Archiwum kategorii Na sygnale

Wypadek na ul. Rudki w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

26 września 2016 roku tuż przed godziną 15:00 na ul. Rudki w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący samochód osobowy marki Dacia Duster uderzył w słupek, a następnie przewrócił się na bok zatrzymując na siatce ogrodzenia. Pod uwagę brane są dwie przyczyny zdarzenia: oślepienie przez słońce lub nadmierna prędkość. Sprawą wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jadącego samochodem mężczyznę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego na dalsze badania do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Trzy osoby trafiły do szpitala, to efekt porannej kolizji w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

22 września 2016 r. chwilę po godz. 8.00 w Szubinie u zbiegu ulic Kcyńska, JP II i Kcyńska NO, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Renault 19 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ulicy Kcyńska Nowe Osiedle, prawidłowo jadącej od strony miasta ulicą Kcyńską, kierującej Audi A6. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby, kierująca i dziecko podróżujące Audi A6 oraz pasażerka Renault 19. Zostali oni przewiezieni przez przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania. Druga pasażerka i kierowca renówki nie wymagali hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia pracowały również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają Policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Referatu Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Do czasu usunięcia pojazdów z drogi, ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Kowalewie, na krajowej piątce

Autor: dnia środa, 21 Wrzesień, 2016

21 września 2016 r. chwilę przed godz. 18.00 w miejscowości Kowalewo, droga krajowa nr 5 doszła od zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący KIA Ceed włączając się do ruchu z drogi powiatowej od strony Mąkoszyna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu krajową piątką od strony Szubina, kierującemu Mercedesem. W wyniku czego doszło do zderzenia, którego efektem było rozbicie dwóch pojazdów oraz złamanie słupa telekomunikacyjnego. Kierującym, pomocy przedmedycznej udzielił przejeżdżający drogą ratownik medyczny, który po przybyciu ZRM przekazał poszkodowanych w ich opiekę. Na miejsce zadysponowano również jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policja z KP Szubin, który wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Po wstępnym przebadaniu poszkodowanych przez ZRM, jedne z  kierujący został przewieziony do szpitala na dalsze szczegółowe badania. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się bez większego problemu, ponieważ uczestniczące w zdarzeniu pojazdy znajdowały się poza obrysem drogi.

Czytaj dalej>>>


Pożar w Hucie Szkła w Turze

Autor: dnia poniedziałek, 19 Wrzesień, 2016

19 września 2016 roku około godz. 11:25 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Hucie Szkła w Turze. Według zgłaszającego miał się palić zestaw dwóch butli, jedna z acetylenem, a druga z tlenem w pomieszczeniu warsztatów.  Do czasy przybycia pierwszego zastępu straży ewakuowano pracowników warsztatu. Ogień szybko ugaszono i niedopuszczona do zapalenia się stojącego obok drugiego zestawu butli. W działaniach gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin i po zastępie z OSP: Tur, Szubin i Rynarzewo.

Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar lasu!

Autor: dnia poniedziałek, 12 Wrzesień, 2016

12 września 2016 r. j już na naszym portali pisaliśmy, że Nadleśnictwo Szubin zauważyło w ostatnim czasie znacząco zwiększoną liczbę podpaleń na terenach pomiędzy Nakłem nad Notecią a Kcynią. W związku z powyższym zwróciło się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na podejrzane zachowania osób przebywających w lesie. W razie zauważenia podpalacza proszą o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu na numery alarmowe. Niestety, dzisiaj około godz. 15:00 doszło do kolejnego pożaru w lesie. Tym razem paliły się 2 ary przecinki pomiędzy młodnikiem, a starszym drzewostanem około 200 metrów od szkoły w Sipiorach. Pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem pierwszej jednostki straży przez mieszkańców przy użyciu łopat. Na miejsce pożaru przybyły zadysponowane przez stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią zastępy: jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia i zastęp OSP Paterek. Na miejsce przyleciał wezwany samolot gaśniczy „Dromader”. Na miejsce przybyła również Straż Leśna i Policja. W trosce o las oraz bezpieczeństwo przebywających w nim osób, prosimy wszystkich odwiedzających lasy o zachowanie szczególnej ostrożności na terenach leśnych oraz w bezpośrednim ich sąsiedztwie! Przypominamy, że na terenach leśnych oraz w odległości do 100 m od granicy lasu obowiązuje zakaz używania otwartego ognia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pożarowe to nie tylko troska o las, o który leśnicy dbają każdego dnia, to również bezpieczeństwo osób przebywających na terenach leśnych.

Czytaj dalej>>>


Czy w Kcyni grasuje podpalacz? Kolejny nocny pożar

Autor: dnia piątek, 9 Wrzesień, 2016

Wszystko na to wskazuje, że ktoś celowo wywołuje nocne pożary, bo dziś w nocy strażacy kolejny raz walczyli z ogniem. Po pożarze na ul. Krzywej dziś w nocy spłonęła altana ogrodowa przy ul. Szewskiej, ale ogród zlokalizowany jest od strony wieży ciśnień. Wszystko wyglądało podobnie. Ogień pojawił się około 3 nad ranem i nie było szans na uratowanie mienia. Mimo szybkiej interwencji strażaków z altanki nic nie zostało. W działaniach strażackich brał udział Zastęp JRG nr 2 w Szubinie oraz dwa kcyńskie wozy bojowe. Na miejscu byli także policjanci. Na szczęście i tym razem nikomu nic się nie stało, ale wyczulamy Państwa na ostrożność. Zwracajmy uwagę na podejrzane osoby. Dwa pożary, noc po nocy to nie był przypadek. Czy w Kcyni grasuje podpalacz?

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego w Ślesinie [USTALENIA POLICJI]

Autor: dnia środa, 7 Wrzesień, 2016

6 września 2016 roku około godz. 22.30 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Ślesin został potrącony pieszy przez jadący w kierunku Minikowa samochód osobowy. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Więcej szczegółów podamy później.

Czytaj dalej>>>


Wieczorna kolizja busa z ciągnikiem rolniczym [USTALENIA POLICJI]

Autor: dnia wtorek, 6 Wrzesień, 2016

5 września 2016 r. o godz.20.53 wpłynęło zgłoszenie o kolizji Busa z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Zalesie, droga wojewódzka nr 247. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe z Kcyni oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ciągnik rolniczy marki John Deere z agregatem uprawowym jadąc drogą wojewódzką, zahaczył częścią maszyny rolniczej prawidłowo jadącego z przeciwnego kierunku Busa na obornickich numerach rejestracyjnych. W wyniku zderzenia znacznemu uszkodzeniu uległ bok busa po stronie kierowcy, od agregatu oderwały się dwa koła metalowe. Kierujący busem został na miejscu przebadany przez ratowników medycznych, nie wymagał dalszej hospitalizacji podobnie jak pozostali pasażerowie pojazdu. Kierowcy busa i ciągnika byli trzeźwi. Na czas działaniu służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczaniu i oświetleniu terenu zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości pokolizyjnych.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Minikowem, a Strzelewem

Autor: dnia piątek, 2 Wrzesień, 2016

2 września 2016 roku około godz. 17:00 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Minikowem, a Strzelewem z udziałem dwóch samochodów osobowych: Seata i Opla Vectra. Prawdopodobnie jadąca w kierunku Bydgoszczy samochodem marki seat wyprzedzała samochody i w ostatniej chwili próbowała uniknąć zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki opel astra, którą jechały trzy kobiety. Manewr ten się nie udał. Opel uderzył w bok seata, samochody się szczepione bokami, a następnie zarzuciło je do rowu. Kierująca seatem wyszła z samochodu o własnych siłach. Znajdujące się w oplu zostały zakleszczone. Jako pierwsi na pomoc ruszyli kierowcy innych samochodów, którzy odłączyli akumulatory i próbowali uwolnić kobiety. Ich wysiłki jednak okazały się bezskuteczne Kobiety dopiero zostały uwolnione przez przybyłych strażaków za pomocą sprzętu specjalistycznego. Poszkodowane trzy kobiety zostały zabrane do szpitala na badania. Kierującą seatem opatrzono na miejscu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bydgoszczy, zastęp OSP Ślesin, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Przez godzinę droga krajowa nr 10 była nieprzejezdna, następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Pożar poszycia leśnego w Rozwarzynie

Autor: dnia czwartek, 1 Wrzesień, 2016

1 września 2016 roku około godz. 12:30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w pobliżu wysypiska śmieci. Pod wskazane w zgłoszeniu miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Paterek, Nakło nad Notecią i Cukrowni Nakło. Na miejscu okazało się, że pali się poszycie leśne w lesie iglastym. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Spaleniu uległo około 200 metrów kwadratowych poszycia w lasku osoby prywatnej. Na miejsce działań gaśniczych przyjechał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią mł. bryg. Sławomir Murawski.

Czytaj dalej>>>


Niedzielne zdarzenia drogowe

Autor: dnia wtorek, 30 Sierpień, 2016

Ostatnia niedziela wakacji obfitowała w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Około godz. 9.00 na trasie Szubin – Nakło DW 245 w miejscowości Stary Jarużyn doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. 27-letni mieszkaniec Łabiszyna, kierując Oplem Vectrą, uderzył w tył poprzedzającego go Renault Laguna. Kierowcy byli trzeźwi, w wyniku kolizji nie doznali obrażeń ciała. Do kolejnego zdarzenia doszło na trasie Szubin – Łabiszyn DW 246. Kierujący jednośladem na łuku drogi wpadł w poślizg w wyniku czego uderzył w barierki ochronne, motocykl rozpołowił się, a jego części  uszkodziły dwa samochodu osobowe jadące z przeciwnego kierunku. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany kierowca jednośladu marki Suzuki, 22-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego został przetransportowany do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie wymaga on dalszej hospitalizacji. Do tego zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i patrol policji oraz straż i policję z powiatu żnińskiego, która przejęła obsługę tego zdarzenia, ponieważ doszło do niego na ich terenie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motocyklista, za rażące naruszenie przepisów drogowych, a także stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym ma zatrzymane prawo jazdy, sprawą zajmie się sąd.  Przypomnijmy, że to kolejny wypadek na tej trasie z udziałem motocyklisty. Około godz. 17.00 w Rynarzewie DK 5, okolice Rynku, doszło do kolejnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca Fordem Fokusem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo w kierunku Bydgoszczy kierującemu osobowym Mercedesem. W wyniku czego doszło do przetarcia się tych dwóch pojazdów. Czytaj dalej>>>


Nocne zderzenie samochodów na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 28 Sierpień, 2016

28 sierpnia 2016 roku około godz. 1:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ul. Karnowskiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący ul. Karnowską (droga powiatowa 1925C) samochód osobowy marki BMW nie zdążył przejechać przez skrzyżowanie i został uderzony przez jadący obwodnicą samochód dostawczy marki Renault. W wyniku uderzenia samochód dostawczy przewrócił się i zablokował pas jezdni. Kierowcy samochodów zostali na miejscu przebadani i opatrzeni przez ratowników medycznych. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar ścierniska w Polichnie

Autor: dnia piątek, 26 Sierpień, 2016

26 sierpnia 2016 roku po godz. 14:00 doszło do pożaru ścierniska w miejscowości Polichno. Na miejsce pożaru stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią skierowało zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Polichno i Paterek. Do czasu przybycia strażaków ogień, który zbliżał się do balotów słomy próbowały ugasić dwie osoby, kobieta i mężczyzna. W pewnym momencie kobieta zaczęła się skarżyć na duszności w klatce piersiowej. W tej sytuacji na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pomocy kobiecie. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 0,5 ha ścierniska.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Olszewskiej z drogą krajową nr 10

Autor: dnia piątek, 26 Sierpień, 2016

26 sierpnia 2016 roku około godz. 15:20 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Olszewskiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący od strony Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Suzuki Altea wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu drogą krajową z kierunku Bydgoszczy samochodowi osobowemu marki Skoda Fabia. Poszkodowanego kierowcę Suzuki zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, wspomniany ZRM oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Strażacy przy pomocy sorbentu zlikwidowali z jezdni rozlane płyny silnikowe i paliwo. Ruchem na jezdni kierowali policjanci i strażacy.

Czytaj dalej>>>


Dachowała po wyprzedzaniu na skrzyżowaniu

Autor: dnia czwartek, 25 Sierpień, 2016

W środę, 24 sierpnia 2016 r. około godziny 17:00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 247. Jadąca w kierunku Kcyni kobieta wykonywała manewr wyprzedzania wjeżdżając na skrzyżowanie do Dziewierzewa. W tej samej chwili do ruchu włączał się ford fokus, którego kierowca chciał jechać w stronę Bydgoszczy. Z lewej miał wolne, więc ruszył ale niestety na jego pasie ruchu znalazł się wykonujący manewr wyprzedzania VW polo. Oba auta zostały rozbite, a „polówka” wylądowała na dachu w rowie wypełnionym wodą. Na szczęście kierowcy forda nic się nie stało, a kobieta mimo dachowania wyszła także z lekkimi potłuczeniami. Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci z Kcyni, Nakła i Szubina. 37-latek kierujący Fordem za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Policjanci ukarali mandatem także kierującą VW Polo, 58-letnią bydgoszczankę za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Czytaj dalej>>>


Policjanci wyciągnęli go z płonącego budynku

Autor: dnia środa, 24 Sierpień, 2016

We wtorkowe popołudnie, 23 sierpnia 2016 r.  zew syreny wezwał kcyńską straż do pożaru pustostanu przy ul. Dworcowej. Sąsiadująca z Domem Świętego Mikołaja posesja zajęta była ogniem i dymem. Nie było to pierwszy pożar tego miejsca, gdyż kilka lat temu informowaliśmy Państwa o podobnej akcji na terenie tej posesji. Pożar gasiły trzy zastępy straży pożarnej. OSP z Kcyni i Dziewierzewa oraz JRG nr 2 w Szubinie. W tej popołudniowej akcji strażaków na uwagę zasługują inni mundurowi- policjanci. W dniu pożaru około godziny 16.00 w Kcyni przy ulicy Dworcowej dwóch pełniących służbę policjantów na terenie miasta podjęło natychmiastową interwencję i z narażeniem własnego zdrowia i życia prawdopodobnie uratowali życie mężczyzny. Policjanci sierż.sztab. Karol Sarnowski z Komendy Powiatowej w Nakle n/Notecią oraz st. post. Rafał Chmielewski z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełnili wspólną służbę w Kcyni. O pożarze dowiedzieli się od przypadkowych ludzi, a radiowóz stał przy poczcie- opowiada nam świadek zdarzenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z mieszkańców Kcyni powiedział policjantom, że w palącym się budynku jest mężczyzna. Mundurowi natychmiast sforsowali ogrodzenie posesji i drzwi budynku. W dużym zadymieniu i ogniu poszukiwali w pomieszczeniu człowieka. Udało się go znaleźć. Leżący mężczyzna nie chciał opuścić pomieszczenia. Mimo tego policjanci zdecydowali się na działanie i wynieśli mężczyznę na zewnątrz palącego się budynku, po czym natychmiast wezwali pomoc medyczną. Sami policjanci nie chcieli się wypowiadać w tej sprawie i odsyłali nas do Oficera Prasowego Policji. Zapewne w najbliższym czasie otrzymamy policyjnego newsa i przekażemy go Państwu, my jednak już dziś wiemy, że policjant mieszkający w naszym mieście wraz z kolegą udowodnili, że słowa złożonego ślubowania nie są im obce „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelny wypadek pod Wieszkami [Ustalenia Policji]

Autor: dnia poniedziałek, 22 Sierpień, 2016

21 sierpnia 2016 roku około 11:20 na drodze wojewódzkiej nr 246 w pobliżu miejscowości Wieszki doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki KIA w niewyjaśnionych okolicznościach nagle zjechał z drogi i uderzył od strony pasażera w drzewo. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczonego pasażera. Niestety 72-letnia pasażerka poniosła śmierć. Kierujący samochodem 74-letni mężczyzna w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły po 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego z Szubina oraz Policja. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie na krajowej 10

Autor: dnia poniedziałek, 22 Sierpień, 2016

22 sierpnia 2016 roku około godziny 10:24 na drodze krajowej nr 10 w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący w kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Toyota Yaris w nieznanych okolicznościach nagle zjechał na przeciwległy pas drogi, zjechał na pobocze i dachował. Kierujący samochodem o własnych siłach opuścił samochód. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynku jednorodzinnego w Małocinie

Autor: dnia niedziela, 21 Sierpień, 2016

20 sierpnia 2016 roku około godz. 21:00 służby ratownicze zostały postawione w stan alarmu w związku z zgłoszeniem na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią pożaru budynku jednorodzinnego w Małocinie, w którym prawdopodobnie znajdują się osoby. Natychmiast zadysponowano w pierwszym rzucie trzy zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje. Następnie dodatkowo zadysponowano zastęp OSP Mrocza i Nakło nad Notecią. Po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej palącego się pomieszczenia na parterze budynku. Poparzeniom rąk i twarzy uległ mężczyzna, który próbował sam gasić ogień, który powstał prawdopodobnie od pieca. Został ona zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Po ugaszeniu ognia strażacy z pomieszczenia usunęli popalone wyposażenie.

Czytaj dalej>>>


Kolizja 4 pojazdów na krajowej piątce w Nowym Świecie

Autor: dnia piątek, 19 Sierpień, 2016

19 sierpnia 2016 roku około godz. 17:35 na drodze krajowej nr 5 w Nowym Świecie, gmina Szubin doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów. W tył skręcającego na stację paliw samochód ciężarowy marki DAF uderzył samochód osobowy marki Peugeot 306, a w samochód osobowy uderzyła laweta marki Mercedes. Natomiast w lawetę uderzył samochód marki Audi, który nie zdążył wyhamować. W wyniku karambolu ucierpiały: kobieta i dziecko, które zostały zabrane do szpitala. Cztery osoby jadące Peugeotem, w tym dzieci zostały na miejscu przebadane przez lekarza i ratowników medycznych i nie wymagały hospitalizacji. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policjanci ze Żnina, Szubina i Nakła nad Notecią. W miejscu zdarzenia droga krajowa nr 5 była nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazd przez stację paliw.

Czytaj dalej>>>


Wtorek jak poniedziałek również pracowity dla służb ratunkowych [Ustalenia Policji]

Autor: dnia wtorek, 16 Sierpień, 2016

16 sierpnia 2016 r. o godz. 6.45 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dąbrówka Słupska na krajowej piątce. Natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Szubin, ZRM i patrol policji. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na pasie od strony Żnina, na lewym bok leży samochód dostawczy marki Fiat Ducato Maxi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu i kierowaniu ruchem. Z relacji kierującego wynika, że na łuku drogi nieustalony samochód jadący z przeciwnego kierunku przekroczył oś jezdni i wjechał na jego pas. Kierowca Ducato chcąc uniknąć zderzenia odbił delikatnie w prawo, jednak stracił panowanie nad dostawczakiem co skutkowało przewróceniem się pojazdu na bok i zatrzymaniem na przeciwległym pasie. Na szczęście nie doszło kolizji z innymi uczestnikami ruchu. Kierowca został przebadaniu przez ratowników medycznych, nie wymagał dalszej hospitalizacji. Całkowity ruch na piątce przywrócono po godz. 10.00, po przeładowaniu przewożonych rowerów na inny samochód i postawieniu pojazdu na koła. Czytaj dalej>>>


Lanos zatrzymał się na drzewie

Autor: dnia wtorek, 16 Sierpień, 2016

W poniedziałek, 15 sierpnia 2016 roku około godziny 00.20 kcyńskie służby zostały wezwane do kolizji drogowej w miejscowości Głogowiniec. Jadący w stronę Wapna samochód osobowy marki daewoo Lanos zjechał na lewy pas drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście w tej kolizji ucierpiał tylko samochód. W Głogowińcu pracowali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci z Kcyni oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie.

.

.

Czytaj dalej>>>


Pożar przyczep ze słomą na krajowej piątce

Autor: dnia niedziela, 14 Sierpień, 2016

14 sierpnia 2016 r. kilkanaście minut po godz. 13.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy przewożonej na dwóch przyczepach ciągnionych przez ciągnik rolniczy. Natychmiast na krajową piątkę między Kowalewem, a Wąsoszem zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie jeden snopek bezpośrednio na jezdni, który spadł z przyczepy oraz znajdujące się na pobliskim polu dwie przyczepy, które były już całkowicie zajęte ogniem. Zdaniem strażaków było rozgarnięcie i zlanie wodą balotów. Na czas działania służ ratunkowych ruch na krajowej piątce dobywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Pracowity piątek

Autor: dnia sobota, 13 Sierpień, 2016

12 sierpnia 2016 r. chwilę po godz. 9.00 na drodze wojewódzkiej 245 w miejscowości Szubin Wieś doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Kierujący osobówkami nie wymagali pomocy medycznej, w wyniku kolizji ucierpiały tylko pojazdy. Na czas działania służb ratunkowych, ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Kilkanaście godzin później o godzinie 20:04 zastęp GBA z OSP Szubin został zadysponowany do miejscowości Łachowo, gdzie znajdowało się gniazdo szerszeni. Działania druhów polegały na bezpiecznym dotarciu do poddasza za pomocą drabiny. Następnie odcięciu kokona i przetransportowaliśmy go do pobliskiego lasu. Owady zostały wypuszczone do naturalnego środowiska. W tym samym czasie zastęp z JRG nr 2 w Szubinie został zadysponowany do pożaru samochodu przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Szubinie. To nie był koniec działań tego dnia szubińskich strażaków. Chwilę po godz. 24.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze krajowej nr 5 miedzy miejscowościami Kołaczkowo, a Szkocją. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp Ratownictwa Drogowego oraz pogotowie ratunkowe i policję. Po dotarciu na miejsce okazało się, że we wskazanym miejscu znajduje się samochód osobowy marki ford mondeo, który ma uszkodzenia lewej strony oraz samochód dostawczy typu TIR, którego kierowca był świadkiem zdarzenia. Czytaj dalej>>>


Tragiczny w skutkach wypadek na trasie Szubin – Łabiszyn. Śmierć na miejscu poniósł motocyklista

Autor: dnia niedziela, 7 Sierpień, 2016

7 sierpnia 2016 roku około godz. 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Drogosławiem, a Łabiszynem doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Podczas manewru zjazdu samochodu osobowego marki Volkswagen Passat z głównej drogi w samochód uderzył motocykl marki Yamaha.  Uderzenie było na tyle silne, że motocyklistę wyrzuciło w powietrze i upadł po 40 metrach. Obrażenia były na tyle poważne, że kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec Żnina, poniósł śmierć na miejscu. Przebadano na miejscu także jadących samochodem osobowym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Żnina, zastęp OSP Łabiszyn, Zespól Ratownictwa Medycznego z Szubina. Policjanci z KPP Żnin pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Jak poinformował Robert Wróblewski z KPP w Żninie, kierowca passata był trzeźwy.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie samochodu osobowego pod Chrząstowem

Autor: dnia niedziela, 7 Sierpień, 2016

6 sierpnia 2016 roku około godz. 21:50 doszło do dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Chrząstowem, a Kosowem. W niewyjaśnionych okolicznościach kierująca samochodem marki Opel Vectra zjechała do rowu i dachowa. Na szczęście kierującej nic się nie stało. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek

Autor: dnia piątek, 5 Sierpień, 2016

5 sierpnia 2016 r. chwilę po godz. 18.00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w gminie Szubin. Tym razem z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 245 między miejscowościami Godzimierz, a Samoklęski Małe. Do tego zdarzenia doszło w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności przy zjeździe przez kierującego Audi A4 z drogi na przydrożny parking, w wyniku czego jadący od strony Szubina, Nisan Sunny uderzył w bok audi. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze nr 2 w Szubinie, OSP Szubin, ZRM i patrol policji. Kierujący Nissanem oraz trzy osoby podróżujące Audi zostali przebadani przez ratowników na miejscu. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Policyjna Kia Ceed dachowała na krajowej piątce

Autor: dnia piątek, 5 Sierpień, 2016

5 sierpnia 2016 roku około godz. 16:30 na drodze krajowej nr 5 pomiędzy miejscowościami Kowalewo – Nowy Świat, gmina Szubin doszło do dachowania radiowozu. Patrol pełniący służbę radiowozem marki KIA otrzymał pilne wezwanie do podjęcia interwencji w miejscowości Zamość gdzie istniało zagrożenie życia innych osób. Jadąc na sygnale kierujący w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jadący radiowozem policjanci zostali zabrani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn wypadku. W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie..

Czytaj dalej>>>


Oberwała się dolna część balkonu i spadła na chodnik

Autor: dnia wtorek, 2 Sierpień, 2016

2 sierpnia 2016 roku około godz. 9:00 na chodnik przy budynku nr 40 na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią spadła dolna część balkonu. Na szczęście w tym czasie nikt chodnikiem nie przechodził, bowiem mogło dojść do tragedii. Na miejsce wezwano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, którzy przy pomocy podnośnika sprawdzili pozostałe elementy balkonów. Wszystkie luźne elementy zostały usunięte aby nie zagrażały przechodniom. O powyższym fakcie powiadomiono Policję oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki mężczyzny w Kcyni

Autor: dnia niedziela, 31 Lipiec, 2016

W piątek, 29 lipca 2016 r. w bloku- pustostanie przy ulicy 22 stycznia w Kcyni znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci z Komisariatu Policji z Kcyni oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią zabezpieczyli miejsce znalezienia ciała i prowadzili stosowne czynności w tej sprawie. O oficjalną informację w tej sprawie poprosiliśmy Oficera Prasowego policji, którą przedstawimy Państwu w najbliższym czasie.

.

.

Czytaj dalej>>>