Archiwum kategorii Na sygnale

Dwie kolizji w ciągu jednej godziny na krajowej piątce

Autor: dnia sobota, 28 Maj, 2016

28 maja 2016 r. doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 5. Do pierwszej kolizji doszło przed godz. 12.00 na zjeździe z obwodnicy Szubina od strony Bydgoszczy. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe VW Polo i Fiat Seicento oraz Tir. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin.  Na czas działania służb ratunkowych w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 45 minut później również na drodze krajowej nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Rynarzewo. W tym przypadku podobnie, jak poprzednim razem nastąpiło najechanie na tył poprzedzającego samochodu. W zdarzeniu brał udział Fiatem Panda oraz Renault Scenic, którego kierujący oraz pasażerka wraz z dzieckiem zostali przewiezieni na dalsze badania do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ponownie dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią oraz dwie karetki pogotowia. Na czas działania służ ratunkowy ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Na sprawców obydwóch zdarzeń nałożono mandaty karne.

Czytaj dalej>>>


Kolejne potrącenie motorowerzysty w Nakle nad Notecią

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

25 maja 2016 roku około godziny 13:10 doszło do potrącenia motorowerzysty na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Gimnazjalnej i Hallera w Nakle nad Notecią. Wyjeżdżający z ul. Gimnazjalnej samochód marki Mercedes A140 uderzył w jadący ul Dąbrowskiego od strony Rynku motorower. Poszkodowany motorowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w Trzeciewnicy

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

24 maja 2016 roku około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód dostawczy marki iveco w niewyjaśnionych okolicznościach potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę. Obrażenia były na tyle duże, że mimo kilkuminutowej reanimacji kierujący motorowerem nie przeżył. Droga krajowa nr 10 jest obecnie całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Ślesin, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Wypadek! Wyprzedzała autobus na krzyżówce

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

Kilka minut przed godziną czternastą 24 maja 2016 r. na odcinku drogi wojewódzkiej 241 na wysokości skrzyżowania do Sipior doszło do wypadku drogowego. Jadący w kierunku Nakła autobus rejsowy Kcynia-Sioiory – Nakło dokonywał skrętu w lewo w kierunku Sipior. W tym samym czasie samochód osobowy marki skoda fabia wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu w miejscu do tego nie przeznaczonym. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Autobus został tylko nieznacznie uszkodzony. Auto osobowe wypadło z drogi, ścinając znak drogowy „Sipiory” i dachowało. Skoda zakończyła jazdę w przydrożnym rowie kołami do góry. Kierującej pojazdem osobowym pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni z Kcyni, po czym poszkodowaną zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią. Na miejscu pracowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i OSP w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Krukówkiem

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

21 maja 2016 roku około godz. 15:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Krukówka. Podczas manewru wyprzedzania kilku pojazdów w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zderzenia pojazdów osobowych marki: Skoda, Forda Fukus i Volvo. Samochód volvo w wyniku zderzenia został zniszczony. Natomiast pozostałe dwa pojazdy znalazły się poza pasem drogi. Poszkodowany został kierujący samochodem volvo. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Mrocza, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Szubina

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

20 maja 2016 roku około godziny 10:25 na obwodnicy Szubina (droga krajowa nr 5) doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W kolizji uczestniczyły samochody marki Daf i Scania. Na miejsce przybyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na miejscu ratownicy przebadali skarżącego się na bóle w klatce piersiowej jednego z kierowców. Nie było konieczności hospitalizacji.

.

.

Czytaj dalej>>>


Terenówka kontra rower i tir kontra tir w gminie Kcynia

Autor: dnia poniedziałek, 16 Maj, 2016

16 maja 2016 roku około godz. 9.30 w miejscowości Dziewierzewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu terenowego VW Amarok i roweru. Na miejsce kolizji zadysponowano zastęp OSP Dziewierzewo, pogotowie ratunkowe. Poszkodowana cyklistka została przewieziona została z obrażeniem głowy do szpitala na dalsze badania. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na czas działania służb, ruch odbywał się wahadłowo. Również w gminie Kcynia o godz. 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 241 za Kcynią przy przejeździe kolejowym doszło do kolizji dwóch tirów. W miejscu tym ze względu na bardzo ostre zakręty obowiązuje ograniczenie prędkości. Uszkodzone zostały samochody. Kierującym prawdopodobnie nic się nie stało. Więcej szczegółów i zdjęcia z miejsca zdarzenie zamieścimy później.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Lubaszczem

Autor: dnia czwartek, 12 Maj, 2016

12 maja 2016 roku po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 10 przy stacji paliw w Nakle nad Notecią doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe marki: Opel Corsa, Mazda, Toyota i samochód ciężarowy. W wypadku zginęła ok. 40 letnia kobieta z samochodu Opel Corsa. Do szpitali trafiły jeszcze trzy osoby. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Nakło nad Notecią, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja. Droga krajowa nr 10 jest obecnie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd drogami powiatowymi: Śmielin – Dębowo – Olszewka – Nakło nad Notecią. Więcej szczegółów podamy później.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie pieszej w Wąsoszu [ustalenia policji]

Autor: dnia wtorek, 10 Maj, 2016

10 maja 2016 r.  około godz. 17.10 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej i samochodu volkswagena transporter na drodze powiatowej między Wąsoszem, a Słupami. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i policję. Po dotarciu na miejsce wypadku okazało się, że stan poszkodowanej 43-letniej mieszkanki gminy Szubin jest na tyle poważny, że wezwano helikopter LPR. Kobietę z podejrzeniem złamania podstawy czaszki przetransportowano helikopterem do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

.

Czytaj dalej>>>


Fiatem uderzył w drzewo przy ul. Bydgoskiej

Autor: dnia wtorek, 10 Maj, 2016

9 maja 2016 roku około godz. 21:30 jadący ul. Bydgoską w Nakle nad Notecią od strony centrum samochód osobowy marki Fiat Seicento w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył centralnie w drzewo. Poszkodowanego młodego kierującego uwolnili strażacy z zakleszczonego samochodu, a następnie przekazali przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu został następnie zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany już Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wypadek z udziałem trzech osobówek w Turze [FILM]

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

9 maja 2016 roku około godz. 14:00 na drodze powiatowej w miejscowości Tur doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. 22 letni mieszkaniec gminy Szubin jadący samochodem osobowym Renault nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w tył samochodu Volkswagena, który zatrzymał się na jezdni w pobliżu pracowników pracujących przy drodze. Natomiast samochód Renault po uderzeniu w tył volkswagena odbił się i uderzył  w nadjeżdżającego Citroena.  Kierowca samochodu Renault oddalił się z miejsca wypadku, którego następnie zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie. Jak się później okazało 22 -latek kierujący samochodem miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był pod wpływem środków odurzających. Kierowca Citroena i sprawca wypadku trafili do szpitala zabrani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany.

Czytaj dalej>>>


Zderzenia pojazdów na skrzyżowaniu w Dziewierzewie

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

W niedzielę, 8 maja 2016 r. około godziny 14.20 w miejscowości Dziewierzewo doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki VW Golf prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na Daci Duster. W wyniku wymuszenie doszło do czołowego zderzenia pojazdów, które uległy rozbiciu. Kierowca jadącej drogą z pierwszeństwem przejazdu Daci z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala w Żninie. Okoliczności na miejscu wypadku wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni i policjanci z Ruchu Drogowego KPP w Nakle. Udział w akcji brały zastępy: OSP w Dziewierzewie, OSP w Kcyni oraz JRG nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Majówkę czas zacząć

Autor: dnia poniedziałek, 2 Maj, 2016

1 maja 2016 r. około godz. 19.00 w Szubinie u zbiegu ulic Paderewskiego i Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Honda CRX i dostawczego VW T4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą jadąc od strony miasta stracił panowanie nad samochodem na rozwidleniu drogi, okręcił się dwukrotnie i uderzył w bok nadjeżdżającego od strony Bydgoszczy VW.  W wyniku zderzenia obrażenia doznał kierujący dostawczakiem, któremu pomocy przedmedycznej udzielili przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego. Poszkodowany kierowca został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia drogowego odbywał się wahadłowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Poniedziałek pod znakiem DAF

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

 18 kwietnia 2016 r. około godz. 10.30 na krajowej piątce w miejscowości Zamości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch TIR’ów marki DAF. Najprawdopodobniej chwila nieuwagi kierującego DAF’em 25-letniego mieszkańca Bydgoszczy, doprowadziła do kolizji. Chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, odbił on w prawo i uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki DAF. Żaden z kierowców nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło. Na czas działania służb ratunkowych ruch na piątce odbywał się wahadłowo. Chwilę po godz. 14.00 tym razem na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Zalesie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem także samochodu ciężarowego marki DAF i ciągnika rolniczego. 40-letni kierujący tirem podczas manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego zahaczył go w wyniku czego ciągnik wylądował w rowie. Poszkodowany 61-letni mieszkaniec gminy Szubin z obrażeniami ciała został przewieziony do żnińskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Królikowo oraz OSP Kcynia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z sekcji RD w Nakle nad Notecią wspólne z policjantami KP Szubin. Droga wojewódzka do czasu zakończenia czynności procesowych i usunięcia pojazdów z jezdni jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Pechowy czwartek

Autor: dnia czwartek, 14 Kwiecień, 2016

14 kwietnia 2016 r. chwilę po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Nowy Świat, początek szubińskiej obwodnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki Renault. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Do zdarzenia doszło z powodu niezachowania szczególnej ostrożności przez kierującego samochodem dostawczym podczas manewru włączania się do ruchu. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Żnina volkswagenowi vento. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący osobówką, który z obrażeniami głowy został przewieziony do Szpitala w Szubinie na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywała się wahadłowo. Chwile po godz. 9.00 doszło do kolejnego zdarzenia tym razem w miejscowości Zamość, również na krajowej piątce. Na łuku drogi kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, 19-letnia mieszkanka gminy Szubin, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochód ciężarowy mark Mercedes. W wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka astry, jednak nie wymagały one dalszej hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Rynarzewo, JRG 2 Szubin, pogotowie ratunkowe, patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar w gminie Kcynia

Autor: dnia niedziela, 10 Kwiecień, 2016

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r.  około godziny 9.30 zew syren wezwał strażaków do niesienia pomocy. W Żurawi zapalił się dach jednego z budynków mieszkalnych. Przez kilka pierwszych minut od zauważenia ognia przy kominie pożar gasili cywilni mieszkańcy, którzy przy pomocy węża ogrodowego próbowali ugasić ogień. Działania pożarnicze polegały na podaniu prądów wody na dach budynku oraz do wnętrza ostatniej kondygnacji. Do Żurawi przyjechały dwa zastępy OSP w Kcyni, OSP Żurawia, OSP Dziewierzewo oraz zastęp JRG nr 2 w Szubinie. Na miejsce akcji zadysponowano także dwa podnośniki hydrauliczne z jednostek PSP w Szubinie oraz Nakle. Pożar udało się szybko ugasić. W Żurawi pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz pracownicy Enei z Kcyni. Sobotnie zdarzenie oderwało druhów strażaków od rozgrywek piłkarskich, które w ramach Memoriału im. Mirosława Schmidta rozpoczynały się w Kcyni. Prosto ze sportowego wydarzenia do Żurawi oprócz strażaków przyjechał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Na szczęście pożar nie wyrządził większych szkód w mieniu i w zdarzeniu nie ucierpiał żaden człowiek. Niestety był to kolejny groźny pożar w naszej gminie, w krótkim odstępie czasu.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynków gospodarczych w Paulinie [FILM]

Autor: dnia piątek, 8 Kwiecień, 2016
8 kwietnia 2016 roku około godz. 14:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Paulinie gmina Kcynia. Ze względu na pożar w zwartej zabudowie na miejsce zadysponowano w pierwszej kolejności siedem zastępów gaśniczych. Spaliła się stodoła oraz dach sąsiadującego budynku gospodarczego. Mieszkańcy zdążyli wyprowadzić z budynku samochód, który uległ nadpaleniu w związku z wysoką temperaturą. Strażacy szybko opanowali ogień i nie pozwolili na przeniesienia się ognia na pobliski budynek mieszkalny i pozostałe budynki znajdujące się w zagrodzie. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz jednostki z OSP w tym: 2 zastępy OSP Kcynia i po zastępie z Polichna, Sipior, Słonaw, Jadwiżyna, Królikowa i Paterka.
Czytaj dalej>>>

Kolizja roweru z rowerem w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 31 Marzec, 2016

31 marca 2016 r. kilkanaście minut po godz. 16.30 na skrzyżowaniu ulicy Poprzecznej z Winnicą, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch cyklistów. Jeden z rowerzystów jadący ulicą Winnica podczas wykonania manewru skrętu w ulicę Poprzeczną ściął zakręt i wjechał wprost w  rower cyklisty, który stał tam na stopie. W wyniku zderzenia cyklista przekoziołkował i doznał otwartego urazu prawej nogi. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, które przewiozło 18-letniego rowerzystę, mieszkańca Szubina na dalsze badania do szpitala. Drugi uczestnik zdarzenia 26-letni również mieszkaniec Szubina wyszedł z kolizji bez szwanku. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech samochodów w Kołaczkowie

Autor: dnia środa, 30 Marzec, 2016

30 marca 2016 r. kilkanaście minut po godz. 16.00 w miejscowości Kołaczkowo droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Prawdopodobnie kierowca ciężarowego DAF nie zachował ostrożności i uderzył w tył terenowego Nissana Navarry, który następnie wjechał w tył Skody Praktik, która wjechała do rowu. Do bydgoskiego szpitala przewieziono pasażera, który jechał w Skodzie. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Jaroszewie, gmina Żnin

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Dwóch młodych mężczyzn poniosło śmierć w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w Jaroszewie w powiecie żnińskim na drodze krajowej nr 5. Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Do wypadku drogowego doszło wczoraj (29.03) o 15. w Jaroszewie w powiecie żnińskim. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że na drodze krajowej nr 5 przebiegającej przez miejscowość doszło do zderzenia toyoty yaris oraz ciężarówki. Niestety w skutek zderzenia się pojazdów śmierć poniosły dwie osoby, młodzi mężczyźni, 20-letni kierowca oraz 22-letni pasażer, mieszkańcy Żnina. Mundurowi na miejscu tragedii zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchali świadków, wykonano oględziny pojazdów. Ten materiał dowodowy posłuży teraz śledczym do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia w prowadzonym pod nadzorem prokuratora śledztwie. Droga krajowa nr 5 przez kilka godzin była nieprzejezdna, co wiązało się z koniecznością zorganizowania objazdów.

Czytaj dalej>>>


Ogromny pożar w Stalówce [FILM]

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Kilkanaście minut po godzinie 11.0o nad Stalówką pokazały się kłęby czarnego dymu. Łuna była widoczna z kilku kilometrów. Pożar wybuchł na terenie firmy, gdzie składowane były odpady z przemysłu celulozowego. Ogień z bardzo dużą siłą trawił wszystko co spotkał na swojej drodze. Ogromne jęzory, które powstawały przy bardzo silnym wietrze powodowały, że strażacy przegrywali walkę z żywiołem. Pożar w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się po całym składowisku odpadów i przeniósł się na stary drewniany barak, który prawie w całości również uległ spaleniu. Ewakuowano z budynku komunalnego jedną osobę. Budynek mieszkalny ocalał, a znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie z pożarem.  Do Stalówki zjechały bardzo duże siły straży pożarnej. Pożar był gaszony przy pomocy wody, którą strażacy pobierali z sieci hydrantowej oraz dowozili z Kcyni, część jednostek pompowało wodę z pobliskiego stawu.W akcji udział wzięło 13 jednostek, przyjechał zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle n/Notecią mł. bryg. Franciszek Sobiechowski oraz dowódcy jednostek z JRG nr 2 w Szubinie. Na miejsce akcji przyjechali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią. Do akcji wezwano także pogotowie energetyczne z Kcyni, gdyż wystąpiła konieczność wyłączenia zasilania sieci energetycznej, która przebiega w pobliżu miejsca pożaru. Czytaj dalej>>>


Motocyklista trafił do szpitala

Autor: dnia piątek, 25 Marzec, 2016

25 marca 2016 roku około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z drogą krajową nr 10 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W jadący z kierunku Mroczy do centrum Nakła nad Notecią motocykl marki Suzuki uderzył samochód osobowy marki Peugeot, który jechał z Nakła nad Notecią i skręcał w drogę krajową w kierunku Lubaszcza. W wyniku upadku poszkodowany został motocyklista i zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Kierującej samochodem osobowym nic się nie stało. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wpadek na krajowej piątce, kierujący oplem miał 1,5 promila

Autor: dnia piątek, 25 Marzec, 2016

25 marca 2016 r. chwilę przed godz. 11.00 na drodze krajowej nr 5 między Szkocją, a Rynarzewem doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe z Szubina oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. W wyniku wypadku poszkodowana została kierująca Mercedesem, którą przewieziono do szpitala na dalsze badania. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Oplem Corsą, 48-letni mieszkaniec Bydgoszczy, był nietrzeźwy miał 1,5 promila. Na czas działania służb ratunkowych wprowadzono ruch wahadłowy oraz objazd przez Tur.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech samochodów w Kołaczkowie

Autor: dnia wtorek, 22 Marzec, 2016

22 marca 2016 r. o godz. 8.00 w Kołaczkowie, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji trzech samochodów, dwóch dostawczych i jednego osobowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Kierującego osobówką, przebadał zespół pogotowia, nie wymagał dalszej hospitalizacji.  Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek młodych ludzi pod Iwnem

Autor: dnia niedziela, 20 Marzec, 2016

20 marca 2016 roku mamy dla Państwa niestety bardzo smutną wiadomość, która nadeszła do nas z Iwna. W wyniku wypadku samochodu osobowego marki Honda Civic śmierć poniósł 36 letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło około godziny 18:00 na łuku drogi pomiędzy Iwnem, a skrzyżowaniem Kcynia – Chwaliszewo. Prawdopodobnie Honda jadąca z kierunku Iwna po pokonaniu zakrętu zjechała na przeciwny pas ruchu, otarła się o drzewo i dachowała na polu. Na miejscu zdarzenia pierwszy był Zespół Podstawowy pogotowia ratunkowego z Kcyni, który natychmiast udzielał poszkodowanym pomocy medycznej. Po kilku chwilach nadeszła pomoc strażaków, którzy w celu wyciągnięcia osób poszkodowanych z pojazdu musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Akcja była bardzo dynamiczna, a w pojeździe jechało łącznie pięć osób. Dwie z nich wyszły z auta o własnych siłach, pozostałe osoby zostały wyciągnięte z pojazdu przez służby ratunkowe. Do wypadku zostały zadysponowane aż cztery karetki, z Kcyni, Szubina, Nakła i Gołańczy, które odwiozły do szpitali poszkodowane w wypadku osoby. W akcji udział brały jednostki OSP w Kcyni, OSP w Gromadnie i JRG nr 2 w Szubinie. Okoliczności wypadku na miejscu wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni, Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią, a nadzorował prokurator. Najbliższej rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, a osobom poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia.

Czytaj dalej>>>

Samochód potrącił pieszego w Dąbrówce Słupskiej ze skutkiem śmiertelnym [Ustalenia Policji]

Autor: dnia czwartek, 10 Marzec, 2016

10 marca 2016 roku około godz. 20:30 na 83 km. drogi krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska samochód osobowy marki Volkswagen Passat jadący w kierunku Szubina potrącił pieszego. Przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzili reanimację mężczyzny. Mimo wysiłku ratowników nie udało się poszkodowanemu przywrócić czynności życiowych. Droga krajowa obecnie jest całkowicie nieprzejezdna. Ruch prowadzony będzie przez Słupy  i Chomętowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają Policjanci z szubińskiego komisariatu. .

.

Czytaj dalej>>>


5 osób straciło dach nad głową w Żedowie

Autor: dnia sobota, 5 Marzec, 2016

Zgłoszenie o zdarzeniu w Żędowie do stanowiska dowodzenia KP PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło 4 marca 2016 r. o godz. 6.09. – Zawaleniu uległa ściana szczytowa i narożnik budynku jednorodzinnego – informuje kpt. Paweł Przybylski, rzecznik prasowy KP PSP Nakło. – Zabezpieczyliśmy budynek i dodatkowo podstemplowaliśmy jego drewniany strop. W domu przebywało 5 osób, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubin i OSP Wąsosz. Mieszkańcy zostali zakwaterowani w świetlicy wiejskiej w Żędowie. Na miejsce przybył również powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że przyczyną zawalenia się ściany budynku było jej podmywanie przez wody opadowe spływające z dachu. W efekcie mury były silnie zawilgocone. Dom został wyłączony z użytkowania.

Czytaj dalej>>>


Dachowało BMW w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

4 marca 2016 r. przed godziną 7 w Dąbrówce Słupskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki BMW. Na chwilę obecną policjanci ustalają kim jest kierujący autem.

mówiła sierż. sztab. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią.

PLIK AUDIO

Czytaj dalej>>>


Żukiem z 91 roku pospieszyli z pomocą

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

W czwartek, 3 marca 2016 r. około godziny 18.00 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku w Chwaliszewie. Do akcji wyjechały zastępy OSP z Kcyni i Chwaliszewa oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Samochód osobowy marki SKODA Oktawia jadąca w kierunku Chwaliszewa po pokonaniu ostrego zakrętu zjechał na lewy pas jezdni i pobocze, następnie dachował. Kierowca auta wyszedł samodzielnie z pojazdu i po dotarciu na miejsce zdarzenia karetki został przebadany przez ratowników medycznych z Kcyni. Warto podkreślić, iż z pomocą pośpieszyli strażacy z Kcyni w najnowocześniejszym wozie pożarniczym oraz druhowie z Chwaliszewa, którzy przyjechali Żukiem z 1991 roku produkcji. Żuczek przez cały czas trwania akcji pięknie pracował na jałowym biegu, awaryjkach i mechanicznych kogutach. Ruch odbywał się wahadłowo, a na czas postawienia auta na koła został wstrzymany.

Czytaj dalej>>>


Dojechali do nieszczęśliwego wypadku

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

Niestety czasami informujemy Państwa o różnych zdarzeniach losowych, w których pomoc starają się nieść nasze nasze służby ratunkowe. Dzisiejsza informacja jest tą smutną, gdyż w czwartek wieczorem, 3 marca 2016 r. w miejscowości Ludwikowo w wyniku obsługi pieca doszło do poparzenia ciała jednej ze starszych mieszkanek tej miejscowości. Z pomocą pośpieszyli kcyńscy ratownicy medyczni i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadnie. Na miejsce zdarzenia dojechał także zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Poszkodowaną w nieszczęśliwym wypadku kobietę odwieziono do szpitala. W tym przykrym zdarzeniu zauważyliśmy jedna pozytywną i bardzo ważną sprawę. W wielu miejscowościach wiejskich na rozdrożach dróg stoją tabliczki, które informują jak dojechać do konkretnej posesji. Te tabliczki informacyjne posłużyły właśnie służbom medycznym i strażakom skutecznie dojechać pod wskazany adres. W tym miejscu należą się słowa podziękowania wszystkim, którzy dbają o to, aby te cenne drogowskazy pomagały wskazać właściwą drogę. W przypadku nocy i braku zasięgu sieci GSM jest to jedyna nawigacja, która pomoże dotrzeć do celu.

Czytaj dalej>>>