Archiwum kategorii Z życia wzięte

Nissan Micra wypadł z drogi do rowu

Autor: dnia poniedziałek, 8 Luty, 2016

7 lutego 2016 roku około godz. 10:05 na drodze wojewódzkiej nr 241 na wysokości miejscowości Studzienki zjechał z drogi do rowu samochód osobowy. Prowadząca samochód osobowy marki Nissan Micra jadąca w kierunku Kcyni w niewyjaśnionych okolicznościach zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do rowu. Samochód przewrócił się na bok. W działaniach ratowniczych uczestniczyli: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na szczęście zakończyło się na potłuczeniach.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na Poznańskiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia sobota, 6 Luty, 2016

5 lutego 2016 roku około godziny 15:30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i ul. Zanotecię – drodze wojewódzkiej nr 241 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe marki mercedes i fiat uno. Jadący od strony Nakła nad Notecią samochód osobowy mercedes uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej (ul. Zanotecie) samochód osobowy fiat. Siła uderzenia była duża bowiem mercedesa wyrzuciło do pobliskiego rowu z wodą, a fiat został doszczętnie zniszczony. Poszkodowani zostali dwaj kierowcy. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczonego kierowcę fiata, którego do szpitala w Bydgoszczy zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnęli mercedesa z rowu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i wspomniane wcześniej LPR. Droga wojewódzka na chwilę obecną jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Wypadek za Chrząstowem

Autor: dnia poniedziałek, 1 Luty, 2016

31 stycznia 2016 roku około godziny 22:25 na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Chrząstowem, a Kosowem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Ford Mondeo w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na lewy pas jezdni, przejechał płytki przydrożny rowek i zerwał kilka metrów ogrodzenia przydrożnej posesji. 21 latek kierujący samochodem został zabrany do szpitala w Bydgoszczy przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar kamienicy w Sadkach

Autor: dnia sobota, 30 Styczeń, 2016
29 stycznia 2016 roku około godz. 22:45 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią powiadomiono o pożarze kamienicy przy ul. Wyzwolenia w Sadkach. Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią w tym podnośnik oraz zastęp miejscowej OSP Sadki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się poddasze piętrowej kamienicy przy ul. Wyzwolenia 10. Ogień szybko zlokalizowano, którego źródło było blisko komina i ugaszono. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli oddymić pozostałe pomieszczenia kamienicy. Trudno mówić wieczorową porą o wysokości strat, dopiero będzie można je w  pełni określić za światła dziennego.
Czytaj dalej>>>

Na polnej drodze uderzył w drzewo

Autor: dnia sobota, 30 Styczeń, 2016

W piątek 29 stycznia 2016. około godziny 16.50 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia drogowego w Rozpędku. Samochód osobowy marki BMW na polnej drodze uderzył w drzewo. Mimo, iż auto poszkodowanego kierowcy prawie w ogóle nie ucierpiało, to kierowca pojazdu został odwieziony do szpitala. Na miejsce kolizji przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP z Kcyni i Dobieszewa oraz ratownicy medyczni z Punktu Podstawowego Ratownictwa Medycznego w Kcyni. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Wypadek Tira z osobówką w Smolnikach

Autor: dnia piątek, 29 Styczeń, 2016

29 stycznia 2016 r. kilkanaście minut po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 246 Szubin – Łabiszyn doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i TIR’a. Do zdarzenia doszło na wiadukcie nad obwodnicą Szubina. Kierujący Tirem jechał od strony Łabiszyna natomiast osobówka od strony Szubina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Zadanie strażaków polegało na wydostaniu z zakleszczonego pojazdu kierującego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca VW Passata, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Czynności wyjaśniające oraz procesowe prowadzą policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie za Paterkiem

Autor: dnia czwartek, 28 Styczeń, 2016

27 stycznia 2016 roku po godz. 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Paterkiem, a Wieszkami dachował samochód osobowy marki Ford Fokus. Na szczęście trzem jadącym w samochodzie osobom nic poważnego się nie stało, skończyło się na potłuczeniach. Samochód został znacznie uszkodzony. W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy, w tym trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp z OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Informacja o działaniach strażaków w minionych tygodniach

Autor: dnia wtorek, 26 Styczeń, 2016
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Nakło nad Notecią ul. Potulicka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Nakło nad Notecią. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie instalacji elektrycznej w pojeździe.
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Godzimierz samochód osobowy wypadł z drogi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz pomoc policji w kierowaniu ruchem. Tego samego dnia szubińscy strażacy brali udział w akcji w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Działania strażaków polegały na pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu osobowego do czasu przybycia pogotowia ratunkowego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Kierujący s/o w wyniku niewyjaśnionych okoliczności wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w drzewo.
W dniu 19.01.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Libelta w jednym z budynków mieszkalnych doszło do zadymienia w piwnicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin oraz GCBA OSP Kcynia. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oddymienie piwnicy oraz lokalizacja źródła dymu.
Czytaj dalej>>>

Areszt za usiłowanie zabójstwa dla mieszkańca Szubina

Autor: dnia wtorek, 12 Styczeń, 2016

Na trzy miesiące aresztował szubiński sąd 53–latka, który bez powodu uderzył tasakiem w głowę stojącego na ulicy mężczyznę. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w sobotę (09.01.16r.) krótko przed godziną 17.00. Dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Szubinie mężczyzna został uderzony tasakiem w głowę. Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Z ich ustaleń wynikało, że do stojącego na ulicy pokrzywdzonego podszedł napastnik, wyciągnął z rękawa kurtki tasak, po czym bez powodu, dwukrotnie uderzył nim w głowę pokrzywdzonego. Wskazany sprawca, mieszkaniec Szubina, został zatrzymany przez policjantów już po kilku minutach, nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli przy nim narzędzie przestępstwa. Napastnik został przewieziony na komisariat i zbadany alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili popełnienia przestępstwa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trzeźwiał w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego oraz opinii lekarskiej, którą wydał biegły po przebadaniu pokrzywdzonego, prokurator zdecydował o przedstawieniu podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Wczoraj (11.01.16r.) policjanci doprowadzili mieszkańca Szubina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego, wniosek ten poparł też prokurator. Także wczoraj (11.01.16r.) odbyło się posiedzenie sądu, na którym 53-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


„Więcej szczęścia niż rozumu….”

Autor: dnia sobota, 9 Styczeń, 2016

8 stycznia 2016 r. kilkanaście minut przed godz. 22.00 na stanowisko dowodzenie PSP wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez TIR na krajowej piątce w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, patrol policji i pogotowie ratunkowe. Na czas działania służb ratunkowych na krajowej piątce ruch odbywał się wahadłowo. Pieszy po wstępnym przebadaniu w karetce został odwieziony na dalsze badania do bydgoskiego szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z szubińskiego komisariatu. W momencie jak otrzymamy oficjalną notatkę prasową o niniejszym zdarzeniu z KPP Nakło niezwłocznie ją opublikujemy.

Czytaj dalej>>>


Pożar w Potulicach i Łankowicach

Autor: dnia sobota, 9 Styczeń, 2016

8 stycznia 2016 r. około godz. 15:45 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią powiadomił jeden z mieszkańców Potulic o wydostającym się dymie z pomieszczenia na pietrze budynku, w którym składowane są meble. Natychmiast zadysponowano w pierwszym rzucie do działań gaśniczych dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Chwilę później zadysponowano podnośnik z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i po zastępie z OSP Cukrownia Nakło i OSP Ślesin. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów widoczny był czarny dym wydobywający się przez okno z jednego z pomieszczeń biurowych. Przystąpiono natychmiast do akcji gaśniczej i bardzo szybko opanowano ogień. W wyniku pożaru uległo spaleniu wyposażenia jednego z biur. Pozostałe pomieszczenia biurowe na piętrze zostały tylko zadymione. Na szczęście ogień został zauważony wcześnie co pozwoliło na szybkie opanowanie ognia i niedoprowadzenie do znacznych strat gdyby ogień przeniósł się na inne pomieszczenie. W tym czasie wezwani strażacy OSP Nakło nad Notecią stanowili zabezpieczenie pożarowe Nakła nad Notecią. Tego samego dnia w miejscowości Łankowice na terenie prywatnej posesji wybuchł pożar garażu. Zgłoszenie o palącym się garażu w miejscowości Łankowice wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu 08.01.2016 r. o godzinie 10.25. Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, spaleniu uległ garaż oraz zaparkowany w nim fiat cinquecento. Przyczyną powstania ognia było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w aucie. Wobec właściciela pojazdu nie zastosowano żadnych środków prawnych - informuje naszą redakcję Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Notecią sierż. szt. Justyna Andrzejewska.

Czytaj dalej>>>


Pożar samochodu w Turze

Autor: dnia środa, 6 Styczeń, 2016

5 stycznia 2016 r. o godzinie 11:10 OSP Tur  został zadysponowany do pożaru samochodu w Turze. Po dojechaniu na miejsce tlił się ogień w komorze silnika, okoliczni mieszkańcy jeszcze przed dojazdem na miejsce straży, stłumili pożar za pomocą gaśnic. Działania  strażaków polegały na dogaszeniu pożaru za pomocą roztworu wody ze środkiem pianotwórczym i rozłączeniu akumulatora. Działania zakończyliśmy o 12:12. Jednostki biorące udział w akcji: JRG Szubin, OSP Tur.

.

.

Czytaj dalej>>>


Pożar w budynku stowarzyszenia „Judym” w Kołaczkowie

Autor: dnia poniedziałek, 4 Styczeń, 2016

3 stycznia 2015 r. po godz. 10.30 na terenie Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Judym” wybuchł pożar w części niezamieszkiwanej. Paliło się  pomieszczenie warsztatowe, w której garażowano samochody oraz pomieszczenie kotłowni. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin, OSP Rynarzewo, OSP Królikowo, OSP Tur oraz OSP Chomętowo. Mieszkańcy ośrodka przebywali w stołówce. Cześć mieszkalna nie została zajęta ogniem, pomieszczenia uległy tylko zadymieniu. Spelunie uległo wyposażenie warsztatu oraz trzy samochody. Przyczyny oraz okoliczności pożaru wyjaśniają strażacy wspólnie z policją. W tym miejsce chcemy zaapelować o pomoc, dla mieszkańców ośrodka, tel. 52 3845917.

Czytaj dalej>>>


Kierowca autobusu zginął na miejscu [Ustalenia policji]

Autor: dnia wtorek, 15 Grudzień, 2015

15 grudnia 2015 r. po godz. 16.00 na drodze krajowej nr 5 między miejscowościami Kołaczkowo a Szkocja doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Do darzenia doszło za tz. górce Kołaczkowskiej. Najprawdopodobniej kierujący autobusem chciał rozpocząć manewr wyprzedzania, wychylił się na przeciwległy pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego Tira. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący autobusem 61-latek, mieszkaniec Gniezna zginął na miejscu, pozostali pasażerowie pojazdu zostali przebadani przez ratowników medycznych, jeden z nich 66-letni mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Kierowca tira doznał lekkich obrażeń ciała. Ruch na drodze krajowej nr 5 został całkowicie wstrzymany, do czasu zakończenia prowadzonych czynności procesowych. Policja wytyczyła objazdy przez Szubin – Samoklęski Małe – Tur do Zamościa.

Czytaj dalej>>>


Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Ameryczce [Ustalenia Policji]

Autor: dnia piątek, 11 Grudzień, 2015

11 grudnia 2015 r. chwilę przed godz. 7.00 na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Ameryczka doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W zdarzeniu uczestniczył autobus przewożący dzieci do szkoły oraz samochód osobowy marki Fiat Punto. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący osobówką, 74-letni mieszkaniec gminy Kcynia. Podróżującym autobusem, piątce dzieci oraz kierującemu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych na drodze wojewódzkiej ruch odbywał się wahadłowo do czasu zakończenia czynności procesowych, które w takich przypadkach są prowadzone przez policję.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie trójki dzieci na przejściu dla pieszych w Kcyni

Autor: dnia piątek, 27 Listopad, 2015

W czwartek, 26 listopada 2015 r. dwadzieścia minut po godzinie 17 w Kcyni doszło do potrącenia trójki dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Do tak tragicznego zdarzenia doszło na pasach przy starym cmentarzu przy ul. Nakielskiej w Kcyni. Samochód opel Zafira jadący z miasta po przekroczeniu skrzyżowania przy poczcie potracił trójkę dzieci przechodzących przez przejście dla pieszych. Za oplem tą samą drogą jechał radiowóz, w którym służbę pełnili policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni. To mundurowi byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia, to oni bardzo szybko wezwali karetkę i udzielili pierwszej niezbędnej pomocy potrąconym dzieciom. W wyniku czwartkowego zdarzenia drogowego całą trójkę dzieci dwie karetki pogotowia odwiozły do szpitali w Nakle i Bydgoszczy. Przy ulicy Nakielskiej oględziny miejsca zdarzenia prowadzili policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Nakle n/Notecią. Ruchem kierowali strażacy z OSP w Kcyni. Dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Niestety w tym roku było to już czwarte potrącenie osoby pieszej na pasach. Czarną serię rozpoczęły potrącenia przy ul. Poznańskiej. Pierwsze przy Placu Czochralskiego, drugie przy Biedronce. W okresie letnim doszło do potrącenia dziecka przy ZGKiM i dziś na tej samej ulicy doszło do kolejnego podobnego zdarzenia. Czy to zbieg okoliczności?

Czytaj dalej>>>


Kolizja na skrzyżowaniu ul Mroteckiej z krajową 10 oraz potrącenie w Nakle

Autor: dnia sobota, 21 Listopad, 2015

21 listopad 2015 r. około godz. 9:00 doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący z kierunku Mroczy samochód osobowy marki Opel Astra na skrzyżowaniu został uderzony przez samochód ciężarowy marki Man. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast 20 listopada 2015 r. około godziny 19:10 doszło do potrącenia przechodzącej przez przejście dla pieszych na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią kobiety z dwójka dzieci. Jadąca samochodem marki opel astra  od Pl. Konopnickiej potrąciła na wysokości Banku PKO i biblioteki przechodzącą kobietę z dziećmi w wieku 5 i 14 lat.  Dzieci zostały zabrane do szpitala w Bydgoszczy, a kobieta do szpitala w Nakle nad Notecią. Ulica Dąbrowskiego na odcinku od Pl. Konopnickiego do ul. Gimnazjalnej jest nieprzejezdna. Prowadząca samochód była trzeźwa.

Czytaj dalej>>>


Samochód ciężarowy kontra samochód osobowy

Autor: dnia piątek, 20 Listopad, 2015

19 listopada 2015 r. po godz. 19:00 na ul. Bydgoskiej przy nakielskim Spomaszu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i samochodu ciężarowego. Kierująca samochodem osobowym marki volkswagen golf czekała na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i ul. Potulickiej na włączenie się do ruchu gdy została uderzona przez skręcający samochód ciężarowy. Samochód osobowy został znacznie uszkodzony, a strażacy musieli uwolnić zakleszczoną kierującą. Bydgoska od skrzyżowania z ul. Potulicką w kierunku ul. Dworcowej została zablokowana. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił na miejscu pomocy medycznej, a następnie zabrał poszkodowaną na obserwację do szpitala. W działaniach ratowniczych ponadto uczestniczyły dwa zastępy Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia środa, 18 Listopad, 2015

18 listopada 2015 r. o godz. 17.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego  mar Volvo Xc70 oraz samochodu Mitsubishi Fuso. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych przez 41-latetniego kierującego osobówką, który na ługu drogi zjechał na przeciwległy pas i zderzył się bokiem pojazdu z nadjeżdżającą ciężarówką. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z KP Szubin. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej piątce był wstrzymany. Poszkodowanego kierującego osobówką przewieziono na dalsze badania do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Strażacy ratowali świnie [FILM]

Autor: dnia środa, 18 Listopad, 2015

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Państwa o kolizji z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą, który po przejechaniu przejazdu kolejowego w Zalesiu/Mycielewie zakończył jazdę na poboczu drogi. We wtorek około godziny 12.30 służby ratunkowe zostały wezwane dokładnie w to samo miejsce i do tak samo wyglądającej kolizji drogowej.Niestety w tym przypadku skutki wylądowania w rowie były o wiele większe, a akcja ratunkowa o wiele bardziej  skomplikowana. Ciężarówka potocznie zwana TIR-em przewoziła około 120 sztuk tucznika. W wyniku przewrócenia się auta na bok częściowemu uszkodzeniu uległa kabina kierowcy i naczepa pojazdu. Na szczęście kierowca z tej opresji wyszedł bez szwanku. Długotrwałej pracy strażakom przyniosły świnie, które trzeba było przełożyć do podstawionego przez przewoźnika innego transportu. Przyglądając się tej trudnej operacji trzeba przyznać, że choć zadanie strażaków wyglądało na trochę śmieszne, to nie było tak łatwe. Znakomitym kunsztem wyprowadzania wystraszonych świnek kierował jeden z pracowników firmy transportowej, ale strażacy pochodzący z Dziewierzewa, Słonaw, Kcyni i JRG w Szubinie wykazywali się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do przeprowadzenia tej nietypowej akcji. Akcję logistycznie wspierało spore grono strażaków, którzy pracowali bezpośrednio przy przeładunku tucznika i kierowaniu ruchem. Na miejscu pracowali także policjanci z nakielskiej drogówki oraz Dowódca JRG w Szubinie bryg. Mariusz Mantych. To był bardzo pracowity dzień dla strażaków, którzy przez kilka godzin prowadzili działania na miejscu zdarzenia. Po przeładunku świń uszkodzone auto zostało wyciągnięte z rowu przy pomocy dźwigu. Na czas tej operacji w kcyńscy policjanci kierowali pojazdy objazdem. W czwartej kolizji, do której doszło prawie w tym samym miejscu kolejny raz zniszczony został witacz Gminy Kcynia. Zdarzenia nie przeżyło 8 tuczników. Na miejscu zdarzenia przez cały czas akcji ratunkowej był lekarz weterynarii.

Czytaj dalej>>>


Kolizja drogowa Opla z Tirem

Autor: dnia wtorek, 17 Listopad, 2015

17 listopada 2015 r. chwilę po godz. 18.30 na tasie Nakło – Szubin DK 247 za miejscowością Szubin Wieś doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Corsa i Tira. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin oraz pogotowie ratunkowe i patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych droga krajowa była zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. Kierujący oraz pasażerka opla zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Kilkanaście minut później doszło do kolejnego niegroźnego zdarzenia z udziałem rowerzysty i Opla Corsa na drodze krajowej nr 5, zjazd z obwodnicy Szubina od strony Żnina. Do obsługi tej kolizji wezwano patrol policji.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego na pasach

Autor: dnia wtorek, 17 Listopad, 2015

17 listopada 2015 r.  chwilę po godz. 14.30 na przejściu dla pieszych przy Placu Wolności w Szubinie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy marki Opel Corsa. Poszkodowany przechodzień został przewieziony w stanie ciężkim do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszych chwilach po wypadku pomocy przedmedycznej poszkodowanemu udzielili uczniowie szubińskiego ogólniaka działających w szkolnej drużynie sanitarnej. Na czas działania służb ratunkowych oraz czynności procesowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


13 piątek, upłynął w miarę spokojnie

Autor: dnia piątek, 13 Listopad, 2015

13 listopada 2015 r. chwilę po godz. 18.30 w miejscowości Zamość droga krajowa nr 5 doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego Renault Scenic i dostawczego Citroena. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe oraz dwa patrole policji z KP Szubin i sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. W wyniku uderzenia osobówka, koziołkowała, w konsekwencji zatrzymała się na dachu. Poszkodowany, kierujący Sceniciem został przewieziony do szubińskiego szpitala na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia pojazdów z drogi. W dniu dzisiejszym strażacy z szubińskiej jednostki zostali wezwani do wyrwy jaka powstała w drodze na ulicy Mickiewicza w Szubinie. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczeniu miejsca do czasu przyjazdu ekipy z KPWIK w Szubinie, do której należy usunięcie awarii.

Czytaj dalej>>>


Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Mąkoszynie

Autor: dnia niedziela, 8 Listopad, 2015

Policjanci z Szubina wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w piątek (06.11) w południe w miejscowości Mąkoszyn. 38-letni kierowca vw golfa na skutek zderzenia z dostawczym peugeotem zginął na miejscu. Sprawę nadzoruje szubińska prokuratura. W piątek, 6 listopada 2015 r. o godzinie 14.26 dyżurny komisariatu policji w Szubinie został powiadomiony o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Mąkoszyn. Pracujący na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec gminy Szubin, kierując vw golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z dostawczym peugeotem. Uderzenie było na tyle silne, że kierowca volkswagena zginął na miejscu. Kierowca auta dostawczego został przetransportowany na badania do szpitala. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają policjanci z Szubina pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Kolizja na obwodnicy Szubina

Autor: dnia środa, 4 Listopad, 2015

4 listopada 2015 r. chwilę po godz. 10.00 na obwodnicy Szubina, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji samochodu osobowego marki VW Golf z dostawczym IVECO. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobówką nie zachowała szczególnej ostrożności i wjechała w tył poprzedzającego ją samochodu dostawczego. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca została przewieziona na dalsze badania do szpitala. Na czas działania służ ratunkowych droga była całkowicie zablokowano, później wprowadzono ruch wahadłowy, do czasu usunięcia pojazdów z drogi.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelny wypadek w Mrozowie

Autor: dnia wtorek, 3 Listopad, 2015

3 listopada 2015 r. około godz. 13:10 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Mrozowo. Zderzył się samochód osobowy marki Hyundai I20 z busem marki Mercedes na rejestracji francuskiej. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 69 letni kierujący samochodem osobowym. 49 letni kierowca busa, obywatel Francji trafił do szpitala. Droga krajowa zablokowana. Więcej szczegółów podamy później. W działaniach ratowniczych uczestniczą dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, zastęp OSP Anieliny, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek w Dąbrówce Słupskiej w tym tygodniu

Autor: dnia sobota, 31 Październik, 2015

30 października 2015 r. kilkanaście minut przed godziną 20.00 doszło do kolnego zdarzenia drogowego tego dnia na krajowej piątce w miejscowości Dąbrówka Słupska. W tym zdarzeniu podobnie jak kilka dni temu w tym miejscu >>> uczestniczyły dwa samochody ciężarowe i osobówka. W tym przypadku scenariusz zdarzenia był nieco inny. Do Dąbrówki Słupskiej z drogi krajowej skręcał samochód osobowy, za nim zatrzymał się Tir marki DAF, w którego z impetem uderzył drugi Tir maki Volvo.  Chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechała na przeciwległy pas ruchu i zahaczył o jadącego z przeciwnego kierunku Opla Astrę, który wyniku zderzenia zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Na miejsce kolizji zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch na „piątce” odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia drogowe w jednej godzinie

Autor: dnia piątek, 30 Październik, 2015

30 października 2015 r. około godz. 13.30 na obwodnicy Szubina, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji dwóch samochodów, dostawczego Citroena Jumper i Seata Leona. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowia ratunkowego i patrolu policja. W wyniku zdarzenia poszkodowana została pasażerka osobówki, której na miejscu zespół pogotowia ratunkowego udzielił pomocy medycznej, nie wymagała ona dalszej hospitalizacji. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Do czasu uprzątnięcia wraków z jezdni do godz. 15.00, ruch odbyła się wahadłowo. Kilkanaście minut później w Szubinie, u zbiegu ulic Bema i Ogrodowej doszło do kolejnej kolizji. Tym razem samochodu osobowego Fiat Brava ze skuterem Zipp. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący jednośladem, który został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Szubinie. W tym przypadku również nie wymagał on długotrwałej hospitalizacji. To zdarzenie zakończyło się dla sprawczyni kolizji, która wymusiła pierwszeństwo, mandatem karnym i nałożeniem 6 punktów karnych za spowodowanie wypadku.

Czytaj dalej>>>


Poszukiwany MARCIN JANOWSKI

Autor: dnia czwartek, 29 Październik, 2015

Poszukiwany MARCIN JANOWSKI. Lat 18. Proszę o wszelkie informacje na jego temat. Co robił ostatnio, z kim się kontaktował. Ostatnio widziany był wczoraj (środa, 28.10.2015 r.) około godziny 23.00 – przez swojego brata w domu. Najprawdopodobniej z domu wyszedł w nocy. Nie wiadomo w co i jak ubrany. Dziś o 5 rano jego mama wstając do pracy już nie zastała go w domu. Nie pojawił się także w szkole. Do tej pory nie ma go w domu. Nie ma z nim żadnego kontaktu. Proszę o wszelkie informacje pod numerem 609 66 77 03.

.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia środa, 28 Październik, 2015

27 października 2015 r. przed godziną 16.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska doszło do wypadku z udziałem osobówki i dwóch samochodów ciężarowcy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń, kierujący osobówką chciał z drogi krajowej skręcić w lewo do Dąbrówki Słupskiej, niestety jadący za nim Tir marki Volvo nie wyhamował i uderzył w tył osobówki, która przepchnięta została na drugi pas jezdni wprost pod nadjeżdżającego kolejnego Tira marki Volvo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący samochodem marki Opel Astra, którego przewieziono na dalsze badania do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>