Archiwum kategorii Z życia wzięte

Nocny pożar w Kcyni

Autor: dnia czwartek, 24 Lipiec, 2014

Minionej nocy 23 lipca 2014 r. na terenie prywatnego gospodarstwa rolnego na terenie Kcyni doszło do pożaru słomy, która w balotach była pod wiatą przylegającą do budynku inwentarskiego. Ogień wybuchł kilka minut przed pierwszą w nocy. W tłumie obserwujących działania pożarnicze dało się słyszeć, że „najpierw był mały wybuch, ktoś miał widzieć uciekających czterech chłopców”. Przyczynę pożaru ustalają policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia. Pożar zauważyli młodzi ludzie, którzy powiadomili straż pożarną i policję. Prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji osób wzywających pomoc już po kilku minutach od wezwania na miejscu pożaru pojawiły się dwa kcyńskie wozy strażackie, a za nimi jednostki: z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP z Dziewierzewa, Sipior, Gromadna, Łankowic oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i oficer operacyjny mł.bryg. Sławomir Morawski. Na miejscu pożaru był także Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie mł. Bryg. Mariusz Mantych. Działania pożarnicze polegały przede wszystkim na ochronie budynku inwentarskiego, który przylegał bezpośrednio do palącego siana. Udało się ewakuować 70 tuczników, dwa byki i siedem jałówek. Przy pomocy sprzętu rolniczego palące się baloty siana zostały wyciągnięte spod wiaty, złożone z bezpiecznej odległości od źródła ognia i zlane wodą. Cały teren z palącym się sianem został oborany w celu uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się ognia na pole ze zbożem. – informuje nasza redakcję mł.bryg. Mariusz Mantych. Ogień pochłonął 150 balotów siana. Dogaszanie palącej się słomy trwa jeszcze dziś. W tym dniu niestety był to drugi pożar gospodarstwa rolnego. Około południa w Górkach Dąbskich spłonęła obora, 18 tuczników, 40 brojlerów, słoma, ziarno. W tym przypadku pożar rozprzestrzenił się na pobliskie pole ze zbożem.

Czytaj dalej>>>


Pożar zboża na pniu i młodnika w Starym Jarużynie

Autor: dnia wtorek, 22 Lipiec, 2014

21 lipca 2014 r. około godz. 14.20 na stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w Starym Jarużynie. Na miejsce zadysponowano po zastępie z OSP Paterek, Tur, Rynarzewo, Sipiory, Cukrownie Nakło oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Z wstępnych ustaleń wynika, ze zapaliła się słoma za kombajnem, a następnie zboże na pniu. Ogień przeniósł się na pobliski gęsty młodnik. Ogień pomagali gasić mieszkańcy Starego Jarużyna oraz przybyła Straż Leśna. Na miejsce pożaru wezwano samolot gaśniczy, który zrzucił wodę na palący się młodnik. Z wstępnych wyliczeń spaliło się około 5 arów młodnika i ok. 3 ary zboża. Działania gaśnicze zakończono po godz. 15.00.

Czytaj dalej>>>


Wiatr wyrządza szkody

Autor: dnia czwartek, 10 Lipiec, 2014
9 lipca 2014 r. w godzinach popołudniowych trochę podmuchało na  południu powiatu nakielskiego. W Chomętowie uszkodzone zostało poszycie dachu budynku mieszkalnego oraz zerwana została linia energetyczna przez upadające drzewo i konary. Drzewo nie oparło się naporowi wiatru w Dąbrówce Słupskiej oraz na drodze Chomętowo – Gąbin. Dużo połamanych gałęzi leżało na jezdni w okolicy Gąbina i Wąsosza. Strażacy i ekipy pogotowia energetycznego mieli trochę pracy.

Najwięcej pracy mieli szubińscy strażacy

Autor: dnia wtorek, 8 Lipiec, 2014
W noc z 7 na 8 lipca 2014 r. burza i towarzysząca jej ulewa spowodowała, że najwięcej pracy mieli strażacy z Szubina. Szubińscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin i OSP Kcynia w nocy wypompowywali wodę z zalanych ulic: Mickiewicza, Św. Marcina, Winnicy, Jana Pawła II. Wypompowywali wodę z zalanego mieszkania przy ul. Paderewskiego i budynku jednorodzinnego przy ul. Młyńskiej. Zalane zostały również dwie piwnice w budynku przy ul. 3-go Maja i Wyspiańskiego. Całkowitemu zalaniu uległo skrzyżowanie Marii Dąbrowskiej z ulicą Słowackiego, jak również budowany nieopodal plac zabaw. Strażacy z Suchar na ternie gminy wypompowywali wodę z ulicy swojej miejscowości. W Chomętowie od pioruna zapalił się  stóg słomy jęczmiennej, a rano w Radziczu gmina Sadki zapaliło się drzewo od uderzenia pioruna. W wyniku burzy awarii uległa stacja transformatorowa w miejscowości Żurawia gmina Kcynia i pozbawionych zostało prądu 100 mieszkańców, także problemy z dostawą prądu mają mieszkańcy Szubina.

Spłonęło poddasze z dachem budynku mieszkalnego w Paterku

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 roku około godz. 12.45 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. 7 lutego w Paterku. Na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP z Paterka i OSP Nakła nad Notecią. Spaleniu uległo całe poddasze wraz z dachem oraz wypaliła się połowa powierzchni wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki spalonej więźby dachowej. Na miejsce pożaru przybył również patrol Policji. W budynku zamieszkiwała jedna osoba, której nic się nie stało.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Łachowie koło Szubina

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 r. chwilę przed godz. 13.00 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Łachowo. Jak podaję policja, 23-letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego kierująca Citroenem AX w stronę Bydgoszczy zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Po przybyciu na miejsce ratownicy medycznie wspólnie ze strażakami przystąpili to reanimacji kierującego rowerem. Niestety po kilkudziesięciu minutach stwierdzono zgon  65-letniego rowerzysty, mieszkańca pobliskiego Kołaczkowa. Droga była całkowicie zablokowana do czasu zakończenia czynności wyjaśniających zdarzenie, które prowadzone są przez policjantów z KP Szubin, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Pożar balotów w Żędowie

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 r. chwilę po godz. 1.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o palących się na polu, balotach słomy w miejscowości Żędowo. Natychmiast na miejsce skierowano OSP Chomętowo, OSP Królikowo, OSP Szubin i jedne zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po dotarciu na miejsce zadanie strażaków polegało na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, później przystąpiono do rozgarniania pogorzeliska i zalewania wodą pojawiających się zarzewi ognia.

Czytaj dalej>>>


Nocny pożar w Małych Rudach

Autor: dnia niedziela, 6 Lipiec, 2014

5 lipca 2014 roku około godz. 23.15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku niezamieszkałego w miejscowości Małe Rudy gmina Szubin. Na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy z OSP w Rynarzewie i zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz podnośnik hydrauliczny. Na miejscu okazało się że pali się ukończony budynek mieszkalny do zamieszkania. Ogień strawił wejście frontowe wraz z częścią elewacji. Ogień przemieścił się na poddasze, spaliła się część podbitki i ocieplenia, część więźby dachowej oraz nadpaliło się pokrycie dachowe. Dzięki szybkiej akcji strażaków pozostałą część budynku uratowano. Następnego dnia strażacy z Rynarzewa rozebrali część dachu z nadpalonymi dachówkami i przykryli spaloną część dachu plandeką i folią.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Rynarzewie

Autor: dnia sobota, 5 Lipiec, 2014

5 lipca 2014 r. chwilę po godz. 12.30 doszło do zdarzenia drogowego na krajowej piątce w miejscowości Rynarzewo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, karetkę pogotowia oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych wprowadzono ruch wahadłowy. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe Honda Jazz i Fiat Panda. W wyniku najechania na tył poprzedzającego samochodu przez kierującego Hondą, kierujący Fiatem Panda został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Podróżującym Hondą Jazz nic się nie stało. Do czasu usunięcia samochodów z jezdni w centrum Rynarzewa ruch kołowy był znacznie utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Godzimierzu

Autor: dnia piątek, 4 Lipiec, 2014

4 lipca 2014 r. chwilę przed godz. 16.00 na drodze wojewódzkiej 245 (Szubin – Nakło) doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Godzimierz na wysokości zjazdu do miejscowości Grzeczna Panna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji z Sekcji Ruchu Drogowego KPP Nakło nad Notecią. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. W tył skręcający z drogi samochodu Hyundai H200 typ Van uderzył samochód osobowy Skoda Octavia. W wyniku silnego uderzenia Van został zepchnięty z drogi i dachował. Osoby poszkodowane z osobówki w tym dziecko oraz z Hyundaia zostali na miejscu przebadani przez ratowników medycznych, ich żuciu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech pojazdów w Trzeciewnicy

Autor: dnia środa, 2 Lipiec, 2014

2 lipca 2014 r. około godz. 17.45 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do kolizji trzech samochodów. W kolizji uczestniczyły samochody marki Volkswagen Golf, Fiat Doblo i Mercedes Sprinter. Ratownicy medyczni udzielili pomocy kierowcy fiata. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, zespół ratowników medycznych z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów w Sadkach, dwoje dzieci w szpitalu

Autor: dnia środa, 2 Lipiec, 2014

2 lipca 2014 r. około godz. 11.45 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Sadki z udziałem dwóch samochodów osobowych. W niewyjaśnionych okolicznościach na wysokości stacji paliw w tył jadącego samochodu osobowego marki Opel Astra uderzył jadący za nim samochód osobowy marki Citroen Berlingo. Poszkodowane zostały cztery osoby jadące Oplem: kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci w wieku 12 i 6 lat. Dwoje dzieci zostało zabranych do szpitala. Na miejscu w działaniach ratowniczych uczestniczą cztery zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Sadki, dwie karetki pogotowia w tym jedna z Wyrzyska oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Ruch na krajowej dziesiątce odbywa się obecnie wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Mężczyznę z przebitym płucem zabrał śmigłowiec LPR

Autor: dnia poniedziałek, 30 Czerwiec, 2014

30 czerwca 2014 r. około godz. 13.00 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się w pobliżu skrzyżowania ul. Karłowicza i Staszica w Nakle nad Notecią z przebitym płucem. W tym czasie karetka pogotowia była na wyjeździe poza Nakłem nad Notecią, dlatego wezwano strażaków ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali siedzącego 42 letniego mężczyznę, mieszkańca pobliskiego osiedla i udzielili pierwszej pomocy medycznej. W tym samym czasie doleciał śmigłowiec, który wylądował na ul. Staszica. Na czas trwania działań ratowniczych zamknięto dla ruchu ul. Staszica. Poszkodowany trafił do szpitala. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


BMW dachowało w Lubaszczu

Autor: dnia piątek, 27 Czerwiec, 2014

26 czerwca 2014 r. około godz. 21.30 doszło na drodze krajowej nr 10 w Lubaszczu do dachowania samochodu osobowego. Jadący z kierunku Sadek w kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki BMW najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania stracił przyczepność na mokrej nawierzchni, zjechał do rowu i dachował. Samochodem jechały cztery osoby. Kierowca i 22 letni pasażer zostali zabrani do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwie karetki pogotowia i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów w Lubaszczu, dwie osoby trafiły do szpitala

Autor: dnia czwartek, 19 Czerwiec, 2014

19 czerwca 2014 r. około godz. 15.15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lubaszcz. Na miejscu trwa akcja ratownicza. W akcji uczestniczą dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, Policja i trzy karetki pogotowia ratunkowego. W zderzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Nissan Armera wyjeżdżający z drogi podporządkowanej z samochodem osobowym marki Peugeot jadącym drogą krajową. Poszkodowane są dwie osoby Nissana, które siedziały na tylnym siedzeniu i zostały zabrane do szpitala. Strażacy musieli je uwolnić za pomocą narzędzi hydraulicznych. Jeden pas drogi jest zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Groźny pożar w Paterku

Autor: dnia środa, 18 Czerwiec, 2014

18 czerwca 2014 r. około godz. 11.45 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią o pożarze na terenie jednej z firm w dzielnicy przemysłowej w Paterku. W pierwszym rzucie zadysponowano dziewięć zastępów straży. Wysoki słup czarnego dymu widoczny był z bardzo daleka. Po przybyciu na miejsce po ocenie sytuacji na miejsce pożaru zadysponowano kolejne zastępy strażaków z okolicznych miejscowości. Jak dowiedzieliśmy się paliły się paleto-zbiorniki z sprasowanymi filtrami i makulatura. Istniało realne zagrożenie dla pobliskiego budynku, w którym znajdowały się dwie cysterny o pojemności 45 i 60 metrów sześciennych, częściowo wypełnione przepracowanym olejem. Pracownicy firmy już od samego początku pożaru starali się go ugasić oraz z narażeniem zdrowia usuwali stojące w pobliżu źródła ognia palety z plastikami i substancjami przeznaczonymi do utylizacji. Strażacy za pomocą piany gaśniczej i wody opanowali ogień nie dopuszczając do przeniesienia się ognia na inne obiekty. 17 pracowników zostało podtrutych dymami pożarowymi, dwie osoby trafiły do szpitala. Jeden z urazem oka trafiła do szpitala w Bydgoszczy, a druga osoba do szpitala w Nakle nad Notecią. Urazów doznało również dwoje strażaków – uraz nogi i oka. Na miejsce pożaru przybył prokurator, policjanci, karetki pogotowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Inspektor Nadzoru Budowlanego, przedstawiciel Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią przedstawiciele Powiatowego i Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska. Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia wtorek, 17 Czerwiec, 2014

16 czerwca 2014 roku około godz. 21.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Mrotecką w Nakle nad Notecią doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W niewyjaśnionych okolicznościach zderzyły się samochody marki Ford Fiesta jadący z Nakła nad Notecią z samochodem marki Fiat Uno jadącym z kierunku Chrząstowa. W wyniku zderzenia została poszkodowana kobieta z Forda, którą karetka pogotowia zabrała do szpitala w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie w Paterku

Autor: dnia piątek, 13 Czerwiec, 2014

13 czerwca 2014 r. około godz. 17.10 na drodze wojewódzkiej nr 246 za Paterkiem doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący w kierunku Szubina samochód osobowy marki Renault Megane w niewyjaśnionych okolicznościach na jednym z ostrych zakrętów dachował. Samochodem jechało pięć osób, cztery kobiety i mężczyzna. Do szpitala trafiła kierująca i jedna z pasażerek. Na miejsce działań ratowniczych przybyły trzy karetki pogotowia, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, zastęp OSP Paterek i Policja.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie osobówki w Nowym Świecie

Autor: dnia środa, 11 Czerwiec, 2014

11 czerwca 2014 r. chwilę po godz. 18.00 doszło do zdarzenia drogowego na krajowej piątce w miejscowości Nowy Świat. Jadący w kierunku Żnina samochód osobowy marki Daewoo Tico na zakręcie wypadł z drogi i dachował. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Przybyli na miejsce strażacy udzielili poszkodowanemu kierującemu pomocy przedmedycznej oraz odłączyli zasilanie w samochodzie. Na czas działania służb ratunkowych ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Motocyklista zginął w Olku

Autor: dnia wtorek, 10 Czerwiec, 2014

10 czerwca 2014 r. około godz. 15.45 doszło do tragicznego wypadku w Olku gmina Szubin. Jadący z kierunku Zamościa motocyklista w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał z drogi, siłą rozpędu uderzył w murowane ogrodzenie, wjechał w bramę pobliskiej posesji, na której uderzył w stojący samochód osobowy Deawoo Tico, a następnie został wyrzucony w powietrze i upał na ziemię. Nieprzytomnemu 25 letniemu motocykliście przybyli strażacy i ratownicy medyczni próbowali przywrócić czynności życiowe. Po kilku minutach stwierdzono zgon mieszkańca Turu. W wyniku uderzeniu w samochód, motocykl zapalił się. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp OSP Tur i OSP Rynarzewo, karetki pogotowia z Nakła nad Notecią i Szubina oraz Policja  z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na chwilę obecną droga powiatowa pomiędzy Turem, a Zamościem jest zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 9 Czerwiec, 2014

9 czerwca 2014 r. około godz. 14.15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Olszewskiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący drogą powiatową w kierunki Olszewki samochód osobowy marki Opel Vectra uderzył w bok jadącego drogą krajową w kierunku Lubaszcza samochód osobowy marki Mitsubishi Carima. Uderzony samochód siłą rozpędu uderzył jeszcze w latarnię przydrożną. Ucierpiał jeszcze dodatkowo samochód osobowy Opel Astra. W wyniku zderzenia ucierpiała 37 letnia kobieta prowadząca samochód Mitsubishi oraz jej 7 letnia córka, które zostały zabrane karetka pogotowia na obserwację. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Turze

Autor: dnia sobota, 7 Czerwiec, 2014

7 czerwca 2014 r. kilkanaście minut po godz. 16.00 w miejscowości Tur, gmina Szubin doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Tur i jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz patrol policji z KP Szubin i Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, jadąca Ople Corsą w kierunku Turu z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu wprost pod najeżdżający z przeciwnego kierunku VW Pasat. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali kierowcy obu pojazdów, którzy zostali przewiezieni do Szpitala w Szubinie. Do czasu usunięcia pojazdów z drogi ruch był całkowicie zablokowany na odcinku Tur – Zamość. Kilkadziesiąt minut później dyspozytor straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, w którym wydobyła się dym. Natychmiast na ulicę Sienkiewicza w Szubinie zadysponowano jeden zastęp z JRG nr 2 w Szubinie. Działania strażaków polegały na odłączeniu zasilania w samochodzie. Na szczęście nie doszło do pożaru w pojeździe, najprawdopodobniej nadpaleniu uległa cześć instalacji elektrycznej przy stacyjce.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Sucharami

Autor: dnia niedziela, 1 Czerwiec, 2014

1 czerwca 2014 r. około godz. 16.40 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego, Jadący od strony Suchar drogą powiatową w kierunku Trzeciewnicy motocykl marki Yamaha na zakręcie zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym marki Opel Omega. Za motocyklem jechał samochód osobowy marki Renault Laguna, który przebił sobie przednią oponę najeżdżając na motocykl. Poszkodowanego motocyklistę do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce działań ratowniczych przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin i zastęp OSP Suchary, pogotowie ratunkowe oraz Policja. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Motorowerzysta uderzył w ogrodzenie

Autor: dnia czwartek, 29 Maj, 2014

29 maja 2014 r. przed godz. 18.00 jadący ul. Młyńską w Nakle nad Notecią na motorowerze marki Zipp z nieustalonych przyczyn uderzył w ogrodzenie. W wyniku uderzenia motorowerzysta przewrócił się na jezdnię. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, karetka pogotowia i Policja. ratownicy medyczni udzielają pomocy na miejscu zdarzenia.

.

Czytaj dalej>>>


Kolizja z udziałem trzech samochodów na krajowej dziesiątce

Autor: dnia środa, 28 Maj, 2014

28 maja 2014 r. około godz. 16.20 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Lubaszczem. Jadący w kierunku Wyrzyska samochód osobowy marki Audi A3 uderzył w tył jadącego przed nim Forda Mondeo. Z kolei Ford uderzył w tył samochodu Citroen C3. Nikomu nic się nie stało nie licząc uszkodzeń samochodów. Na miejsce przybył patrol Policji oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią w celu likwidacji plam substancji ropopochodnej z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Osiem osób poszkodowanych w wypadku w Starym Jarużynie

Autor: dnia środa, 28 Maj, 2014

28 maja 2014 roku około godz. 14.20 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 246 w miejscowości Stary Jarużyn. Samochód osobowy marki BMW jadący z kierunku Szubina zderzył się  z jadącym z kierunku Nakła nad Notecią samochodem Volkswagen Transporter, którym jechali strażacy z uroczystego apelu z okazji Święta StrażakaW wyniku zderzenia poszkodowanych zostało ostatecznie osiem osób, sześć osób z volkswagena, w tym pięciu strażaków i emeryt oraz dwie osoby z BMW. Dwóch strażaków jest w stanie ciężkim w tym kierowca volkswagena. Poszkodowanym pomocy udzielali koledzy strażacy jadący za busem oraz  strażacy z jednostek ratowniczych. Poszkodowani zostali zabrani przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i karetki pogotowia do szpitali. Na miejsce akcji ratowniczej przybyły zastępy z jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, nr 2 w Szubinie i OSP Paterek, Policja.  Droga wojewódzka była zablokowana, a Policja wyznaczyła objazdy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Kolizja trzech osobówek w Kołaczkowie

Autor: dnia sobota, 24 Maj, 2014

24 maja 2014 r. chwile po godz. 17.00 w miejscowości Kołaczkowo droga krajowa nr 5, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe z Szubina oraz patrol Policji. Ponownie w tym miejscu mieliśmy do czynienia z najechaniem na tył poprzedzającego samochód, który chciał zjechać z drogi krajowej nr 5 w lewo do posesji. Jak powiedział naszej redakcji jeden z uczestników tego zdarzenia - już dawno na tym odcinku drogi powinno wprowadzić tz. lewoskręt. W wyniku sobotniej kolizji, poszkodowana została kierująca samochodem marki Peugeot 107, którą odwieziono na dalsze badania do szpitala w Szubinie. Na czas działania służ ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia pojazdów z drogi.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie czterech samochodów koło Zamościa

Autor: dnia poniedziałek, 19 Maj, 2014

19 maja 2014 roku około godz. 15.25 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 5 na granicy powiatu nakielskiego z bydgoskim koło Zamościa gmina Szubin. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy Fiat Panda, dwa samochody dostawcze marki Fiat Ducato i samochód ciężarowy MAN. Sprawcą był kierowca Fiata Ducato, który uderzył w tył poprzedzającego go samochodu dostawczego, następnie uderzony samochód uderzył w samochód osobowy, a ten w samochód ciężarowy. Do szpitala w Bydgoszczy trafiły dwie osoby, z samochodu osobowego i Fiata Ducato. Na miejscu działań ratowniczych znajdowały się trzy zastępy, dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i zastęp OSP Rynarzewo, dwie karetki pogotowia z Nakła i Bydgoszczy, Policja. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch na drodze krajowej nr 5 odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Wypadek z udziałem motocyklisty koło Zazdrości

Autor: dnia poniedziałek, 19 Maj, 2014

18 maja 2014 r.około godz. 18.15 doszło do wypadku motocyklisty na drodze gruntowej w pobliżu Kołaczkowa. Jadący motocyklista drogą gruntową przez teren zalesiony na wysokości Zazdrości w niewyjaśnionych okolicznościach wjechał w ogrodzenie z siatki. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybył patrol Policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Poszkodowanego motocyklistę zabrało pogotowie do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Wypadek motorowerzysty w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 19 Maj, 2014

19 maja 2014 r. koło godz. 13.20 jadący ul. Nową w Nakle nad Notecią motorowerzysta najechał na kosiarkę ciągnikową. Na miejsce przybył patrol Policji i karetka pogotowia. Mężczyznę jadącego motorowerem zabrało pogotowie do szpitala.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Odpadło ocieplenie ze szczytu budynku przy ul. Długiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia piątek, 16 Maj, 2014

Do niecodziennego zdarzenia doszło 16 maja 2014 r. w Nakle nad Notecią. Ze szczytu kamienicy przy ul. Długiej odpadła połowa ocieplenia. Druga część ocieplenia pozostała na szczycie budynku ale powoli zaczęła się wybrzuszać. W tej sytuacji wezwano pogotowie energetyczne w celu odłączenia budynku od energii elektrycznej. Zamknięto dla ruchu kołowego ulicę. Gdy strażacy za pomocą podnośnika chcieli usunąć pozostałą część ocieplenia, odpadło od ściany nie wyrządzając nikomu krzywdy.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Szczepicach

Autor: dnia poniedziałek, 28 Kwiecień, 2014
28 kwietnia 2014 roku około godz. 11.15 w Szczepicach, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z gminną doszło do zdarzenia drogowego, z udziałem samochodu osobowego marki Renault oraz dostawczego marki Fiata Ducato. W wyniki zderzenia oba auta uległy zniszczeniu i znalazły się w rowie. Poszkodowanego kierowcę samochodu osobowego oraz 2 letnie dziecko z tegoż auta, karetki ratownicze przetransportowały do nakielskiego szpitala. Lądowało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale ostatecznie nie transportowało ono żadnego z poszkodowanych. W działaniach ratowniczych i zabezpieczaniu miejsca zdarzenia brały udział zastępy straży pożarnej: państwowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i nr 2 w  Szubinie i z OSP Kcynia. Na miejscu pracowali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz z Komisariatu Policji w Kcyni.  Ruch na tym odcinku szybko został przywrócony. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.

14-letni pasażer motocykla trafił śmigłowcem do szpitala

Autor: dnia niedziela, 27 Kwiecień, 2014

26 kwietnia 2014 r. około godz. 16.00 doszło do wypadku drogowego przy ul. Kcyńskiej w Paterku. Kierujący samochodem osobowym Volkswagen Passat wyjeżdżając tyłem z posesji, prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo motocykliście. W wyniku wypadku poważnego urazu doznał 14-letni pasażer motocykla, który został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia i przystąpiła do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności. W działaniach ratowniczych udział wziął zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Długotrwała reanimacja nie pomogła, potrącona kobieta zmarła

Autor: dnia czwartek, 24 Kwiecień, 2014

24 kwietnia 2014 r. w nocy około godz. 2.20 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 241 z ul. Przemysłową w Paterku doszło do potrącenia pieszej przez samochód marki ford transit. W wyniku obrażeń pomimo długo prowadzonej reanimacji przez przybyłych na miejsce policjantów, strażaków i zespół ratowników z karetki pogotowia kobieta zmarła. Okoliczności i przyczyny śmierci 72-letniej mieszkanki Nakła nad Notecią wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem Prokuratury Rejonowej. W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Paterek, policjanci i ratownicy medyczni z lekarzem zespołu wyjazdowego.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie za Gorzeniem

Autor: dnia środa, 23 Kwiecień, 2014
23 kwietnia 2014 r. około godz, 15.35 służby ratownicze zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego pomiędzy Gorzeniem, a Łochowicami na drodze powiatowej Nakło nad Notecią – Bydgoszcz. W niewyjaśnionych okolicznościach na prostym odcinku drogi kierująca samochodem marki Citroen Xsara, 39 letnia mieszkanka Nakła nad Notecią zjechała na pobocze, odbiła się od korzeni i dachowała. Na miejsce przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Potulice, karetka pogotowia nakielskiego szpitala wracająca z Bydgoszczy i Policja. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej pomocy medycznej.

Kolizja u zbiegu ulic Nakielskiej, Sędziwoja Pałuki i 3-go Maja

Autor: dnia sobota, 19 Kwiecień, 2014

19 kwietnia 2014 r. chwilę przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Sędziwoja Pałuki i 3-go Maja doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Najprawdopodobniej kierująca samochodem Seat Ibiza nie zastosowała się do znaku stop, a co za tym idzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej od strony Sędziwoja Pałuki kierującej Citroenem C4. W wyniku czego doszło do niegroźnej kolizji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. Na czas działania służ ratunkowych ruch na skrzyżowaniu był utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Motocyklistę zabrał śmigłowiec LPR do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia niedziela, 13 Kwiecień, 2014

Sobota, 12 kwietnia 2014 r. obfitowała w zdarzenia na terenie gminy Szubin. O zawaleniu części budynku przy ul. Jana Pawła II w Szubinie pisaliśmy już wczoraj. Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 15.00 na drodze krajowej nr 5 w Nowym Świecie. Z niewyjaśnionych okolicznościach jadący motocyklem Kawasaki Z-750 zjechał z drogi i wywrócił się. 38-letniego motocyklistę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i Policja. Natomiast rano około godz. 7.30 w Łachowie doszło do dachowania samochodu osobowego marki seat toledo. Na miejscu tego zdarzenia także pracowali strażacy z JRG nr 2 w Szubinie oraz patrol policja.  Poniżej prezentujemy zdjęcia z wypadku motocyklisty.

Czytaj dalej>>>


Zawaliła się część budynku w Szubinie

Autor: dnia sobota, 12 Kwiecień, 2014

12 kwietnia 2014 r. o godz. 13.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się części budynku mieszkalnego przy ul. Jana Pawła II w Szubinie i poszkodowanej osobie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy OSP Szubin i zastęp OSP Rynarzewo, karetkę pogotowia i Policję. Po przybyciu na miejsce w pierwszej kolejności przystąpiono od usunięcia gruzy z mężczyzny, który wykonywał prace zabezpieczające przy fundamencie budynku. Mężczyznę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych. Na miejsce zdarzenia udał się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie pomiędzy Trzeciewnicą, a Ślesinem

Autor: dnia piątek, 11 Kwiecień, 2014

Przed godz. 11.00, 10 kwietnia 2014 r. w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych na 242 km drogi krajowej nr 10 pomiędzy Trzeciewnicą, a Ślesinem. Podczas wyprzedzania ciągnika przez samochody marki Fiat Palio i BMW doszło do zderzenia w wyniku, którego ten pierwszy wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniach ratowniczych udział brał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe oraz patrol Policji.

Czytaj dalej>>>


Spaliło się 0,5 ha poszycia młodnika

Autor: dnia środa, 2 Kwiecień, 2014

2 kwietnia 2014 r. około godz. 13.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w Janowie. Do pożaru zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Nakło nad Notecią, Cukrowni Nakło i Turu. Po przybyciu na miejsce okazało się że pali się poszycie leśne młodnika. Mimo trudnych warunków terenowych ogień szybko ugaszono. Przybyli przedstawiciele Straży Leśnej ustalili że spaliło się około 0,5 ha poszycia młodnika. Na miejsce przybył również patrol Policji.

Czytaj dalej>>>