Kategoria » Na sygnale « @ ITVSzubin.pl

Archiwum kategorii Na sygnale

Majówkę czas zacząć

Autor: dnia poniedziałek, 2 Maj, 2016

1 maja 2016 r. około godz. 19.00 w Szubinie u zbiegu ulic Paderewskiego i Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Honda CRX i dostawczego VW T4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą jadąc od strony miasta stracił panowanie nad samochodem na rozwidleniu drogi, okręcił się dwukrotnie i uderzył w bok nadjeżdżającego od strony Bydgoszczy VW.  W wyniku zderzenia obrażenia doznał kierujący dostawczakiem, któremu pomocy przedmedycznej udzielili przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego. Poszkodowany kierowca został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia drogowego odbywał się wahadłowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Poniedziałek pod znakiem DAF

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

 18 kwietnia 2016 r. około godz. 10.30 na krajowej piątce w miejscowości Zamości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch TIR’ów marki DAF. Najprawdopodobniej chwila nieuwagi kierującego DAF’em 25-letniego mieszkańca Bydgoszczy, doprowadziła do kolizji. Chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, odbił on w prawo i uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki DAF. Żaden z kierowców nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło. Na czas działania służb ratunkowych ruch na piątce odbywał się wahadłowo. Chwilę po godz. 14.00 tym razem na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Zalesie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem także samochodu ciężarowego marki DAF i ciągnika rolniczego. 40-letni kierujący tirem podczas manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego zahaczył go w wyniku czego ciągnik wylądował w rowie. Poszkodowany 61-letni mieszkaniec gminy Szubin z obrażeniami ciała został przewieziony do żnińskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Królikowo oraz OSP Kcynia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z sekcji RD w Nakle nad Notecią wspólne z policjantami KP Szubin. Droga wojewódzka do czasu zakończenia czynności procesowych i usunięcia pojazdów z jezdni jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Pechowy czwartek

Autor: dnia czwartek, 14 Kwiecień, 2016

14 kwietnia 2016 r. chwilę po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Nowy Świat, początek szubińskiej obwodnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki Renault. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Do zdarzenia doszło z powodu niezachowania szczególnej ostrożności przez kierującego samochodem dostawczym podczas manewru włączania się do ruchu. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Żnina volkswagenowi vento. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący osobówką, który z obrażeniami głowy został przewieziony do Szpitala w Szubinie na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywała się wahadłowo. Chwile po godz. 9.00 doszło do kolejnego zdarzenia tym razem w miejscowości Zamość, również na krajowej piątce. Na łuku drogi kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, 19-letnia mieszkanka gminy Szubin, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochód ciężarowy mark Mercedes. W wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka astry, jednak nie wymagały one dalszej hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Rynarzewo, JRG 2 Szubin, pogotowie ratunkowe, patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar w gminie Kcynia

Autor: dnia niedziela, 10 Kwiecień, 2016

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r.  około godziny 9.30 zew syren wezwał strażaków do niesienia pomocy. W Żurawi zapalił się dach jednego z budynków mieszkalnych. Przez kilka pierwszych minut od zauważenia ognia przy kominie pożar gasili cywilni mieszkańcy, którzy przy pomocy węża ogrodowego próbowali ugasić ogień. Działania pożarnicze polegały na podaniu prądów wody na dach budynku oraz do wnętrza ostatniej kondygnacji. Do Żurawi przyjechały dwa zastępy OSP w Kcyni, OSP Żurawia, OSP Dziewierzewo oraz zastęp JRG nr 2 w Szubinie. Na miejsce akcji zadysponowano także dwa podnośniki hydrauliczne z jednostek PSP w Szubinie oraz Nakle. Pożar udało się szybko ugasić. W Żurawi pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz pracownicy Enei z Kcyni. Sobotnie zdarzenie oderwało druhów strażaków od rozgrywek piłkarskich, które w ramach Memoriału im. Mirosława Schmidta rozpoczynały się w Kcyni. Prosto ze sportowego wydarzenia do Żurawi oprócz strażaków przyjechał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Na szczęście pożar nie wyrządził większych szkód w mieniu i w zdarzeniu nie ucierpiał żaden człowiek. Niestety był to kolejny groźny pożar w naszej gminie, w krótkim odstępie czasu.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynków gospodarczych w Paulinie [FILM]

Autor: dnia piątek, 8 Kwiecień, 2016
8 kwietnia 2016 roku około godz. 14:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Paulinie gmina Kcynia. Ze względu na pożar w zwartej zabudowie na miejsce zadysponowano w pierwszej kolejności siedem zastępów gaśniczych. Spaliła się stodoła oraz dach sąsiadującego budynku gospodarczego. Mieszkańcy zdążyli wyprowadzić z budynku samochód, który uległ nadpaleniu w związku z wysoką temperaturą. Strażacy szybko opanowali ogień i nie pozwolili na przeniesienia się ognia na pobliski budynek mieszkalny i pozostałe budynki znajdujące się w zagrodzie. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz jednostki z OSP w tym: 2 zastępy OSP Kcynia i po zastępie z Polichna, Sipior, Słonaw, Jadwiżyna, Królikowa i Paterka.
Czytaj dalej>>>

Kolizja roweru z rowerem w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 31 Marzec, 2016

31 marca 2016 r. kilkanaście minut po godz. 16.30 na skrzyżowaniu ulicy Poprzecznej z Winnicą, doszło do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch cyklistów. Jeden z rowerzystów jadący ulicą Winnica podczas wykonania manewru skrętu w ulicę Poprzeczną ściął zakręt i wjechał wprost w  rower cyklisty, który stał tam na stopie. W wyniku zderzenia cyklista przekoziołkował i doznał otwartego urazu prawej nogi. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, które przewiozło 18-letniego rowerzystę, mieszkańca Szubina na dalsze badania do szpitala. Drugi uczestnik zdarzenia 26-letni również mieszkaniec Szubina wyszedł z kolizji bez szwanku. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech samochodów w Kołaczkowie

Autor: dnia środa, 30 Marzec, 2016

30 marca 2016 r. kilkanaście minut po godz. 16.00 w miejscowości Kołaczkowo droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Prawdopodobnie kierowca ciężarowego DAF nie zachował ostrożności i uderzył w tył terenowego Nissana Navarry, który następnie wjechał w tył Skody Praktik, która wjechała do rowu. Do bydgoskiego szpitala przewieziono pasażera, który jechał w Skodzie. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Jaroszewie, gmina Żnin

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Dwóch młodych mężczyzn poniosło śmierć w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w Jaroszewie w powiecie żnińskim na drodze krajowej nr 5. Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Do wypadku drogowego doszło wczoraj (29.03) o 15. w Jaroszewie w powiecie żnińskim. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że na drodze krajowej nr 5 przebiegającej przez miejscowość doszło do zderzenia toyoty yaris oraz ciężarówki. Niestety w skutek zderzenia się pojazdów śmierć poniosły dwie osoby, młodzi mężczyźni, 20-letni kierowca oraz 22-letni pasażer, mieszkańcy Żnina. Mundurowi na miejscu tragedii zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchali świadków, wykonano oględziny pojazdów. Ten materiał dowodowy posłuży teraz śledczym do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia w prowadzonym pod nadzorem prokuratora śledztwie. Droga krajowa nr 5 przez kilka godzin była nieprzejezdna, co wiązało się z koniecznością zorganizowania objazdów.

Czytaj dalej>>>


Ogromny pożar w Stalówce [FILM]

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Kilkanaście minut po godzinie 11.0o nad Stalówką pokazały się kłęby czarnego dymu. Łuna była widoczna z kilku kilometrów. Pożar wybuchł na terenie firmy, gdzie składowane były odpady z przemysłu celulozowego. Ogień z bardzo dużą siłą trawił wszystko co spotkał na swojej drodze. Ogromne jęzory, które powstawały przy bardzo silnym wietrze powodowały, że strażacy przegrywali walkę z żywiołem. Pożar w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się po całym składowisku odpadów i przeniósł się na stary drewniany barak, który prawie w całości również uległ spaleniu. Ewakuowano z budynku komunalnego jedną osobę. Budynek mieszkalny ocalał, a znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie z pożarem.  Do Stalówki zjechały bardzo duże siły straży pożarnej. Pożar był gaszony przy pomocy wody, którą strażacy pobierali z sieci hydrantowej oraz dowozili z Kcyni, część jednostek pompowało wodę z pobliskiego stawu.W akcji udział wzięło 13 jednostek, przyjechał zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle n/Notecią mł. bryg. Franciszek Sobiechowski oraz dowódcy jednostek z JRG nr 2 w Szubinie. Na miejsce akcji przyjechali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią. Do akcji wezwano także pogotowie energetyczne z Kcyni, gdyż wystąpiła konieczność wyłączenia zasilania sieci energetycznej, która przebiega w pobliżu miejsca pożaru. Czytaj dalej>>>


Motocyklista trafił do szpitala

Autor: dnia piątek, 25 Marzec, 2016

25 marca 2016 roku około godziny 14:00 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z drogą krajową nr 10 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W jadący z kierunku Mroczy do centrum Nakła nad Notecią motocykl marki Suzuki uderzył samochód osobowy marki Peugeot, który jechał z Nakła nad Notecią i skręcał w drogę krajową w kierunku Lubaszcza. W wyniku upadku poszkodowany został motocyklista i zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Kierującej samochodem osobowym nic się nie stało. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wpadek na krajowej piątce, kierujący oplem miał 1,5 promila

Autor: dnia piątek, 25 Marzec, 2016

25 marca 2016 r. chwilę przed godz. 11.00 na drodze krajowej nr 5 między Szkocją, a Rynarzewem doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe z Szubina oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. W wyniku wypadku poszkodowana została kierująca Mercedesem, którą przewieziono do szpitala na dalsze badania. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Oplem Corsą, 48-letni mieszkaniec Bydgoszczy, był nietrzeźwy miał 1,5 promila. Na czas działania służb ratunkowych wprowadzono ruch wahadłowy oraz objazd przez Tur.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech samochodów w Kołaczkowie

Autor: dnia wtorek, 22 Marzec, 2016

22 marca 2016 r. o godz. 8.00 w Kołaczkowie, droga krajowa nr 5 doszło do kolizji trzech samochodów, dwóch dostawczych i jednego osobowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Kierującego osobówką, przebadał zespół pogotowia, nie wymagał dalszej hospitalizacji.  Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek młodych ludzi pod Iwnem

Autor: dnia niedziela, 20 Marzec, 2016

20 marca 2016 roku mamy dla Państwa niestety bardzo smutną wiadomość, która nadeszła do nas z Iwna. W wyniku wypadku samochodu osobowego marki Honda Civic śmierć poniósł 36 letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło około godziny 18:00 na łuku drogi pomiędzy Iwnem, a skrzyżowaniem Kcynia – Chwaliszewo. Prawdopodobnie Honda jadąca z kierunku Iwna po pokonaniu zakrętu zjechała na przeciwny pas ruchu, otarła się o drzewo i dachowała na polu. Na miejscu zdarzenia pierwszy był Zespół Podstawowy pogotowia ratunkowego z Kcyni, który natychmiast udzielał poszkodowanym pomocy medycznej. Po kilku chwilach nadeszła pomoc strażaków, którzy w celu wyciągnięcia osób poszkodowanych z pojazdu musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Akcja była bardzo dynamiczna, a w pojeździe jechało łącznie pięć osób. Dwie z nich wyszły z auta o własnych siłach, pozostałe osoby zostały wyciągnięte z pojazdu przez służby ratunkowe. Do wypadku zostały zadysponowane aż cztery karetki, z Kcyni, Szubina, Nakła i Gołańczy, które odwiozły do szpitali poszkodowane w wypadku osoby. W akcji udział brały jednostki OSP w Kcyni, OSP w Gromadnie i JRG nr 2 w Szubinie. Okoliczności wypadku na miejscu wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni, Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią, a nadzorował prokurator. Najbliższej rodzinie zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, a osobom poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia.

Czytaj dalej>>>

Samochód potrącił pieszego w Dąbrówce Słupskiej ze skutkiem śmiertelnym [Ustalenia Policji]

Autor: dnia czwartek, 10 Marzec, 2016

10 marca 2016 roku około godz. 20:30 na 83 km. drogi krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska samochód osobowy marki Volkswagen Passat jadący w kierunku Szubina potrącił pieszego. Przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego prowadzili reanimację mężczyzny. Mimo wysiłku ratowników nie udało się poszkodowanemu przywrócić czynności życiowych. Droga krajowa obecnie jest całkowicie nieprzejezdna. Ruch prowadzony będzie przez Słupy  i Chomętowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają Policjanci z szubińskiego komisariatu. .

.

Czytaj dalej>>>


5 osób straciło dach nad głową w Żedowie

Autor: dnia sobota, 5 Marzec, 2016

Zgłoszenie o zdarzeniu w Żędowie do stanowiska dowodzenia KP PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło 4 marca 2016 r. o godz. 6.09. – Zawaleniu uległa ściana szczytowa i narożnik budynku jednorodzinnego – informuje kpt. Paweł Przybylski, rzecznik prasowy KP PSP Nakło. – Zabezpieczyliśmy budynek i dodatkowo podstemplowaliśmy jego drewniany strop. W domu przebywało 5 osób, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubin i OSP Wąsosz. Mieszkańcy zostali zakwaterowani w świetlicy wiejskiej w Żędowie. Na miejsce przybył również powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że przyczyną zawalenia się ściany budynku było jej podmywanie przez wody opadowe spływające z dachu. W efekcie mury były silnie zawilgocone. Dom został wyłączony z użytkowania.

Czytaj dalej>>>


Dachowało BMW w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

4 marca 2016 r. przed godziną 7 w Dąbrówce Słupskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki BMW. Na chwilę obecną policjanci ustalają kim jest kierujący autem.

mówiła sierż. sztab. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią.

PLIK AUDIO

Czytaj dalej>>>


Żukiem z 91 roku pospieszyli z pomocą

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

W czwartek, 3 marca 2016 r. około godziny 18.00 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku w Chwaliszewie. Do akcji wyjechały zastępy OSP z Kcyni i Chwaliszewa oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Na miejscu zdarzenia pracowali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Samochód osobowy marki SKODA Oktawia jadąca w kierunku Chwaliszewa po pokonaniu ostrego zakrętu zjechał na lewy pas jezdni i pobocze, następnie dachował. Kierowca auta wyszedł samodzielnie z pojazdu i po dotarciu na miejsce zdarzenia karetki został przebadany przez ratowników medycznych z Kcyni. Warto podkreślić, iż z pomocą pośpieszyli strażacy z Kcyni w najnowocześniejszym wozie pożarniczym oraz druhowie z Chwaliszewa, którzy przyjechali Żukiem z 1991 roku produkcji. Żuczek przez cały czas trwania akcji pięknie pracował na jałowym biegu, awaryjkach i mechanicznych kogutach. Ruch odbywał się wahadłowo, a na czas postawienia auta na koła został wstrzymany.

Czytaj dalej>>>


Dojechali do nieszczęśliwego wypadku

Autor: dnia piątek, 4 Marzec, 2016

Niestety czasami informujemy Państwa o różnych zdarzeniach losowych, w których pomoc starają się nieść nasze nasze służby ratunkowe. Dzisiejsza informacja jest tą smutną, gdyż w czwartek wieczorem, 3 marca 2016 r. w miejscowości Ludwikowo w wyniku obsługi pieca doszło do poparzenia ciała jednej ze starszych mieszkanek tej miejscowości. Z pomocą pośpieszyli kcyńscy ratownicy medyczni i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gromadnie. Na miejsce zdarzenia dojechał także zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Poszkodowaną w nieszczęśliwym wypadku kobietę odwieziono do szpitala. W tym przykrym zdarzeniu zauważyliśmy jedna pozytywną i bardzo ważną sprawę. W wielu miejscowościach wiejskich na rozdrożach dróg stoją tabliczki, które informują jak dojechać do konkretnej posesji. Te tabliczki informacyjne posłużyły właśnie służbom medycznym i strażakom skutecznie dojechać pod wskazany adres. W tym miejscu należą się słowa podziękowania wszystkim, którzy dbają o to, aby te cenne drogowskazy pomagały wskazać właściwą drogę. W przypadku nocy i braku zasięgu sieci GSM jest to jedyna nawigacja, która pomoże dotrzeć do celu.

Czytaj dalej>>>


Wywrócona Scania z drewnem zablokowała drogę w Lubaszczu

Autor: dnia środa, 2 Marzec, 2016

2 marca 2016 roku tuż po godz. 7:00 jadący w kierunku Nakła nad Notecią w Lubaszczu na drodze krajowej nr 10 samochód ciężarowy marki Scania załadowany drewnem podczas wykonywania niebezpiecznego manewru wyprzedzania złapał pobocze i się wywrócił. Drewno z samochodu zostało rozrzucone na pobliskie pole. Przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i Policja przystąpili do zabezpieczenia terenu i opróżniania ze zbiornika paliwa do przywiezionych beczek. Na miejsce sprowadzony zostanie dźwig w celu podniesienia samochodu. Kierowcy samochodu nic się nie stało. Ruch na drodze krajowej odbywa się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Na skraju lasu w Występie znaleziono zwłoki

Autor: dnia wtorek, 23 Luty, 2016

23 lutego 2016 roku po godz. 11:00 spacerujący na skraju lasu w Występie natrafił na zwłoki. Natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Na miejsce udały się technicy kryminalni, policjanci wydziału kryminalnego i prokurator. Na miejscu trwają prace mające na celu udokumentowania miejsca, oględziny zwłok i zbieranie śladów. Więcej informacji podamy po oficjalnym komunikacie Policji.

Czytaj dalej>>>


Nissan Micra wypadł z drogi do rowu

Autor: dnia poniedziałek, 8 Luty, 2016

7 lutego 2016 roku około godz. 10:05 na drodze wojewódzkiej nr 241 na wysokości miejscowości Studzienki zjechał z drogi do rowu samochód osobowy. Prowadząca samochód osobowy marki Nissan Micra jadąca w kierunku Kcyni w niewyjaśnionych okolicznościach zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do rowu. Samochód przewrócił się na bok. W działaniach ratowniczych uczestniczyli: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na szczęście zakończyło się na potłuczeniach.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na Poznańskiej w Nakle nad Notecią

Autor: dnia sobota, 6 Luty, 2016

5 lutego 2016 roku około godziny 15:30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i ul. Zanotecię – drodze wojewódzkiej nr 241 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe marki mercedes i fiat uno. Jadący od strony Nakła nad Notecią samochód osobowy mercedes uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej (ul. Zanotecie) samochód osobowy fiat. Siła uderzenia była duża bowiem mercedesa wyrzuciło do pobliskiego rowu z wodą, a fiat został doszczętnie zniszczony. Poszkodowani zostali dwaj kierowcy. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczonego kierowcę fiata, którego do szpitala w Bydgoszczy zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnęli mercedesa z rowu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i wspomniane wcześniej LPR. Droga wojewódzka na chwilę obecną jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Wypadek za Chrząstowem

Autor: dnia poniedziałek, 1 Luty, 2016

31 stycznia 2016 roku około godziny 22:25 na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Chrząstowem, a Kosowem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Ford Mondeo w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na lewy pas jezdni, przejechał płytki przydrożny rowek i zerwał kilka metrów ogrodzenia przydrożnej posesji. 21 latek kierujący samochodem został zabrany do szpitala w Bydgoszczy przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar kamienicy w Sadkach

Autor: dnia sobota, 30 Styczeń, 2016
29 stycznia 2016 roku około godz. 22:45 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią powiadomiono o pożarze kamienicy przy ul. Wyzwolenia w Sadkach. Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią w tym podnośnik oraz zastęp miejscowej OSP Sadki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się poddasze piętrowej kamienicy przy ul. Wyzwolenia 10. Ogień szybko zlokalizowano, którego źródło było blisko komina i ugaszono. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli oddymić pozostałe pomieszczenia kamienicy. Trudno mówić wieczorową porą o wysokości strat, dopiero będzie można je w  pełni określić za światła dziennego.
Czytaj dalej>>>

Na polnej drodze uderzył w drzewo

Autor: dnia sobota, 30 Styczeń, 2016

W piątek 29 stycznia 2016. około godziny 16.50 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia drogowego w Rozpędku. Samochód osobowy marki BMW na polnej drodze uderzył w drzewo. Mimo, iż auto poszkodowanego kierowcy prawie w ogóle nie ucierpiało, to kierowca pojazdu został odwieziony do szpitala. Na miejsce kolizji przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP z Kcyni i Dobieszewa oraz ratownicy medyczni z Punktu Podstawowego Ratownictwa Medycznego w Kcyni. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Wypadek Tira z osobówką w Smolnikach

Autor: dnia piątek, 29 Styczeń, 2016

29 stycznia 2016 r. kilkanaście minut po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 246 Szubin – Łabiszyn doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i TIR’a. Do zdarzenia doszło na wiadukcie nad obwodnicą Szubina. Kierujący Tirem jechał od strony Łabiszyna natomiast osobówka od strony Szubina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Zadanie strażaków polegało na wydostaniu z zakleszczonego pojazdu kierującego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca VW Passata, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Czynności wyjaśniające oraz procesowe prowadzą policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie za Paterkiem

Autor: dnia czwartek, 28 Styczeń, 2016

27 stycznia 2016 roku po godz. 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Paterkiem, a Wieszkami dachował samochód osobowy marki Ford Fokus. Na szczęście trzem jadącym w samochodzie osobom nic poważnego się nie stało, skończyło się na potłuczeniach. Samochód został znacznie uszkodzony. W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy, w tym trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp z OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>


Informacja o działaniach strażaków w minionych tygodniach

Autor: dnia wtorek, 26 Styczeń, 2016
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Nakło nad Notecią ul. Potulicka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Nakło nad Notecią. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie instalacji elektrycznej w pojeździe.
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Godzimierz samochód osobowy wypadł z drogi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz pomoc policji w kierowaniu ruchem. Tego samego dnia szubińscy strażacy brali udział w akcji w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Działania strażaków polegały na pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu osobowego do czasu przybycia pogotowia ratunkowego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Kierujący s/o w wyniku niewyjaśnionych okoliczności wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w drzewo.
W dniu 19.01.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Libelta w jednym z budynków mieszkalnych doszło do zadymienia w piwnicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin oraz GCBA OSP Kcynia. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oddymienie piwnicy oraz lokalizacja źródła dymu.
Czytaj dalej>>>

Areszt za usiłowanie zabójstwa dla mieszkańca Szubina

Autor: dnia wtorek, 12 Styczeń, 2016

Na trzy miesiące aresztował szubiński sąd 53–latka, który bez powodu uderzył tasakiem w głowę stojącego na ulicy mężczyznę. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w sobotę (09.01.16r.) krótko przed godziną 17.00. Dyżurny szubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Szubinie mężczyzna został uderzony tasakiem w głowę. Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Z ich ustaleń wynikało, że do stojącego na ulicy pokrzywdzonego podszedł napastnik, wyciągnął z rękawa kurtki tasak, po czym bez powodu, dwukrotnie uderzył nim w głowę pokrzywdzonego. Wskazany sprawca, mieszkaniec Szubina, został zatrzymany przez policjantów już po kilku minutach, nieopodal miejsca, gdzie doszło do zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli przy nim narzędzie przestępstwa. Napastnik został przewieziony na komisariat i zbadany alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili popełnienia przestępstwa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Trzeźwiał w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego oraz opinii lekarskiej, którą wydał biegły po przebadaniu pokrzywdzonego, prokurator zdecydował o przedstawieniu podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Wczoraj (11.01.16r.) policjanci doprowadzili mieszkańca Szubina do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mundurowi wystąpili z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego, wniosek ten poparł też prokurator. Także wczoraj (11.01.16r.) odbyło się posiedzenie sądu, na którym 53-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


„Więcej szczęścia niż rozumu….”

Autor: dnia sobota, 9 Styczeń, 2016

8 stycznia 2016 r. kilkanaście minut przed godz. 22.00 na stanowisko dowodzenie PSP wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez TIR na krajowej piątce w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, patrol policji i pogotowie ratunkowe. Na czas działania służb ratunkowych na krajowej piątce ruch odbywał się wahadłowo. Pieszy po wstępnym przebadaniu w karetce został odwieziony na dalsze badania do bydgoskiego szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z szubińskiego komisariatu. W momencie jak otrzymamy oficjalną notatkę prasową o niniejszym zdarzeniu z KPP Nakło niezwłocznie ją opublikujemy.

Czytaj dalej>>>