Archiwum kategorii Na sygnale

Dachowała po wyprzedzaniu na skrzyżowaniu

Autor: dnia czwartek, 25 Sierpień, 2016

W środę, 24 sierpnia 2016 r. około godziny 17:00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 247. Jadąca w kierunku Kcyni kobieta wykonywała manewr wyprzedzania wjeżdżając na skrzyżowanie do Dziewierzewa. W tej samej chwili do ruchu włączał się ford fokus, którego kierowca chciał jechać w stronę Bydgoszczy. Z lewej miał wolne, więc ruszył ale niestety na jego pasie ruchu znalazł się wykonujący manewr wyprzedzania VW polo. Oba auta zostały rozbite, a „polówka” wylądowała na dachu w rowie wypełnionym wodą. Na szczęście kierowcy forda nic się nie stało, a kobieta mimo dachowania wyszła także z lekkimi potłuczeniami. Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci z Kcyni, Nakła i Szubina. 37-latek kierujący Fordem za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Policjanci ukarali mandatem także kierującą VW Polo, 58-letnią bydgoszczankę za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Czytaj dalej>>>


Policjanci wyciągnęli go z płonącego budynku

Autor: dnia środa, 24 Sierpień, 2016

We wtorkowe popołudnie, 23 sierpnia 2016 r.  zew syreny wezwał kcyńską straż do pożaru pustostanu przy ul. Dworcowej. Sąsiadująca z Domem Świętego Mikołaja posesja zajęta była ogniem i dymem. Nie było to pierwszy pożar tego miejsca, gdyż kilka lat temu informowaliśmy Państwa o podobnej akcji na terenie tej posesji. Pożar gasiły trzy zastępy straży pożarnej. OSP z Kcyni i Dziewierzewa oraz JRG nr 2 w Szubinie. W tej popołudniowej akcji strażaków na uwagę zasługują inni mundurowi- policjanci. W dniu pożaru około godziny 16.00 w Kcyni przy ulicy Dworcowej dwóch pełniących służbę policjantów na terenie miasta podjęło natychmiastową interwencję i z narażeniem własnego zdrowia i życia prawdopodobnie uratowali życie mężczyzny. Policjanci sierż.sztab. Karol Sarnowski z Komendy Powiatowej w Nakle n/Notecią oraz st. post. Rafał Chmielewski z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełnili wspólną służbę w Kcyni. O pożarze dowiedzieli się od przypadkowych ludzi, a radiowóz stał przy poczcie- opowiada nam świadek zdarzenia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z mieszkańców Kcyni powiedział policjantom, że w palącym się budynku jest mężczyzna. Mundurowi natychmiast sforsowali ogrodzenie posesji i drzwi budynku. W dużym zadymieniu i ogniu poszukiwali w pomieszczeniu człowieka. Udało się go znaleźć. Leżący mężczyzna nie chciał opuścić pomieszczenia. Mimo tego policjanci zdecydowali się na działanie i wynieśli mężczyznę na zewnątrz palącego się budynku, po czym natychmiast wezwali pomoc medyczną. Sami policjanci nie chcieli się wypowiadać w tej sprawie i odsyłali nas do Oficera Prasowego Policji. Zapewne w najbliższym czasie otrzymamy policyjnego newsa i przekażemy go Państwu, my jednak już dziś wiemy, że policjant mieszkający w naszym mieście wraz z kolegą udowodnili, że słowa złożonego ślubowania nie są im obce „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelny wypadek pod Wieszkami [Ustalenia Policji]

Autor: dnia poniedziałek, 22 Sierpień, 2016

21 sierpnia 2016 roku około 11:20 na drodze wojewódzkiej nr 246 w pobliżu miejscowości Wieszki doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki KIA w niewyjaśnionych okolicznościach nagle zjechał z drogi i uderzył od strony pasażera w drzewo. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczonego pasażera. Niestety 72-letnia pasażerka poniosła śmierć. Kierujący samochodem 74-letni mężczyzna w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły po 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego z Szubina oraz Policja. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie na krajowej 10

Autor: dnia poniedziałek, 22 Sierpień, 2016

22 sierpnia 2016 roku około godziny 10:24 na drodze krajowej nr 10 w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący w kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Toyota Yaris w nieznanych okolicznościach nagle zjechał na przeciwległy pas drogi, zjechał na pobocze i dachował. Kierujący samochodem o własnych siłach opuścił samochód. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynku jednorodzinnego w Małocinie

Autor: dnia niedziela, 21 Sierpień, 2016

20 sierpnia 2016 roku około godz. 21:00 służby ratownicze zostały postawione w stan alarmu w związku z zgłoszeniem na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią pożaru budynku jednorodzinnego w Małocinie, w którym prawdopodobnie znajdują się osoby. Natychmiast zadysponowano w pierwszym rzucie trzy zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje. Następnie dodatkowo zadysponowano zastęp OSP Mrocza i Nakło nad Notecią. Po przybyciu na miejsce natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej palącego się pomieszczenia na parterze budynku. Poparzeniom rąk i twarzy uległ mężczyzna, który próbował sam gasić ogień, który powstał prawdopodobnie od pieca. Został ona zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Po ugaszeniu ognia strażacy z pomieszczenia usunęli popalone wyposażenie.

Czytaj dalej>>>


Kolizja 4 pojazdów na krajowej piątce w Nowym Świecie

Autor: dnia piątek, 19 Sierpień, 2016

19 sierpnia 2016 roku około godz. 17:35 na drodze krajowej nr 5 w Nowym Świecie, gmina Szubin doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów. W tył skręcającego na stację paliw samochód ciężarowy marki DAF uderzył samochód osobowy marki Peugeot 306, a w samochód osobowy uderzyła laweta marki Mercedes. Natomiast w lawetę uderzył samochód marki Audi, który nie zdążył wyhamować. W wyniku karambolu ucierpiały: kobieta i dziecko, które zostały zabrane do szpitala. Cztery osoby jadące Peugeotem, w tym dzieci zostały na miejscu przebadane przez lekarza i ratowników medycznych i nie wymagały hospitalizacji. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policjanci ze Żnina, Szubina i Nakła nad Notecią. W miejscu zdarzenia droga krajowa nr 5 była nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazd przez stację paliw.

Czytaj dalej>>>


Wtorek jak poniedziałek również pracowity dla służb ratunkowych [Ustalenia Policji]

Autor: dnia wtorek, 16 Sierpień, 2016

16 sierpnia 2016 r. o godz. 6.45 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dąbrówka Słupska na krajowej piątce. Natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Szubin, ZRM i patrol policji. Po dotarciu na miejsce okazało się, że na pasie od strony Żnina, na lewym bok leży samochód dostawczy marki Fiat Ducato Maxi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu i kierowaniu ruchem. Z relacji kierującego wynika, że na łuku drogi nieustalony samochód jadący z przeciwnego kierunku przekroczył oś jezdni i wjechał na jego pas. Kierowca Ducato chcąc uniknąć zderzenia odbił delikatnie w prawo, jednak stracił panowanie nad dostawczakiem co skutkowało przewróceniem się pojazdu na bok i zatrzymaniem na przeciwległym pasie. Na szczęście nie doszło kolizji z innymi uczestnikami ruchu. Kierowca został przebadaniu przez ratowników medycznych, nie wymagał dalszej hospitalizacji. Całkowity ruch na piątce przywrócono po godz. 10.00, po przeładowaniu przewożonych rowerów na inny samochód i postawieniu pojazdu na koła. Czytaj dalej>>>


Lanos zatrzymał się na drzewie

Autor: dnia wtorek, 16 Sierpień, 2016

W poniedziałek, 15 sierpnia 2016 roku około godziny 00.20 kcyńskie służby zostały wezwane do kolizji drogowej w miejscowości Głogowiniec. Jadący w stronę Wapna samochód osobowy marki daewoo Lanos zjechał na lewy pas drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście w tej kolizji ucierpiał tylko samochód. W Głogowińcu pracowali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci z Kcyni oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie.

.

.

Czytaj dalej>>>


Pożar przyczep ze słomą na krajowej piątce

Autor: dnia niedziela, 14 Sierpień, 2016

14 sierpnia 2016 r. kilkanaście minut po godz. 13.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze słomy przewożonej na dwóch przyczepach ciągnionych przez ciągnik rolniczy. Natychmiast na krajową piątkę między Kowalewem, a Wąsoszem zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że płonie jeden snopek bezpośrednio na jezdni, który spadł z przyczepy oraz znajdujące się na pobliskim polu dwie przyczepy, które były już całkowicie zajęte ogniem. Zdaniem strażaków było rozgarnięcie i zlanie wodą balotów. Na czas działania służ ratunkowych ruch na krajowej piątce dobywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Pracowity piątek

Autor: dnia sobota, 13 Sierpień, 2016

12 sierpnia 2016 r. chwilę po godz. 9.00 na drodze wojewódzkiej 245 w miejscowości Szubin Wieś doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Kierujący osobówkami nie wymagali pomocy medycznej, w wyniku kolizji ucierpiały tylko pojazdy. Na czas działania służb ratunkowych, ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Kilkanaście godzin później o godzinie 20:04 zastęp GBA z OSP Szubin został zadysponowany do miejscowości Łachowo, gdzie znajdowało się gniazdo szerszeni. Działania druhów polegały na bezpiecznym dotarciu do poddasza za pomocą drabiny. Następnie odcięciu kokona i przetransportowaliśmy go do pobliskiego lasu. Owady zostały wypuszczone do naturalnego środowiska. W tym samym czasie zastęp z JRG nr 2 w Szubinie został zadysponowany do pożaru samochodu przy ulicy Elizy Orzeszkowej w Szubinie. To nie był koniec działań tego dnia szubińskich strażaków. Chwilę po godz. 24.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze krajowej nr 5 miedzy miejscowościami Kołaczkowo, a Szkocją. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp Ratownictwa Drogowego oraz pogotowie ratunkowe i policję. Po dotarciu na miejsce okazało się, że we wskazanym miejscu znajduje się samochód osobowy marki ford mondeo, który ma uszkodzenia lewej strony oraz samochód dostawczy typu TIR, którego kierowca był świadkiem zdarzenia. Czytaj dalej>>>


Tragiczny w skutkach wypadek na trasie Szubin – Łabiszyn. Śmierć na miejscu poniósł motocyklista

Autor: dnia niedziela, 7 Sierpień, 2016

7 sierpnia 2016 roku około godz. 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Drogosławiem, a Łabiszynem doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Podczas manewru zjazdu samochodu osobowego marki Volkswagen Passat z głównej drogi w samochód uderzył motocykl marki Yamaha.  Uderzenie było na tyle silne, że motocyklistę wyrzuciło w powietrze i upadł po 40 metrach. Obrażenia były na tyle poważne, że kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec Żnina, poniósł śmierć na miejscu. Przebadano na miejscu także jadących samochodem osobowym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Żnina, zastęp OSP Łabiszyn, Zespól Ratownictwa Medycznego z Szubina. Policjanci z KPP Żnin pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Jak poinformował Robert Wróblewski z KPP w Żninie, kierowca passata był trzeźwy.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie samochodu osobowego pod Chrząstowem

Autor: dnia niedziela, 7 Sierpień, 2016

6 sierpnia 2016 roku około godz. 21:50 doszło do dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Chrząstowem, a Kosowem. W niewyjaśnionych okolicznościach kierująca samochodem marki Opel Vectra zjechała do rowu i dachowa. Na szczęście kierującej nic się nie stało. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek

Autor: dnia piątek, 5 Sierpień, 2016

5 sierpnia 2016 r. chwilę po godz. 18.00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w gminie Szubin. Tym razem z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej 245 między miejscowościami Godzimierz, a Samoklęski Małe. Do tego zdarzenia doszło w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności przy zjeździe przez kierującego Audi A4 z drogi na przydrożny parking, w wyniku czego jadący od strony Szubina, Nisan Sunny uderzył w bok audi. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze nr 2 w Szubinie, OSP Szubin, ZRM i patrol policji. Kierujący Nissanem oraz trzy osoby podróżujące Audi zostali przebadani przez ratowników na miejscu. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Policyjna Kia Ceed dachowała na krajowej piątce

Autor: dnia piątek, 5 Sierpień, 2016

5 sierpnia 2016 roku około godz. 16:30 na drodze krajowej nr 5 pomiędzy miejscowościami Kowalewo – Nowy Świat, gmina Szubin doszło do dachowania radiowozu. Patrol pełniący służbę radiowozem marki KIA otrzymał pilne wezwanie do podjęcia interwencji w miejscowości Zamość gdzie istniało zagrożenie życia innych osób. Jadąc na sygnale kierujący w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jadący radiowozem policjanci zostali zabrani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn wypadku. W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie..

Czytaj dalej>>>


Oberwała się dolna część balkonu i spadła na chodnik

Autor: dnia wtorek, 2 Sierpień, 2016

2 sierpnia 2016 roku około godz. 9:00 na chodnik przy budynku nr 40 na ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią spadła dolna część balkonu. Na szczęście w tym czasie nikt chodnikiem nie przechodził, bowiem mogło dojść do tragedii. Na miejsce wezwano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, którzy przy pomocy podnośnika sprawdzili pozostałe elementy balkonów. Wszystkie luźne elementy zostały usunięte aby nie zagrażały przechodniom. O powyższym fakcie powiadomiono Policję oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki mężczyzny w Kcyni

Autor: dnia niedziela, 31 Lipiec, 2016

W piątek, 29 lipca 2016 r. w bloku- pustostanie przy ulicy 22 stycznia w Kcyni znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci z Komisariatu Policji z Kcyni oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią zabezpieczyli miejsce znalezienia ciała i prowadzili stosowne czynności w tej sprawie. O oficjalną informację w tej sprawie poprosiliśmy Oficera Prasowego policji, którą przedstawimy Państwu w najbliższym czasie.

.

.

Czytaj dalej>>>


38-letniego motocyklistę do szpitala zabrał śmigłowiec LPR

Autor: dnia sobota, 30 Lipiec, 2016

30 lipca 2016 roku przed godzina 12:00 na 78 km. drogi wojewódzkiej nr 241 w miejscowości Studzienki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów, osobowego, dostawczego oraz motocykla. Jadący z kierunku Kcyni samochód osobowy marki Renault Laguna wykonywał manewr zjazdu z drogi wojewódzkiej w drogę lokalną, gdy z kierunku Nakła nad Notecią nadjechał motocykl marki Honda i uderzył całą prędkością w przód nadjeżdżającego samochodu. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista przeleciał w powietrzu około 70 m i upadł do rowu, a motocykl spadł przejeżdżający samochód dostawczy marki Mercedes. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który z konieczności wylądował na drodze wojewódzkiej. 38 letniego motocyklistę śmigłowiec LPR zabrał do szpitala w Bydgoszczy, który miał bardzo dużo szczęścia, bowiem gdyby upadł na asfalt skutki mogły być tragiczne.

Czytaj dalej>>>


Po ulewie i silnym wietrze na terenie Szubina strażacy interweniowali 25 razy

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

27 lipca 2016 roku około 17:00 przez Szubin przeszła burza z ulewą i silnym wiatrem. W okresie od godz. 17:00 do 18:15 strażacy musieli interweniować 25 razy. Pompowano wodę min. z zalanych piwnic, stacji diagnostycznej pojazdów. Usuwano oberwane konary i przewrócone drzewa. Do Szubina dojechał oficer operacyjny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły wszystkie zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i jednostki OSP z terenu gminy Szubin.

Czytaj dalej>>>


Kolizja trzech pojazdów w Kołaczkowie

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

28 lipca 2016 r. chwilę przed godz. 16.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kołaczkowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział trzy samochodu. W tył dostawczego Mana wjechała Skoda Yeti, w którą uderzył dostawczy Mercedes Sprinter. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Szubina. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z drogi. Kierowcy pojazdów oraz pasażer osobówki nie wymagali hospitalizacji. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci  z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Kierowca toyoty zasnął za kierownicą?

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

28 lipca 2016 roku około godziny 12:15 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Mrozowem, a Rudą z udziałem dwóch samochodów. Kierujący lawetą marki Fiat jadąc w kierunku Sadek zauważył, jak jadący z naprzeciwka w kierunku Wyrzyska samochód osobowy marki Toyota Land Cruiser zjeżdża na jego pas drogi. Aby uniknąć czołowego zderzenia uciekł na pobocze i zjechał z drogi. Samochód osobowy jednak uderzył w tylne koło lawety i zatrzymał się w polu kukurydzy. Na miejsce zdarzenia przybyły wezwane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym zasnął za kierownicą. Ratownicy z ZRM przebadali kierowcę Toyoty na miejscu.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 25 Lipiec, 2016

25 lipca 2016 roku około godz. 9:00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą powiatową nr 1150C – ul. Olszewska w Nakle nad Notecią. Jadący od strony Nakła nad Notecią w kierunku Olszewki samochód osobowy marki Sabb nie zatrzymał się na „stopie” i zderzył się z jadącym z kierunku Bydgoszczy samochodem marki Fiat Doblo. W wyniku uderzenia samochody zostały znacznie uszkodzone i wjechały do pobliskiego rowu. Poszkodowanego kierowcę fiata zabrał Zespól Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja. Ruch na drodze krajowej nr 10 odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Interwencja strażaków w Dziewierzewie

Autor: dnia sobota, 23 Lipiec, 2016

W piątek, 22 lipca 2016 r. około godziny 18.00 OSP Kcynia i Dziewierzewo zostały zaalarmowane do zdarzenie na terenie gospodarstwa w Dziewierzewie. W pomieszczeniu gospodarczym doszło do pęknięcia stropu pomiędzy dwoma kondygnacjami. Prawdopodobną przyczyna tegoż rozszczelnienia było składowane zboże na wyższej kondygnacji. Strażacy z jednostek ochotniczych oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie przy pomocy sprzętu do podawania zboża należącego do gospodarza wypompowywali zboże. W dolnym pomieszczeniu podstęplowany został sufit pomieszczenia w celu zabezpieczenia przed dalszym zawaleniem. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. W Dziewierzewie był także oficer operacyjny KP PSP w Nakle nad Notecią. Działania straży pożarnej zakończyły się przed północą.

Czytaj dalej>>>


Samochód ciężarowy z 5000 żywych kurcząt w rowie

Autor: dnia wtorek, 19 Lipiec, 2016

19 lipca 2016 roku około godz. 02:30 na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Pińsko, gmina Szubin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. W niewyjaśnionych okolicznościach samochód wiozący 5000 żywych kurcząt zjechał do rowu. Na miejsce zdarzenie skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Działania strażaków polegały na oświetleniu terenu zdarzenia i pomocy przy przeładunku żywego drobiu znajdującego się w klatkach transportowych oraz kierowaniu ruchem. Straty właściciel wycenił na około 60.000 zł.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie samochodu osobowego w Trzeciewnicy

Autor: dnia poniedziałek, 18 Lipiec, 2016

18 lipca 2016 roku po godz. 16:00 na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy Wybudowanie doszło do dachowania samochodu osobowego marki Opel Vectra. Samochodem jechały cztery osoby. Osoby te o własnych siłach wydostały się z samochodu, które następnie na miejscu zostały przebadane w karetce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nie zaszła konieczność hospitalizacji. W działaniach ratowniczych uczestniczyły się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, Policja i wspomniany Zespół Ratownictwa Medycznego z Mroczy.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek w Głogowieńcu. Zginęła pasażerka motocykla

Autor: dnia niedziela, 17 Lipiec, 2016

17 lipca 2016 roku o godzinie 13.22 kcyńskie służby zostały wezwane do wypadku w Głogowińcu. Po przyjeździe na miejsce straży pożarnej, karetki i policji z Kcyni okazało się, że jest to tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Ratownicy medyczni z Kcyni oraz Nakła nad Notecią z lekarzem na pokładzie robili co tylko mogli, aby pomóc dwóm osobom poszkodowanym w wypadku. Niestety mimo szybkiej pomocy na pomoc jednej osobie było za późno. Na drodze wojewódzkiej 241 w gminie Kcynia, w miejscowości Głogowiniec jadący w stronę Wągrowca samochód osobowy marki BMW uderzył w stojący w rejonie pobocza motocykl marki HONDA. Koło motocykla najprawdopodobniej na krawędzie jezdni stała kobieta, która była pasażerką Hondy i na skutek uderzenia przez BMW zginęła na miejscu. Stojący na poboczu drogi kierowca motocykla z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala w Wągrowcu. – informuje nasze redakcję oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji sierż. sztab. Justyna Andrzejewska. 23 letni kierowca BMW mieszkaniec gminy Kcynia był trzeźwy i nie ucierpiał w tym zdarzeniu. W działaniach brały udział jednostka OSP w Kcyni, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, załogi Zespołów Ratownictwa Medycznego z Kcyni i Nakła oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Wydziału Ruchu Drogowego i kryminalni z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Potrącona 10-latka trafiła do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia środa, 13 Lipiec, 2016

13 lipca 2016 r. chwilę po godz. 15.00 w miejscowości Zamość  u zbiegu ulicy Bydgoskiej i Dworcowej doszło do potrącenia 10-letniej dziewczynki przez samochód osobowy marki Volvo S60. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz zespół pogotowia ratunkowego. Po wstępnym przebadaniu poszkodowane dziecko z urazem klatki piersiowej i głowy zostało przewiezione do szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


W wyniki uszkodzenia opony, tir wpadł do przydrożnego rowu

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

11 lipca 2016 r. chwile po godz. 9.00 na stanowisko PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na krajowej piątce w miejscowości Łachowo, za zjazdem z szubińskiej obwodnicy. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczko-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Po dotarciu staży na miejsce okazało się, że Tir marki DAF z naczepą znajduje się całkowicie poza obrysem drogi. W wyniku uszkodzenia jednej z opon, kierujący  stracił panowanie nad zestawem i zjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Kierujący oraz pasażer nie odnieśli obrażeń. W miejscu zdarzenia nie wystąpiły  utrudnienia w ruchu. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu zasilania w ciągniku siodłowych. Dalsze czynności zabezpieczające miejsce wypadku prowadzili policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Lubaszczu

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

11 lipca 2016 roku około godz. 17:40 na drodze krajowej nr 10 w Lubaszczu doszło do zdarzenia drogowego dwóch samochodów ciężarowych i samochodu osobowego jadących w kierunku Nakła nad Notecią. Pierwszy z jadących tirów z niewyjaśnionych przyczyn zjechał ciągnikiem do rowu. Widząc to jadący za nim drugi z tirów zahamował. Natomiast jadący za tirami samochód osobowy marki Volkswagen nie zdążył zahamować i uderzył w tył samochodu ciężarowego. Nikomu nic się nie stało. Przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i OSP Nakło nad Notecią z jezdni zneutralizowali wyciekłą substancję ropopochodną.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Wieszkach, pięć osób poszkodowanych

Autor: dnia piątek, 1 Lipiec, 2016

1 lipca 2016 roku około godz. 19:10 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Paterkiem, a Wieszkami doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów jadących w kierunku Nakła nad Notecią. W skręcający z drogi wojewódzkiej, w kierunku leśniczówki samochód marki Rover jadący przed Fiatem uderzyła półciężarówka marki Peugeot, która w tym czasie wykonywała manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu osobowego marki Fiat. Siła była na tyle duża, że samochód Rover obróciło i wyrzuciło na pobocze. W samochodzie zakleszczone zostały osoby, które uwolnili strażacy za pomocą sprzętu specjalistycznego. Najbardziej poszkodowaną osobę do szpitala w Bydgoszczy zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałe osoby zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Droga została całkowicie zablokowana, a Policja wyznaczyła objazd. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek i Nakło nad Notecią, cztery zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz wspomniany śmigłowiec LPR. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Kolejna kolizja w tym samym miejscu

Autor: dnia piątek, 1 Lipiec, 2016

30 czerwca 2016 r. około godz. 20.45 w miejscowości Rynarzewo, droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i Tira. W wyniku najechania ciężarówki Renault na tył poprzedzającego go Renault Scenic, poszkodowany został kierujący osobówki, którego ZRM przetransportował na dalsze badania do bydgoskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Rynarzewo, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie, później wprowadzono ruch wahadłowy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają szubińscy policjanci.

Czytaj dalej>>>