Archiwum kategorii Z życia wzięte

Kolizja dwóch pojazdów osobowych w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia wtorek, 25 Listopad, 2014

25 listopada 2014 r. chwilę przed godz. 19.00 w miejscowości Dąbrówka Słupska na drodze krajowej nr 5 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji. Przed przybyciem straży kierujących pojazdami przebadali ratownicy medyczni ze Żnina, stwierdzając brak wskazań do hospitalizacji. Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w samochodach instalacji oraz w późniejszej kolejności posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzeniu wynika, że kierujący Renault Laguną nie zachował bezpieczniej odległości przed poprzedzającym go Oplem Zafirą w wyniku czego najechał na jego tył. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano dwa dowody rejestracyjne od pojazdów. Ruch w miejscu zdarzenia początkowo był całkowicie wstrzymany, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Zalanie piwnic i rozszczelnienie instalacji gazowej w jednym czasie

Autor: dnia czwartek, 20 Listopad, 2014

20 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym gazie przy jednym z marketów znajdujących się w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Po dojeździe na miejsce, strażacy potwierdzili zgłoszenie o znacznej emisji gazu ziemnego w okolicach marketu. Wstępnie podejrzewali, że wyciek nastąpił z jednego ze stojących samochodów na parkingu. Po usunięciu samochodów z parkingu, gaz nadal był wyczuwalny, co stanowi, że wyciek nastąpił z instalacji gazowej, znajdującej się na budynku. Wezwano na miejsce pogotowie gazowe, które stwierdziło rozszczelnienie się zaworu głównego. Na czas działania służb ewakuowano klientów sklepu oraz zablokowano cześć ulicy Winnica i wjazd na parking. Kilka minut po zgłoszeniu wycieku gazu, wpłynęło kolejno zgłoszeniu o zalaniu dwóch piwnic w domkach jednorodzinnych przy ulicy Klonowej w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Szubin.  Do wycieku wody doszło z powodu rozstrzelenia się jednej z ruch kanalizacyjnych. Ponieważ na ulicy Klonowej trwają prace wykonywane przez KPWIK w Szubinie polegające na wymianie rur na nowe. Praca strażaków polegała na wypompowaniu wody z piwnic, natomiast pracownicy wodociągów wypompowali wodę z wykupu i uszczelnili rurę.

Czytaj dalej>>>


Spaleniu uległy stare opony na terenie nieczynnej cegielni

Autor: dnia środa, 19 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle na Notecią wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w okolicach nieczynnej cegielni w Szubinie. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz zastęp OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że palą się zużyte opony w dawnej części produkcyjne obiektu. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą oraz wyniesieniu spalonych opon na zewnątrz budynku. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie.

Czytaj dalej>>>


Drzewo upadło na samochód

Autor: dnia wtorek, 18 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie przydrożne drzewo spadło na przejeżdżający samochód osobowy marki Chrysler. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe, Straż Gminna w Sadkach i Policja.

Czytaj dalej>>>


Czterech poszkodowanych trafiło do szpitali

Autor: dnia piątek, 14 Listopad, 2014

14 listopada 2014 r. chwilę po godz. 7.00 w miejscowości Kołaczkowo, gmina Szubin, droga krajowa nr 5, doszło do zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to wypadek dwóch samochodów osobowy, Forda Fiesta oraz Mercedesa. Fordem podróżowało trzech mężczyzn. W pierwszej kolejności pomocy przedmedycznej poszkodowanym udzielili ratownicy ze staży pożarnej, później przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsc zespołom pogotowia ratunkowego. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 karetki, które przetransportowały poszkodowanych z urazami klatki piersiowej, głowy, kończyn górnych i dolnych do Szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy, natomiast kierujący fordem 65-letni mężczyzna trafił do szubińskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z KP Szubin oraz z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej kierujący Mercedesem 51-letni mieszkaniec Bydgoszczy, przysnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas jezdni, którym jechał Ford Fiesta. W wyniku uderzenia ford wpadł z drogi, natomiast mercedes zatrzymał się częściowo na jezdni blokują jeden pas.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki poszukiwane od 10 dni mieszkanki Szubina

Autor: dnia niedziela, 9 Listopad, 2014

9 listopada 2014 r. chwilę po godz. 13.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szubinie uzyskał informację o niezidentyfikowanych zwłokach leżących w wodzie rzeki Biała Struga. Natychmiast na miejsce zadysponował patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to zwłoki zaginionej 28 października 2014 r. kobiety, mieszkanki Szubina. Do wydobycia z wody ciała zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Na miejsce przybył technik policyjny oraz rodzina zaginionej celem identyfikacji zwłok. Na tą chwilę nie wiadomo czy do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z KP Szubin pod nadzorem szubińskiej prokuratury.

Czytaj dalej>>>


Groziło wybuchem gazu w budynku przy Placu Zamkowym

Autor: dnia środa, 5 Listopad, 2014

4 listopada 2014 r. po godz. 19.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o mocno wyczuwalnym  gazie w budynku przy Placu Zamkowym nr 3 w Nakle nad Notecią. Na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy przy użyciu miernika gazu stwierdzili bardzo wysokie stężenie gazy grążące wybuchem. Natychmiast strażacy i policjanci ewakuowali 30 osób z budynku nr 3 i dwóch budynków sąsiadujących. Po ewakuacji przystąpiono do wentylacji pomieszczeń. Po przybyciu pogotowia gazowego zakręcono główny zawór gazu do budynku, w tym samym czasie energetycy wyłączyli prąd. Po wentylacji pomieszczeń dokonano powtórnego pomiaru stężenia gazu. Przyczyną wysokiego stężenia gazu była nieszczelna instalacja gazowa po demontażu kuchenki gazowej w jednym z opuszczonych mieszkań. Po odcięciu gazu do pustego mieszkania i uszczelnieni instalacji gazowej przez pracowników pogotowia gazowego mieszkańcy ewakuowanych budynków około godz. 21.00 mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Sławomir Napierała, Rafał Mróz – przedstawiciel NADM w Nakle nad Notecią i pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz Tadeusz Sobol – starosta. Akcją kierował mł. bryg. Sławomir Murawski – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 2 Listopad, 2014

2 listopada 2014 r. po godz. 14.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe marki Fiat Uno, Opel Astra i Honda Civic.Z wstępnych ustaleń wynika, że w prawidłowo przyjeżdżający przez obwodnicę samochód fiat uno uderzył jadący obwodnicą na zachodniej rejestracji samochód honda. Uderzenie było tak mocne, że fiat został doszczętnie zniszczony i dodatkowo uderzył siła w opla astrę. Na miejsce wypadku przybyły cztery zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych uczestniczą  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja. Poszkodowane zostały cztery osoby, trzy jadące w hondzie, a najbardziej został poszkodowany jadący fiatem, który został przetransportowany helikopterem do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy z urazem klatki piersiowej.

Czytaj dalej>>>


O włos o tragedii

Autor: dnia sobota, 25 Październik, 2014

25 października 2014 r. chwilę po godz. 15.30 na krajowej piątce w miejscowości Kowalewo doszło do kolizji dwóch pojazdów VW Up i Mitsubishi Lancer, uszkodzony został także trzeci pojazd Renault Captur, na którego masce wylądowało wyrwane lusterko z lancera. Kierujący VW jadąc w kierunku Bydgoszczy z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na przeciwległy pas obcierając się bokiem z jadącym w kierunku Poznania, lancerem. Szybka reakcja i opanowanie kierowcy Mitsubishi uchroniła jego i pasażerkę od zderzenia z Tirem, który jechał za VW Up. Do czasu usunięcia samochodów z jezdni ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce kolizji wezwano patrol Policji, który ustalił okoliczności zdarzenia oraz zatrzymał dowody rejestracyjne od dwóch pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Motocykl kontra Ford Fiesta

Autor: dnia czwartek, 23 Październik, 2014

22 października 2014 r.  kilkanaście minut przed godz. 7.00 na skrzyżowaniu ulicy Kcyńskiej Nowe Osiedle z ulicą Leśną w Szubinie doszło do zdarzenia z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Poszkodowany kierujący motocyklem został przewieziony na dalsze szczegółowe badania do szubińskiego szpitala. Na czas działania służb ratunkowych ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. Najprawdopodobniej kierujący Fordem Fiestą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia. Jak się okazało, poszkodowany nie doznał obrażeń, które wymagałby leczenia powyżej siedmiu dni, a co za tym idzie zdarzenia to można było zaliczyć do kolizji drogowej. Następstwem tego było nałożenie mandatu karnego na kierującego  osobówką. Droga wylotowa na Kcynię ponownie była przejezdna po godz. 8.00.

Czytaj dalej>>>


Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Smolnikach

Autor: dnia wtorek, 21 Październik, 2014

20 października 2014 r. chwilę po godz. 18.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Smolnikach, gmina Szubin. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków: trzy zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie w tym podnośnik hydrauliczny i zastęp OSP Szubin. Po przybyciu na miejsce strażacy przy użyciu aparatów powietrznych przystąpili do działań gaśniczych. Pożar powstał w kotłowni mieszczącej się w przybudówce. Od ognia zajęły się belki stropowe, a następnie ogień przemieścił się na poddasze. Spaleniu uległa część dachu z eternitu. Na miejsce przybył patrol Policji i pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do posesji.

Czytaj dalej>>>


Zadymienie w budynku wielorodzinnym w Szubinie

Autor: dnia niedziela, 12 Październik, 2014

11 października 2014 r. chwile przed godz. 18.30 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zadymieniu w jednym z mieszkań na piętrze w budynku wielorodzinnym w Szubinie przy ulicy Młyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu faktycznie jest podwyższone stężenie dwutlenku węgla, jaki i na wszystkich jego kondygnacjach. Zadaniem strażaków było przewietrzenie pomieszczeń i zlokalizowanie źródła zadymienia. W mieszkaniu piętro niżej, z którego wydobywał się dym nie było lokatorów. W celu ustalenia miejsca pobytu właścicieli mieszkania na miejsce wezwano patrol policji. Po wejściu do środka, okazało się, że w  jednym z pieców nie zostały dobrze zamknięte drzwiczki, w wyniku czego ulatniał się dym. Do lokatora z pierwszego piętra wezwano pogotowie ratunkowe, celem przeprowadzenia badania czy nie uległ on zaczadzeniu. Na szczęście nie była konieczna dalsza hospitalizacja w szpitalu. Zgodnie z zaleceniami strażaków, do czasu przeglądu ciągów kominowych przez kominiarza, mieszkańcom budynku zakazano palić w piecach kaflowych.

Czytaj dalej>>>


Zginął przygnieciony przez quada

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

11 października 2014 r. do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 15.00 pod Janowem (Gmina Nakło). Jadący quadem pod strome zbocze zginął przygnieciony przez wspomniany wyżej pojazd. Przez pół godziny najpierw ratownicy medyczni z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, następnie ratownicy pogotowia ratunkowego starali się przywrócić czynności życiowe 30 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi gminy Nakło nad Notecią, niestety bez skutku. Na miejsce zdarzenia przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochodzenie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratury Rejonowej.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10

Autor: dnia sobota, 11 Październik, 2014

10 października 2014 r. po godz. 18.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią z udziałem dwóch samochodów osobowych. W samochód osobowy marki Ford Focus wyjeżdżający z ul. Staszica uderzył jadący drogą krajową samochód osobowy marki Peugeot 407. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Dwie z nich opatrzono na miejscu. Jedna osoba została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Bydgoszczy, a dwie do szpitala w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, trzy karetki pogotowia i Policja. Na czas działań ratowniczych droga krajowa była zamknięta dla ruchu.

Czytaj dalej>>>


Pożar budynku mieszkalnego w Występie

Autor: dnia poniedziałek, 6 Październik, 2014
6 października 2014 r. około godz. 17.00 na stanowisko kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Występie przy ul Nakielskiej. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP w Nakle nad Notecią. Po przybyciu na miejsce zastano wydobywający się dym z poddasza budynku. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej i zlokalizowania źródła ognia. Na miejsce przybyła Straż Miejska w Nakle nad Notecią i Policja, którzy kierują ruchem na drodze powiatowej pomiędzy Potulicami i Nakłem nad Notecią.
Czytaj dalej>>>

Zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 241

Autor: dnia poniedziałek, 6 Październik, 2014

6 października 2014 r. około godziny 11.00 na drodze wojewódzkiej nr 241 na wysokości skrzyżowania do Grocholina i Żurawi doszło do kolizji drogowej. Prawdopodobnie kierowca opla Astry chciał wykonać prawidłowo manewr skrętu w lewo do Żurawi, w tym celu czekał aż przejedzie nadjeżdżający z przeciwka opel Corsa. W tym samym czasie jadąca citroenem Berlingo w kierunku Poznania wykonała manewr wyprzedzenia stojącego opla astry i doprowadziła do czołowego zdarzenia z prawidłowo jadącym w stronę Kcyni oplem Corsą. W wyniku czołowego zderzenia pojazdy zostały rozbite, kierowca opla Corsy został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali kcyńscy ratownicy medyczni, strażacy i policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Gorzeniem

Autor: dnia poniedziałek, 6 Październik, 2014

6 października 2014 r. około godziny 13.30 jadący drogą powiatową samochód osobowy marki Honda Accord z kierunku Bydgoszczy na wysokości miejscowości Niedola w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na pobocze, przejechał rów, uderzył w ogrodzenie z siatki i uderzył w dwa drzewa rosnące w lesie. Poszkodowanego mężczyznę zabrało pogotowie do szpitala w Bydgoszczy. Przód samochodu został zniszczony. W działaniach ratowniczych uczestniczyło pogotowie ratunkowe, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Potulice i Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar mieszkania przy ul. Długiej w Nakle nad Notecią. Dwie osoby poszkodowane

Autor: dnia niedziela, 5 Październik, 2014

5 października 2014 r. około godz. 7.40 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią o zadymieniu na korytarzu w budynku mieszkalnym przy ul. Długiej 53 w Nakle nad Notecią. Na wskazane miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Po przybyciu na miejsce okazało się, że palą się meble w mieszkaniu. Bardzo szybkie działania pozwoliły stłumić ogień. Strażacy wynieśli na zewnątrz budynku nadpalone meble. Trzeba było wezwać pogotowie ratunkowe a celu udzielenia pomocy dwóm osobom z objawami podtrucia i poparzeń. Jedna osoba, mężczyzna w wieku 63 lat został zabrany do szpitala. Druga osoba, mężczyzna w wieku 86 lat został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy.

Czytaj dalej>>>


Pożar ciężarówki przy stacji paliw w Kcyni

Autor: dnia wtorek, 30 Wrzesień, 2014

30 września 2014 r. kilka minut po godzinie 12.00 kcyńska jednostka straży pożarnej została zaalarmowana do pożaru samochodu ciężarowego, do którego doszło na ul. Poznańskiej w Kcyni. Kilkanaście metrów przed stacją paliw ORLEN, zapaliła się komora silnika samochodu IVECO. W bardzo krótkim czasie od wezwania pożar ciężarówki z przyczepą gasiły już dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni. Podanie dwóch prądów środka pianotwórczego skutecznie stłumiło rozprzestrzeniający się ogień. Spłonęła komora silnika i kabina kierowcy, który wyszedł z samochodu o własnych siłach. Droga wojewódzka nr 241 została zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Grocholin i Dziewierzewo. Na miejscu akcji pracował Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie mł. bryg. Mariusz Mantych. Około godziny 15.00 spalona ciężarówka została odwieziona z miejsca zdarzenia przez specjalny holownik.

Czytaj dalej>>>


Nieszczęśliwy wypadek na terenie warsztatu samochodowego w Kcyni

Autor: dnia piątek, 26 Wrzesień, 2014

W czwartek, 25 września 2014 r. około godziny 10.15 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na terenie jednego z zakładów pracy na terenie Kcyni. Na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy medyczni i strażacy z Kcyni oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Poszkodowanego mężczyznę przetransportowano do szpitala w Bydgoszczy Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci.

Czytaj dalej>>>


Osobówka kontra dostawczak

Autor: dnia środa, 24 Wrzesień, 2014

24 września 2014 r. chwilę po godz. 9.00 przy zjedzie z szubińskiej obwodnicy na ulicy Sienkiewicza w Szubinie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego. Kierujący Mercedesem Sprinter nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego samochodu także Mercedesa na niemieckich tablicach rejestracyjnych, w wyniku czego wjechał w tył osobówki gdy ta zahamowała chcąc zjechać na pobocze. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Po dotarciu na miejsce strażaków, okazało się, że kierująca osobówką uskarża się na ból szyi oraz w klace piersiowej. Niezwłocznie na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, które po wstępnym przebadaniu przewiozło poszkodowaną do szubińskiego szpitala na szczegółowe badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Zadaniem strażaków polegało na odłączenie instalacji elektrycznej w dostawczym Mercedesie oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych, które wydostały się na jezdnię. Do tej czynności wezwano drugi zastęp strażaków. Po otrzymaniu informacji, że kierująca osobówką nie wymaga dalszej hospitalizacji, sprawca kolizji został ukarany przez policjantów, mandatem karnym oraz doliczono mu 6 punktów.

Czytaj dalej>>>


Potrącono kobietę jadącą rowerem w Nakle nad Notecią

Autor: dnia piątek, 12 Wrzesień, 2014

12 września 2014 r. około godz. 19.20 na ul. P. Skargi została potrącona przez samochód osobowy marki BMW kobieta jadąca rowerem, która skręcała na parking Lidla. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia i patrol Policji. Potracona kobieta trafiła do nakielskiego szpitala.

Czytaj dalej>>>


Niefortunne hamowanie

Autor: dnia czwartek, 11 Wrzesień, 2014

11 września 2014 r. chwilę po godz. 12.00 doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 247 Kcynia – Szubin w miejscowości Ameryczka. Na prostym odcinku drogi samochód ciężarowy przewożący drewno, zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Przyczyną tego niefortunnego manewru było gwałtowne hamowanie przed przebiegającą zwierzyną leśną, w wyniku czego samochód oraz naczepa straciła sterowność. Samochód zsunął się ze skarpy, a przewożone bale rozsypały się na pobliskie pole. Kierujący Tirem wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służ ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Kierujący samochodem ciężarowym po wstępnym przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego został przewieziony do szubińskiego szpitala na dalsze badania. Zadanie strażaków polegało na odłączeniu instalacji elektrycznej, sprawdzeniu szczelności zbiorników z paliwem i płynami oraz kierowaniem ruchem. Samochód i drewno całkowicie znajduje się poza obrysem jezdni, nie stanowiąc zagrożenia w ruchu kołowym na DK 247. Najprawdopodobniej w momencie kiedy zostaną rozpoczęte prace nad wyciągnięciem Tira z rowu oraz posprzątanie drewna z pola mogą wystąpić utrudnienia na wspomnianym odcinku drogi krajowej.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Żurawi – pierwszy wyjazd nowej karetki do wypadku

Autor: dnia środa, 10 Wrzesień, 2014

10 września 2014 r. pięć minut po godzinie 17.00 kcyńscy ratownicy i strażacy zostali wezwani do dachowania samochodu na trasie Kcynia – Dziewierzewo. Okazało się, że służby ratunkowe pędziły do Dziewierzewa przez Miastowice, a do zdarzenia doszło tuż przed przejazdem kolejowym w Żurawi. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że jadący od strony Dziewierzewa samochód osobowy marki fiat Cinquecento zjechał na lewy pas drogi i wpadł do przydrożnego rowu. To był pierwszy wyjazd nowej karetki z Kcyni do wypadku drogowego. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanemu pomocy po czym kierowca fiata został odwieziony do szpitala. Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu zdarzenia drogowego pracowali strażacy z OSP w Dziewierzewa, Kcyni oraz zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego na pasach przy Urzędzie Miejskim w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 8 Wrzesień, 2014

8 września 2014 r. o godz. 9.40 w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej, na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim doszło do potrącenia pieszego. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio jadąc od strony miasta nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, którym przechodził 90-letni mężczyzna. Najprawdopodobniej samochód wpadł w delikatny poślizg na mokrej nawierzchni. W momencie uderzenia mężczyzna znajdował się na środku wspomnianego przejścia. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy został zabrany do Szpitala Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych droga gminna była zblokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu zakończenia czynności procesowych prowadzonych przez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego KP Nakło oraz policjantów z szubińskiego komisariatu.

Czytaj dalej>>>


Spaleniu uległo 10 balotów [FILM]

Autor: dnia niedziela, 7 Wrzesień, 2014

7 września 2014 r. chwilę po godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze balotów słomy na jednym z pól w okolicach miejscowości Tur. Natychmiast na miejsce zadysponowano miejscowy zastęp OSP oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po dodarciu na miejsce okazało się, że nadpaleniu lub całkowitemu spaleniu uległo dziesięć balotów. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą palących się balotów oraz rozgarnięciu widłami słomy w celu dotarcia do zarzewia ognia. Na miejsce wezwano patrol policji, celem ustalenia ewentualnych sprawców pożaru.

Czytaj dalej>>>


Pożar poszycia leśnego w okolicach Turu [FILM]

Autor: dnia piątek, 5 Wrzesień, 2014

5 września 2014 r. chwilę po godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Tur - Osada Leśna między Samoklęskami Małymi, a Turem. Natychmiast na miejsce zdarzenie zadysponowano zastęp OSP Tur oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Był to pierwszy wyjazd do akcji nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczy, który szubińska jednostka otrzymała na stan 17 lipca 2014 r. >>>>. Po przybyciu na miejsce zastępów okazało się, że znacznemu spaleniu uległo poszycie. Czynności strażaków polegały na zlaniu wodą oraz gaszeniu tłumicami zarzewia ognia. Łącznie spaleniu uległo 11 arów poszycia leśnego. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin oraz patrol policji.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia środa, 3 Wrzesień, 2014

3 września 2014 r. około godz. 12.40 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Nowej z obwodnicą (droga krajowa nr 10) w Nakle nad Notecią, w którym zostały poszkodowane dwie osoby posiadające obywatelstwo Niemiec. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Nissan Qashqai wyjechał na obwodnicę i został uderzony przez jadący samochód marki Volkswagen Tauareg z kierunku Wyrzyska. Samochody zostały poważnie uszkodzone. Kierowcą Volkswagena zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy zabrał poszkodowanego z Nissana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, dwa zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, Policja.

Czytaj dalej>>>


Dachowanie za dachowaniem w gminie Szubin

Autor: dnia niedziela, 31 Sierpień, 2014

31 sierpnia 2014 r. o godz. 11.45 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Małe Rudy, na drodze powiatowej łączącej Rynarzewo z Łabiszynem. Natychmiast na miejsce zadysponowano zespół pogotowia ratunkowego z Szubina i powiatu żnińskiego, OSP Rynarzewo oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Najprawdopodobniej wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na łuku drogi samochód osobowy marki Nissan Serena dachował. W wyniku tego zdarzenie poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przewiezione na dalsze badania do szpitala, pozostałym podróżującym nissanem nic poważnego się nie stało. Podczas prowadzonych działań w Małych Rudach, o godz. 12.02 wpłynęło kolejne zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, tym razem na drodze wojewódzkiej 246,  Szubin – Łabiszyn w miejscowości Drogosław. Do tego zdarzenia zadysponowano helikopter LPR oraz dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, które prowadziły działania w Małych Rudach, na miejscy pozostał zastęp OSP Rynarzewo. Także w Drogosławiu kierujący samochodem marki Fiat Punto podczas manewru wyprzedzania nie dostosował prędkości do panujących warników, w wyniku czego zjechał z drogi, ściął znak informujący o granicy miejscowości i dachował. W tym zdarzeniu drogowym poszkodowany została kierujący fiatem, 18-letni mieszkaniec Szczecinka, który został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala Biziela w Bydgoszczy. W obydwu przypadkach na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Kierowca tira znalazł wiszącego mężczyznę

Autor: dnia piątek, 29 Sierpień, 2014

28 sierpnia 2014 r. około godz. 17.50 kierowca tira wysiadł z samochodu przy ul. Młyńskiej w Nakle nad Notecią i za potrzebą udał się w pobliskie zarośla. Znalazł tam wiszącego mężczyznę w średnim wieku. O znalezisku powiadomił Policję. Na miejsce przybyli technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz powiadomiony zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego, przybyły lekarz stwierdził zgon. Zwłoki mężczyzny zostały zabrane do Zakładu Medycyny Sądowej.

Czytaj dalej>>>