Kategoria » Z życia wzięte « @ ITVSzubin.pl

Archiwum kategorii Z życia wzięte

Tragiczny wypadek w Szczepicach

Autor: dnia poniedziałek, 30 Marzec, 2015

Dwadzieścia minut po godzinie dziewiętnastej kcyńska karetka wystartowała do wypadku drogowego w Szczepicach. Tuż za nią zastęp strażacki z miejscowych ochotników. Wszyscy pędzili z pomocą do poszkodowanych w zdarzeniu drogowym. Jadący od strony Kcyni samochód osobowy marki alfa Romeo wjeżdżając do Szczepic na łuku drogi chwycił prawe pobocze i uderzył prawym bokiem w drzewo. Na miejscu intensywnie pracowali ratownicy medyczni z Kcyni i ekipa pogotowia z Nakła, która po przyjeździe na miejsce zdarzenia natychmiast przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanym. Niestety jeden z mężczyzn podróżujących autem poniósł śmierć na miejscu, a drugą osobę odwieziono do szpitala. W Szczepicach na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP w Kcyni, JRG z Nakła i Szubina oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni i Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Not. Droga 241 przez czas interwencji służb ratunkowych i policji była zamknięta, a policja wyznaczyła objazdy.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek na krajowej 5

Autor: dnia poniedziałek, 30 Marzec, 2015

30 marca 2015 roku około godz. 16:10 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kołaczkowo do zderzenia dwóch samochodów. Zderzyła się cysterna marki Mercedes przewożąca gaz propan butan z samochodem osobowym marki Volkswagen Passat. W wyniku zderzenia cysterna zjechała do przydrożnego roku i przewróciła się na skarpę. W wyniku zderzenia jedna z osób jadących samochodem osobowym doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w  Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Szubin, pogotowie ratunkowe i Policja. Obecnie trwa operacja podnoszenia cysterny w taki sposób aby nie doszło do rozszczelnienia..

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Wąsoszu na krajowej piątce

Autor: dnia poniedziałek, 30 Marzec, 2015

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj 30 marzec 2015 r. krótko po godzinie 12.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz. Na skutek zderzenia ciężarówki z autem osobowym obaj kierowcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali. Droga jest całkowicie zablokowana, a ruch odbywa się przez zorganizowane objazdy.  Zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Wąsosz wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu 30 marca 2015 r. o godzinie 12.15. Na miejscu wypadku pracują szubińscy kryminalni oraz policjanci z nakielskiego referatu ruchu – drogowego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca ciężarowej scanii z naczepą, 44-letni mieszkaniec gminy Gołańcz, jadąc w stronę Bydgoszczy, z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku citroenem berlingo. Następnie ciężarówka zjechała z drogi i staranowała stojący nieopodal budynek. Śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego, z poważnymi obrażeniami ciała, do szpitala został przetransportowany 30-letni kierowca citroena. Do szpitala trafił także kierowca scanii. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana, a ruch odbywa się przez zorganizowane objazdy. Z Szubina do Żnina objazd prowadzi przez miejscowość Chomętowo, natomiast ze Żnina do Szubina pojazdy kierowane są przez miejscowości Słupy oraz Zalesie.  Okoliczności tego wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora policjanci z komisariatu w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Kołaczkowie. 22 latek poszukiwany przez Policję zatrzymany

Autor: dnia wtorek, 17 Marzec, 2015

17 marca 2015 roku około godz. 13:50 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Kołaczkowo. Patrol Policji zatrzymał do rutynowej kontroli samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter. Podczas sprawdzania danych kierowcy w systemie okazało się, że 22-latek z Grudziądza jest poszukiwany przez organy ścigania. Kierowca zorientował się, że za chwilę będzie zatrzymany dlatego wrzucił wsteczny bieg i próbował uciec. Podczas próby ucieczki uderzył w przyjeżdżający samochód marki Mercedes Atego i pociągnął za sobą policjanta, który próbował nie dopuścić do ucieczki. 22 latek został zatrzymany i osadzony w areszcie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Policjant doznał ogólnych potłuczeń ale nie musiał trafić do szpitala.

Czytaj dalej>>>


Wypadek drogowy na krajowej piątce w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia sobota, 14 Marzec, 2015

14 marca 2015 r. po godz 18.25 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 5 między Wąsoszem a Dąbrówką Słupską. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Renault i Citroen oraz ciągnik rolniczy z przyczepą. W samochodach znajdowało się 8 osób w tym troje dzieci. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żnin i karetki pogotowia z powiatu żnińskiego i nakielskiego. Na czas działania służb ratunkowych droga została całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Słupy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci pracujący na miejscu wypadku.  Służby medyczne udzielają pomocy, jeszcze nie wiadomo czy obrażenia są na tyle poważne aby osoby te zostały hospitalizowane.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Szkocji na krajowej piątce

Autor: dnia wtorek, 10 Marzec, 2015

10 marca 2015 r. chwilę po godz. 9.15 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego na drodze krajowej nr 5 miedzy miejscowościami Kołaczkowo a Szkocja. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, policję oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i OSP Szubin. Po dojeździe na miejsce służby ratunkowe zastały dwa pojazdy znajdujące się na przeciwległym pasie jezdni do kierunku jazdy. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały cztery osoby w tym dziecko, na szczęście nie wymagali oni dalszej hospitalizacji, zostali tylko przebadani przez ratowników medycznych na miejscu kolizji. Do zdarzenia doszło wyniku najechania na tył Audi 80 przez samochód ciężarowy marki Man. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym przez policję. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolejny wypadek na krajowej piątce w Rynarzewie

Autor: dnia wtorek, 3 Marzec, 2015

W ostatnich dniach na krajowej piątce doszło do kilku wypadków. Do kolejnego doszło 3 marca 2015 r. o godz. 13.20 w miejscowości Rynarzewo. W zdarzeniu drogowym brały udział dwa samochody osobowe i tir przewożący koparkę. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, samochód operacyjny, OSP Rynarzewo oraz karetki pogotowia z Szubina, Kcyni, Bydgoszczy i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna kierujący Fiatem Linea z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym. Następnie ciężarówka zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w Opla Zafirę, po czym wjechała do rowu. Trzy osoby trafiły do szpitala. Na czas działań służ ratunkowych odcinek krajowej piątki był całkowicie zablokowany, ruch odbywał się przez Rynarzewo, w dalszej kolejności wprowadzono objazd przez Zamość, Tur do Szubina. Okoliczności zdarzanie wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Dwie osoby poszkodowane w wypadku miedzy Łachowem, a Kołaczkowem

Autor: dnia poniedziałek, 2 Marzec, 2015

2 marca 2015 r. chwilę przed godz. 12.00 na drodze krajowej nr 5 między miejscowościami Łachowo, a Kołaczkowo doszło do zdarzenie drogowego z udziałem 4 pojazdów w tym autobusu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwie karetki pogotowia z Szubina i Kcyni oraz patrol policji z KP Szubin oraz z sekcji Ruchu Drogowego w KPP Nakło nad Notecią. Najprawdopodobniej kierujący samochodem marki Peugeot 206 podczas manewru wyprzedzania Tira nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego zderzył się bokiem z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem Nissan Micra, którego kierująca chcąc uniknąć zderzenia zjechał z drogi i uderzył w stojący na poboczu samochód dostawczy. W dalszym przebiegu zdarzenia feralny Peugeot obtarł się o rejsowy autobus i zjechał z drogi uderzając lewym bokiem w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Kierujący Peugeot 206 i jego pasażer, którzy zostali przetransportowani do bydgoskich szpitali na dalsze badania. Do wydostania kierowcy strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu zakończenie czynności prowadzonych przez policjantów.

Czytaj dalej>>>


Zdarzenie drogowe w Dziewierzewie

Autor: dnia sobota, 28 Luty, 2015

W piątek, 27 lutego 2015 r. kilka minut przed godziną 15.00 służby ratunkowe zostały wezwane do kolizji w Dziewierzewie. Do zderzenia opla Astry i fiata Cinquecento doszło na skrzyżowaniu dróg w centrum Dziewierzewa. W wyniku zderzenia ucierpiały dwa auta. Kierowcy opla nic się nie stało, natomiast kierowcy fiata udzielono pomocy medycznej, po czym odwieziono go do nakielskiego szpitala. W akcji ratunkowej uczestniczyła miejscowa jednostka OSP, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i załoga karetki pogotowia z Szubina. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Szubina.

Czytaj dalej>>>


Zderzenie samochodu dostawczego z samochodem ciężarowym

Autor: dnia piątek, 6 Luty, 2015

6 lutego 2015 r. około godz. 5:30 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej (droga wojewódzka nr 241) z obwodnicą Nakła nad Notecią (droga krajowa nr 10) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i dostawczego. Jadący od strony Wyrzyska samochód ciężarowy marki Man uderzył w jadący z kierunku Mroczy samochód dostawczy marki Renault Master. Uderzenie było tak silne, że samochód ciężarowy złamał słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu i lampę. Poszkodowani są dwaj kierowcy, kobieta z z samochodu dostawczego i mężczyzna z „tira”. Droga w kierunku Mroczy i Bydgoszczy jest częściowo  zablokowana. Na miejscu działały służby ratownicze, dwie karetki pogotowia ratunkowego, trzy zastępy jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, Policja.

Czytaj dalej>>>


Domek tarasował ul. Jana Pawła II w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

26 stycznia 2015 r. przed godziną 23:00 na Policję i stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zablokowaniu ul. Jana Pawła II przez domeczek typu „holenderskiego”. Po przybyciu na miejsce wezwanych służb przystąpiono do usuwania wspomnianego domku na pobocze za pomocą wyciągarek. Prawdopodobnie domek spadł z naczepy samochodu, który go przewoził. Dziwnym jest fakt, że ani samochodu ani kierowcy nie było na miejscu. Istnieje prawdopodobieństwo, że domek ten pochodził z nielegalnego źródła. Policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Akcja służb ratowniczych w poszukiwaniu osoby, która skoczyła z mostu do Noteci?

Autor: dnia czwartek, 22 Styczeń, 2015

21 stycznia 2015 roku około godz. 21:00 służby ratownicze zostały powiadomione przez jednego z mieszkańców o mężczyźnie, który skoczył do Noteci z mostu drogowego na ul. Poznańskiej w Nakle nad Notecią. Na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią z łodzią, zastęp OSP Paterek, zastęp OSP Nakło nad Notecią, zespół wyjazdowy pogotowia ratunkowego i Policję. Strażacy po zwodowaniu sprzętu pływającego przystąpili w ciemnościach przy użyciu oświetlenia do przeszukiwania rzeki. Niczego nie znaleziono. Postanowiono jednak skorzystać z monitoringu na przystani rzecznej w Nakle nad Notecią. Po przejrzeniu nagrania okazało się, że faktycznie z mostu skoczył mężczyzna, który wyszedł z wody i udał się w nieznanym kierunku. Zachowanie tego mężczyzny jak i drugiej osoby wskazywałyby na to, że prawdopodobnie byli albo nietrzeźwi albo pod wpływem innych środków odurzających.

Czytaj dalej>>>


VW Polo dachował w Wąsoszu

Autor: dnia środa, 21 Styczeń, 2015

21 stycznia 2015 r. chwilę przed godz. 15.00 w miejscowości Wąsosz na drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki VW Polo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowano, później wprowadzono ruch wahadłowy. Poszkodowany kierujący samochodem osobowym, został przewieziony do bydgoskiego szpitala na dalsze badania. Czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności zdarzenia prowadzą policjanci z sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Dwie osoby trafiły do szpitala

Autor: dnia wtorek, 13 Styczeń, 2015

13 stycznia 2015 r. chwilę po godz. 11.00 w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Nissan Primera nie zachował należytej ostrożności w trakcje włączania się do ruchu w wyniku czego wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta motocyklowi. W wyniku zderzenia poszkodowane zostało małżeństwo podróżujące jednośladem, które zostało przetransportowane karetką pogotowia do szpitala w Nakle nad Notecią. W wyniku odniesionych obrażeń przez poszkodowanych to zdarzenie drogowe zakwalifikowano na wypadek, ponieważ leczenie będzie trwało więcej niż 7 dni. Co za tym idzie, na miejsce zdarzenia skierowano policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło oraz technika policyjnego. Do czasu zakończenia prac nad dokumentacją wypadkową  na miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Zapalił się osobowy mercedes

Autor: dnia czwartek, 8 Styczeń, 2015

7 stycznia 2015 r. tuż przed godziną 16:00 przy ulicy Bydgoskiej w Zamościu na wysokości ul. Rybiej zapaleniu uległ pojazd marki Mercedes z silnikiem benzynowym dodatkowo wyposażonym w instalację gazową. Ogień pojawił się w komorze silnika. Kierowca oraz świadkowie zdarzenia sami próbowali gasić pożar podręcznymi środkami gaśniczymi lecz ostatecznie pożar dogasili strażacy z dwóch przybyłych na miejsce zdarzenia jednostek ratunkowo-gaśniczych. 

Czytaj dalej>>>


Wywrotka samochodu z burakami cukrowymi

Autor: dnia piątek, 2 Styczeń, 2015

2 stycznia 2015 roku po godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 na wysokości Gostuszy wywrócił się samochód ciężarowy marki mercedes wiozący buraki cukrowe. Kierowca samochodu najadł się tylko strachu bowiem z tego zdarzenia wyszedł cało. Zdarzenie miało miejsce na ostrych zakrętach gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie pierwsze to zdarzenie w tym miejscu z udziałem samochodu ciężarowego. Buraki cukrowe wysypały się do rowu i pobliskie pole nie blokując jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczyła dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Szkocji

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 r.  chwilę po godz. 17.35 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o wypadku na krajowej 5 w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz parol Policję z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią i karetki pogotowia. Jak się okazało po dojeździe zastępów na miejsce w zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz TIR. W samochodzie Renault Thalia podróżowały 3 osoby w tym dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej był całkowicie wstrzymany. Później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w pobliżu Sipior

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 roku około godz. 7.50 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Sipior. Jadący z kierunku Kcyni samochód osobowy marki Daewoo Matiz podczas manewru skręcania w kierunku Sipior został uderzony w tył przez jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy Opel Astra. W wyniku uderzenia w tył Matiza nastąpiło odbicie Opla na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenie czołowego z jadącymi z kierunku Kcyni samochodem Peugeot 308. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierowca Opla Astry. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, zespół ratownictwa medycznego i Policja. Droga została całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar kotłowni w Zamościu

Autor: dnia sobota, 13 Grudzień, 2014

13 grudnia 2014 r. chwilę po godz. 13.00 na stanowisko kierowania PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w miejscowości Zamość przy ulicy Bydgoskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur, natomiast OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płomienie wydostają się na zewnątrz z podpiwniczonego budynku gospodarczego, na szczęście budynek ten nie był zamieszkały. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu ognia, przystąpiono po przewietrzenia pomieszczeń oraz wyniesieniu na zewnątrz napalonych elementów. Na miejsce wezwano również patrol policji celem ustalenie okoliczności zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Poszukiwany przez policjantów z Szubina mężczyzna nie żyje

Autor: dnia piątek, 5 Grudzień, 2014
Zaginięcie 79-letniego mieszkańca Kruszwicy wpłynęło do dyżurnego szubińskiego komisariatu wczoraj, 4 grudnia 2014 r. o godzinie 16.40. W ramach zgłoszonej interwencji policjanci skontrolowali teren Szubina nie ujawniając nigdzie ani mężczyzny, ani jego auta. Dzisiaj od samego rana ponownie policjanci przeszukiwali teren miasta w poszukiwaniu 79-latka i krótko przed godziną 09.00 na obrzeżach miasta ujawnili zwłoki mieszkańca Kruszwicy. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się jakieś osoby. Ciało denata decyzją prokuratora zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok, której wynik wyjaśni jaka była przyczyna śmierci mężczyzny. Sprawę prowadzą pod nadzorem prokuratora policjanci z Szubina.
Czytaj dalej>>>

Pożar domu jednorodzinnego w Zamościu

Autor: dnia wtorek, 2 Grudzień, 2014

2 grudnia 2014 r.  około godziny 3.00 Państwowa Straż Pożarna w Nakle nad Notecią zaalarmowana została o pożarze domku jednorodzinnego w Zamościu przy ul. Grzybowej. Mieszkańcy zdołali sami opuścić zabudowania i nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur. Na skutek pożaru, całkowitemu spaleniu uległa kotłownia oraz znacznie ucierpiała pozostała część budynku. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcom spalonego domu udzielono doraźnej pomocy. Przyczynę pożaru ustali dochodzenie policyjne. Wkrótce poinformujemy w jaki sposób będzie można udzielić wsparcia poszkodowanej rodzinie. W najbliższą niedzielę, ks. Roman Michalski, proboszcz parafii pw. Świętego Ojca Pio w Zamościu ogłosi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Chrząstowem

Autor: dnia piątek, 28 Listopad, 2014

28 listopada 2014 r. około godziny 8.20 pod Chrząstowem na drodze wojewódzkiej nr 241 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Mazda. Jadący drogą w niewyjaśnionych okolicznościach samochód osobowy zjechał z drogi i wjechał na pobocze uderzając w nasyp drogi. Poszkodowane zostały dwie kobiety jadące samochodem osobowym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, pogotowie ratunkowe i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch pojazdów osobowych w Dąbrówce Słupskiej

Autor: dnia wtorek, 25 Listopad, 2014

25 listopada 2014 r. chwilę przed godz. 19.00 w miejscowości Dąbrówka Słupska na drodze krajowej nr 5 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, patrol policji. Przed przybyciem straży kierujących pojazdami przebadali ratownicy medyczni ze Żnina, stwierdzając brak wskazań do hospitalizacji. Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w samochodach instalacji oraz w późniejszej kolejności posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzeniu wynika, że kierujący Renault Laguną nie zachował bezpieczniej odległości przed poprzedzającym go Oplem Zafirą w wyniku czego najechał na jego tył. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano dwa dowody rejestracyjne od pojazdów. Ruch w miejscu zdarzenia początkowo był całkowicie wstrzymany, później wprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdów z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Zalanie piwnic i rozszczelnienie instalacji gazowej w jednym czasie

Autor: dnia czwartek, 20 Listopad, 2014

20 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym gazie przy jednym z marketów znajdujących się w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Po dojeździe na miejsce, strażacy potwierdzili zgłoszenie o znacznej emisji gazu ziemnego w okolicach marketu. Wstępnie podejrzewali, że wyciek nastąpił z jednego ze stojących samochodów na parkingu. Po usunięciu samochodów z parkingu, gaz nadal był wyczuwalny, co stanowi, że wyciek nastąpił z instalacji gazowej, znajdującej się na budynku. Wezwano na miejsce pogotowie gazowe, które stwierdziło rozszczelnienie się zaworu głównego. Na czas działania służb ewakuowano klientów sklepu oraz zablokowano cześć ulicy Winnica i wjazd na parking. Kilka minut po zgłoszeniu wycieku gazu, wpłynęło kolejno zgłoszeniu o zalaniu dwóch piwnic w domkach jednorodzinnych przy ulicy Klonowej w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Szubin.  Do wycieku wody doszło z powodu rozstrzelenia się jednej z ruch kanalizacyjnych. Ponieważ na ulicy Klonowej trwają prace wykonywane przez KPWIK w Szubinie polegające na wymianie rur na nowe. Praca strażaków polegała na wypompowaniu wody z piwnic, natomiast pracownicy wodociągów wypompowali wodę z wykupu i uszczelnili rurę.

Czytaj dalej>>>


Spaleniu uległy stare opony na terenie nieczynnej cegielni

Autor: dnia środa, 19 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle na Notecią wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w okolicach nieczynnej cegielni w Szubinie. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz zastęp OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że palą się zużyte opony w dawnej części produkcyjne obiektu. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą oraz wyniesieniu spalonych opon na zewnątrz budynku. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie.

Czytaj dalej>>>


Drzewo upadło na samochód

Autor: dnia wtorek, 18 Listopad, 2014

18 listopada 2014 r. około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie przydrożne drzewo spadło na przejeżdżający samochód osobowy marki Chrysler. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe, Straż Gminna w Sadkach i Policja.

Czytaj dalej>>>


Czterech poszkodowanych trafiło do szpitali

Autor: dnia piątek, 14 Listopad, 2014

14 listopada 2014 r. chwilę po godz. 7.00 w miejscowości Kołaczkowo, gmina Szubin, droga krajowa nr 5, doszło do zdarzenia drogowego. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to wypadek dwóch samochodów osobowy, Forda Fiesta oraz Mercedesa. Fordem podróżowało trzech mężczyzn. W pierwszej kolejności pomocy przedmedycznej poszkodowanym udzielili ratownicy ze staży pożarnej, później przekazali poszkodowanych przybyłym na miejsc zespołom pogotowia ratunkowego. Łącznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 karetki, które przetransportowały poszkodowanych z urazami klatki piersiowej, głowy, kończyn górnych i dolnych do Szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy, natomiast kierujący fordem 65-letni mężczyzna trafił do szubińskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, ruch na krajowej piątce odbywał się wahadłowo. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z KP Szubin oraz z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej kierujący Mercedesem 51-letni mieszkaniec Bydgoszczy, przysnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas jezdni, którym jechał Ford Fiesta. W wyniku uderzenia ford wpadł z drogi, natomiast mercedes zatrzymał się częściowo na jezdni blokują jeden pas.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki poszukiwane od 10 dni mieszkanki Szubina

Autor: dnia niedziela, 9 Listopad, 2014

9 listopada 2014 r. chwilę po godz. 13.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Szubinie uzyskał informację o niezidentyfikowanych zwłokach leżących w wodzie rzeki Biała Struga. Natychmiast na miejsce zadysponował patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to zwłoki zaginionej 28 października 2014 r. kobiety, mieszkanki Szubina. Do wydobycia z wody ciała zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Na miejsce przybył technik policyjny oraz rodzina zaginionej celem identyfikacji zwłok. Na tą chwilę nie wiadomo czy do śmierci kobiety przyczyniły się osoby trzecie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z KP Szubin pod nadzorem szubińskiej prokuratury.

Czytaj dalej>>>


Groziło wybuchem gazu w budynku przy Placu Zamkowym

Autor: dnia środa, 5 Listopad, 2014

4 listopada 2014 r. po godz. 19.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o mocno wyczuwalnym  gazie w budynku przy Placu Zamkowym nr 3 w Nakle nad Notecią. Na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Strażacy przy użyciu miernika gazu stwierdzili bardzo wysokie stężenie gazy grążące wybuchem. Natychmiast strażacy i policjanci ewakuowali 30 osób z budynku nr 3 i dwóch budynków sąsiadujących. Po ewakuacji przystąpiono do wentylacji pomieszczeń. Po przybyciu pogotowia gazowego zakręcono główny zawór gazu do budynku, w tym samym czasie energetycy wyłączyli prąd. Po wentylacji pomieszczeń dokonano powtórnego pomiaru stężenia gazu. Przyczyną wysokiego stężenia gazu była nieszczelna instalacja gazowa po demontażu kuchenki gazowej w jednym z opuszczonych mieszkań. Po odcięciu gazu do pustego mieszkania i uszczelnieni instalacji gazowej przez pracowników pogotowia gazowego mieszkańcy ewakuowanych budynków około godz. 21.00 mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejsce zdarzenia przybył burmistrz Sławomir Napierała, Rafał Mróz – przedstawiciel NADM w Nakle nad Notecią i pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią oraz Tadeusz Sobol – starosta. Akcją kierował mł. bryg. Sławomir Murawski – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Nakła nad Notecią

Autor: dnia niedziela, 2 Listopad, 2014

2 listopada 2014 r. po godz. 14.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe marki Fiat Uno, Opel Astra i Honda Civic.Z wstępnych ustaleń wynika, że w prawidłowo przyjeżdżający przez obwodnicę samochód fiat uno uderzył jadący obwodnicą na zachodniej rejestracji samochód honda. Uderzenie było tak mocne, że fiat został doszczętnie zniszczony i dodatkowo uderzył siła w opla astrę. Na miejsce wypadku przybyły cztery zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych uczestniczą  dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i Policja. Poszkodowane zostały cztery osoby, trzy jadące w hondzie, a najbardziej został poszkodowany jadący fiatem, który został przetransportowany helikopterem do Szpitala Jurasza w Bydgoszczy z urazem klatki piersiowej.

Czytaj dalej>>>