Kategoria » Z życia wzięte « @ ITVSzubin.pl

Archiwum kategorii Z życia wzięte

Zdarzenie drogowe w Dziewierzewie

Autor: dnia sobota, 28 Luty, 2015

W piątek, 27 lutego 2015 r. kilka minut przed godziną 15.00 służby ratunkowe zostały wezwane do kolizji w Dziewierzewie. Do zderzenia opla Astry i fiata Cinquecento doszło na skrzyżowaniu dróg w centrum Dziewierzewa. W wyniku zderzenia ucierpiały dwa auta. Kierowcy opla nic się nie stało, natomiast kierowcy fiata udzielono pomocy medycznej, po czym odwieziono go do nakielskiego szpitala. W akcji ratunkowej uczestniczyła miejscowa jednostka OSP, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i załoga karetki pogotowia z Szubina. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Szubina.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym

Autor: dnia piątek, 6 Luty, 2015

6 lutego 2015 r. około godz. 5:30 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z obwodnicą Nakła nad Notecią (droga krajowa nr 10) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i dostawczego. Jadący od strony Wyrzyska samochód ciężarowy marki Man uderzył w jadący z kierunku Mroczy samochód dostawczy marki Renault Master. Uderzenie było tak silne, że samochód ciężarowy złamał słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu i lampę. Poszkodowani są dwaj kierowcy, kobieta z z samochodu dostawczego i mężczyzna z „tira”. Droga w kierunku Mroczy i Bydgoszczy jest częściowo  zablokowana. Na miejscu działały służby ratownicze, dwie karetki pogotowia ratunkowego, trzy zastępy jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Policja.

Czytaj dalej>>>


Domek tarasował ul. Jana Pawła II w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

26 stycznia 2015 r. przed godziną 23:00 na Policję i stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zablokowaniu ul. Jana Pawła II przez domeczek typu „holenderskiego”. Po przybyciu na miejsce wezwanych służb przystąpiono do usuwania wspomnianego domku na pobocze za pomocą wyciągarek. Prawdopodobnie domek spadł z naczepy samochodu, który go przewoził. Dziwnym jest fakt, że ani samochodu ani kierowcy nie było na miejscu. Istnieje prawdopodobieństwo, że domek ten pochodził z nielegalnego źródła. Policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Akcja służb ratowniczych w poszukiwaniu osoby, która skoczyła z mostu do Noteci?

Autor: dnia czwartek, 22 Styczeń, 2015

21 stycznia 2015 roku około godz. 21:00 służby ratownicze zostały powiadomione przez jednego z mieszkańców o mężczyźnie, który skoczył do Noteci z mostu drogowego na ul. Poznańskiej w Nakle nad Notecią. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią z łodzią, zastęp OSP Paterek, zastęp OSP Nakło nad Notecią, zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego i Policję. Strażacy po zwodowaniu sprzętu pływającego przystąpili w ciemnościach przy użyciu oświetlenia do przeszukiwania rzeki. Niczego nie znaleziono. Postanowiono jednak skorzystać z monitoringu na przystani rzecznej w Nakle nad Notecią. Po przejrzeniu nagrania okazało się, że faktycznie z mostu skoczył mężczyzna, który wyszedł z wody i udał się w nieznanym kierunku. Zachowanie tego mężczyzny jak i drugiej osoby wskazywałyby na to, że prawdopodobnie byli albo nietrzeźwi albo pod wpływem innych środków odurzających.

Czytaj dalej>>>


VW Polo dachował w Wąsoszu

Autor: dnia środa, 21 Styczeń, 2015

21 stycznia 2015 r. chwilę przed godz. 15.00 w miejscowości Wąsosz na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki VW Polo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowano, później wprowadzono ruch wahadłowy. Poszkodowany kierujący samochodem osobowym, został przewieziony do bydgoskiego szpitala na dalsze badania. Czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dwie osoby trafiły do szpitala

Autor: dnia wtorek, 13 Styczeń, 2015

13 stycznia 2015 r. chwilę po godz. 11.00 w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Nissan Primera nie zachował należytej ostrożności w trakcje włączania się do ruchu w wyniku czego wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta motocyklowi. W wyniku zderzenia poszkodowane zostało małżeństwo podróżujące jednośladem, które zostało przetransportowane karetką pogotowia do szpitala w Nakle nad Notecią. W wyniku odniesionych obrażeń przez poszkodowanych to zdarzenie drogowe zakwalifikowano na wypadek, ponieważ leczenie będzie trwało więcej niż 7 dni. Co za tym idzie, na miejsce zdarzenia skierowano policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło oraz technika policyjnego. Do czasu zakończenia prac nad dokumentacją wypadkową  na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Zapalił się osobowy mercedes

Autor: dnia czwartek, 8 Styczeń, 2015

7 stycznia 2015 r. tuż przed godziną 16:00 przy ulicy Bydgoskiej w Zamościu na wysokości ul. Rybiej zapaleniu uległ pojazd marki Mercedes z silnikiem benzynowym dodatkowo wyposażonym w instalację gazową. Ogień pojawił się w komorze silnika. Kierowca oraz świadkowie zdarzenia sami próbowali gasić pożar podręcznymi środkami gaśniczymi lecz ostatecznie pożar dogasili strażacy z dwóch przybyłych na miejsce zdarzenia jednostek ratunkowo-gaśniczych. 

Czytaj dalej>>>


Wywrotka samochodu z burakami cukrowymi

Autor: dnia piątek, 2 Styczeń, 2015

2 stycznia 2015 roku po godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 na wysokości Gostuszy wywrócił się samochód ciężarowy marki mercedes wiozący buraki cukrowe. Kierowca samochodu najadł się tylko strachu bowiem z tego zdarzenia wyszedł cało. Zdarzenie miało miejsce na ostrych zakrętach gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie pierwsze to zdarzenie w tym miejscu z udziałem samochodu ciężarowego. Buraki cukrowe wysypały się do rowu i pobliskie pole nie blokując jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczyła dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Szkocji

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 r.  chwilę po godz. 17.35 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o wypadku na krajowej 5 w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz parol Policję z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią i karetki pogotowia. Jak się okazało po dojeździe zastępów na miejsce w zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz TIR. W samochodzie Renault Thalia podróżowały 3 osoby w tym dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej był całkowicie wstrzymany. Później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w pobliżu Sipior

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 roku około godz. 7.50 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Sipior. Jadący z kierunku Kcyni samochód osobowy marki Daewoo Matiz podczas manewru skręcania w kierunku Sipior został uderzony w tył przez jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy Opel Astra. W wyniku uderzenia w tył Matiza nastąpiło odbicie Opla na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenie czołowego z jadącymi z kierunku Kcyni samochodem Peugeot 308. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierowca Opla Astry. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, zespół ratownictwa medycznego i Policja. Droga została całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar kotłowni w Zamościu

Autor: dnia sobota, 13 Grudzień, 2014

13 grudnia 2014 r. chwilę po godz. 13.00 na stanowisko kierowania PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w miejscowości Zamość przy ulicy Bydgoskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur, natomiast OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płomienie wydostają się na zewnątrz z podpiwniczonego budynku gospodarczego, na szczęście budynek ten nie był zamieszkały. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu ognia, przystąpiono po przewietrzenia pomieszczeń oraz wyniesieniu na zewnątrz napalonych elementów. Na miejsce wezwano również patrol policji celem ustalenie okoliczności zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Poszukiwany przez policjantów z Szubina mężczyzna nie żyje

Autor: dnia piątek, 5 Grudzień, 2014
Zaginięcie 79-letniego mieszkańca Kruszwicy wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu wczoraj, 4 grudnia 2014 r. o godzinie 16.40. W ramach zgłoszonej interwencji policjanci skontrolowali teren Szubina nie ujawniając nigdzie ani mężczyzny, ani jego auta. Dzisiaj od samego rana ponownie policjanci przeszukiwali teren miasta w poszukiwaniu 79-latka i krótko przed godziną 09.00 na obrzeżach miasta ujawnili zwłoki mieszkańca Kruszwicy. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się jakieś osoby. Ciało denata decyzją prokuratora zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok, której wynik wyjaśni jaka była przyczyna śmierci mężczyzny. Sprawę prowadzą pod nadzorem prokuratora policjanci z Szubina.
Czytaj dalej>>>

Pożar domu jednorodzinnego w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 2 Grudzień, 2014

2 grudnia 2014 r.  około godziny 3.00 Państwowa Straż Pożarna w Nakle nad Notecią zaalarmowana została o pożarze domku jednorodzinnego w Zamościu przy ul. Grzybowej. Mieszkańcy zdołali sami opuścić zabudowania i nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur. Na skutek pożaru, całkowitemu spaleniu uległa kotłownia oraz znacznie ucierpiała pozostała część budynku. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcom spalonego domu udzielono doraźnej pomocy. Przyczynę pożaru ustali dochodzenie policyjne. Wkrótce poinformujemy w jaki sposób będzie można udzielić wsparcia poszkodowanej rodzinie. W najbliższą niedzielę, ks. Roman Michalski, proboszcz parafii pw. Świętego Ojca Pio w Zamościu ogłosi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Chrząstowem

Autor: dnia piątek, 28 Listopad, 2014

28 listopada 2014 r. około godziny 8.20 pod Chrząstowem na drodze wojewódzkiej nr 241 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Mazda. Jadący drogą w niewyjaśnionych okolicznościach samochód osobowy zjechał z drogi i wjechał na pobocze uderzając w nasyp drogi. Poszkodowane zostały dwie kobiety jadące samochodem osobowym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch pojazdów osobowych w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia wtorek, 25 Listopad, 2014

25 listopada 2014 r. chwilę przed godz. 19.00 w miejscowości Dąbrówka Słupska na drodze krajowej nr 5 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji. Przed przybyciem straży kierujących pojazdami przebadali ratownicy medyczni ze Żnina, stwierdzając brak wskazań do hospitalizacji. Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w samochodach instalacji oraz w późniejszej kolejności posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzeniu wynika, że kierujący Renault Laguną nie zachował bezpieczniej odległości przed poprzedzającym go Oplem Zafirą w wyniku czego najechał na jego tył. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano dwa dowody rejestracyjne od pojazdów. Ruch w miejscu zdarzenia początkowo był całkowicie wstrzymany, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Zalanie piwnic i rozszczelnienie instalacji gazowej w jednym czasie

Autor: dnia czwartek, 20 Listopad, 2014

20 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym gazie przy jednym z marketów znajdujących się w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Po dojeździe na miejsce, strażacy potwierdzili zgłoszenie o znacznej emisji gazu ziemnego w okolicach marketu. Wstępnie podejrzewali, że wyciek nastąpił z jednego ze stojących samochodów na parkingu. Po usunięciu samochodów z parkingu, gaz nadal był wyczuwalny, co stanowi, że wyciek nastąpił z instalacji gazowej, znajdującej się na budynku. Wezwano na miejsce pogotowie gazowe, które stwierdziło rozszczelnienie się zaworu głównego. Na czas działania służb ewakuowano klientów sklepu oraz zablokowano cześć ulicy Winnica i wjazd na parking. Kilka minut po zgłoszeniu wycieku gazu, wpłynęło kolejno zgłoszeniu o zalaniu dwóch piwnic w domkach jednorodzinnych przy ulicy Klonowej w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Szubin.  Do wycieku wody doszło z powodu rozstrzelenia się jednej z ruch kanalizacyjnych. Ponieważ na ulicy Klonowej trwają prace wykonywane przez KPWIK w Szubinie polegające na wymianie rur na nowe. Praca strażaków polegała na wypompowaniu wody z piwnic, natomiast pracownicy wodociągów wypompowali wodę z wykupu i uszczelnili rurę.

Czytaj dalej>>>


Spaleniu uległy stare opony na terenie nieczynnej cegielni

Autor: dnia środa, 19 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle na Notecią wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w okolicach nieczynnej cegielni w Szubinie. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz zastęp OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że palą się zużyte opony w dawnej części produkcyjne obiektu. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą oraz wyniesieniu spalonych opon na zewnątrz budynku. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie.

Czytaj dalej>>>


Drzewo upadło na samochód

Autor: dnia wtorek, 18 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie przydrożne drzewo spadło na przejeżdżający samochód osobowy marki Chrysler. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe, Straż Gminna w Sadkach i Policja.

Czytaj dalej>>>


Czterech poszkodowanych trafiło do szpitali

Autor: dnia piątek, 14 Listopad, 2014

14 listopada 2014 r. chwilę po godz. 7.00 w miejscowości Kołaczkowo, gmina Szubin, droga krajowa nr 5, doszło do zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to wypadek dwóch samochodów osobowy, Forda Fiesta oraz Mercedesa. Fordem podróżowało trzech mężczyzn. W pierwszej kolejności pomocy przedmedycznej poszkodowanym udzielili ratownicy ze staży pożarnej, później przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsc zespołom pogotowia ratunkowego. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 karetki, które przetransportowały poszkodowanych z urazami klatki piersiowej, głowy, kończyn górnych i dolnych do Szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy, natomiast kierujący fordem 65-letni mężczyzna trafił do szubińskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z KP Szubin oraz z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej kierujący Mercedesem 51-letni mieszkaniec Bydgoszczy, przysnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas jezdni, którym jechał Ford Fiesta. W wyniku uderzenia ford wpadł z drogi, natomiast mercedes zatrzymał się częściowo na jezdni blokują jeden pas.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki poszukiwane od 10 dni mieszkanki Szubina

Autor: dnia niedziela, 9 Listopad, 2014

9 listopada 2014 r. chwilę po godz. 13.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szubinie uzyskał informację o niezidentyfikowanych zwłokach leżących w wodzie rzeki Biała Struga. Natychmiast na miejsce zadysponował patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to zwłoki zaginionej 28 października 2014 r. kobiety, mieszkanki Szubina. Do wydobycia z wody ciała zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Na miejsce przybył technik policyjny oraz rodzina zaginionej celem identyfikacji zwłok. Na tą chwilę nie wiadomo czy do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z KP Szubin pod nadzorem szubińskiej prokuratury.

Czytaj dalej>>>


Groziło wybuchem gazu w budynku przy Placu Zamkowym

Autor: dnia środa, 5 Listopad, 2014

4 listopada 2014 r. po godz. 19.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o mocno wyczuwalnym  gazie w budynku przy Placu Zamkowym nr 3 w Nakle nad Notecią. Na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy przy użyciu miernika gazu stwierdzili bardzo wysokie stężenie gazy grążące wybuchem. Natychmiast strażacy i policjanci ewakuowali 30 osób z budynku nr 3 i dwóch budynków sąsiadujących. Po ewakuacji przystąpiono do wentylacji pomieszczeń. Po przybyciu pogotowia gazowego zakręcono główny zawór gazu do budynku, w tym samym czasie energetycy wyłączyli prąd. Po wentylacji pomieszczeń dokonano powtórnego pomiaru stężenia gazu. Przyczyną wysokiego stężenia gazu była nieszczelna instalacja gazowa po demontażu kuchenki gazowej w jednym z opuszczonych mieszkań. Po odcięciu gazu do pustego mieszkania i uszczelnieni instalacji gazowej przez pracowników pogotowia gazowego mieszkańcy ewakuowanych budynków około godz. 21.00 mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Sławomir Napierała, Rafał Mróz – przedstawiciel NADM w Nakle nad Notecią i pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz Tadeusz Sobol – starosta. Akcją kierował mł. bryg. Sławomir Murawski – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 2 Listopad, 2014

2 listopada 2014 r. po godz. 14.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe marki Fiat Uno, Opel Astra i Honda Civic.Z wstępnych ustaleń wynika, że w prawidłowo przyjeżdżający przez obwodnicę samochód fiat uno uderzył jadący obwodnicą na zachodniej rejestracji samochód honda. Uderzenie było tak mocne, że fiat został doszczętnie zniszczony i dodatkowo uderzył siła w opla astrę. Na miejsce wypadku przybyły cztery zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych uczestniczą  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja. Poszkodowane zostały cztery osoby, trzy jadące w hondzie, a najbardziej został poszkodowany jadący fiatem, który został przetransportowany helikopterem do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy z urazem klatki piersiowej.

Czytaj dalej>>>


O włos o tragedii

Autor: dnia sobota, 25 Październik, 2014

25 października 2014 r. chwilę po godz. 15.30 na krajowej piątce w miejscowości Kowalewo doszło do kolizji dwóch pojazdów VW Up i Mitsubishi Lancer, uszkodzony został także trzeci pojazd Renault Captur, na którego masce wylądowało wyrwane lusterko z lancera. Kierujący VW jadąc w kierunku Bydgoszczy z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na przeciwległy pas obcierając się bokiem z jadącym w kierunku Poznania, lancerem. Szybka reakcja i opanowanie kierowcy Mitsubishi uchroniła jego i pasażerkę od zderzenia z Tirem, który jechał za VW Up. Do czasu usunięcia samochodów z jezdni ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce kolizji wezwano patrol Policji, który ustalił okoliczności zdarzenia oraz zatrzymał dowody rejestracyjne od dwóch pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Motocykl kontra Ford Fiesta

Autor: dnia czwartek, 23 Październik, 2014

22 października 2014 r.  kilkanaście minut przed godz. 7.00 na skrzyżowaniu ulicy Kcyńskiej Nowe Osiedle z ulicą Leśną w Szubinie doszło do zdarzenia z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Poszkodowany kierujący motocyklem został przewieziony na dalsze szczegółowe badania do szubińskiego szpitala. Na czas działania służb ratunkowych ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. Najprawdopodobniej kierujący Fordem Fiestą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia. Jak się okazało, poszkodowany nie doznał obrażeń, które wymagałby leczenia powyżej siedmiu dni, a co za tym idzie zdarzenia to można było zaliczyć do kolizji drogowej. Następstwem tego było nałożenie mandatu karnego na kierującego  osobówką. Droga wylotowa na Kcynię ponownie była przejezdna po godz. 8.00.

Czytaj dalej>>>


Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Smolnikach

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

20 października 2014 r. chwilę po godz. 18.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Smolnikach, gmina Szubin. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków: trzy zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie w tym podnośnik hydrauliczny i zastęp OSP Szubin. Po przybyciu na miejsce strażacy przy użyciu aparatów powietrznych przystąpili do działań gaśniczych. Pożar powstał w kotłowni mieszczącej się w przybudówce. Od ognia zajęły się belki stropowe, a następnie ogień przemieścił się na poddasze. Spaleniu uległa część dachu z eternitu. Na miejsce przybył patrol Policji i pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do posesji.

Czytaj dalej>>>


Zadymienie w budynku wielorodzinnym w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014

11 października 2014 r. chwile przed godz. 18.30 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zadymieniu w jednym z mieszkań na piętrze w budynku wielorodzinnym w Szubinie przy ulicy Młyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu faktycznie jest podwyższone stężenie dwutlenku węgla, jaki i na wszystkich jego kondygnacjach. Zadaniem strażaków było przewietrzenie pomieszczeń i zlokalizowanie źródła zadymienia. W mieszkaniu piętro niżej, z którego wydobywał się dym nie było lokatorów. W celu ustalenia miejsca pobytu właścicieli mieszkania na miejsce wezwano patrol policji. Po wejściu do środka, okazało się, że w  jednym z pieców nie zostały dobrze zamknięte drzwiczki, w wyniku czego ulatniał się dym. Do lokatora z pierwszego piętra wezwano pogotowie ratunkowe, celem przeprowadzenia badania czy nie uległ on zaczadzeniu. Na szczęście nie była konieczna dalsza hospitalizacja w szpitalu. Zgodnie z zaleceniami strażaków, do czasu przeglądu ciągów kominowych przez kominiarza, mieszkańcom budynku zakazano palić w piecach kaflowych.

Czytaj dalej>>>


Zginął przygnieciony przez quada

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

11 października 2014 r. do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 15.00 pod Janowem (Gmina Nakło). Jadący quadem pod strome zbocze zginął przygnieciony przez wspomniany wyżej pojazd. Przez pół godziny najpierw ratownicy medyczni z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, następnie ratownicy pogotowia ratunkowego starali się przywrócić czynności życiowe 30 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi gminy Nakło nad Notecią, niestety bez skutku. Na miejsce zdarzenia przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochodzenie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratury Rejonowej.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

10 października 2014 r. po godz. 18.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią z udziałem dwóch samochodów osobowych. W samochód osobowy marki Ford Focus wyjeżdżający z ul. Staszica uderzył jadący drogą krajową samochód osobowy marki Peugeot 407. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Dwie z nich opatrzono na miejscu. Jedna osoba została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Bydgoszczy, a dwie do szpitala w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, trzy karetki pogotowia i Policja. Na czas działań ratowniczych droga krajowa była zamknięta dla ruchu.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynku mieszkalnego w Występie

Autor: dnia poniedziałek, 6 Październik, 2014
6 października 2014 r. około godz. 17.00 na stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Występie przy ul Nakielskiej. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP w Nakle nad Notecią. Po przybyciu na miejsce zastano wydobywający się dym z poddasza budynku. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej i zlokalizowania źródła ognia. Na miejsce przybyła Straż Miejska w Nakle nad Notecią i Policja, którzy kierują ruchem na drodze powiatowej pomiędzy Potulicami i Nakłem nad Notecią.
Czytaj dalej>>>

Zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 241

Autor: dnia poniedziałek, 6 Październik, 2014

6 października 2014 r. około godziny 11.00 na drodze wojewódzkiej nr 241 na wysokości skrzyżowania do Grocholina i Żurawi doszło do kolizji drogowej. Prawdopodobnie kierowca opla Astry chciał wykonać prawidłowo manewr skrętu w lewo do Żurawi, w tym celu czekał aż przejedzie nadjeżdżający z przeciwka opel Corsa. W tym samym czasie jadąca citroenem Berlingo w kierunku Poznania wykonała manewr wyprzedzenia stojącego opla astry i doprowadziła do czołowego zdarzenia z prawidłowo jadącym w stronę Kcyni oplem Corsą. W wyniku czołowego zderzenia pojazdy zostały rozbite, kierowca opla Corsy został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali kcyńscy ratownicy medyczni, strażacy i policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>