Archiwum kategorii Z życia wzięte

Kierowca tira znalazł wiszącego mężczyznę

Autor: dnia piątek, 29 Sierpień, 2014

28 sierpnia 2014 r. około godz. 17.50 kierowca tira wysiadł z samochodu przy ul. Młyńskiej w Nakle nad Notecią i za potrzebą udał się w pobliskie zarośla. Znalazł tam wiszącego mężczyznę w średnim wieku. O znalezisku powiadomił Policję. Na miejsce przybyli technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz powiadomiony zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego, przybyły lekarz stwierdził zgon. Zwłoki mężczyzny zostały zabrane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Czytaj dalej>>>


Kcynia, Nakło, Gorzeń, łącznie 4 zdarzenia w przeciągu 5 godzin

Autor: dnia wtorek, 26 Sierpień, 2014

Skrzyżowanie w Kcyni przy poczcie zawsze należało do niebezpiecznych. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do wypadków i kolizji. Od kilku miesięcy ze względu na przychodnię zdrowia przy ul. Nowej ruch na skrzyżowaniu wzrósł. Tragiczne zdarzenia drogowe udowadniają, że konieczna jest przebudowa skrzyżowania na rondo. 26 sierpnia 2014 r. około godziny 10.45 w Kcyni na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 247 i 241 doszło do wypadku drogowego z udziałem auta osobowego i motoroweru. Citroen C3 jadący od strony miasta wykonujący manewr skrętu w lewo w ulicę 22 Stycznia wymusił pierwszeństwo przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka motorowerzyście. W wyniku tego manewru motorowerzysta uderzył w bok citroena. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia, która w czasie wypadku przebywała poza Kcynią pierwszej pomocy udzielili ratownicy z karetki transportowej, którzy przypadkowo przejeżdżali przez skrzyżowanie. Znakomitą postawą wykazali się także pracownicy „Naszej Przychodni” w Kcyni, którzy najechali na wypadek i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W działaniach ratunkowych udział brali strażacy z OSP w Kcyni, którzy do czasu przyjazdu karetki z Szubina opatrywali poszkodowaną osobę. W Kcyni pracowali także strażacy z JRG nr 2 w Szubinie. Przez kilkanaście minut ruch na skrzyżowaniu został wstrzymany, po czym odbywał się wahadłowo. Miejsce wypadku drogowego lustrowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią. 2 godziny wcześniej także w Kcyni, ale na ulicy 22 stycznia doszło do zdarzenia drogowego, samochód osobowym uderzył w słup. Także w gminie Nakło doszło do dwóch zdarzeń drogowych około godz. 9.30 doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych na ul. Mickiewicza w Nakle nad Notecią.  Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia drogowe w przeciągu pół godziny

Autor: dnia piątek, 22 Sierpień, 2014

W przeciągu pół godziny na terenie gminy Kcynia doszło do dwóch zdarzeń drogowych. 22 sierpnia 2014 r. około godziny 11.30 na skrzyżowaniu drogi 247 w miejscowości Łankowice doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego z pojazdem rolniczym. Ciągnik z przyczepą skręcając w lewo z drogi 247 w kierunku Grocholina nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka fiatowi Palio. W wyniku tego manewru samochód osobowy uderzył w bok ciągnika. Poszkodowanemu kierowcy pomocy udzielili ratownicy medyczni z  Kcyni, po czym został odwieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP w Kcyni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nakle. Około pół godziny później na tej samej drodze w okolicach skrzyżowania do Sipior doszło do kolejnej kolizji. Na prostym odcinku drogi jadący w kierunku Nakła opel Corsa zjechał z drogi do prawego rowu. W wyniku tego manewru auto osobowe dachowało. Kierującej kobiecie i dziecku pomocy medycznej udzielił lekarz pogotowia ratunkowego z Nakła n/Not. W działaniach ratunkowych brali udział strażacy z JRG nr 1 w Nakle n/Not i JRG nr 2 w Szubinie. Okoliczności zdarzenia na miejscu zdarzenia  wyjaśniali policjanci z nakielskiej drogówki. Poszkodowane osoby zostały odwiezione do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Poranna kolizja w Szubinie

Autor: dnia środa, 20 Sierpień, 2014

20 sierpnia 2014 r. około godz. 6.40 u zbiegu ulic Kcyńskiej, Jana Pawła II i Kcyńska Nowe Osiedle w Szubinie doszło do kolizji trzech pojazdów, samochodu osobowego marki Audi A3, samochodu dostawczego Citroen Jumper oraz rowerzysty. Na miejsce zdarzenia najechała karetka pogotowia wracająca z wyjazdu do chorego, która w pierwszej kolejności zabrała do szubińskiego szpitala cyklistę. Następnie zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili pomocy przedmedycznej kierującemu citroenem, którego później przekazali zespołowi pogotowia. Według ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce, sprawcą niniejszej kolizji był 20-letni kierujący samochodem dostawczym, który nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta kierującemu Audi w wyniku czego doszło do zderzenia się dwóch aut, a jeden z nich uderzył w nadjeżdżającego od strony ulicy JPII rowerzystę.  Na szczęście obrażenia cyklisty nie były groźne. Na czas działania służb ratunkowych skrzyżowanie było całkowicie zablokowane, do czasu usunięcia pojazdów i zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitego szkła oraz części karoserii.

Czytaj dalej>>>


Trzy kolizje jednego dnia w powiecie nakielskim

Autor: dnia wtorek, 19 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 r. w gminie Nakło doszło do dwóch zdarzeń drogowych w samym Nakle >>>> oraz Olszewce >>>>. Chwilę przed godz. 20.00 na terenie gminy Szubin doszło do kolejnej tego dnia kolizji. Tym razem na krajowej piątce w miejscowości Nowy Świat. Kierująca samochodem marki Renault Megane rozpoczęła manewr wyprzedzania, który zakończył się zderzeniem bocznym z nadjeżdżającym z kierunku Żnina również samochodem osobowym marki Mercedes. W wyniku zderzenia w samochodach znacznemu uszkodzeniu uległ lewa strona układu kierowniczego łącznie z wyrwaniem kół. Od miejsca zderzenia samochody przemieściły się jeszcze o około 200 metrów każdy. Kierujący Mercedesem zjechał na przeciwległy pas, uderzył delikatnie w drzewo, zatrzymując się na skarpie. Natomiast kierująca Megane zatrzymała się na poboczu drogi mimo, że widoczność zasłaniały jej poduszki powietrze, które uaktywniły się w momencie kontaktu dwóch samochodów. Do tego zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe z Szubina i Kcyni oraz patrol policji. W wyniku zderzenia poszkodowani zostali kierujący oraz pasażerka Mercedesa, uskarżali się na ból kręgosłupa oraz klatki piersiowej, zostali oni przewiezieni do szubińskiego szpitala na szczegółowe badania. Na czas działania służb ratunkowy droga krajowa chwilowo była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z drogi i pobocza.

Czytaj dalej>>>


Volkswagenem Golfem uderzyła w drzewo

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 roku około godz. 18.50 doszło do zdarzenia drogowego na drodze powiatowej w miejscowości Olszewka. Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, około 200 metrów za Olszewką w kierunku Dębowa w pewnym momencie zjechała na lewą stronę, wjechała do rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta została zabrana karetką pogotowia do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

18 sierpnia 2014 r. po godz. 16.00 na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W tył stojącego przed światłami samochodu osobowego marki Citroen Xsara uderzył samochód osobowy marki Suzuki Swift. W wyniku zderzenia samochodów poszkodowane zostały trzy osoby z samochodu Citroen – dwoje mężczyzn i kobieta oraz prowadząca samochód Suzuki. Wszystkie osoby trafiły do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego i Policja. Ruch na ul. Potulickiej jest bardzo utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Kolizja drogowa w Sadkach

Autor: dnia poniedziałek, 18 Sierpień, 2014

17 sierpnia 2014 roku około godz. 20.15 na drodze krajowej nr 10, ul. Wyrzyska w Sadkach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie samochód marki BMW jadący od strony Nakła nad Notecią wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający od strony Wyrzyska samochód osobowy marki Toyota, którym jechały trzy osoby w tym dziecko. W wyniku uderzenia poszkodowany został kierujący samochodem Toyota i został zabrany przez pogotowie ratunkowe na obserwację do szpitala. Na drodze krajowej ruch odbywa się wahadłowo. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Przyczyną tragedii prawdopodobnie był samochód niedostosowany do jazdy po polskich drogach

Autor: dnia czwartek, 14 Sierpień, 2014

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku pod Szubinem. Kierowca samochodu na brytyjskich numerach wyprzedzał w niedozwolonym miejscu. Jego auto marki BMW miało kierownicę po prawej stronie. W czasie manewru wyprzedzania TIR-a kierowca BMW wjechał na przeciwny pas jezdni. Zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwka Mazdą. Na miejscu zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne. Dla kierowcy i pasażerki osobowej Mazdy nie było ratunku. Zmarła również 7-letnia dziewczynka, która była reanimowana przez około godzinę. Jej matka przebywa na oddziale intensywnej terapii bydgoskiego szpitala. Na oddziale chirurgii dziecięcej jest również pięcioletni chłopiec. Policjanci ostrzegają. Na drogach regionu od początku lipca w stu dwudziestu pięciu wypadkach zginęło dwadzieścia dziewięć osób.

Czytaj dalej>>>


Oficjalne informacje z KPP Nakło o tragicznym wypadku na obwodnicy Szubina

Autor: dnia środa, 13 Sierpień, 2014

 12 sierpnia 2014 r. krótko przed 19:00 na obwodnicy Szubina doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mazdy i bmw, które miało kierownicę z prawej strony. Najprawdopodobniej podczas wyprzedzania, jak ustalili wstępnie policjanci, doszło do zderzenia czołowego pojazdów, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosły 3 osoby, kierujący i pasażerka mazdy (61 i 55 l.) oraz 7-latka podróżująca bmw. Pozostałych troje pasażerów bmw z obrażeniami przewieziono do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, policjanci zorganizowali objazd przez Szubin. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone śledztwo pod nadzorem szubińskiej prokuratury.

Czytaj dalej>>>


Trzy ofiary śmiertelne wypadku na obwodnicy Szubina

Autor: dnia wtorek, 12 Sierpień, 2014

12 sierpnia 2014 roku około godz. 18.45 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki BMW i Mazdy ze skutkiem tragicznym na obwodnicy Szubina. Na miejscu zginęły dwie osoby jadące samochodem Mazda. 5 osób podróżowało BMW w tym trójka dzieci, czteroosobowa rodzina i brat kierowcy. 4 osoby znajdowały się poza samochodem, 5 letni chłopiec w samochodzie. Natychmiast po przybyciu służ ratunkowych przystąpiono do reanimacji 7 letniej dziewczynki oraz z użyciem sprzętu hydraulicznego rozpoczęto akcję wydostania zakleszczonych osób z mazdy. Pomimo długotrwałej reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych dziewczynka zmarła. W tym tragicznym wypadku zginęły trzy osoby. Trzy osoby trafiły do szpitala, 25 letnia pasażerka bmw oraz 5 i 17 letni chłopcy. W akcji ratowniczej uczestniczyło dziesięć zastępów straży, w tym sześć z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i nr 2 w Szubinie. Na miejscu wypadku przybył oficer operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP. W działaniach ratowniczych brały udział cztery zespoły karetek pogotowia i Policja. Droga krajowa nr 5 została całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazd przez Szubin. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szubinie wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 5 Sierpień, 2014

5 sierpnia 2014 r. chwile po godz. 10.20 w miejscowości Zamość, na łuku drogi krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego żywe zwierzęta, a dokładnie kury. Na miejsce zadysponowano OSP Rynarzewo, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrole policji. OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Kierujący Scanią nie doznał żadnych obrażeń, interwencja pogotowia nie była potrzebna. Do czasu usunięcia ciągnika siodłowego i naczepy, ruch w miejscu zdarzenia będzie utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Dwa niedzielne pożary w gminie Kcynia

Autor: dnia poniedziałek, 4 Sierpień, 2014

3 sierpnia 2014 r. żar z nieba lał się podczas akcji gaszenia pożaru w Rozpętku. Spaleniu uległa słoma po kombajnie. Jęzory ognia sięgały dwóch metrów, a silne podmuchy wiatru powodowały szybkie rozprzestrzenianie się pożaru. W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz dwa wozy bojowe z OSP w Kcyni, OSP w Gromadnie i Dziewierzewie. Pożar gasiły także jednostki OSP Gołańczy i Panigrodza. Bezpośrednio z działań w Rozpętku strażacy zadysponowani zostali do pożaru słomy w balotach w Chwaliszewie. Podczas tego pożaru spaleniu uległo 15 balotów słomy oraz maszyna rolnicza.

Czytaj dalej>>>


Pracowita niedziela dla strażaków

Autor: dnia niedziela, 3 Sierpień, 2014

3 sierpnia 2014 r. kwadrans przed godziną 19.00 na stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o palącym się poszyciu lasy między Kornelinem, a Władysławowem. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin i OSP Rynarzewo. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się około 400 m2 poszycia leśnego, strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia, użyli do tego celu dwóch prądów wody w natarciu. Na miejsce pożaru przybyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin oraz patrol policji z KP Szubin. Na szczególną uwagę oraz słowa uznania zasługuje dwóch mężczyzną, którzy przejeżdżają obok pożaru nie patrząc na niebezpieczeństwo przystąpili do gaszenia ognia łopatami, prowadząc akcję gaśniczą do czasu przybycia strażaków. Prawdopodobną przyczyną pożaru było uderzenie pioruna, który przeszedł przez jedno z drzew. Las w tym miejscu ma około 50 lat. Nie było to dzisiaj jedyny wyjazd strażaków do pożaru. W godzina południowych palił się słoma oraz baloty w okolicach Kcyni, Kosowa, był też fałszywy alarm mówiący o zadymieniu w okolicach Turu.

Czytaj dalej>>>


Feralna sobota na drogach powiatu nakielskiego

Autor: dnia sobota, 2 Sierpień, 2014

2 sierpnia 2014 r. chwilę po godz. 19.00 w miejscowości Wąsosz na drodze prowadzące do plaży, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Jak wynika z relacji świadków kierujący jednośladem przestraszył się manewru, który wykonał nadjeżdżający samochód i w wyniku czego nie opanował maszyny i upadł na jezdnię. W skutek tego zdarzenia poszkodowany został kierujący i pasażer Hondy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Wąsosz. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia, strażacy ratownicy udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanym. W miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. Po wstępnym przebadaniu poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania. Również w dniu dzisiejszym około godz. 15.50 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lubaszcz.  Jadący drogą krajową samochód osobowy marki Renault Espace w niewyjaśnianych okolicznościach wjechał do rowu i dachował. Samochodem jechało 5 osób i wszystkie trafiły do bydgoskich szpitali. Najbardziej poszkodowanego 17 latka zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych udział wzięły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zespoły ratownicze karetek  pogotowia, śmigłowiec LPR i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Chrząstowie

Autor: dnia czwartek, 31 Lipiec, 2014

31 lipca 2014 roku około godz. 16.40 w miejscowości Chrząstowo doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jak wynika z wstępnych ustaleń samochód osobowy marki Citroen Berlingo wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Scania jadącym drogą wojewódzką z kierunku Mroczy. Na miejscu zdarzenia przybyły dwie karetki pogotowia, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz Policja. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Droga wojewódzka nr 241 jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Pożar poddasza w Wolwarku

Autor: dnia środa, 30 Lipiec, 2014

30 lipca 2014 r. o godz. 14.50 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w domu wolnostojące w miejscowości Wolwark przy drodze wojewódzkiej 247 (Szubin-Kcynia). Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz podnośnik hydrauliczny. Do pomocy skierowano również zastępy OSP Szubin, OSP Królikowo, OSP Kcynia oraz zastęp OSP Rynarzewo, który pozostał na zabezpieczeniu w JRG Szubin. W pierwszej fazie działań gaśniczych podano dwa prądy wody w natarciu, dodatkowo użyto podnośnika z działkiem wodnym. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do środka budynku, gdzie również prowadzili akcję gaśniczą. Przybyli na miejsce pracownicy energetyki odłączyli dopływ prądu do budynku, natomiast policjanci z KP Szubin wyznaczyli objazd do Kcyni, ponieważ na czas działań strażaków droga była całkowicie zablokowana. Po opanowaniu ognia, strażacy przystąpili do wywietrzenia pomieszczeń oraz częściowej rozbiórki blacho-dachówki i nadpalonej wierzby dachowej oraz wyniesieniu na zewnątrz  budynku nadpalonych mebli i rzeczy. Przyczyny powstania pożaru na to chwilę nie są znane. Obecnie trwa szacowanie szkód oraz podejmowane są decyzje dotyczące nadpalonego dachu.

Czytaj dalej>>>


Cudem uniknęli zderzenia z przydrożnym drzewem

Autor: dnia wtorek, 29 Lipiec, 2014

Do kolejnego zdarzenia drogowego 29 lipca 2014 r. tuż przed godziną 11.00 doszło w miejscowości Stary Jarużyn. Jadący w kierunku Nakła drogą wojewódzką nr 243 samochód osobowy marki Fiat Marea cudem uniknął uderzenia w drzewo. Kierujący fiatem chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, który skręcał do wioski i siłą rozpędu wjechał do rowu pomiędzy rosnącymi drzewami. Samochodem podróżowała czteroosobowa rodzina, 38 letni mężczyzna, 34 letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 3 lat i 9 miesięcy. Zdarzenie to widzieli jadący z Nakła nad Notecią policjanci, którzy przystąpili do udzielania pomocy i kierowania ruchem. Na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i nr 2 w Szubinie, którzy udzielili pomocy przedmedycznej mężczyźnie do czasu przybycia karetki pogotowia. Trzylatkiem zaopiekowali się policjanci, wspólnie z pluszakiem, którego podarowali maluchowi, natomiast niemowlak cały czas był pod opieką swojej mamy. W zdarzeniu został poszkodowany kierowca samochodu osobowego, który został zabrany do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolejna kolizja na krajowej piątce, tym razem w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 29 Lipiec, 2014

29 lipca 2014 r. chwilę po godz. 9.00 w miejscowości Zamość na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, Pogotowie Ratunkowe z Szubina, Policję oraz helikopter LPR. Do zderzenia doszło w momencie gdy kierujący samochodem Daewoo Lanos chciał skręcić na teren hurtowni, natomiast kilka samochodów dalej kierujący Seatem Toledo rozpoczął manewr wyprzedzania ciągu kilku samochodów. Nie zauważył on skręcającego lanosa i uderzył w jego bok. W wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka lanosa, którą przetransportowano helikopterem do szpitala w Bydgoszczy, natomiast kierującego tymże samochodem karetka pogotowia przewiozła również do bydgoskiego szpitala na dalsze szczegółowe badania. Podróżującym Seatem nic poważnego się nie stało. Ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo, całkowitą przejezdność przywrócono po godz. 13.30. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają Policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech osobówek w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 28 Lipiec, 2014

Do kolejnej kolizji tym razem w Szubinie  28 lipca 2014 r. doszło po godz.16.00 przy ulicy Kcyńskiej. Na prostym odcinku drogi kierująca Mazdą 323F chciała zjechać z drogi na pobliską stację, zatrzymała się, tuż za nią stanął kierujący Toyotą Corollą Verso, niestety kierujący Fordem Fiesta nie wyhamował i z impetem wpadł na poprzedzające go samochody. W wyniku kolizji poszkodowana została kierująca Mazdą oraz pasażerka Corolly, które po wstępnym badaniu przewieziono na dalsze szczegółowe badania do szubińskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano prócz karetki pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin. W miejscu kolizji wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia samochodów z drogi, które nastąpiło po godz. 18.10.

Czytaj dalej>>>


Kolizja osobówki z Tirem w Łachowie

Autor: dnia poniedziałek, 28 Lipiec, 2014

28 lipca 2014 r. przed godziną 13.00 w miejscowości Łachowo droga krajowa nr 5 doszło do kolizji drogowej samochodu osobowego z Tirem. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrole policji z KP Szubin. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej, kierujący VW Pasatem jadąc w stronę Bydgoszczy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok ciągnika siodłowego jadącego w przeciwnym kierunku. W wyniku bocznego zderzenia Tir zjechał do przeciwległego rowu, na szczęście między drzewa, natomiast osobówka zatrzymała się prostopadle do obrysu jezdni na przeciwległym pasie. Zespół pogotowia przebadał pasażerkę osobówki, jednak nie wymagała ona dalszej hospitalizacji. Na czas działania służb ratunkowych droga krajowa była całkowicie zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia samochodów z drogi. Kierujący VW Pasatem  za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Ten odcinek drogi krajowej nr 5 należy do bardziej niebezpiecznych w Gminie Szubin, przypomnijmy, że 3  tygodnie temu również w poniedziałek, nieopodal zginął rowerzysta >>>>, a rok temu w wyniku odniesionych obrażeń zmarł młody kierowca Iveco Daily >>>>.

Czytaj dalej>>>


Golf kontra Peugeot w Małych Rudach

Autor: dnia niedziela, 27 Lipiec, 2014

27 lipca 2014 r. po godz. 17.00 w miejscowości Małe Rudy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce skierowano zastęp ratownictwa drogowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, helikopter z Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz patrol policji. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującego VW Golfem, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu z pobocznej drogi, prawidłowo jadącemu od strony Łabiszyna Peugeotowi. Kierująca Peugeotem 306 chcąc uniknąć zderzenia z Golfem odbiła w lewo uderzając w jego przód, ostatecznie zatrzymała się na polu. W wyniku tego zdarzenia poszkodowaną, kierującą Peugeotem przetransportowano helikopterem LPR do bydgoskiego szpitala na dalsze szczegółowe badania. Czynności wyjaśniające zdarzenie prowadzą policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Nocny pożar w Kcyni

Autor: dnia czwartek, 24 Lipiec, 2014

Minionej nocy 23 lipca 2014 r. na terenie prywatnego gospodarstwa rolnego na terenie Kcyni doszło do pożaru słomy, która w balotach była pod wiatą przylegającą do budynku inwentarskiego. Ogień wybuchł kilka minut przed pierwszą w nocy. W tłumie obserwujących działania pożarnicze dało się słyszeć, że „najpierw był mały wybuch, ktoś miał widzieć uciekających czterech chłopców”. Przyczynę pożaru ustalają policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia. Pożar zauważyli młodzi ludzie, którzy powiadomili straż pożarną i policję. Prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji osób wzywających pomoc już po kilku minutach od wezwania na miejscu pożaru pojawiły się dwa kcyńskie wozy strażackie, a za nimi jednostki: z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP z Dziewierzewa, Sipior, Gromadna, Łankowic oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i oficer operacyjny mł.bryg. Sławomir Morawski. Na miejscu pożaru był także Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie mł. Bryg. Mariusz Mantych. Działania pożarnicze polegały przede wszystkim na ochronie budynku inwentarskiego, który przylegał bezpośrednio do palącego siana. Udało się ewakuować 70 tuczników, dwa byki i siedem jałówek. Przy pomocy sprzętu rolniczego palące się baloty siana zostały wyciągnięte spod wiaty, złożone z bezpiecznej odległości od źródła ognia i zlane wodą. Cały teren z palącym się sianem został oborany w celu uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się ognia na pole ze zbożem. – informuje nasza redakcję mł.bryg. Mariusz Mantych. Ogień pochłonął 150 balotów siana. Dogaszanie palącej się słomy trwa jeszcze dziś. W tym dniu niestety był to drugi pożar gospodarstwa rolnego. Około południa w Górkach Dąbskich spłonęła obora, 18 tuczników, 40 brojlerów, słoma, ziarno. W tym przypadku pożar rozprzestrzenił się na pobliskie pole ze zbożem.

Czytaj dalej>>>


Pożar zboża na pniu i młodnika w Starym Jarużynie

Autor: dnia wtorek, 22 Lipiec, 2014

21 lipca 2014 r. około godz. 14.20 na stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w Starym Jarużynie. Na miejsce zadysponowano po zastępie z OSP Paterek, Tur, Rynarzewo, Sipiory, Cukrownie Nakło oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Z wstępnych ustaleń wynika, ze zapaliła się słoma za kombajnem, a następnie zboże na pniu. Ogień przeniósł się na pobliski gęsty młodnik. Ogień pomagali gasić mieszkańcy Starego Jarużyna oraz przybyła Straż Leśna. Na miejsce pożaru wezwano samolot gaśniczy, który zrzucił wodę na palący się młodnik. Z wstępnych wyliczeń spaliło się około 5 arów młodnika i ok. 3 ary zboża. Działania gaśnicze zakończono po godz. 15.00.

Czytaj dalej>>>


Wiatr wyrządza szkody

Autor: dnia czwartek, 10 Lipiec, 2014
9 lipca 2014 r. w godzinach popołudniowych trochę podmuchało na  południu powiatu nakielskiego. W Chomętowie uszkodzone zostało poszycie dachu budynku mieszkalnego oraz zerwana została linia energetyczna przez upadające drzewo i konary. Drzewo nie oparło się naporowi wiatru w Dąbrówce Słupskiej oraz na drodze Chomętowo – Gąbin. Dużo połamanych gałęzi leżało na jezdni w okolicy Gąbina i Wąsosza. Strażacy i ekipy pogotowia energetycznego mieli trochę pracy.

Najwięcej pracy mieli szubińscy strażacy

Autor: dnia wtorek, 8 Lipiec, 2014
W noc z 7 na 8 lipca 2014 r. burza i towarzysząca jej ulewa spowodowała, że najwięcej pracy mieli strażacy z Szubina. Szubińscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin i OSP Kcynia w nocy wypompowywali wodę z zalanych ulic: Mickiewicza, Św. Marcina, Winnicy, Jana Pawła II. Wypompowywali wodę z zalanego mieszkania przy ul. Paderewskiego i budynku jednorodzinnego przy ul. Młyńskiej. Zalane zostały również dwie piwnice w budynku przy ul. 3-go Maja i Wyspiańskiego. Całkowitemu zalaniu uległo skrzyżowanie Marii Dąbrowskiej z ulicą Słowackiego, jak również budowany nieopodal plac zabaw. Strażacy z Suchar na ternie gminy wypompowywali wodę z ulicy swojej miejscowości. W Chomętowie od pioruna zapalił się  stóg słomy jęczmiennej, a rano w Radziczu gmina Sadki zapaliło się drzewo od uderzenia pioruna. W wyniku burzy awarii uległa stacja transformatorowa w miejscowości Żurawia gmina Kcynia i pozbawionych zostało prądu 100 mieszkańców, także problemy z dostawą prądu mają mieszkańcy Szubina.

Spłonęło poddasze z dachem budynku mieszkalnego w Paterku

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 roku około godz. 12.45 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. 7 lutego w Paterku. Na miejsce pożaru zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP z Paterka i OSP Nakła nad Notecią. Spaleniu uległo całe poddasze wraz z dachem oraz wypaliła się połowa powierzchni wnętrza budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki spalonej więźby dachowej. Na miejsce pożaru przybył również patrol Policji. W budynku zamieszkiwała jedna osoba, której nic się nie stało.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Łachowie koło Szubina

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 r. chwilę przed godz. 13.00 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Łachowo. Jak podaję policja, 23-letnia mieszkanka powiatu bydgoskiego kierująca Citroenem AX w stronę Bydgoszczy zderzyła się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Po przybyciu na miejsce ratownicy medycznie wspólnie ze strażakami przystąpili to reanimacji kierującego rowerem. Niestety po kilkudziesięciu minutach stwierdzono zgon  65-letniego rowerzysty, mieszkańca pobliskiego Kołaczkowa. Droga była całkowicie zablokowana do czasu zakończenia czynności wyjaśniających zdarzenie, które prowadzone są przez policjantów z KP Szubin, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Pożar balotów w Żędowie

Autor: dnia poniedziałek, 7 Lipiec, 2014

7 lipca 2014 r. chwilę po godz. 1.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o palących się na polu, balotach słomy w miejscowości Żędowo. Natychmiast na miejsce skierowano OSP Chomętowo, OSP Królikowo, OSP Szubin i jedne zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po dotarciu na miejsce zadanie strażaków polegało na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, później przystąpiono do rozgarniania pogorzeliska i zalewania wodą pojawiających się zarzewi ognia.

Czytaj dalej>>>


Nocny pożar w Małych Rudach

Autor: dnia niedziela, 6 Lipiec, 2014

5 lipca 2014 roku około godz. 23.15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku niezamieszkałego w miejscowości Małe Rudy gmina Szubin. Na miejsce pożaru zadysponowano dwa zastępy z OSP w Rynarzewie i zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz podnośnik hydrauliczny. Na miejscu okazało się że pali się ukończony budynek mieszkalny do zamieszkania. Ogień strawił wejście frontowe wraz z częścią elewacji. Ogień przemieścił się na poddasze, spaliła się część podbitki i ocieplenia, część więźby dachowej oraz nadpaliło się pokrycie dachowe. Dzięki szybkiej akcji strażaków pozostałą część budynku uratowano. Następnego dnia strażacy z Rynarzewa rozebrali część dachu z nadpalonymi dachówkami i przykryli spaloną część dachu plandeką i folią.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Rynarzewie

Autor: dnia sobota, 5 Lipiec, 2014

5 lipca 2014 r. chwilę po godz. 12.30 doszło do zdarzenia drogowego na krajowej piątce w miejscowości Rynarzewo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, karetkę pogotowia oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych wprowadzono ruch wahadłowy. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe Honda Jazz i Fiat Panda. W wyniku najechania na tył poprzedzającego samochodu przez kierującego Hondą, kierujący Fiatem Panda został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Podróżującym Hondą Jazz nic się nie stało. Do czasu usunięcia samochodów z jezdni w centrum Rynarzewa ruch kołowy był znacznie utrudniony.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Godzimierzu

Autor: dnia piątek, 4 Lipiec, 2014

4 lipca 2014 r. chwilę przed godz. 16.00 na drodze wojewódzkiej 245 (Szubin – Nakło) doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Godzimierz na wysokości zjazdu do miejscowości Grzeczna Panna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji z Sekcji Ruchu Drogowego KPP Nakło nad Notecią. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. W tył skręcający z drogi samochodu Hyundai H200 typ Van uderzył samochód osobowy Skoda Octavia. W wyniku silnego uderzenia Van został zepchnięty z drogi i dachował. Osoby poszkodowane z osobówki w tym dziecko oraz z Hyundaia zostali na miejscu przebadani przez ratowników medycznych, ich żuciu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech pojazdów w Trzeciewnicy

Autor: dnia środa, 2 Lipiec, 2014

2 lipca 2014 r. około godz. 17.45 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do kolizji trzech samochodów. W kolizji uczestniczyły samochody marki Volkswagen Golf, Fiat Doblo i Mercedes Sprinter. Ratownicy medyczni udzielili pomocy kierowcy fiata. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, zespół ratowników medycznych z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów w Sadkach, dwoje dzieci w szpitalu

Autor: dnia środa, 2 Lipiec, 2014

2 lipca 2014 r. około godz. 11.45 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Sadki z udziałem dwóch samochodów osobowych. W niewyjaśnionych okolicznościach na wysokości stacji paliw w tył jadącego samochodu osobowego marki Opel Astra uderzył jadący za nim samochód osobowy marki Citroen Berlingo. Poszkodowane zostały cztery osoby jadące Oplem: kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci w wieku 12 i 6 lat. Dwoje dzieci zostało zabranych do szpitala. Na miejscu w działaniach ratowniczych uczestniczą cztery zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Sadki, dwie karetki pogotowia w tym jedna z Wyrzyska oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Ruch na krajowej dziesiątce odbywa się obecnie wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Mężczyznę z przebitym płucem zabrał śmigłowiec LPR

Autor: dnia poniedziałek, 30 Czerwiec, 2014

30 czerwca 2014 r. około godz. 13.00 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który znajduje się w pobliżu skrzyżowania ul. Karłowicza i Staszica w Nakle nad Notecią z przebitym płucem. W tym czasie karetka pogotowia była na wyjeździe poza Nakłem nad Notecią, dlatego wezwano strażaków ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali siedzącego 42 letniego mężczyznę, mieszkańca pobliskiego osiedla i udzielili pierwszej pomocy medycznej. W tym samym czasie doleciał śmigłowiec, który wylądował na ul. Staszica. Na czas trwania działań ratowniczych zamknięto dla ruchu ul. Staszica. Poszkodowany trafił do szpitala. Przybyli na miejsce policjanci przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


BMW dachowało w Lubaszczu

Autor: dnia piątek, 27 Czerwiec, 2014

26 czerwca 2014 r. około godz. 21.30 doszło na drodze krajowej nr 10 w Lubaszczu do dachowania samochodu osobowego. Jadący z kierunku Sadek w kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki BMW najprawdopodobniej podczas manewru wyprzedzania stracił przyczepność na mokrej nawierzchni, zjechał do rowu i dachował. Samochodem jechały cztery osoby. Kierowca i 22 letni pasażer zostali zabrani do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwie karetki pogotowia i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów w Lubaszczu, dwie osoby trafiły do szpitala

Autor: dnia czwartek, 19 Czerwiec, 2014

19 czerwca 2014 r. około godz. 15.15 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Lubaszcz. Na miejscu trwa akcja ratownicza. W akcji uczestniczą dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, Policja i trzy karetki pogotowia ratunkowego. W zderzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Nissan Armera wyjeżdżający z drogi podporządkowanej z samochodem osobowym marki Peugeot jadącym drogą krajową. Poszkodowane są dwie osoby Nissana, które siedziały na tylnym siedzeniu i zostały zabrane do szpitala. Strażacy musieli je uwolnić za pomocą narzędzi hydraulicznych. Jeden pas drogi jest zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Groźny pożar w Paterku

Autor: dnia środa, 18 Czerwiec, 2014

18 czerwca 2014 r. około godz. 11.45 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią o pożarze na terenie jednej z firm w dzielnicy przemysłowej w Paterku. W pierwszym rzucie zadysponowano dziewięć zastępów straży. Wysoki słup czarnego dymu widoczny był z bardzo daleka. Po przybyciu na miejsce po ocenie sytuacji na miejsce pożaru zadysponowano kolejne zastępy strażaków z okolicznych miejscowości. Jak dowiedzieliśmy się paliły się paleto-zbiorniki z sprasowanymi filtrami i makulatura. Istniało realne zagrożenie dla pobliskiego budynku, w którym znajdowały się dwie cysterny o pojemności 45 i 60 metrów sześciennych, częściowo wypełnione przepracowanym olejem. Pracownicy firmy już od samego początku pożaru starali się go ugasić oraz z narażeniem zdrowia usuwali stojące w pobliżu źródła ognia palety z plastikami i substancjami przeznaczonymi do utylizacji. Strażacy za pomocą piany gaśniczej i wody opanowali ogień nie dopuszczając do przeniesienia się ognia na inne obiekty. 17 pracowników zostało podtrutych dymami pożarowymi, dwie osoby trafiły do szpitala. Jeden z urazem oka trafiła do szpitala w Bydgoszczy, a druga osoba do szpitala w Nakle nad Notecią. Urazów doznało również dwoje strażaków – uraz nogi i oka. Na miejsce pożaru przybył prokurator, policjanci, karetki pogotowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Inspektor Nadzoru Budowlanego, przedstawiciel Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią przedstawiciele Powiatowego i Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska. Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia wtorek, 17 Czerwiec, 2014

16 czerwca 2014 roku około godz. 21.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Mrotecką w Nakle nad Notecią doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W niewyjaśnionych okolicznościach zderzyły się samochody marki Ford Fiesta jadący z Nakła nad Notecią z samochodem marki Fiat Uno jadącym z kierunku Chrząstowa. W wyniku zderzenia została poszkodowana kobieta z Forda, którą karetka pogotowia zabrała do szpitala w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie w Paterku

Autor: dnia piątek, 13 Czerwiec, 2014

13 czerwca 2014 r. około godz. 17.10 na drodze wojewódzkiej nr 246 za Paterkiem doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący w kierunku Szubina samochód osobowy marki Renault Megane w niewyjaśnionych okolicznościach na jednym z ostrych zakrętów dachował. Samochodem jechało pięć osób, cztery kobiety i mężczyzna. Do szpitala trafiła kierująca i jedna z pasażerek. Na miejsce działań ratowniczych przybyły trzy karetki pogotowia, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, zastęp OSP Paterek i Policja.

Czytaj dalej>>>