Archiwum kategorii Z życia wzięte

Kolizja na skrzyżowaniu ul Mroteckiej z krajową 10 oraz potrącenie w Nakle

Autor: dnia sobota, 21 Listopad, 2015

21 listopad 2015 r. około godz. 9:00 doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący z kierunku Mroczy samochód osobowy marki Opel Astra na skrzyżowaniu został uderzony przez samochód ciężarowy marki Man. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast 20 listopada 2015 r. około godziny 19:10 doszło do potrącenia przechodzącej przez przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią kobiety z dwójka dzieci. Jadąca samochodem marki opel astra  od Pl. Konopnickiej potrąciła na wysokości Banku PKO i biblioteki przechodzącą kobietę z dziećmi w wieku 5 i 14 lat.  Dzieci zostały zabrane do szpitala w Bydgoszczy, a kobieta do szpitala w Nakle nad Notecią. Ulica Dąbrowskiego na odcinku od Pl. Konopnickiego do ul. Gimnazjalnej jest nieprzejezdna. Prowadząca samochód była trzeźwa.

Czytaj dalej>>>


Samochód ciężarowy kontra samochód osobowy

Autor: dnia piątek, 20 Listopad, 2015

19 listopada 2015 r. po godz. 19:00 na ul. Bydgoskiej przy nakielskim Spomaszu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego. Kierująca samochodem osobowym marki volkswagen golf czekała na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i ul. Potulickiej na włączenie się do ruchu gdy została uderzona przez skręcający samochód ciężarowy. Samochód osobowy został znacznie uszkodzony, a strażacy musieli uwolnić zakleszczoną kierującą. Bydgoska od skrzyżowania z ul. Potulicką w kierunku ul. Dworcowej została zablokowana. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił na miejscu pomocy medycznej, a następnie zabrał poszkodowaną na obserwację do szpitala. W działaniach ratowniczych ponadto uczestniczyły dwa zastępy Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia środa, 18 Listopad, 2015

18 listopada 2015 r. o godz. 17.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego  mar Volvo Xc70 oraz samochodu Mitsubishi Fuso. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych przez 41-latetniego kierującego osobówką, który na ługu drogi zjechał na przeciwległy pas i zderzył się bokiem pojazdu z nadjeżdżającą ciężarówką. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z KP Szubin. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej piątce był wstrzymany. Poszkodowanego kierującego osobówką przewieziono na dalsze badania do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Strażacy ratowali świnie [FILM]

Autor: dnia środa, 18 Listopad, 2015

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Państwa o kolizji z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą, który po przejechaniu przejazdu kolejowego w Zalesiu/Mycielewie zakończył jazdę na poboczu drogi. We wtorek około godziny 12.30 służby ratunkowe zostały wezwane dokładnie w to samo miejsce i do tak samo wyglądającej kolizji drogowej.Niestety w tym przypadku skutki wylądowania w rowie były o wiele większe, a akcja ratunkowa o wiele bardziej  skomplikowana. Ciężarówka potocznie zwana TIR-em przewoziła około 120 sztuk tucznika. W wyniku przewrócenia się auta na bok częściowemu uszkodzeniu uległa kabina kierowcy i naczepa pojazdu. Na szczęście kierowca z tej opresji wyszedł bez szwanku. Długotrwałej pracy strażakom przyniosły świnie, które trzeba było przełożyć do podstawionego przez przewoźnika innego transportu. Przyglądając się tej trudnej operacji trzeba przyznać, że choć zadanie strażaków wyglądało na trochę śmieszne, to nie było tak łatwe. Znakomitym kunsztem wyprowadzania wystraszonych świnek kierował jeden z pracowników firmy transportowej, ale strażacy pochodzący z Dziewierzewa, Słonaw, Kcyni i JRG w Szubinie wykazywali się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do przeprowadzenia tej nietypowej akcji. Akcję logistycznie wspierało spore grono strażaków, którzy pracowali bezpośrednio przy przeładunku tucznika i kierowaniu ruchem. Na miejscu pracowali także policjanci z nakielskiej drogówki oraz Dowódca JRG w Szubinie bryg. Mariusz Mantych. To był bardzo pracowity dzień dla strażaków, którzy przez kilka godzin prowadzili działania na miejscu zdarzenia. Po przeładunku świń uszkodzone auto zostało wyciągnięte z rowu przy pomocy dźwigu. Na czas tej operacji w kcyńscy policjanci kierowali pojazdy objazdem. W czwartej kolizji, do której doszło prawie w tym samym miejscu kolejny raz zniszczony został witacz Gminy Kcynia. Zdarzenia nie przeżyło 8 tuczników. Na miejscu zdarzenia przez cały czas akcji ratunkowej był lekarz weterynarii.

Czytaj dalej>>>


Kolizja drogowa Opla z Tirem

Autor: dnia wtorek, 17 Listopad, 2015

17 listopada 2015 r. chwilę po godz. 18.30 na tasie Nakło – Szubin DK 247 za miejscowością Szubin Wieś doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Corsa i Tira. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin oraz pogotowie ratunkowe i patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych droga krajowa była zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. Kierujący oraz pasażerka opla zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Kilkanaście minut później doszło do kolejnego niegroźnego zdarzenia z udziałem rowerzysty i Opla Corsa na drodze krajowej nr 5, zjazd z obwodnicy Szubina od strony Żnina. Do obsługi tej kolizji wezwano patrol policji.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego na pasach

Autor: dnia wtorek, 17 Listopad, 2015

17 listopada 2015 r.  chwilę po godz. 14.30 na przejściu dla pieszych przy Placu Wolności w Szubinie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy marki Opel Corsa. Poszkodowany przechodzień został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszych chwilach po wypadku pomocy przedmedycznej poszkodowanemu udzielili uczniowie szubińskiego ogólniaka działających w szkolnej drużynie sanitarnej. Na czas działania służb ratunkowych oraz czynności procesowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


13 piątek, upłynął w miarę spokojnie

Autor: dnia piątek, 13 Listopad, 2015

13 listopada 2015 r. chwilę po godz. 18.30 w miejscowości Zamość droga krajowa nr 5 doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego Renault Scenic i dostawczego Citroena. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe oraz dwa patrole policji z KP Szubin i sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. W wyniku uderzenia osobówka, koziołkowała, w konsekwencji zatrzymała się na dachu. Poszkodowany, kierujący Sceniciem został przewieziony do szubińskiego szpitala na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia pojazdów z drogi. W dniu dzisiejszym strażacy z szubińskiej jednostki zostali wezwani do wyrwy jaka powstała w drodze na ulicy Mickiewicza w Szubinie. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca do czasu przyjazdu ekipy z KPWIK w Szubinie, do której należy usunięcie awarii.

Czytaj dalej>>>


Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Mąkoszynie

Autor: dnia niedziela, 8 Listopad, 2015

Policjanci z Szubina wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątek (06.11) w południe w miejscowości Mąkoszyn. 38-letni kierowca vw golfa na skutek zderzenia z dostawczym peugeotem zginął na miejscu. Sprawę nadzoruje szubińska prokuratura. W piątek, 6 listopada 2015 r. o godzinie 14.26 dyżurny komisariatu policji w Szubinie został powiadomiony o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Mąkoszyn. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec gminy Szubin, kierując vw golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z dostawczym peugeotem. Uderzenie było na tyle silne, że kierowca volkswagena zginął na miejscu. Kierowca auta dostawczego został przetransportowany na badania do szpitala. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają policjanci z Szubina pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Kolizja na obwodnicy Szubina

Autor: dnia środa, 4 Listopad, 2015

4 listopada 2015 r. chwilę po godz. 10.00 na obwodnicy Szubina, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji samochodu osobowego marki VW Golf z dostawczym IVECO. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobówką nie zachowała szczególnej ostrożności i wjechała w tył poprzedzającego ją samochodu dostawczego. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca została przewieziona na dalsze badania do szpitala. Na czas działania służ ratunkowych droga była całkowicie zablokowano, później wprowadzono ruch wahadłowy, do czasu usunięcia pojazdów z drogi.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelny wypadek w Mrozowie

Autor: dnia wtorek, 3 Listopad, 2015

3 listopada 2015 r. około godz. 13:10 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Mrozowo. Zderzył się samochód osobowy marki Hyundai I20 z busem marki Mercedes na rejestracji francuskiej. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 69 letni kierujący samochodem osobowym. 49 letni kierowca busa, obywatel Francji trafił do szpitala. Droga krajowa zablokowana. Więcej szczegółów podamy później. W działaniach ratowniczych uczestniczą dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, zastęp OSP Anieliny, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek w Dąbrówce Słupskiej w tym tygodniu

Autor: dnia sobota, 31 Październik, 2015

30 października 2015 r. kilkanaście minut przed godziną 20.00 doszło do kolnego zdarzenia drogowego tego dnia na krajowej piątce w miejscowości Dąbrówka Słupska. W tym zdarzeniu podobnie jak kilka dni temu w tym miejscu >>> uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i osobówka. W tym przypadku scenariusz zdarzenia był nieco inny. Do Dąbrówki Słupskiej z drogi krajowej skręcał samochód osobowy, za nim zatrzymał się Tir marki DAF, w którego z impetem uderzył drugi Tir maki Volvo.  Chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechała na przeciwległy pas ruchu i zahaczył o jadącego z przeciwnego kierunku Opla Astrę, który wyniku zderzenia zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Na miejsce kolizji zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch na „piątce” odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia drogowe w jednej godzinie

Autor: dnia piątek, 30 Październik, 2015

30 października 2015 r. około godz. 13.30 na obwodnicy Szubina, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji dwóch samochodów, dostawczego Citroena Jumper i Seata Leona. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowia ratunkowego i patrolu policja. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka osobówki, której na miejscu zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy medycznej, nie wymagała ona dalszej hospitalizacji. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Do czasu uprzątnięcia wraków z jezdni do godz. 15.00, ruch odbyła się wahadłowo. Kilkanaście minut później w Szubinie, u zbiegu ulic Bema i Ogrodowej doszło do kolejnej kolizji. Tym razem samochodu osobowego Fiat Brava ze skuterem Zipp. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący jednośladem, który został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Szubinie. W tym przypadku również nie wymagał on długotrwałej hospitalizacji. To zdarzenie zakończyło się dla sprawczyni kolizji, która wymusiła pierwszeństwo, mandatem karnym i nałożeniem 6 punktów karnych za spowodowanie wypadku.

Czytaj dalej>>>


Poszukiwany MARCIN JANOWSKI

Autor: dnia czwartek, 29 Październik, 2015

Poszukiwany MARCIN JANOWSKI. Lat 18. Proszę o wszelkie informacje na jego temat. Co robił ostatnio, z kim się kontaktował. Ostatnio widziany był wczoraj (środa, 28.10.2015 r.) około godziny 23.00 – przez swojego brata w domu. Najprawdopodobniej z domu wyszedł w nocy. Nie wiadomo w co i jak ubrany. Dziś o 5 rano jego mama wstając do pracy już nie zastała go w domu. Nie pojawił się także w szkole. Do tej pory nie ma go w domu. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Proszę o wszelkie informacje pod numerem 609 66 77 03.

.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia środa, 28 Październik, 2015

27 października 2015 r. przed godziną 16.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska doszło do wypadku z udziałem osobówki i dwóch samochodów ciężarowcy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń, kierujący osobówką chciał z drogi krajowej skręcić w lewo do Dąbrówki Słupskiej, niestety jadący za nim Tir marki Volvo nie wyhamował i uderzył w tył osobówki, która przepchnięta została na drugi pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego kolejnego Tira marki Volvo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący samochodem marki Opel Astra, którego przewieziono na dalsze badania do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Opel Astra niczym Smart – o włos od tragedii

Autor: dnia piątek, 23 Październik, 2015

23 października 2015 r. chwilę po godz. 15.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i jednej osobówki na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kowalewo. Do wypadku najprawdopodobniej doszło w wyniku nieuwagi kierującego Tirem marki Volvo, który zgniótł poprzedzającego Opla Astrę, wbijając go  jednocześnie w kolejnego Tira marki MAN.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji z KP Szubin oraz z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na skutek tego zdarzenia poszkodowany został kierujący osobówką, któremu opieki przedmedycznej udzielili strażacy do czasu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego. Kierujący oplem może mówić o dużym szczęściu, jego samochód skrócił się o połowę. Na czas działania służb ratunkowych ruch na drodze krajowej obywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Czarna seria na drogach

Autor: dnia czwartek, 22 Październik, 2015

60-lecia kierująca poniosła śmierć na miejscu po tym jak zderzyła się z dostawczym fiatem. Śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Do zdarzenia doszło 20.10.2015 r.  o godz. 11:50 w Pszczółczynie w powiecie żnińskim. Jak wstępnie ustalili na miejscu zdarzenia drogowego policjanci 60-letnia kobieta kierująca matizem na skrzyżowaniu dróg, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu dostawczym fiatem w skutek czego doszło do zderzenia się pojazdów. Przybyły na miejsce wypadku lekarz niestety stwierdził zgon kierującej osobówką. Mundurowi zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, przesłuchali świadków. Ten materiał dowodowy pozwoli teraz na wyjaśnienie szczegółowych przyczyn tej tragedii. Tego samego dnia około godz. 15.00 w miejscowości Samoklęski Małe doszło do kolizji dwóch samochodów Nissana Primera i Opla Corsa. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce przybyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle nad Notecią i  Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Kierujący oplem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nissanem. Policjanci na sprawce zdarzenia mieszkańca Szubina nałożyli mandat karny. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło 22 października 2015 r. około godz. 13.30 w Szubinie, u zbiegu ulic Powstańców Wlkp. a Sienkiewicza. Kierujący Renault wyjeżdżają z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącej prawidłowo samochodem Citroen od strony miasta w wyniku czego doszło do kolizji tych osobówek. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji z KP Szubin, który ukarał sprawcę mandatem.

Czytaj dalej>>>


Ścinał wszystko na swojej drodze

Autor: dnia poniedziałek, 19 Październik, 2015

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (18.10.15r.) wieczorem w Kcyni. Audi A 3 najpierw z całym impetem wjechało w znaki umieszczone na wysepce rozdzielającej pasy ruchu, a następnie sunęło po chodniku, by w konsekwencji wpaść do rowu. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. Informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Szubińskiej w Kcyni, policjanci uzyskali wczoraj (18.10.15r.) około godziny 19.20. Kiedy dojechali na miejsce, zastali kompletnie zniszczone oznakowanie wysepki odgradzającej dwa pasy jezdni, a kilka metrów dalej poobijane Audi A3. Mundurowi ustalili, że auto najpierw zmiotło znaki umieszczone na wysepce, następnie przewrócone na dach sunęło chodnikiem, by w konsekwencji obrócić się na koła i zatrzymać tuż przy słupie energetycznym. Na szczęście nikt w tym czasie nie szedł chodnikiem, bo skutki tego zdarzenia mogłyby być tragiczne. Wygląd kierowcy wyraźnie wskazywał, że jest on pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem, który wykazał w organizmie 35-latka ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Sztutowo dochodził do siebie w policyjnym areszcie. Dzisiaj (19.10.15r.), już trzeźwy, został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Sprawą zajmie się sąd, który prócz kary może orzec wobec kierowcy zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia w tym samym miejscu jednego dnia

Autor: dnia poniedziałek, 19 Październik, 2015

18 października 2015 r. na zjeździe z Szubina w kierunku Bydgoszczy jednego dnia zdarzyły się dwa wpadki. Pierwszy około godz. 13.00, w którym kierujący Oplem Astrą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Do podobnego zdarzenia doszło po godz. 18.00. Tym razem kierujące Nissanem w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na łuku drogi wjechał na barierki ochronne. Do powyższych zdarzeń zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Opel Vectra wypadł z drogi

Autor: dnia niedziela, 18 Październik, 2015

Do kolejnego dachowania w sobotę, 17 października 2015 r. doszło około godz. 13.00 na Drodze Wojewódzkiej 245 (Szubin – Nakło). Miedzy miejscowościami Szubin-Wieś, a Godzimierzem na łuku drogi, kierujący samochodem Opel Vectra wypadł z drogi. Uderzył w studzienkę i zatrzymał się na boku. Kierującemu osobówką nic się nie stało, po przebadaniu przez ratowników został odpisany. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na czas działania służb ratunkowych ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia sobota, 17 Październik, 2015

17 października 2015 r. chwile po godz. 10.00 w miejscowości Dąbrówka Słupska, droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Audi A4. Na łuku drogi kierujący Audi nie opanował samochodu w wyniku czego zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Poszkodowanego kierowcę Audi odwieziono na dalsze badania do Szpitala w Żninie. Podczas działania służb ratunkowych, ruch na drodze krajowe nr 5 odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia pojazdu z obrysu jezdni.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie pomiędzy Wieszkami a Paterkiem

Autor: dnia piątek, 16 Październik, 2015

16 października 2015 r. około godz. 11:00 na drodze wojewódzkiej nr 243 pomiędzu Wieszkami, a Paterkiem dachował samochód marki Skoda Fabia. Samochód jadący z kierunku Szubina na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości do 50 km/h w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał do rowu i dachował. Kierującemu mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Nowym Świecie

Autor: dnia niedziela, 27 Wrzesień, 2015

26 września 2015 r. chwilę po godzinie 15.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Nowy Świat doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem Honda jadący w kierunku Żnina na łuku drogi zjechał delikatnie na przeciwległy pas drogi gdzie uderzył w jadący w przeciwnym kierunku samochód BMW. W pierwszym momencie zderzenia samochody straciły lusterka, później samochód Honda wjechał w bok przyczepki ciągnionej przez BMW. W wyniku tego w osobówce urwało się przednie koło, a kierujący Hondą zjechał na przydrożną skarpę, natomiast w przyczepie wyrwane zostały dwa koła i hak w BMW. Na miejsce wezwano patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego, który na miejscu przeprowadził oględziny miejsca kolizji. Na szczęście nikomu z podróżujących nic się nie stało, nie wymagali oni pomocy medycznej. W miejscu zdarzenia ruch na drodze krajowej odbywał się bez większych problemów.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Dąbrówce Słupskiej i kolizja w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 11 Sierpień, 2015

11 sierpnia 2015 r. chwilę przed godz. 17.00 w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej, Plac Wolności doszło do zdarzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Golf. Na miejsce zdarzenia przybył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, który chwilę później został zadysponowany z drugim zastępem do wypadku, do którego doszło w Dąbrówce Słupskiej, droga krajowa nr 5. W tym zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe Fiat Bravo, VW Passat oraz dwa Tiry: DAF i Scania. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe z Szubina i Żnina oraz patrole policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Scanią nie zachował ostrożności i najechał na tył samochodu Fiat w wyniku czego, osobówka została wypchnięta na przeciwległy pas ruch wprost pod nadjeżdżającego z przeciwka DAF-a. Scania tocząc się dalej zatrzymała się na tyle kolejnego samochodu osobowego VW Passata. W wyniku zdarzenia został poszkodowania pasażerka fiata, która została odwieziona do szpitala. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z KP Szubin. Czytaj dalej>>>


Pożar budynku przy Placu Konopnickiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 9 Sierpień, 2015

9 sierpnia 2015 r. około godz. 17:30 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią powiadomiono o pożarze kamienicy przy Placu Konopnickiej w Nakle nad Notecią. Na miejsce pożaru zadysponowano natychmiast w pierwszym rzucie trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, a następnie pięć zastępów z OSP. Nad miastem widoczny był słup czarnego dymu i płomienie. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożaru okazało się że pali się trzy kondygnacyjny budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej i drewnianym dachu – pustostan przeznaczony decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego do rozbiórki. Okazało się że w budynku tym zamieszkiwała kobieta, której strażacy udzielili tlenoterapii i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego.  Kobieta trafiła do szpitala na obserwację z objawami podtrucia dymem. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej palącego się poddasza oraz dachu podając kilka prądów wody w tym z podnośnika. Do Nakła nad Notecią sprowadzono również drugi podnośnik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Całkowitemu spaleniu uległ dach i poddasze budynku. Obecnie trwa dogaszanie. Niewykluczone, że strażacy będą musieli rozebrać również nadwątlone wysoka temperaturą pozostałe kondygnacje budynku. Policja część Placu Konopnickiej wyłączyła z ruchu samochodowego. Działania strażaków mogą jeszcze potrwać 5-6 godzin. Na miejsce pożaru przybył oficer operacyjny i komendant powiatowy PSP.

Czytaj dalej>>>


Po kilku dniach poszukiwań 30 latka znaleziono w Noteci

Autor: dnia poniedziałek, 3 Sierpień, 2015

Komisariat Policji w Kcyni od 29 lipca 2015 r.  prowadził poszukiwania za osobą Sławomir Gaura z Studzienek Jeziornica, który w godzinach rannych wyjechał z miejsca zamieszkania samochodem osobowym marki Fiat 126p koloru zielonego i nie powrócił do domu, ani też nie kontaktował się z rodziną.   Przez kilka dni strażacy i policjanci przeszukiwali okoliczne lasy. 3 sierpnia 2015 r.w godzinach popołudniowych znaleziono w Noteci na wysokości Chobielina topielca. Okazało się że jest nim poszukiwany 30-latek.

Czytaj dalej>>>


Runęła ściana szczytowa budynku w Słupach

Autor: dnia czwartek, 30 Lipiec, 2015
30 lipca 2015 r. po godz. 9:00 obsunęła się ściana budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscowości Słupy. W tym ponad 120-letnim budynku, parterowym zamieszkiwały 3 rodziny – 14 osób, które zostały natychmiast ewakuowane przez służby ratownicze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia oprócz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin i Ciężkowo przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nakle nad Notecią. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dwie z trzech rodzin nie mogą zamieszkać w budynku, którym należy zapewnić zastępcze miejsce zamieszkania. Dwie rodziny znalazły schronienie u swoich rodzin natomiast siedmioosobową rodzinę zakwaterowano w Świetlicy Wiejskiej w Słupach.  Z tego miejsca Sołtys Słupów, Agnieszka Krajnik-Damazyn apeluje o pomoc i wparcie dla rodzin, które dotknęła niniejsza tragedia.  Telefon do Pani Sołtys 691 248 330.
Czytaj dalej>>>

Burzowa niedziela

Autor: dnia niedziela, 19 Lipiec, 2015

19 lipca 2015 r. był pracowitym dniem dla strażaków, do pierwszego zdarzenia po  godz. 14.00 doszło na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Szkocji na prostym odcinku drogi 63-letni mieszkaniec Bydgoszczy zjechał z drogi i uderzył w barierę  drogową.  Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i zastęp OSP Rynarzewo. Zadaniem strażaków było zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych i posprzątanie jezdni z części. Pasażerka oraz kierujący nie wymagali hospitalizacji. Kilkanaście minut później na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Kornelin, do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Szubin. Po godz. 16.00 do strażaków wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w okolicach Brzózek, zarzewia ognia były w czterech miejscach co może świadczyć o świadomym podpaleniu. Do pomocy wezwano dodatkowo OSP Tur. W działaniach strażaków pomógł obficie padający deszcz, który równie intensywnie padał w Szubinie, doprowadzając do niedrożności w różnych miejsca miasta studzienek deszczowych. Do lokalnych podtopień doszło m.in. na ulicy Nakielskiej, Szkolnej, Paderewskiego, Wyzwolenia oraz Dworcowej. Do kolejnego zdarzenia drogowego w niedzielne popołudnie doszło kilka minut przed godz. 18.00 w Szubinie przy ulicy Paderewskiego, kierujący samochodem osobowym marki BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wychodząc z zakrętu stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego uderzył w róg domu i obrócił się o 180 stopni. Czytaj dalej>>>


Pechowy trzynasty nie piątek, ale poniedziałek, dwa zdarzenia drogowe w Siernikach i Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 13 Lipiec, 2015

13 lipca 2015 r. koło godz. 15:20 na łuku drogi Sierniki – Chwaliszewo doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku z udziałem młodych ludzi. Samochód osobowy marki Opel Astra jadąc od strony Chwaliszewa na łuku drogi wypadł z niej i rozbił się na wysokim poboczu. Jak opowiadał nam jeden ze świadków, prawdopodobnie początkowo nikt nie zauważył rozbitego samochodu w rowie. Przypadkowego kierowcę zdziwiła pognieciona barierka ochronna, która jest na łuku drogi. Gdy zatrzymał auto, okazało się, że na poboczu leży rozbite auto, w którym znajdują się osoby poszkodowane- być może ten kierowca uratował życie trzem młodym osobom. Akcja przebiegała bardzo dynamicznie z udziałem dużej ilości ratowników medycznych, strażaków i ratowników oraz lekarzy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyglądając się akcji, wszystkim trzem osobom poszkodowanym jednocześnie udzielana była pomoc medyczna, a stan zdrowia osób poszkodowanych był ciężki. Czwarta osoba jadąca oplem nie odniosła większych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 39-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, który kierował oplem mógł być pod wpływem alkoholu. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z komisariatu w Kcyni.  Na miejscu wylądowały dwa eurokoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, były dwie karetki pogotowia oraz kilka wozów straży pożarnej i policji. Ranni zostali przetransportowani do szpitala w Bydgoszczy i Pile. Czytaj dalej>>>


Prawo serii z udziałem jednośladów………..

Autor: dnia poniedziałek, 6 Lipiec, 2015

6 lipca 2015 r. wieczorem około godz. 21.00 doszło do dwóch zdarzeń drogowego z udziałem jednośladów i samochodów osobowych. Pierwszy zdarzył się w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej na wysokości marketu Netto, natomiast drugi w miejscowości Szkocja, krajowa piątka przy skręcie do miejscowości Skórzewo. W działaniach służb ratunkowych brały udział zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, OSP Szubin, OSP Rynarzewo, karetki Pogotowia Ratunkowego z Szubina i Kcynia oraz patrol policji z KP Szubin, i zmotoryzowani policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na czas działania służb ratunkowych wystąpiły utrudnienia w ruchu. Okoliczności i przyczyny zaistnienia zdarzeń wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Osoby poszkodowane zostały przewiezione na dalsze badania do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca zakończył jazdę na płocie przydrożnej posesji

Autor: dnia poniedziałek, 22 Czerwiec, 2015

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 43-latek, kiedy auto, którym kierował wypadło z drogi i „zaparkowało” na płocie przydrożnej posesji i stojącym nieopodal drzewie. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie usłyszy zarzuty. O tym, że w miejscowości Ameryczka w gminie Szubin samochód osobowy wjechał w płot przydrożnej posesji, dyżurny szubińskiego komisariatu został poinformowany wczoraj (21.06.2015 r.) po godzinie 20.00. Po przybyciu na miejsce patrol zastał pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej siedzącemu za kierownicą opla corsy mężczyźnie oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Od kierowcy czuć było charakterystyczną woń alkoholu. To, że 43-latek był pijany potwierdziło późniejsze badanie. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 43-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi, gdyż karę finansową, jako dodatkową, przewiduje znowelizowane prawo o ruchu drogowym.

Czytaj dalej>>>