Archiwum kategorii Z życia wzięte

Dachowanie za Gorzeniem

Autor: dnia środa, 23 Kwiecień, 2014
23 kwietnia 2014 r. około godz, 15.35 służby ratownicze zostały powiadomione o dachowaniu samochodu osobowego pomiędzy Gorzeniem, a Łochowicami na drodze powiatowej Nakło nad Notecią – Bydgoszcz. W niewyjaśnionych okolicznościach na prostym odcinku drogi kierująca samochodem marki Citroen Xsara, 39 letnia mieszkanka Nakła nad Notecią zjechała na pobocze, odbiła się od korzeni i dachowała. Na miejsce przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Potulice, karetka pogotowia nakielskiego szpitala wracająca z Bydgoszczy i Policja. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanej pomocy medycznej.

Kolizja u zbiegu ulic Nakielskiej, Sędziwoja Pałuki i 3-go Maja

Autor: dnia sobota, 19 Kwiecień, 2014

19 kwietnia 2014 r. chwilę przed godziną 14.00 na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Sędziwoja Pałuki i 3-go Maja doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Najprawdopodobniej kierująca samochodem Seat Ibiza nie zastosowała się do znaku stop, a co za tym idzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej od strony Sędziwoja Pałuki kierującej Citroenem C4. W wyniku czego doszło do niegroźnej kolizji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji. Na czas działania służ ratunkowych ruch na skrzyżowaniu był utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Motocyklistę zabrał śmigłowiec LPR do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia niedziela, 13 Kwiecień, 2014

Sobota, 12 kwietnia 2014 r. obfitowała w zdarzenia na terenie gminy Szubin. O zawaleniu części budynku przy ul. Jana Pawła II w Szubinie pisaliśmy już wczoraj. Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 15.00 na drodze krajowej nr 5 w Nowym Świecie. Z niewyjaśnionych okolicznościach jadący motocyklem Kawasaki Z-750 zjechał z drogi i wywrócił się. 38-letniego motocyklistę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i Policja. Natomiast rano około godz. 7.30 w Łachowie doszło do dachowania samochodu osobowego marki seat toledo. Na miejscu tego zdarzenia także pracowali strażacy z JRG nr 2 w Szubinie oraz patrol policja.  Poniżej prezentujemy zdjęcia z wypadku motocyklisty.

Czytaj dalej>>>


Zawaliła się część budynku w Szubinie

Autor: dnia sobota, 12 Kwiecień, 2014

12 kwietnia 2014 r. o godz. 13.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się części budynku mieszkalnego przy ul. Jana Pawła II w Szubinie i poszkodowanej osobie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy OSP Szubin i zastęp OSP Rynarzewo, karetkę pogotowia i Policję. Po przybyciu na miejsce w pierwszej kolejności przystąpiono od usunięcia gruzy z mężczyzny, który wykonywał prace zabezpieczające przy fundamencie budynku. Mężczyznę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z podejrzeniem obrażeń wewnętrznych. Na miejsce zdarzenia udał się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie pomiędzy Trzeciewnicą, a Ślesinem

Autor: dnia piątek, 11 Kwiecień, 2014

Przed godz. 11.00, 10 kwietnia 2014 r. w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych na 242 km drogi krajowej nr 10 pomiędzy Trzeciewnicą, a Ślesinem. Podczas wyprzedzania ciągnika przez samochody marki Fiat Palio i BMW doszło do zderzenia w wyniku, którego ten pierwszy wypadł z drogi i dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W działaniach ratowniczych udział brał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe oraz patrol Policji.

Czytaj dalej>>>


Spaliło się 0,5 ha poszycia młodnika

Autor: dnia środa, 2 Kwiecień, 2014

2 kwietnia 2014 r. około godz. 13.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w Janowie. Do pożaru zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Nakło nad Notecią, Cukrowni Nakło i Turu. Po przybyciu na miejsce okazało się że pali się poszycie leśne młodnika. Mimo trudnych warunków terenowych ogień szybko ugaszono. Przybyli przedstawiciele Straży Leśnej ustalili że spaliło się około 0,5 ha poszycia młodnika. Na miejsce przybył również patrol Policji.

Czytaj dalej>>>


Wandale ujęci !!!

Autor: dnia wtorek, 1 Kwiecień, 2014

Po raz kolejny wandale dali o sobie znać na szubińskim rynku. Zniszczeniu uległy trzy tablice, które tworzyły całość wystawy pt. Twarze Powstania Wielkopolskiego. Dzięki monitoringowi, który został zainstalowany w ostatnim czasie w okolicach rynku, sprawcy zostali błyskawicznie ujęci przez tutejszą policję. Trwają także, prace operacyjne nad ustaleniem osoby, która z piątku na sobotę zniszczyła jedną planszę. Identyfikacja miejsce, w którym przebywa ten sprawca to już kwestia czasu. Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na powyższy temat o kontakt z Komisariatem Policji w Szubinie pod nr tel 997.

Czytaj dalej>>>


Pożar w dzielnicy przemysłowej Paterka

Autor: dnia niedziela, 30 Marzec, 2014

Na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią 30 marca 2014 r., około godz. 13.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego zakładu w dzielnicy przemysłowej w Paterku przy ul. Przemysłowej. Paliły się baloty z makulaturą i plastik, które były składowane bezpośrednio przy ścianie budynku. Na miejsce skierowano 5 zastępów w tym dwa z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Paterek, Nakło nad Notecią i Cukrowni Nakło, które natychmiast przystąpiły do akcji gaśniczej. Ogień szybko ugaszono. Strażacy również sprawdzali halę pod kątem przeniknięcia źródeł ognia do wnętrza budynku, bowiem pod wpływem wysokiej temperatury wypaliła się część ściany.

Czytaj dalej>>>


Motocyklista uderzył w samochód osobowy

Autor: dnia sobota, 29 Marzec, 2014

28 marca 2014 r. około godz. 17.15 doszło do wypadku drogowego na drodze powiatowej pomiędzy Gorzeniem, a Niedolą. W samochód osobowy marki volkswagen golf skręcający z drogi uderzył wyprzedzający go motocykl marki triumfh daytona. Na miejsce udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp z OSP Potulice, karetka pogotowia i policja. Motocyklistę z podejrzeniem złamania nogi zabrano do szpitala.

.

Czytaj dalej>>>


Zawalił się strop nad pomieszczeniem pustostanu

Autor: dnia niedziela, 23 Marzec, 2014

23 marca 2014 r. przed godz. 11.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się stropodachu w budynku przy ul. Długiej 6 w Nakle nad Notecią. Na miejsce udali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Zamknięta została dla ruchu ul. Długa. Strażacy za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzali czy przypadkiem pod około 5 tonowym rumowisku nie ma źródeł ciepła. Uwzględniając jednak, że nocują tam bezdomni strażacy przystąpili do odgruzowania, aby upewnić się że nikt nie został przysypany. Odgruzowywanie zawalonych pomieszczeń trwał około 3 godzin. Na szczęście nikogo pod rumowiskiem nie znaleziono. Na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Nakła nad Notecią, Paterka, Potulic, Ślesina i Cukrowni Nakło. Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz współwłaściciele nieruchomości, którzy zadecydowali, że we własnym zakresie usuną z jezdni drewno, cegły i ziemię z rumowiska. Działaniami ratowniczymi kierował mł. bryg. Sławomir Murawski – dowódca JRG w Nakle nad Notecią. Na miejsce przybyli przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Czytaj dalej>>>


WIELKI POŻAR, którego nikt nie gasił, a kto podpalił? Zobacz film

Autor: dnia środa, 19 Marzec, 2014

Historia lubi się powtarzać, czy tak jest w tym przypadku? To będą wyjaśniać kcyńscy policjanci. Około dwa lata temu na terenie Gospodarstwa Rolnego w Grocholinie doszło do dużych pożarów stogów, które okazały się być dziełem podpalacza. 18 marca 2013 r. prawie w tym samym miejscu płonął wielki stóg balotów słomy. Łuna nad Grocholinem widoczna była z Kcyni. O godzinie 19.00 strażaków do alarmu wezwały syreny. Już po kilku minutach na miejscu pożaru pojawiły się pierwsze zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni i Gromadnie, po kilku minutach dojechał samochód pożarniczy z JRG nr 2 w Szubinie. Wielkiego ognia nikt nawet nie próbował gasić. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu drugiego, oddalonego o kilkanaście metrów stogu słomy. Akcja strażaków trwała długich kilka godzin. Na miejscu pożaru pracowali także policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz pracownicy punktu energetycznego z Kcyni. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że musiało to być podpalenie. Opady deszczu w ostatnim czasie wykluczają samozapłon, a skala pożaru dowodzi i celowym działaniu osób trzecich. Dochodzenie w tej sprawie prowadzić będą policjanci.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie samochodu w Lubaszczu

Autor: dnia poniedziałek, 17 Marzec, 2014

16 marca 2014 r. około godz. 20.20 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lubaszcz dachował samochód osobowy. Jadący w kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Ford Mondeo w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na pobocze i dachował. Kierowcy samochodu osobowego pomocy udzielili ratownicy medyczni opatrując go w karetce. Na miejscu zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe i Policja. Ruch na drodze krajowej odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


GROŹNA KOLIZJA w blasku słońca

Autor: dnia piątek, 14 Marzec, 2014

W czwartek, 13 marca 2014 r. o poranku w blasku wschodzącego słońca na skrzyżowaniu drogi Kcynia/Chwaliszewo i Grocholin/Gromadno do kolizji dwóch pojazdów. Samochód osobowy jadący od Grocholina nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Chwaliszewa fiatowi Seicento. Opel uderzył w bok fiata, który w wyniku uderzenia wypadł z drogi. Groźnie wyglądająca kolizja na szczęście zakończyła się bezpiecznie dla podróżujących osób. Na miejscu zdarzenia pracowali ratownicy medyczni i policjanci z Kcyni oraz strażacy ochotnicy z Gromadna i Łankowic.

Czytaj dalej>>>


Pożar w Koziej Górze

Autor: dnia środa, 12 Marzec, 2014

Pięć zastępów straży, w tym trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Kosowo, Mrocza i Suchary prowadziły działania gaśniczo-ratownicze w miejscowości Kozia Góra, gmina Mrocza. Palił się budynek gospodarczo-mieszkalny. Zgłoszenie o pożarze na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło  12 marca 2014 r.  około godz. 13.30. Po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Strażacy z pomieszczenia palącego się budynku wynieśli butlę gazową. W wyniku pożaru wypaliło się wnętrze budynku. Strażacy po ugaszeniu ognia za pomocą kamery termowizyjnej szczegółowo obejrzeli cały budynek, aby wyeliminować ewentualne zarzewia ognia znajdujące się wewnątrz materiałów palnych.

Czytaj dalej>>>


Potrącono kobietę na przejściu dla pieszych

Autor: dnia wtorek, 11 Marzec, 2014

11 marca 2014 r. jadąca w kierunku Rynku ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią około godz. 8.20 samochodem osobowym marki Peugeot 306 potrąciła na przejściu dla pieszych przechodzącą kobietę. Zdarzenie miało miejsce na przejściu na wysokości „Stylowej”. Kobieta została zabrana przez karetkę pogotowia. Na miejsce przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, którego strażacy przed przybyciem karetki pogotowia udzielili pomocy przedmedycznej.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Śmielinie

Autor: dnia wtorek, 11 Marzec, 2014

11 marca 2014 r. około godz. 6.25 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Śmielin. W niewyjaśnionych okolicznościach jadący z kierunku Sadek samochód osobowy marki Opel Omega załapał pobocze, a następnie uderzył w przystanek autobusowy i zjechał w pole. Nieprzytomnego mężczyznę. który oczekiwał na przystanku na autobus zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe i Policja. Ruch na drodze krajowej odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie dwóch osobówek w Kołaczkowie

Autor: dnia wtorek, 4 Marzec, 2014

4 marca 2014 r. chwilę po godzinie 6.00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Kołaczkowo, droga krajowa nr 5. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji.  W zderzeniu brały udział dwa samochody osobowe Alfa Romeo i Seat Toledo. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący samochodem Toledo, który został zabrany do szpitala na dalsze szczegółowe badania. Na czas działania służ ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, wprowadzono objazd ulicami Kołaczkowa. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem Alfa Romeo wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas drogi, którym poruszał się Seat Toledo. Ostateczne  okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnią Policjanci z szubińskiego komisariatu.

Czytaj dalej>>>


Potrącona kobieta trafiła do szpitala

Autor: dnia niedziela, 2 Marzec, 2014

2 marca 2014 r. po godzinie 18.00 potrącona została prawidłowo idąca w kierunku Chrząstowa z dwójką dzieci kobieta przez samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Kobieta wraz z dwójka dzieci szła poboczem drogi wojewódzkiej nr 241 do Chrząstowa i potrącona została przez wspomniany samochód jadący w tym samym kierunku podczas manewru wyprzedzania innego samochodu. Kobieta w wyniku uderzenia doznała otwartego złamania nogi i została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Bydgoszczy. Przed przybyciem karetki pomocy poszkodowanej udzielili ratownicy medyczni z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, Policja i pogotowie ratunkowe.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 23 Luty, 2014
23 lutego 2014 roku około godz. 14.15 doszło do wypadku samochodowego na skrzyżowaniu ul. Olszewskiej w Nakle nad Notecią  z obwodnicą Nakła nad Notecią – droga krajowa nr 10. Jadący od strony Nakła nad Notecią samochód marki Volkswagen Passat uderzył w jadący prawidłowo drogą krajową w kierunku Piły samochód osobowy marki Fiat Punto. Uderzenie było tak silne że zepchnęło Fiata do rowu, gdzie następnie dachował. Na miejsce przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, pogotowie ratunkowe i Policja. Poszkodowana została osoba jadąca Fiatem, która trafiła do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Zdarzenie drogowe w Szkocji

Autor: dnia niedziela, 23 Luty, 2014

22 lutego 2014 roku około godz. 21.05 doszło do kolizji drogowej na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Szkocja gmina Szubin. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Renault Scenic i Audi A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia drogowego przybyły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol Policji i pogotowie ratunkowe.

.

.

Czytaj dalej>>>


Kolizja motocykla z Citroenem

Autor: dnia piątek, 21 Luty, 2014

21 lutego 2014 r. kila minut przed godziną 8.00 doszło do kolizji motocykla marki Honda CBR z samochodem osobowy Citroen C4. 20-letni kierujący motocyklem na prostym odcinku drogi między miejscowościami Łachowo, a Kołaczkowo stracił panowanie nad jednośladem w wyniku czego uderzył kołem w przód nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu osobowego, a następnie wypadł na pobocze. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w  Szubinie, patrol policji oraz pogotowie. Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wprowadzili ruch wahadłowy na krajowej piątce oraz udzielili kierującemu motocyklem i jego pasażerowi pomocy przedmedycznej. Kierujący jednośladem za niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze otrzymał mandat karny, a za spowodowanie kolizji dodatkowo 6 punktów karnych.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia sobota, 15 Luty, 2014
15 lutego 2014 roku około godz. 13.40 na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową nr 10 (obwodnica Nakła nad Notecią) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem marki Audi, jadący z Nakła nad Notecią w kierunku Olszewki nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą krajową z kierunku Bydgoszczy samochodowi marki Nissan Primera. W wyniku zderzenia samochody zostały poważnie uszkodzone. Na miejsce wypadku przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwie karetki pogotowia i Policja. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Potrącony pieszy trafił do szpitala

Autor: dnia piątek, 14 Luty, 2014
14 lutego 2014 roku około godz. 19:20 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kołaczkowo gmina Szubin samochód osobowy marki Renault Kangoo prowadzony przez 57-letniego mieszkańca Bydgoszczy potracił idącego jezdnią mężczyznę. Poszkodowanego zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. Na miejsce zdarzenia przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, wspomniane pogotowie i patrol Policji. Do czasu zakończenia czynności procesowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.
.
.

Kolizja czterech pojazdów w Zamościu

Autor: dnia sobota, 8 Luty, 2014
 7 lutego 2014 roku około godz. 16:35 doszło do kolizji czterech pojazdów samochodowych na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Zamość, gmina Szubin. W kolizji uczestniczyły dwa samochody ciężarowe marki Scania i Man oraz samochody osobowe marki Peugeot i Polonez. Na miejsce przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe i Policja. W kolizji została poszkodowana jedna osoba, która trafiła do szpitala.
.
.

Zderzenie osobówki z ciężarówką w Trzeciewnicy

Autor: dnia piątek, 7 Luty, 2014
7 lutego 2014 roku około godz. 12.40 doszło do zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica. Na prostym odcinku drogi zderzył się jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód ciężarowy marki Renault z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Volkswagen Passat. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, karetka pogotowia i Policja. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Poważnemu uszkodzeniu uległ samochód osobowy. Droga krajowa nr 10 jest czasowo zablokowana.

DAF uderzył w tył samochodu osobowego na ul. Kcyńskiej w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 3 Luty, 2014
3 lutego 2014 roku około godz. 15:40 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na ul. Kcyńskiej w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, karetkę pogotowia i powiadomiono Policję. Na miejscu okazało się, że w tył samochodu osobowego marki Volkswagen Golf uderzył jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy marki DAF. Poszkodowaną kobietę jadącą samochodem osobowym z podejrzeniem urazu kręgosłupa zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Potrącenie i kolizja w jednym

Autor: dnia wtorek, 21 Styczeń, 2014

21 stycznia 2014 r. chwile po godz. 10.00 w Szubinie przy ulicy Sędziwoja Pałuki doszło do potrącenia pieszej i kolizji dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policja z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. W tył stojącego przed pasami Seata Toledo wjechała kierująca Oplem Astrą, w wyniku czego seat przemieścił się w obręb przejścia dla pieszych, którym przechodziła kobieta. Na szczęście w wyniku uderzenia nie odniosła ona obrażeń, po przebadaniu przez ratowników medycznych, została odpisana do domu. Na czas działania służb ratunkowych, ruch w obrębie skrzyżowania ulicy Nakielskie, Sędziwoja Pałuki i 3-go Maja był utrudniony. Strażacy wprowadzili ruch wahadłowy do momentu usunięcia samochodów z drogi.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Śmielinie

Autor: dnia środa, 15 Styczeń, 2014
15 stycznia 2014 roku około godz. 14.48 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Śmielin doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów, samochodu osobowego marki Toyota Corolla i ciężarowego marki MAN. Jadący samochód osobowy z kierunku Sadek uciekał przed zderzeniem z przejeżdżającym przez skrzyżowanie  samochodem ciężarowym z kierunku Dębowa. Samochód osobowy jednym bokiem otarł się o samochód ciężarowy, następnie po około 20 metrach drugim bokiem   ściął  słup oświetleniowy i zatrzymał się ponad 20 metrów dalej. Poszkodowanej osobie z samochodu osobowego udzielono pomocy na miejscu. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP w Sadkach, pogotowie ratunkowe, Policja i Straż Gminna z Sadek.

Potrącenie pieszego w Wolwarku

Autor: dnia piątek, 10 Styczeń, 2014

10 stycznia 2014 r. chwilę przed godziną 18.00 w miejscowości Wolwark, droga krajowa nr 247, na wysokości sklepu spożywczego doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia i patrol policji. W wyniku uderzenia poszkodowany został 59-letni pieszy, mieszkaniec Wolwarku, samochodem kierował 58-letni mężczyzna, który był trzeźwy. Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z KP Szubin. Poszkodowany został przewieziony do bydgoskiego szpitala z urazem kończyny dolnej. Na czas prowadzonych działań ratunkowych i procesowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie w Niedoli i Studzienkach

Autor: dnia sobota, 4 Styczeń, 2014

4 stycznia 2014 roku około godz. 9.00 doszło do dachowania samochodu osobowego marki Suzuki Vitara na drodze powiatowej nr 1926c pomiędzy Łochowicami, a Gorzeniem na wysokości miejscowości Niedola. Wspomniany samochód jadący z kierunku Bydgoszczy z nie wyjaśnianych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, następnie na pobocze i dachował. Samochodem jechały trzy osoby w tym dziecko. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp OSP Potulice oraz Policja. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Natomiast po godz. 9.30 na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Paterkiem, a Kcynią w miejscowości Studzienki. Jadący samochód osobowy marki Nissan Qashqai od strony Paterka w niewyjaśnionych okolicznościach musiał ratować się przed zderzeniem z innym samochodem, zjechał na pobocze, ściął znak drogowy przy przystanku i po około 50 m jeździe rowem dachował. Na miejsce zdarzenia  przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek. Karetka pogotowia z Szubina i Policja. Poszkodowanemu została udzielona pomoc na miejscu, a poszkodowany odmówił  zabrania do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Pożar budyneku gospodarczego z drewnem i oponami w Nakle nad Notecią

Autor: dnia wtorek, 31 Grudzień, 2013
31 grudnia 2013 roku około godz. 20.15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na ul. Tuwima w Nakle nad Notecią. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Z uwagi na część nieczynnych hydrantów  dodatkowo zadysponowano zastępy z OSP w Paterku, Cukrowni Nakło i Ślesina. Na miejscu zastano palący się budynek magazynowy z drewnem i oponami. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Działania na miejscu zdarzenia prowadzono przez ponad dwie godziny. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru wyjaśniają policjanci ze strażakami.

Zdarzenie drogowe na trasie Szubin-Nakło

Autor: dnia niedziela, 29 Grudzień, 2013

29 grudnia 2013 r. o godz. 20.20 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego w miejscowości Szubin Wieś, droga wojewódzka nr 245. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Najprawdopodobniej kierująca samochodem marki Peugeot nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i wyniku czego zjechał na przeciwległy pas drogi zatrzymując się na przydrożnych krzewach. Poszkodowana została przewieziona na dalsze badania do szubińskiego szpitala. Na czas działania służ ratunkowy ruch na drodze Szubin-Nakło odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Gorzeniu

Autor: dnia sobota, 28 Grudzień, 2013
28 grudnia 2013 r. około godz. 5.40 na drodze powiatowej nr 1926c w miejscowości Gorzeń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Vectra. Jadący z kierunku Potulic samochód w niewyjaśnionych okolicznościach na zakręcie zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu działania ratownicze prowadzą 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe i Policja. Kierowca został przewieziony do bydgoskiego szpitala.

Przedświąteczna gorączka i spokojne święta na terenie gminy Szubin

Autor: dnia piątek, 27 Grudzień, 2013

W ostatnich dniach na terenie gminy Szubin doszło do kilku zdarzeń drogowych m.in.: w sobotę, 21 grudnia 2013 r. miało miejsce dachowanie samochód na drodze wojewódzkiej nr 247 między Ameryczką a Pińskiem, kilka godzin później w miejscowości Szkocja doszło do kolejnego zdarzenie, w którym kierujący samochodem Fiat Uno zjechał z drogi Krajowej nr 5  i zatrzymał się między drzewami. Natomiast w niedzielę, 22 grudnia 2013 r. w godzinach wieczornych doszło do potrącenie pieszego przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie. Dzień później w miejscowości Smolniki, droga wojewódzka nr 246 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego, który wypadł z drogi i dachował. Jak informuje oficer prasowy KPP Nakło st. sierż. Justyna Andrzejewska, okres świąt Bożego Narodzenia na terenie powiatu nakielskiego i gminy Szubin przebiegł bardzo spokojnie. Na drogach nie zanotowano poważnych zdarzeń drogowych, ilość interwencji nie odbiegała również od dnia powszedniego.

Czytaj dalej>>>


Pożar pomieszczenia kotłowni przy ul. Długiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia sobota, 21 Grudzień, 2013
21 grudnia 2013 roku około godz, 12.36 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia kotłowni w budynku przy ul. Długiej nr 46 Nakle nad Notecią. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp OSP w Paterku. Po przybyciu na miejsce strażacy w aparatach ochronny górnych dróg oddechowych musieli wejść do pomieszczenia i ewakuować mężczyznę oraz przystąpić do ugaszenia ognia. Na miejscy mężczyźnie udzielono przedwstępnej pomocy medycznej, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego z pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala. Pożar szybko opanowano.

Potrącona kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala

Autor: dnia czwartek, 19 Grudzień, 2013
19 grudnia 2013 roku przed godziną 17.00 samochód osobowy marki Opel potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię ulicy Kościelnej Nakle nad Notecią. Poszkodowana kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Zabezpieczono samochód w celu sprawdzenia w dniu jutrzejszym na stacji diagnostycznej układu hamulcowego.

Feralny zakręt za Kowalewem

Autor: dnia czwartek, 19 Grudzień, 2013

18 grudnia 2013 r. przed godz. 20.00 na drodze krajowej nr 5 miedzy Kowalewem a Wąsoszem, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego marki Opel Corsa. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Szubina i Sekcji Ruchu Drogowego z Nakła nad Notecią. Kierująca Oplem jadąc w kierunku Żnina z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z drogi do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą pogotowie ratunkowe odwiozło na dalsze badania do szpitala. Na czas działania służ ratunkowych na drodze krajowej ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie i kolizja dwóch pojazdów w Wolwarku

Autor: dnia wtorek, 17 Grudzień, 2013

17 grudnia 2013 r. po godz. 19.15 w miejscowości Wolwark, droga krajowa nr 247 doszło do wypadku, w którym brały udział dwa samochody osobowe Renault Laguna, Rover 75 oraz piesza. Na wypadek ten najechał zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, który wracał z akcji w gminie Kcynia. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz otoczyli opieką przedmedyczną poszkodowaną pieszą, którą przekazali później zespołowi pogotowia ratunkowego. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin wraz z policjantami z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy. Poszkodowana piesza została przewieziona do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na ul. Młyńskiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 16 Grudzień, 2013
16 grudnia 2013 roku przed godz. 16.00 na ul.Młyńskiej w Nakle nad Notecią został potrącony motorowerzysta przez samochód osobowy. W niewyjaśnionych okolicznościach prowadząca samochód osobowy marki Toyota Yaris, kobieta potrąciła jadącego motorowerem Komar, 52 letniego mężczyznę. Jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego poszkodowanego wstępnie opatrzył przejeżdżający w tym czasie strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią st. ogniomistrz Radosław Wachowski. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Kierująca Lupo trafiła do szpitala. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z KP Szubin

Autor: dnia czwartek, 12 Grudzień, 2013

12 grudnia 2013 r. po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego pojazdu osobowego marki VW Lupo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz karetkę pogotowia. Kierująca VW chcąc uniknąć czołowego zderzenia  z samochodem, wyprzedzającym inny samochód zjechała z drogi do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia odniosła obrażenia i  została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania. Na czas działania służ ratunkowych ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo, później przywrócono go całkowicie. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Naoczni świadkowie tego zdarzenia, którzy zapamiętali markę i kolor auta, które wyprzedzało na trzeciego proszeni są o kontakt z Komisariatem Policji w Szubinie.

Czytaj dalej>>>