze wojewódzkiej 246,  Szubin – Łabiszyn w miejscowości Drogosław. Do tego zdarzenia zadysponowano helikopter LPR oraz dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, które prowadziły działania w Małych Rudach, na miejscy pozostał zastęp OSP Rynarzewo. Także w Drogosławiu kierujący samochodem marki Fiat Punto podczas manewru wyprzedzania nie dostosował prędkości do panujących warników, w wyniku czego zjechał z drogi, ściął znak informujący o granicy miejscowości i dachował. W tym zdarzeniu drogowym poszkodowany została kierujący fiatem, 18-letni mieszkaniec Szczecinka, który został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala Biziela w Bydgoszczy. W obydwu przypadkach na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Kierowca tira znalazł wiszącego mężczyznę

Autor: dnia piątek, 29 Sierpień, 2014

28 sierpnia 2014 r. około godz. 17.50 kierowca tira wysiadł z samochodu przy ul. Młyńskiej w Nakle nad Notecią i za potrzebą udał się w pobliskie zarośla. Znalazł tam wiszącego mężczyznę w średnim wieku. O znalezisku powiadomił Policję. Na miejsce przybyli technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz powiadomiony zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego, przybyły lekarz stwierdził zgon. Zwłoki mężczyzny zostały zabrane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Czytaj dalej>>>


Kcynia, Nakło, Gorzeń, łącznie 4 zdarzenia w przeciągu 5 godzin

Autor: dnia wtorek, 26 Sierpień, 2014

Skrzyżowanie w Kcyni przy poczcie zawsze należało do niebezpiecznych. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do wypadków i kolizji. Od kilku miesięcy ze względu na przychodnię zdrowia przy ul. Nowej ruch na skrzyżowaniu wzrósł. Tragiczne zdarzenia drogowe udowadniają, że konieczna jest przebudowa skrzyżowania na rondo. 26 sierpnia 2014 r. około godziny 10.45 w Kcyni na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 247 i 241 doszło do wypadku drogowego z udziałem auta osobowego i motoroweru. Citroen C3 jadący od strony miasta wykonujący manewr skrętu w lewo w ulicę 22 Stycznia wymusił pierwszeństwo przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka motorowerzyście. W wyniku tego manewru motorowerzysta uderzył w bok citroena. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia, która w czasie wypadku przebywała poza Kcynią pierwszej pomocy udzielili ratownicy z karetki transportowej, którzy przypadkowo przejeżdżali przez skrzyżowanie. Znakomitą postawą wykazali się także pracownicy „Naszej Przychodni” w Kcyni, którzy najechali na wypadek i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W działaniach ratunkowych udział brali strażacy z OSP w Kcyni, którzy do czasu przyjazdu karetki z Szubina opatrywali poszkodowaną osobę. W Kcyni pracowali także strażacy z JRG nr 2 w Szubinie. Przez kilkanaście minut ruch na skrzyżowaniu został wstrzymany, po czym odbywał się wahadłowo. Miejsce wypadku drogowego lustrowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią. 2 godziny wcześniej także w Kcyni, ale na ulicy 22 stycznia doszło do zdarzenia drogowego, samochód osobowym uderzył w słup. Także w gminie Nakło doszło do dwóch zdarzeń drogowych około godz. 9.30 doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych na ul. Mickiewicza w Nakle nad Notecią.  Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia drogowe w przeciągu pół godziny

Autor: dnia piątek, 22 Sierpień, 2014

W przeciągu pół godziny na terenie gminy Kcynia doszło do dwóch zdarzeń drogowych. 22 sierpnia 2014 r. około godziny 11.30 na skrzyżowaniu drogi 247 w miejscowości Łankowice doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego z pojazdem rolniczym. Ciągnik z przyczepą skręcając w lewo z drogi 247 w kierunku Grocholina nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka fiatowi Palio. W wyniku tego manewru samochód osobowy uderzył w bok ciągnika. Poszkodowanemu kierowcy pomocy udzielili ratownicy medyczni z  Kcyni, po czym został odwieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP w Kcyni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nakle. Około pół godziny później na tej samej drodze w okolicach skrzyżowania do Sipior doszło do kolejnej kolizji. Na prostym odcinku drogi jadący w kierunku Nakła opel Corsa zjechał z drogi do prawego rowu. W wyniku tego manewru auto osobowe dachowało. Kierującej kobiecie i dziecku pomocy medycznej udzielił lekarz pogotowia ratunkowego z Nakła n/Not. W działaniach ratunkowych brali udział strażacy z JRG nr 1 w Nakle n/Not i JRG nr 2 w Szubinie. Okoliczności zdarzenia na miejscu zdarzenia  wyjaśniali policjanci z nakielskiej drogówki. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Poranna kolizja w Szubinie

Autor: dnia środa, 20 Sierpień, 2014

20 sierpnia 2014 r. około godz. 6.40 u zbiegu ulic Kcyńskiej, Jana Pawła II i Kcyńska Nowe Osiedle w Szubinie doszło do kolizji trzech pojazdów, samochodu osobowego marki Audi A3, samochodu dostawczego Citroen Jumper oraz rowerzysty. Na miejsce zdarzenia najechała karetka pogotowia wracająca z wyjazdu do chorego, która w pierwszej kolejności zabrała do szubińskiego szpitala cyklistę. Następnie zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili pomocy przedmedycznej kierującemu citroenem, którego później przekazali zespołowi pogotowia. Według ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce, sprawcą niniejszej kolizji był 20-letni kierujący samochodem dostawczym, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta kierującemu Audi w wyniku czego doszło do zderzenia się dwóch aut, a jeden z nich uderzył w nadjeżdżającego od strony ulicy JPII rowerzystę.  Na szczęście obrażenia cyklisty nie były groźne. Na czas działania służb ratunkowych skrzyżowanie było całkowicie zablokowane, do czasu usunięcia pojazdów i zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitego szkła oraz części karoserii.

Czytaj dalej>>>


Trzy kolizje jednego dnia w powiecie nakielskim

Autor: dnia wtorek, 19 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 r. w gminie Nakło doszło do dwóch zdarzeń drogowych w samym Nakle >>>> oraz Olszewce >>>>. Chwilę przed godz. 20.00 na terenie gminy Szubin doszło do kolejnej tego dnia kolizji. Tym razem na krajowej piątce w miejscowości Nowy Świat. Kierująca samochodem marki Renault Megane rozpoczęła manewr wyprzedzania, który zakończył się zderzeniem bocznym z nadjeżdżającym z kierunku Żnina również samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku zderzenia w samochodach znacznemu uszkodzeniu uległ lewa strona układu kierowniczego łącznie z wyrwaniem kół. Od miejsca zderzenia samochody przemieściły się jeszcze o około 200 metrów każdy. Kierujący Mercedesem zjechał na przeciwległy pas, uderzył delikatnie w drzewo, zatrzymując się na skarpie. Natomiast kierująca Megane zatrzymała się na poboczu drogi mimo, że widoczność zasłaniały jej poduszki powietrze, które uaktywniły się w momencie kontaktu dwóch samochodów. Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe z Szubina i Kcyni oraz patrol policji. W wyniku zderzenia poszkodowani zostali kierujący oraz pasażerka Mercedesa, uskarżali się na ból kręgosłupa oraz klatki piersiowej, zostali oni przewiezieni do szubińskiego szpitala na szczegółowe badania. Na czas działania służb ratunkowy droga krajowa chwilowo była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z drogi i pobocza.

Czytaj dalej>>>


Volkswagenem Golfem uderzyła w drzewo

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 roku około godz. 18.50 doszło do zdarzenia drogowego na drodze powiatowej w miejscowości Olszewka. Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, około 200 metrów za Olszewką w kierunku Dębowa w pewnym momencie zjechała na lewą stronę, wjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta została zabrana karetką pogotowia do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 r. po godz. 16.00 na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W tył stojącego przed światłami samochodu osobowego marki Citroen Xsara uderzył samochód osobowy marki Suzuki Swift. W wyniku zderzenia samochodów poszkodowane zostały trzy osoby z samochodu Citroen – dwoje mężczyzn i kobieta oraz prowadząca samochód Suzuki. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego i Policja. Ruch na ul. Potulickiej jest bardzo utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Kolizja drogowa w Sadkach

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

17 sierpnia 2014 roku około godz. 20.15 na drodze krajowej nr 10, ul. Wyrzyska w Sadkach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie samochód marki BMW jadący od strony Nakła nad Notecią wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający od strony Wyrzyska samochód osobowy marki Toyota, którym jechały trzy osoby w tym dziecko. W wyniku uderzenia poszkodowany został kierujący samochodem Toyota i został zabrany przez pogotowie ratunkowe na obserwację do szpitala. Na drodze krajowej ruch odbywa się wahadłowo. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Przyczyną tragedii prawdopodobnie był samochód niedostosowany do jazdy po polskich drogach

Autor: dnia czwartek, 14 Sierpień, 2014

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku pod Szubinem. Kierowca samochodu na brytyjskich numerach wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Jego auto marki BMW miało kierownicę po prawej stronie. W czasie manewru wyprzedzania TIR-a kierowca BMW wjechał na przeciwny pas jezdni. Zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwka Mazdą. Na miejscu zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne. Dla kierowcy i pasażerki osobowej Mazdy nie było ratunku. Zmarła również 7-letnia dziewczynka, która była reanimowana przez około godzinę. Jej matka przebywa na oddziale intensywnej terapii bydgoskiego szpitala. Na oddziale chirurgii dziecięcej jest również pięcioletni chłopiec. Policjanci ostrzegają. Na drogach regionu od początku lipca w stu dwudziestu pięciu wypadkach zginęło dwadzieścia dziewięć osób.

Czytaj dalej>>>


Oficjalne informacje z KPP Nakło o tragicznym wypadku na obwodnicy Szubina

Autor: dnia środa, 13 Sierpień, 2014

 12 sierpnia 2014 r. krótko przed 19:00 na obwodnicy Szubina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mazdy i bmw, które miało kierownicę z prawej strony. Najprawdopodobniej podczas wyprzedzania, jak ustalili wstępnie policjanci, doszło do zderzenia czołowego pojazdów, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosły 3 osoby, kierujący i pasażerka mazdy (61 i 55 l.) oraz 7-latka podróżująca bmw. Pozostałych troje pasażerów bmw z obrażeniami przewieziono do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, policjanci zorganizowali objazd przez Szubin. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo pod nadzorem szubińskiej prokuratury.

Czytaj dalej>>>


Trzy ofiary śmiertelne wypadku na obwodnicy Szubina

Autor: dnia wtorek, 12 Sierpień, 2014

12 sierpnia 2014 roku około godz. 18.45 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki BMW i Mazdy ze skutkiem tragicznym na obwodnicy Szubina. Na miejscu zginęły dwie osoby jadące samochodem Mazda. 5 osób podróżowało BMW w tym trójka dzieci, czteroosobowa rodzina i brat kierowcy. 4 osoby znajdowały się poza samochodem, 5 letni chłopiec w samochodzie. Natychmiast po przybyciu służ ratunkowych przystąpiono do reanimacji 7 letniej dziewczynki oraz z użyciem sprzętu hydraulicznego rozpoczęto akcję wydostania zakleszczonych osób z mazdy. Pomimo długotrwałej reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych dziewczynka zmarła. W tym tragicznym wypadku zginęły trzy osoby. Trzy osoby trafiły do szpitala, 25 letnia pasażerka bmw oraz 5 i 17 letni chłopcy. W akcji ratowniczej uczestniczyło dziesięć zastępów straży, w tym sześć z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i nr 2 w Szubinie. Na miejscu wypadku przybył oficer operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zespoły karetek pogotowia i Policja. Droga krajowa nr 5 została całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazd przez Szubin. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szubinie wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 5 Sierpień, 2014

5 sierpnia 2014 r. chwile po godz. 10.20 w miejscowości Zamość, na łuku drogi krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego żywe zwierzęta, a dokładnie kury. Na miejsce zadysponowano OSP Rynarzewo, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrole policji. OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Kierujący Scanią nie doznał żadnych obrażeń, interwencja pogotowia nie była potrzebna. Do czasu usunięcia ciągnika siodłowego i naczepy, ruch w miejscu zdarzenia będzie utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Dwa niedzielne pożary w gminie Kcynia

Autor: dnia poniedziałek, 4 Sierpień, 2014

3 sierpnia 2014 r. żar z nieba lał się podczas akcji gaszenia pożaru w Rozpętku. Spaleniu uległa słoma po kombajnie. Jęzory ognia sięgały dwóch metrów, a silne podmuchy wiatru powodowały szybkie rozprzestrzenianie się pożaru. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz dwa wozy bojowe z OSP w Kcyni, OSP w Gromadnie i Dziewierzewie. Pożar gasiły także jednostki OSP Gołańczy i Panigrodza. Bezpośrednio z działań w Rozpętku strażacy zadysponowani zostali do pożaru słomy w balotach w Chwaliszewie. Podczas tego pożaru spaleniu uległo 15 balotów słomy oraz maszyna rolnicza.

Czytaj dalej>>>


Pracowita niedziela dla strażaków

Autor: dnia niedziela, 3 Sierpień, 2014

3 sierpnia 2014 r. kwadrans przed godziną 19.00 na stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o palącym się poszyciu lasy między Kornelinem, a Władysławowem. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin i OSP Rynarzewo. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się około 400 m2 poszycia leśnego, strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia, użyli do tego celu dwóch prądów wody w natarciu. Na miejsce pożaru przybyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin oraz patrol policji z KP Szubin. Na szczególną uwagę oraz słowa uznania zasługuje dwóch mężczyzną, którzy przejeżdżają obok pożaru nie patrząc na niebezpieczeństwo przystąpili do gaszenia ognia łopatami, prowadząc akcję gaśniczą do czasu przybycia strażaków. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna, który przeszedł przez jedno z drzew. Las w tym miejscu ma około 50 lat. Nie było to dzisiaj jedyny wyjazd strażaków do pożaru. W godzina południowych palił się słoma oraz baloty w okolicach Kcyni, Kosowa, był też fałszywy alarm mówiący o zadymieniu w okolicach Turu.

Czytaj dalej>>>


Feralna sobota na drogach powiatu nakielskiego

Autor: dnia sobota, 2 Sierpień, 2014

2 sierpnia 2014 r. chwilę po godz. 19.00 w miejscowości Wąsosz na drodze prowadzące do plaży, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Jak wynika z relacji świadków kierujący jednośladem przestraszył się manewru, który wykonał nadjeżdżający samochód i w wyniku czego nie opanował maszyny i upadł na jezdnię. W skutek tego zdarzenia poszkodowany został kierujący i pasażer Hondy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Wąsosz. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, strażacy ratownicy udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. Po wstępnym przebadaniu poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Również w dniu dzisiejszym około godz. 15.50 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lubaszcz.  Jadący drogą krajową samochód osobowy marki Renault Espace w niewyjaśnianych okolicznościach wjechał do rowu i dachował. Samochodem jechało 5 osób i wszystkie trafiły do bydgoskich szpitali. Najbardziej poszkodowanego 17 latka zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych udział wzięły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zespoły ratownicze karetek  pogotowia, śmigłowiec LPR i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Chrząstowie

Autor: dnia czwartek, 31 Lipiec, 2014

31 lipca 2014 roku około godz. 16.40 w miejscowości Chrząstowo doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jak wynika z wstępnych ustaleń samochód osobowy marki Citroen Berlingo wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania jadącym drogą wojewódzką z kierunku Mroczy. Na miejscu zdarzenia przybyły dwie karetki pogotowia, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz Policja. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Droga wojewódzka nr 241 jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Pożar poddasza w Wolwarku

Autor: dnia środa, 30 Lipiec, 2014

30 lipca 2014 r. o godz. 14.50 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w domu wolnostojące w miejscowości Wolwark przy drodze wojewódzkiej 247 (Szubin-Kcynia). Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz podnośnik hydrauliczny. Do pomocy skierowano również zastępy OSP Szubin, OSP Królikowo, OSP Kcynia oraz zastęp OSP Rynarzewo, który pozostał na zabezpieczeniu w JRG Szubin. W pierwszej fazie działań gaśniczych podano dwa prądy wody w natarciu, dodatkowo użyto podnośnika z działkiem wodnym. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do środka budynku, gdzie również prowadzili akcję gaśniczą. Przybyli na miejsce pracownicy energetyki odłączyli dopływ prądu do budynku, natomiast policjanci z KP Szubin wyznaczyli objazd do Kcyni, ponieważ na czas działań strażaków droga była całkowicie zablokowana. Po opanowaniu ognia, strażacy przystąpili do wywietrzenia pomieszczeń oraz częściowej rozbiórki blacho-dachówki i nadpalonej wierzby dachowej oraz wyniesieniu na zewnątrz  budynku nadpalonych mebli i rzeczy. Przyczyny powstania pożaru na to chwilę nie są znane. Obecnie trwa szacowanie szkód oraz podejmowane są decyzje dotyczące nadpalonego dachu.

Czytaj dalej>>>


Cudem uniknęli zderzenia z przydrożnym drzewem

Autor: dnia wtorek, 29 Lipiec, 2014

Do kolejnego zdarzenia drogowego 29 lipca 2014 r. tuż przed godziną 11.00 doszło w miejscowości Stary Jarużyn. Jadący w kierunku Nakła drogą wojewódzką nr 243 samochód osobowy marki Fiat Marea cudem uniknął uderzenia w drzewo. Kierujący fiatem chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, który skręcał do wioski i siłą rozpędu wjechał do rowu pomiędzy rosnącymi drzewami. Samochodem podróżowała czteroosobowa rodzina, 38 letni mężczyzna, 34 letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 3 lat i 9 miesięcy. Zdarzenie to widzieli jadący z Nakła nad Notecią policjanci, którzy przystąpili do udzielania pomocy i kierowania ruchem. Na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i nr 2 w Szubinie, którzy udzielili pomocy przedmedycznej mężczyźnie do czasu przybycia karetki pogotowia. Trzylatkiem zaopiekowali się policjanci, wspólnie z pluszakiem, którego podarowali maluchowi, natomiast niemowlak cały czas był pod opieką swojej mamy. W zdarzeniu został poszkodowany kierowca samochodu osobowego, który został zabrany do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolejna kolizja na krajowej piątce, tym razem w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 29 Lipiec, 2014

29 lipca 2014 r. chwilę po godz. 9.00 w miejscowości Zamość na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, Pogotowie Ratunkowe z Szubina, Policję oraz helikopter LPR. Do zderzenia doszło w momencie gdy kierujący samochodem Daewoo Lanos chciał skręcić na teren hurtowni, natomiast kilka samochodów dalej kierujący Seatem Toledo rozpoczął manewr wyprzedzania ciągu kilku samochodów. Nie zauważył on skręcającego lanosa i uderzył w jego bok. W wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka lanosa, którą przetransportowano helikopterem do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierującego tymże samochodem karetka pogotowia przewiozła również do bydgoskiego szpitala na dalsze szczegółowe badania. Podróżującym Seatem nic poważnego się nie stało. Ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo, całkowitą przejezdność przywrócono po godz. 13.30. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają Policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>