Archiwum kategorii Na sygnale

Dachowanie osobówki na trasie Szubin – Łabiszyn

Autor: dnia sobota, 22 Październik, 2016

22 października 2016 r. kilkanaście minut po godz. 8.00 na drodze wojewódzkiej 246 na odcinku Łabiszyn – Szubin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra. Najprawdopodobniej kierująca osobówką jadąc od strony Łabiszyna nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechała z jezdni i uderzyła lewą stroną pojazdu w drzewo następnie dachowała. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Ratunkowe z Szubin, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie i patrol policji z KP Szubin. Z racji tego, że zdarzenie miało miejsce na granicy powiatu nakielskiego i żnińskiego wezwano również OSP Łabiszyn i jeden zastęp z PSP Żnin. Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia przejęli policjanci z KPP Żnin. Poszkodowana mieszkanka powiatu mogileńskiego została zabrana przez ZRM do szpitala w Żninie na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Cztery samochody zderzyły się w Dąbrówce na krajowej piątce

Autor: dnia czwartek, 20 Październik, 2016

20 października 2016 r. chwilę po godz. 13.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Dąbrówka Słupska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech pojazdów. 31-letnia  kierująca ciągnikiem siodłowym marki Scania z naczepą, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją Renault Master, którym kierował 20-letni mężczyzna w wyniku tego, wjechała w jego tył. Następnie dostawcze Renault uderzył w poprzedzającego go osobowego Opla Vectrę, a ten w tył Skody Fabii, której kierujący chciał zjechać z piątki w drogę powiatową, prowadzącą do Królikowa. W wyniku kolizji poszkodowany został kierowca Mastera, który został zabrany przez ZRM na dalsze badania do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią. Do czasu usunięcia samochodów z drogi ruch na krajowej piątce odbywała się wahadło.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w centrum Nakła nad Notecią

Autor: dnia środa, 19 Październik, 2016

18 października 2016 roku około godz. 14:15 na nakielskim Rynku doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych. Jadący samochód ciężarowy marki Mercedes od strony Paterka podczas skrętu w kierunku ul: Dąbrowskiego uderzył w jadący samochód osobowy marki Alfa Romeo. Dwie osoby jadące samochodem osobowym zostały zabrane na obserwację do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja.

Czytaj dalej>>>


Podpalacz nie śpi? Pożar w starym młynie

Autor: dnia środa, 19 Październik, 2016

W nocy z poniedziałku na wtorek 17/18 października 2016 r. około godziny 3.00 kcyńska jednostka straży pożarnej została wezwana do pożaru starego młyna w Kcyni. Po przyjechaniu na miejsce zdarzenia zastęp OSP przystąpił do gaszenia ognia, który został zlokalizowany przy drzwiach wejściowych do części piwnicznej budynku. Paliły się drewniane drzwi oraz śmieci. Pożar został szybko ugaszony, a strażacy w celach profilaktycznych weszli do wnętrza budynku. W działaniach brały udział dwa zastępy: OSP z Kcyni oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na ul. Bydgoskiej w Nakle nad Notecią. Kierujący motorowerem w szpitalu

Autor: dnia czwartek, 13 Październik, 2016

13 października 2016 roku około godz. 12:00 na ul. Bydgoskiej w Nakle nad Notecią doszło do wypadku drogowego z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. Jadący ulicą Bydgoską od strony Cukrowni motorowerem marki Yamaha uderzył w tył błotnika samochodu osobowego marki Mitsubishi skręcającego na parking przy bloku na oś. Chrobrego. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie przez samochód osobowy. Kierujący motorowerem został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych ponadto uczestniczyły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja. Na czas badania okoliczności i przyczyn wypadku ul. Bydgoska na odcinku od skrzyżowania z ul. Nakielską do ul. Przecznica była zamknięta.

Czytaj dalej>>>


Ujawniono zwłoki mężczyzny w Nakle nad Notecią

Autor: dnia czwartek, 13 Październik, 2016

12 października 2016 roku do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w pustostanie na ul. Długiej 6 w Nakle nad Notecią. Na miejsce skierowano patrol, który potwierdził zgłoszenie. W tej sytuacji skierowano do pustostanu techników kryminalnych. Na pomoc wezwano także strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią w celu dotarcia do ujawnionych zwłok mężczyzny. Denat, 63 letni mężczyzna znany był policjantom, który przewijał się już w prowadzonych postępowaniach. Nic nie wskazywało aby zgon nastąpił przy udziale osób trzecich. Zwłoki zostały przewiezione do zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 10 w Trzeciewnicy

Autor: dnia poniedziałek, 10 Październik, 2016

9 października 2016 roku tuż przed godz. 14:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jadący w kierunku Bydgoszczy samochód marki Citroen Xsara widząc, że z naprzeciwka jedzie wprost na zderzenie czołowe samochód marki Renault Thalia, który wyprzedzał inny pojazd – maksymalnie zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. Niestety samochód Renault uderzył w lusterko i przetarł bok Citroena, a sam wjechał do przydrożnego rowu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Ratownicy medyczni w karetce przebadali wstępnie kierującego samochodem Renault, a następnie na dalsze badania został zabrany do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Kolizja na ul. Staszica w Nakle nad Notecią

Autor: dnia czwartek, 6 Październik, 2016

6 października 2016 roku po godz. 8:00 na ul. Staszica w Nakle nad Notecią doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W tył skręcającego samochodu osobowego marki Opel, na teren Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uderzył samochód osobowy marki Citroen. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe z udziałem Tira w Rynarzewie

Autor: dnia czwartek, 6 Październik, 2016

6 października 2016 chwile przed godz. 7.00 w miejscowości Rynarzewo droga krajowa nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w ostatnich dnia. Tym razem kierujący Scanią, jadą od strony Bydgoszczy, najprawdopodobniej w wyniku gwałtownego hamowania doprowadził do złamania się zestawy. W wyniku czego ciągnik siodłowy wjechał na pobocze drogi, na szczęście nie uderzył w lampę uliczną i nie zniszczył siatki odrodzeniowej na pobliskiej posesji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5, ZRM oraz patrol policji. Na czas działań służb ratunkowych objazd wyznaczono drogami lokalnymi Rynarzewa w jednym kierunki i ruch wahadłowy w drugim. Podobnie jak wczoraj na krajowej piątce tworzyły się korki, drożność drogi przywrócono około godz. 9.00

Czytaj dalej>>>


Piotr Błaszczyk i Łukasz Geszke wygrali VII memoriał im. Piotr Kwaska

Autor: dnia środa, 5 Październik, 2016

Turniej tenisa par deblowych męskich o Puchar Burmistrza Szubina Artura Michalaka i Tenis Club Piter Play Piotra Błaszczyka odbył się 2.10.2016 roku. Spotkanie tenisistów z wielu miast miało głównie na celu uczczenie pamieci zmarłego przedwcześnie przyjaciela z kortu i również tenisisty Piotr Kwaska. Koledzy tenisiści zagrali w 7 memoriale im. Piotr Kwaska. Zawsze dwa razy w roku latem i zimą w ten właśnie sposób grają dla Piotr Kwaska ( Cytek, Jimmy, Majster ) żeby pamieć o nim nigdy nie zgasła. Strasznie brakuje Piotra na kortach razem wszyscy stwierdzili ubolewając, że bez Piotra jakaś część atmosfery, charakteru zgasła bez powrotnie. Pogoda przypadła na minioną niedzielę idealna. Wszystko było jak trzeba tylko brakowało jednego człowieka…. Myśli, wspomnienia, opowieści o Piotrze krążyły bez nieustannie na kortach miejskich w Szubinie i towarzyszyły przez cały dzień. Na rozpoczęcie turnieju przybyła córka Piotr Kawska Agnieszka Chojnacka wraz z synami i wspólnie z Piotrem Błaszczykiem dokonali otwarcia turnieju. Do Szubina w ten wielki dzień zjechali się tenisiści z Łobżenicy, Bydgoszczy, Nakła, Kcyni, Łabiszyna, Żnina. Do rywalizacji przestąpiło 8 bardzo mocnych par deblowych podzielonych na dwie grupy. Na wielkie wyróżnienie zasługuje najstarsza para turnieju Zbigniew Heselek – Bernard Rinc ( Bydgoszcz – Bydgoszcz ), która swoim wielkim doświadczeniem stawiała silny opór młodszym deblistą. Grali świetnie ale przede wszystkim grali dla Piotra Kwaska. Zabrakło na turnieju kolegów z Kcyni, którzy zawsze się na turniej dzielnie stawiali oraz kilku par z Nakła. Miejmy nadzieję , że w następnym turnieju wezmą udział jak to zawsze do tej pory czynili.

Czytaj dalej>>>


Powtórka z rozrywki, kolejna kolizja w Zamościu

Autor: dnia środa, 5 Październik, 2016

Powtórka z rozrywki. Do kolejnej kolizja w Zamościu, ponownie na moście na Noteci, doszło po godz. 13.00. W tym wypadku mieliśmy do czynienia z klasycznym efektem domina, w którym uczestniczyło 5 samochodów. 4 osobowe i jedna laweta z przyczepą. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo. Do czasu ściągnięcia uszkodzonej lawety ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Pozostałe samochody zjechały na pobliską stację. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch pojazdów w Zamościu sparaliżowała krajową piątkę na 2 godziny

Autor: dnia środa, 5 Październik, 2016

5 października 2016 kwadrans przed godz. 7.00 doszło do zdarzenia drogowego na krajowej piątce w miejscowości Zamość. Włączający się do ruchu z drogi podporządkowanej (DP 1948C), kierujący Oplem Astrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu od strony Bydgoszczy kierującemu Oplem Vectra. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący Vectrą, który został zabrany na dalsze badania przez ZRM do szpitala w Szubinie. Na miejscu zdarzenia pracowali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz OSP Rynarzewo. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Na czas działania służb ratunkowych, do momentu usunięcia pojazdów z jezdni na krajowej piątce w obydwu kierunkach tworzyły się gigantyczne korki sięgające Szkocji czy  Białych Błot mimo prowadzonego ruchu wahadłowego. Drożność drogi przywrócono po godz. 9.30.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch samochodów w Kołaczkowie

Autor: dnia poniedziałek, 3 Październik, 2016

3 października 2016 r. po godz. 16.20 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kołaczkowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji oraz ZRM. Najprawdopodobniej kierująca samochodem marki VW New Beetle nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego Citroena Jumpy. Na czas działania służb ratunkowych, ruch odbywał się ulicami Kołaczkowa, co powodowało znaczne utrudnienia na piątce. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin. Kierująca VW została przewieziona do szpitala na dalsze badania.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek pod Wieszkami. Dwie osoby nie żyją [USTALENIA POLICJI]

Autor: dnia poniedziałek, 3 Październik, 2016

3 października 2016 roku około godz. 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pod Wieszkami doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby jadące samochodem osobowym marki Opel Corsa, mężczyzna i kobieta. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód ciężarowy marki Man na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego musieli uwolnić zakleszczone osoby, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Droga jest całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, ZRM i Policja. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodów w Występie

Autor: dnia poniedziałek, 3 Październik, 2016

3 października 2016 roku około godz. 7:00 w Występie na drodze powiatowej nr 1926C doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jadący z kierunku Potulic samochód Paugeot Boxer zderzył się z jadącym z kierunku Nakła nad Notecią samochodem osobowym marki Volkswagen Passat. Poszkodowanego kierowcę samochodu dostawczego zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego na dalsze badania do nakielskiego szpitala. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Pożar domu jednorodzinnego w Nowym Świecie

Autor: dnia niedziela, 2 Październik, 2016

2 października 2016 r. chwilę po godz. 5.30 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Nowy Świat, gmina Szubin. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: GBA, GCBA i podnośnik hydrauliczny SHD 23 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Do pomocy wezwano również zastępy: OSP Szubin, OSP Dziewierzewo, OSP Królikowo, OSP Chomętowo, OSP Słonawy. Po dodarciu na miejsce strażaków okazało się, że strych oraz korytarz domu objęty był całkowicie ogniem. Domownicy ewakuowali się przed przybyciem straży, nie wymagali opieki medycznej. Z powodu silnego zadymienia w pierwszej części akcji gaśniczej, strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Działania polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu. Na miejsce pożaru przybył również patrol policji z KP Szubin, przedstawiciel Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego >>> oraz oficer operacyjny PSP. Akcją Gaśniczą dowodził  st. bryg. Franciszek Sobiechowski – zastępca komendant Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią . Po opanowaniu pożaru, druhowie przystąpili do wynoszenia dobytku z pomieszczeń. Obecnie trwa rozbieranie konstrukcji dachu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Ze wstępnych, nieoficjalnych ustaleni wynika, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Czytaj dalej>>>


Buraki cukrowe na jezdni drogi wojewódzkiej w Kosowie

Autor: dnia piątek, 30 Wrzesień, 2016

 30 września 2016 roku około godz. 15:40 na drodze wojewódzkiej nr 241 przed miejscowością Kosowo wywróciła się naczepa samochodu ciężarowego z burakami cukrowymi. Prawdopodobnie samochód marki Scania zbyt gwałtownie skręcił wjeżdżając na drogę wojewódzką. Na jezdnię i pobocze drogi wysypały się buraki. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i policjanci z Komendy Powiatowej Policji. W związku z tym, że droga została zablokowana wyznaczono objazd przez Małocin, Wyrzę, Matyldzin i Mroczę. Na miejsce ściągnięto drugi samochód w celu załadunku porozrzucanych buraków, a następnie podniesienia leżącej naczepy Scanii.

Czytaj dalej>>>


Wieczorny pożar w Żurczynie

Autor: dnia środa, 28 Wrzesień, 2016

27 września 2016 r. chwile po godz. 19.20 do centrum dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domku dwukondygnacyjnym na działkach rekreacyjnych w Żurczynie. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, podnośnik hydrauliczny oraz zastępy: OSP Tur, OSP Rynarzewo. Strażacy pracując w aparatach powietrznych musieli dotrzeć do komina, który uległ rozstrzeleniu i spowodował przedostanie się ognia w otulinę z waty szklanej. Osobą przebywającym w domku nic się nie stało. Na miejsce zadysponowano również patrol policji.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na ul. Rudki w Nakle nad Notecią

Autor: dnia poniedziałek, 26 Wrzesień, 2016

26 września 2016 roku tuż przed godziną 15:00 na ul. Rudki w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący samochód osobowy marki Dacia Duster uderzył w słupek, a następnie przewrócił się na bok zatrzymując na siatce ogrodzenia. Pod uwagę brane są dwie przyczyny zdarzenia: oślepienie przez słońce lub nadmierna prędkość. Sprawą wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jadącego samochodem mężczyznę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego na dalsze badania do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Trzy osoby trafiły do szpitala, to efekt porannej kolizji w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 22 Wrzesień, 2016

22 września 2016 r. chwilę po godz. 8.00 w Szubinie u zbiegu ulic Kcyńska, JP II i Kcyńska NO, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Renault 19 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżając z ulicy Kcyńska Nowe Osiedle, prawidłowo jadącej od strony miasta ulicą Kcyńską, kierującej Audi A6. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby, kierująca i dziecko podróżujące Audi A6 oraz pasażerka Renault 19. Zostali oni przewiezieni przez przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania. Druga pasażerka i kierowca renówki nie wymagali hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia pracowały również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają Policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Referatu Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Do czasu usunięcia pojazdów z drogi, ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch osobówek w Kowalewie, na krajowej piątce

Autor: dnia środa, 21 Wrzesień, 2016

21 września 2016 r. chwilę przed godz. 18.00 w miejscowości Kowalewo, droga krajowa nr 5 doszła od zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący KIA Ceed włączając się do ruchu z drogi powiatowej od strony Mąkoszyna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu krajową piątką od strony Szubina, kierującemu Mercedesem. W wyniku czego doszło do zderzenia, którego efektem było rozbicie dwóch pojazdów oraz złamanie słupa telekomunikacyjnego. Kierującym, pomocy przedmedycznej udzielił przejeżdżający drogą ratownik medyczny, który po przybyciu ZRM przekazał poszkodowanych w ich opiekę. Na miejsce zadysponowano również jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policja z KP Szubin, który wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Po wstępnym przebadaniu poszkodowanych przez ZRM, jedne z  kierujący został przewieziony do szpitala na dalsze szczegółowe badania. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się bez większego problemu, ponieważ uczestniczące w zdarzeniu pojazdy znajdowały się poza obrysem drogi.

Czytaj dalej>>>


Pożar w Hucie Szkła w Turze

Autor: dnia poniedziałek, 19 Wrzesień, 2016

19 września 2016 roku około godz. 11:25 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Hucie Szkła w Turze. Według zgłaszającego miał się palić zestaw dwóch butli, jedna z acetylenem, a druga z tlenem w pomieszczeniu warsztatów.  Do czasy przybycia pierwszego zastępu straży ewakuowano pracowników warsztatu. Ogień szybko ugaszono i niedopuszczona do zapalenia się stojącego obok drugiego zestawu butli. W działaniach gaśniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin i po zastępie z OSP: Tur, Szubin i Rynarzewo.

Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar lasu!

Autor: dnia poniedziałek, 12 Wrzesień, 2016

12 września 2016 r. j już na naszym portali pisaliśmy, że Nadleśnictwo Szubin zauważyło w ostatnim czasie znacząco zwiększoną liczbę podpaleń na terenach pomiędzy Nakłem nad Notecią a Kcynią. W związku z powyższym zwróciło się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na podejrzane zachowania osób przebywających w lesie. W razie zauważenia podpalacza proszą o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu na numery alarmowe. Niestety, dzisiaj około godz. 15:00 doszło do kolejnego pożaru w lesie. Tym razem paliły się 2 ary przecinki pomiędzy młodnikiem, a starszym drzewostanem około 200 metrów od szkoły w Sipiorach. Pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem pierwszej jednostki straży przez mieszkańców przy użyciu łopat. Na miejsce pożaru przybyły zadysponowane przez stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią zastępy: jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia i zastęp OSP Paterek. Na miejsce przyleciał wezwany samolot gaśniczy „Dromader”. Na miejsce przybyła również Straż Leśna i Policja. W trosce o las oraz bezpieczeństwo przebywających w nim osób, prosimy wszystkich odwiedzających lasy o zachowanie szczególnej ostrożności na terenach leśnych oraz w bezpośrednim ich sąsiedztwie! Przypominamy, że na terenach leśnych oraz w odległości do 100 m od granicy lasu obowiązuje zakaz używania otwartego ognia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo pożarowe to nie tylko troska o las, o który leśnicy dbają każdego dnia, to również bezpieczeństwo osób przebywających na terenach leśnych.

Czytaj dalej>>>


Czy w Kcyni grasuje podpalacz? Kolejny nocny pożar

Autor: dnia piątek, 9 Wrzesień, 2016

Wszystko na to wskazuje, że ktoś celowo wywołuje nocne pożary, bo dziś w nocy strażacy kolejny raz walczyli z ogniem. Po pożarze na ul. Krzywej dziś w nocy spłonęła altana ogrodowa przy ul. Szewskiej, ale ogród zlokalizowany jest od strony wieży ciśnień. Wszystko wyglądało podobnie. Ogień pojawił się około 3 nad ranem i nie było szans na uratowanie mienia. Mimo szybkiej interwencji strażaków z altanki nic nie zostało. W działaniach strażackich brał udział Zastęp JRG nr 2 w Szubinie oraz dwa kcyńskie wozy bojowe. Na miejscu byli także policjanci. Na szczęście i tym razem nikomu nic się nie stało, ale wyczulamy Państwa na ostrożność. Zwracajmy uwagę na podejrzane osoby. Dwa pożary, noc po nocy to nie był przypadek. Czy w Kcyni grasuje podpalacz?

Czytaj dalej>>>


Potrącenie pieszego w Ślesinie [USTALENIA POLICJI]

Autor: dnia środa, 7 Wrzesień, 2016

6 września 2016 roku około godz. 22.30 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Ślesin został potrącony pieszy przez jadący w kierunku Minikowa samochód osobowy. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Ślesin, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Więcej szczegółów podamy później.

Czytaj dalej>>>


Wieczorna kolizja busa z ciągnikiem rolniczym [USTALENIA POLICJI]

Autor: dnia wtorek, 6 Wrzesień, 2016

5 września 2016 r. o godz.20.53 wpłynęło zgłoszenie o kolizji Busa z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Zalesie, droga wojewódzka nr 247. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe z Kcyni oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ciągnik rolniczy marki John Deere z agregatem uprawowym jadąc drogą wojewódzką, zahaczył częścią maszyny rolniczej prawidłowo jadącego z przeciwnego kierunku Busa na obornickich numerach rejestracyjnych. W wyniku zderzenia znacznemu uszkodzeniu uległ bok busa po stronie kierowcy, od agregatu oderwały się dwa koła metalowe. Kierujący busem został na miejscu przebadany przez ratowników medycznych, nie wymagał dalszej hospitalizacji podobnie jak pozostali pasażerowie pojazdu. Kierowcy busa i ciągnika byli trzeźwi. Na czas działaniu służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Zadanie strażaków polegało na zabezpieczaniu i oświetleniu terenu zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości pokolizyjnych.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Minikowem, a Strzelewem

Autor: dnia piątek, 2 Wrzesień, 2016

2 września 2016 roku około godz. 17:00 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Minikowem, a Strzelewem z udziałem dwóch samochodów osobowych: Seata i Opla Vectra. Prawdopodobnie jadąca w kierunku Bydgoszczy samochodem marki seat wyprzedzała samochody i w ostatniej chwili próbowała uniknąć zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki opel astra, którą jechały trzy kobiety. Manewr ten się nie udał. Opel uderzył w bok seata, samochody się szczepione bokami, a następnie zarzuciło je do rowu. Kierująca seatem wyszła z samochodu o własnych siłach. Znajdujące się w oplu zostały zakleszczone. Jako pierwsi na pomoc ruszyli kierowcy innych samochodów, którzy odłączyli akumulatory i próbowali uwolnić kobiety. Ich wysiłki jednak okazały się bezskuteczne Kobiety dopiero zostały uwolnione przez przybyłych strażaków za pomocą sprzętu specjalistycznego. Poszkodowane trzy kobiety zostały zabrane do szpitala na badania. Kierującą seatem opatrzono na miejscu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bydgoszczy, zastęp OSP Ślesin, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Przez godzinę droga krajowa nr 10 była nieprzejezdna, następnie ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Pożar poszycia leśnego w Rozwarzynie

Autor: dnia czwartek, 1 Wrzesień, 2016

1 września 2016 roku około godz. 12:30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w pobliżu wysypiska śmieci. Pod wskazane w zgłoszeniu miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i po zastępie z OSP Paterek, Nakło nad Notecią i Cukrowni Nakło. Na miejscu okazało się, że pali się poszycie leśne w lesie iglastym. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Spaleniu uległo około 200 metrów kwadratowych poszycia w lasku osoby prywatnej. Na miejsce działań gaśniczych przyjechał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią mł. bryg. Sławomir Murawski.

Czytaj dalej>>>


Niedzielne zdarzenia drogowe

Autor: dnia wtorek, 30 Sierpień, 2016

Ostatnia niedziela wakacji obfitowała w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Około godz. 9.00 na trasie Szubin – Nakło DW 245 w miejscowości Stary Jarużyn doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. 27-letni mieszkaniec Łabiszyna, kierując Oplem Vectrą, uderzył w tył poprzedzającego go Renault Laguna. Kierowcy byli trzeźwi, w wyniku kolizji nie doznali obrażeń ciała. Do kolejnego zdarzenia doszło na trasie Szubin – Łabiszyn DW 246. Kierujący jednośladem na łuku drogi wpadł w poślizg w wyniku czego uderzył w barierki ochronne, motocykl rozpołowił się, a jego części  uszkodziły dwa samochodu osobowe jadące z przeciwnego kierunku. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany kierowca jednośladu marki Suzuki, 22-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego został przetransportowany do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie wymaga on dalszej hospitalizacji. Do tego zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i patrol policji oraz straż i policję z powiatu żnińskiego, która przejęła obsługę tego zdarzenia, ponieważ doszło do niego na ich terenie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Motocyklista, za rażące naruszenie przepisów drogowych, a także stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym ma zatrzymane prawo jazdy, sprawą zajmie się sąd.  Przypomnijmy, że to kolejny wypadek na tej trasie z udziałem motocyklisty. Około godz. 17.00 w Rynarzewie DK 5, okolice Rynku, doszło do kolejnej kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca Fordem Fokusem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo w kierunku Bydgoszczy kierującemu osobowym Mercedesem. W wyniku czego doszło do przetarcia się tych dwóch pojazdów. Czytaj dalej>>>


Nocne zderzenie samochodów na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 28 Sierpień, 2016

28 sierpnia 2016 roku około godz. 1:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ul. Karnowskiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. Jadący ul. Karnowską (droga powiatowa 1925C) samochód osobowy marki BMW nie zdążył przejechać przez skrzyżowanie i został uderzony przez jadący obwodnicą samochód dostawczy marki Renault. W wyniku uderzenia samochód dostawczy przewrócił się i zablokował pas jezdni. Kierowcy samochodów zostali na miejscu przebadani i opatrzeni przez ratowników medycznych. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Nakło nad Notecią, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>