Archiwum kategorii Na sygnale

Zderzenie samochodów na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 25 Lipiec, 2016

25 lipca 2016 roku około godz. 9:00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą powiatową nr 1150C – ul. Olszewska w Nakle nad Notecią. Jadący od strony Nakła nad Notecią w kierunku Olszewki samochód osobowy marki Sabb nie zatrzymał się na „stopie” i zderzył się z jadącym z kierunku Bydgoszczy samochodem marki Fiat Doblo. W wyniku uderzenia samochody zostały znacznie uszkodzone i wjechały do pobliskiego rowu. Poszkodowanego kierowcę fiata zabrał Zespól Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja. Ruch na drodze krajowej nr 10 odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Interwencja strażaków w Dziewierzewie

Autor: dnia sobota, 23 Lipiec, 2016

W piątek, 22 lipca 2016 r. około godziny 18.00 OSP Kcynia i Dziewierzewo zostały zaalarmowane do zdarzenie na terenie gospodarstwa w Dziewierzewie. W pomieszczeniu gospodarczym doszło do pęknięcia stropu pomiędzy dwoma kondygnacjami. Prawdopodobną przyczyna tegoż rozszczelnienia było składowane zboże na wyższej kondygnacji. Strażacy z jednostek ochotniczych oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie przy pomocy sprzętu do podawania zboża należącego do gospodarza wypompowywali zboże. W dolnym pomieszczeniu podstęplowany został sufit pomieszczenia w celu zabezpieczenia przed dalszym zawaleniem. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. W Dziewierzewie był także oficer operacyjny KP PSP w Nakle nad Notecią. Działania straży pożarnej zakończyły się przed północą.

Czytaj dalej>>>


Samochód ciężarowy z 5000 żywych kurcząt w rowie

Autor: dnia wtorek, 19 Lipiec, 2016

19 lipca 2016 roku około godz. 02:30 na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Pińsko, gmina Szubin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. W niewyjaśnionych okolicznościach samochód wiozący 5000 żywych kurcząt zjechał do rowu. Na miejsce zdarzenie skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Działania strażaków polegały na oświetleniu terenu zdarzenia i pomocy przy przeładunku żywego drobiu znajdującego się w klatkach transportowych oraz kierowaniu ruchem. Straty właściciel wycenił na około 60.000 zł.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie samochodu osobowego w Trzeciewnicy

Autor: dnia poniedziałek, 18 Lipiec, 2016

18 lipca 2016 roku po godz. 16:00 na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy Wybudowanie doszło do dachowania samochodu osobowego marki Opel Vectra. Samochodem jechały cztery osoby. Osoby te o własnych siłach wydostały się z samochodu, które następnie na miejscu zostały przebadane w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nie zaszła konieczność hospitalizacji. W działaniach ratowniczych uczestniczyły się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, Policja i wspomniany Zespół Ratownictwa Medycznego z Mroczy.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Głogowieńcu. Zginęła pasażerka motocykla

Autor: dnia niedziela, 17 Lipiec, 2016

17 lipca 2016 roku o godzinie 13.22 kcyńskie służby zostały wezwane do wypadku w Głogowińcu. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej, karetki i policji z Kcyni okazało się, że jest to tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Ratownicy medyczni z Kcyni oraz Nakła nad Notecią z lekarzem na pokładzie robili co tylko mogli, aby pomóc dwóm osobom poszkodowanym w wypadku. Niestety mimo szybkiej pomocy na pomoc jednej osobie było za późno. Na drodze wojewódzkiej 241 w gminie Kcynia, w miejscowości Głogowiniec jadący w stronę Wągrowca samochód osobowy marki BMW uderzył w stojący w rejonie pobocza motocykl marki HONDA. Koło motocykla najprawdopodobniej na krawędzie jezdni stała kobieta, która była pasażerką Hondy i na skutek uderzenia przez BMW zginęła na miejscu. Stojący na poboczu drogi kierowca motocykla z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala w Wągrowcu. – informuje nasze redakcję oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji sierż. sztab. Justyna Andrzejewska. 23 letni kierowca BMW mieszkaniec gminy Kcynia był trzeźwy i nie ucierpiał w tym zdarzeniu. W działaniach brały udział jednostka OSP w Kcyni, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, załogi Zespołów Ratownictwa Medycznego z Kcyni i Nakła oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Wydziału Ruchu Drogowego i kryminalni z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Potrącona 10-latka trafiła do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia środa, 13 Lipiec, 2016

13 lipca 2016 r. chwilę po godz. 15.00 w miejscowości Zamość  u zbiegu ulicy Bydgoskiej i Dworcowej doszło do potrącenia 10-letniej dziewczynki przez samochód osobowy marki Volvo S60. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz zespół pogotowia ratunkowego. Po wstępnym przebadaniu poszkodowane dziecko z urazem klatki piersiowej i głowy zostało przewiezione do szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


W wyniki uszkodzenia opony, tir wpadł do przydrożnego rowu

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

11 lipca 2016 r. chwile po godz. 9.00 na stanowisko PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na krajowej piątce w miejscowości Łachowo, za zjazdem z szubińskiej obwodnicy. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczko-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Po dotarciu staży na miejsce okazało się, że Tir marki DAF z naczepą znajduje się całkowicie poza obrysem drogi. W wyniku uszkodzenia jednej z opon, kierujący  stracił panowanie nad zestawem i zjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Kierujący oraz pasażer nie odnieśli obrażeń. W miejscu zdarzenia nie wystąpiły  utrudnienia w ruchu. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu zasilania w ciągniku siodłowych. Dalsze czynności zabezpieczające miejsce wypadku prowadzili policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Lubaszczu

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

11 lipca 2016 roku około godz. 17:40 na drodze krajowej nr 10 w Lubaszczu doszło do zdarzenia drogowego dwóch samochodów ciężarowych i samochodu osobowego jadących w kierunku Nakła nad Notecią. Pierwszy z jadących tirów z niewyjaśnionych przyczyn zjechał ciągnikiem do rowu. Widząc to jadący za nim drugi z tirów zahamował. Natomiast jadący za tirami samochód osobowy marki Volkswagen nie zdążył zahamować i uderzył w tył samochodu ciężarowego. Nikomu nic się nie stało. Przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i OSP Nakło nad Notecią z jezdni zneutralizowali wyciekłą substancję ropopochodną.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Wieszkach, pięć osób poszkodowanych

Autor: dnia piątek, 1 Lipiec, 2016

1 lipca 2016 roku około godz. 19:10 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Paterkiem, a Wieszkami doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów jadących w kierunku Nakła nad Notecią. W skręcający z drogi wojewódzkiej, w kierunku leśniczówki samochód marki Rover jadący przed Fiatem uderzyła półciężarówka marki Peugeot, która w tym czasie wykonywała manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu osobowego marki Fiat. Siła była na tyle duża, że samochód Rover obróciło i wyrzuciło na pobocze. W samochodzie zakleszczone zostały osoby, które uwolnili strażacy za pomocą sprzętu specjalistycznego. Najbardziej poszkodowaną osobę do szpitala w Bydgoszczy zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałe osoby zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Droga została całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazd. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek i Nakło nad Notecią, cztery zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz wspomniany śmigłowiec LPR. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Kolejna kolizja w tym samym miejscu

Autor: dnia piątek, 1 Lipiec, 2016

30 czerwca 2016 r. około godz. 20.45 w miejscowości Rynarzewo, droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i Tira. W wyniku najechania ciężarówki Renault na tył poprzedzającego go Renault Scenic, poszkodowany został kierujący osobówki, którego ZRM przetransportował na dalsze badania do bydgoskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Rynarzewo, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie, później wprowadzono ruch wahadłowy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają szubińscy policjanci.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Smolnikach

Autor: dnia poniedziałek, 27 Czerwiec, 2016

27 czerwca 2016 r. około godz. 8.40 na drodze wojewódzkiej 246, Szubin – Łabiszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. 25-letni kierowca Opla Astry, mieszkaniec Łabiszyna na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu obcierając się  o jadące z przeciwnego kierunku Audi A4, następnie zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca astry, któremu przed przybyciem ZRM, pomocy przedmedycznej udzielili strażacy. Po wstępnym przebadaniu w karetce, został przewieziony na szczegółowe badania do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Rynarzewie

Autor: dnia wtorek, 21 Czerwiec, 2016

21 czerwca 2016 r. chwilę przed godz. 8.00 w miejscowości Rynarzewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca Peugeotem 5008 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu, prawidło jadącemu od strony Szubina, kierującemu Octavią. W wyniku czego doszło do kolizji tych pojazdów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i patrole policji. Osoby poszkodowane zostały na miejscu przebadane przez ratowników, tylko kierująca peugeotem została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych, ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia w gminie Szubin

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

20 czerwca 2016 r. również w gminie Szubin doszło do zdarzeń drogowych, pierwsze miało miejsce w Szubinie na ulicy Kcyńskiej przy stacji paliw, w którym uczestniczyły dwa samochodu osobowe oraz samochód dostawczy. Chwile po godz. 18.00 na wjeździe na szubińską obwodnicę od strony Żnina, krajowa piątka doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem z udziałem autobusu kursującego na trasie Żnin  – Szubin – Bydgoszcz, a samochodu osobowego marki Renault Scenic. Na miejsce zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego w KPP Nakle nad Notecią. W wyniku tego zdarzenia pasażer podróżujący autobusem doznał urazu ręki, został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Ruch w miejscu wypadku do czasu usunięcia pojazdów odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwie ofiary śmiertelne w wypadku w Głogowieńcu, dachowanie samochodu pod Wieszkami

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

20 czerwca 2016 roku około godziny 16.45 aż dwa zastępy OSP z Kcyni wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Głogowiniec. Na miejscu pierwsi pojawili się ratownicy medyczni z Kcyni oraz patrol policji z Komisariatu Policji w Kcyni, tuż za nimi nadjechały dwa wozy pożarnicze. Mimo szybkiej interwencji służb ratunkowych na pomoc było już za późno. Samochód osobowy marki Citroen C4 Picasso zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety, a ciężko rannego mężczyznę z obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowano do szpitala. Do wypadku doszło na drodze Kcynia-Wapno, tuż przed granica województw, a auto jechało w stronę Kcyni. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP w Kcyni, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, przyjechał oficer operacyjny z Komendy Powiatowej PSP w Nakle oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni i „drogówka oraz kryminalni ” z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Droga była zablokowana. Kilkanaście minut później około godz. 17:00 doszło do dachowania na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Wieszkami, a Paterkiem. Jadący w kierunku Paterka samochód osobowy marki Audi w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał do rowu i dachował. Samochodem jechało 5 osób w tym dwoje dzieci. Pierwszej pomocy udzieliła lekarka przejeżdżająca drogą, a następnie ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Czytaj dalej>>>


Sobotnie zdarzenia drogowe w powiecie nakielskim

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

18 czerwca 2016 roku około godz. 17:50 na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Mrozowem, a Rudą doszło do wypadku drogowego. W niewyjaśnionych okolicznościach jadący w kierunku Sadek samochód osobowy marki Renault Laguna zjechał na pobocze i dachował. Poszkodowane zostały trzy osoby w tym dwoje dzieci, którzy przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Wyrzyska zostali zabrani do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Sadki oraz Policja. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Półtorej godziny później o godz. 19:30 na drodze powiatowej 1926C doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Do wypadku doszło na prostym odcinku pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Występem. W zdarzeniu uczestniczyły samochody marki: bmw, opel astra i renault laguna.  Samochód marki bmw w niewyjaśnionych okolicznościach przejechał chodnik, wjechał w znak drogowy, a następnie zjechał ze skarpy i dachował. Natomiast renault wjechał w tył hamującego przed nim samochodu opel. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało osiem osób, z czego jedną zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a trzy zostały zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pozostałym osobom udzielono pomocy na miejscu. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Cukrownia Nakło, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była nieprzejezdna.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Mroczy z udziałem rowerzystów

Autor: dnia czwartek, 16 Czerwiec, 2016

16 czerwca 2016 roku około godz. 18:30 na obwodnicy Mroczy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 doszło do wypadku z udziałem rowerzystów i samochodu osobowego. Jak zdołaliśmy ustalić przez obwodnicę na rowerach przejeżdżali dwaj chłopcy jadący z Mroczy w kierunku jeziora. W tym czasie obwodnicą w kierunku Nakła nad Notecią jechał samochód osobowy marki Alfa Romeo. Jeden z chłopców zdążył przejechał przez drogę, ale samochód trafił go w tylne koło, niestety drugiego rowerzystę uderzył przodem samochodu. Na miejsce przybył wezwany Zespól Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy z OSP Mrocza, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz przyleciał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 12 letniego chłopca do szpitala. Drugiego chłopca przebadali ratownicy ZRM. Obwodnica Mroczy na czas prowadzonych działań ratowniczych jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Mroczę.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Zamościu, krajowa piątka była zablokowana na pół godziny

Autor: dnia środa, 15 Czerwiec, 2016

14 czerwca 2016 r. około godz. 7.40 w miejscowości Zamość droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Kierująca pojazdem Citroen DS,3 33-letnia mieszkanka gminy Szubin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym od strony Bydgoszczy Oplem Vivaro.  Na miejsce zadysponowano OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. W wyniku kolizji droga krajowa nr 5 była całkowicie zablokowana, do czasu uprzątnięcia pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Prawdopodobnie doszło do zabójstwa

Autor: dnia wtorek, 14 Czerwiec, 2016

Bardzo smutna informacje doszła do naszej redakcji z Górek Zagajnych już w sobotę, ale dla dobra prowadzonego dochodzenia pod nadzorem prokuratora nie informowaliśmy o tym tragicznym wydarzeniu. W piątek w godzinach wieczornych policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie Górek Zagajnych znaleziono ciało kobiety. Przez trzy dni kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią oraz Komisariatu Policji w Kcyni intensywne pracowali nad sprawą. Nasze informacje potwierdza  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Notecią sierż. sztab. Justyna Andrzejewska, która informuje portal kcynia.info, że policjanci podczas wykonywania czynności ustalili, iż do śmierci 80 latki przyczyniły się inne osoby. Portal kcynia.info ustalił, że poniedziałek w miejscu zdarzenia odbywała się wizja lokalna z udziałem osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa. Jesteśmy wstrząśnięci – mówią zgromadzeni przy budynku straży pożarnej mieszkańcy Górek Zagajnych. Ta pani była szanowaną, emerytowaną nauczycielką – mówili nam oburzeni mieszkańcy wsi.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Szkocji na krajowej piątce

Autor: dnia piątek, 10 Czerwiec, 2016

10 czerwca 2016 r. około godz. 6.00 na drodze krajowej nr 5 między miejskościami Kołaczkowo, a Szkocją doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Fabia, którą kierował 32-letni mieszkaniec Żnina, Opla Combo oraz dwóch samochodów ciężarowych, przewożących drewno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy, część ruchu kołowego puszczono objazdem przez miejscowość Tur. Poszkodowany kierujący osobówką został przebadany na miejscu przez ratowników medycznych, nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Tragiczne skutki pożaru altanki

Autor: dnia czwartek, 9 Czerwiec, 2016

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności powstania ognia w pomieszczeniu gospodarczym przy ul. Młyńskiej w Kcyni. W pogorzelisku ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Zgłoszenie o tym, że na ul. Młyńskiej w Kcyni pali się pomieszczenie gospodarcze, policja otrzymała8.06.2016 r. o 23.00. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska, straż pożarna, odnalazła w pomieszczeniu ciała dwóch mężczyzn. Skierowani na miejsce policjanci przesłuchiwali świadków i zabezpieczali ślady. Ustalono tożsamość jednego z mężczyzny. Denat to najprawdopodobniej 29-letni mieszkaniec Kcyni, tożsamość drugiego mężczyzny jest ustalana. 09.06.2016 r., na pogorzelisku, policjanci razem z biegłym z zakresu pożarnictwa, prowadzić będą oględziny, które mają dać odpowiedź na pytanie, jaka była bezpośrednia przyczyna powstania ognia. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Poszkodowany motocyklista w stanie ciężkim przetransportowany helikopterem do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

7 czerwca 2016 r. chwilę po godz. 18.00 na trasie Szubin – Łabiszyn za Drogosławiem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na łuku drogi kierujący Kawasaki nie opanował motocykla i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego jednoślad oraz kierujący przelecieli przez nie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pogotowie ratunkowe z Szubina, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol ze żnińskiej drogówki. Obrażenia poszkodowanego  na tyle były poważne, że skierowano również helikopter LPR, który przetransportował go do szpitala w Bydgoszczy, z podejrzeniem urazu miednicy, barku oraz narządów wewnętrznych. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja z udziałem samochodu US Army

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

7 czerwca 2016 roku ok. godz. 9:00 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych. W tył stojącego na czerwonym świetle samochodu osobowego marki Seat Leon wjechał samochód US Army. Na miejsce zdarzenia przyjechała wezwana żandarmeria wojskowa oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Szubina. Motocyklista stracił rękę

Autor: dnia niedziela, 5 Czerwiec, 2016

5 czerwca 2016 roku tuż po godz. 21:00 na obwodnicy Szubina w ciągu drogi krajowej nr 5 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i motocykla.  Podczas próby manewru wyprzedzania tira  przez tira jadących w kierunku Żnina z naprzeciwka nadjechał motocykl. Prawdopodobnie kierującym motocyklem  tak nieszczęśliwie  ramieniem przetarł bok jednego z samochodów, że stracił rękę. Kierujący jednośladem przejechał jeszcze około 300 metrów gdzie spadł z motocykla, a motocykl siłą rozpędu przeleciał przez barierę. Motocyklistę w bardzo ciężkim stanie Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala w Bydgoszczy. Do szpitala zabrano także urwaną rękę w celu ewentualnej próby operacyjnego jej przyszycia. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa Zespoły ratownictwa Medycznego z Szubina i Kcyni oraz Policja. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Byk zabił rolnika na polu

Autor: dnia czwartek, 2 Czerwiec, 2016
Policjanci z Szubina wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do jakiego doszło w jednym z gospodarstw na terenie gminy. 81-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej na skutek obrażeń, jakich doznał po ataku byka. Wczoraj (01.06.16) po 16.00 dyżurny policji w Szubinie, pow. nakielski, otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie, mężczyzna został poturbowany przez byka. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Jak wstępnie ustalili policjanci, 81-latek wykonywał prace na łące, na której pasło się zwierzę. W niewyjaśnionych okolicznościach, byk zaatakował mężczyznę. Pomimo wysiłku ratowników medycznych i prowadzonej reanimacji 81-latek zmarł. Jaka była bezpośrednia przyczyna jego śmierci określi sekcja zwłok, którą zleciła nadzorująca sprawę prokuratura.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie motorowerzystki na trasie Kcynia – Łankowice

Autor: dnia środa, 1 Czerwiec, 2016

31 maja 2016 r. dwadzieścia minut po godzinie 22.00 kcyńskie służby zostały zaalarmowane do zdarzenia drogowego na trasie Kcynia-Łankowice. Samochód osobowy marki ford Fiesta zderzył się z motorowerem w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu wypadku ratownicy medyczni i strażacy z OSP w Kcyni udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej  oraz motorowerzystce i kierowcy samochodu osobowego. Osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitali. Na miejscu wypadku okoliczności wypadku wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Ruchu Drogowego KPP w Nakle n/Notecią. W chwili wypadku na drogach panowały utrudnione warunki widoczności ze względu na opady deszczu.

Czytaj dalej>>>


Dwie kolizji w ciągu jednej godziny na krajowej piątce

Autor: dnia sobota, 28 Maj, 2016

28 maja 2016 r. doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 5. Do pierwszej kolizji doszło przed godz. 12.00 na zjeździe z obwodnicy Szubina od strony Bydgoszczy. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe VW Polo i Fiat Seicento oraz Tir. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin.  Na czas działania służb ratunkowych w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 45 minut później również na drodze krajowej nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Rynarzewo. W tym przypadku podobnie, jak poprzednim razem nastąpiło najechanie na tył poprzedzającego samochodu. W zdarzeniu brał udział Fiatem Panda oraz Renault Scenic, którego kierujący oraz pasażerka wraz z dzieckiem zostali przewiezieni na dalsze badania do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ponownie dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią oraz dwie karetki pogotowia. Na czas działania służ ratunkowy ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Na sprawców obydwóch zdarzeń nałożono mandaty karne.

Czytaj dalej>>>


Kolejne potrącenie motorowerzysty w Nakle nad Notecią

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

25 maja 2016 roku około godziny 13:10 doszło do potrącenia motorowerzysty na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Gimnazjalnej i Hallera w Nakle nad Notecią. Wyjeżdżający z ul. Gimnazjalnej samochód marki Mercedes A140 uderzył w jadący ul Dąbrowskiego od strony Rynku motorower. Poszkodowany motorowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w Trzeciewnicy

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

24 maja 2016 roku około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód dostawczy marki iveco w niewyjaśnionych okolicznościach potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę. Obrażenia były na tyle duże, że mimo kilkuminutowej reanimacji kierujący motorowerem nie przeżył. Droga krajowa nr 10 jest obecnie całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Ślesin, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Wypadek! Wyprzedzała autobus na krzyżówce

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

Kilka minut przed godziną czternastą 24 maja 2016 r. na odcinku drogi wojewódzkiej 241 na wysokości skrzyżowania do Sipior doszło do wypadku drogowego. Jadący w kierunku Nakła autobus rejsowy Kcynia-Sioiory – Nakło dokonywał skrętu w lewo w kierunku Sipior. W tym samym czasie samochód osobowy marki skoda fabia wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu w miejscu do tego nie przeznaczonym. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Autobus został tylko nieznacznie uszkodzony. Auto osobowe wypadło z drogi, ścinając znak drogowy „Sipiory” i dachowało. Skoda zakończyła jazdę w przydrożnym rowie kołami do góry. Kierującej pojazdem osobowym pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni z Kcyni, po czym poszkodowaną zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią. Na miejscu pracowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i OSP w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Krukówkiem

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

21 maja 2016 roku około godz. 15:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Krukówka. Podczas manewru wyprzedzania kilku pojazdów w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zderzenia pojazdów osobowych marki: Skoda, Forda Fukus i Volvo. Samochód volvo w wyniku zderzenia został zniszczony. Natomiast pozostałe dwa pojazdy znalazły się poza pasem drogi. Poszkodowany został kierujący samochodem volvo. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Mrocza, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>