Archiwum kategorii Na sygnale

Kolizja w Rynarzewie

Autor: dnia wtorek, 21 Czerwiec, 2016

21 czerwca 2016 r. chwilę przed godz. 8.00 w miejscowości Rynarzewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierująca Peugeotem 5008 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu włączając się do ruchu, prawidło jadącemu od strony Szubina, kierującemu Octavią. W wyniku czego doszło do kolizji tych pojazdów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i patrole policji. Osoby poszkodowane zostały na miejscu przebadane przez ratowników, tylko kierująca peugeotem została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych, ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwa zdarzenia w gminie Szubin

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

20 czerwca 2016 r. również w gminie Szubin doszło do zdarzeń drogowych, pierwsze miało miejsce w Szubinie na ulicy Kcyńskiej przy stacji paliw, w którym uczestniczyły dwa samochodu osobowe oraz samochód dostawczy. Chwile po godz. 18.00 na wjeździe na szubińską obwodnicę od strony Żnina, krajowa piątka doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem z udziałem autobusu kursującego na trasie Żnin  – Szubin – Bydgoszcz, a samochodu osobowego marki Renault Scenic. Na miejsce zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Szubin oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego w KPP Nakle nad Notecią. W wyniku tego zdarzenia pasażer podróżujący autobusem doznał urazu ręki, został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Ruch w miejscu wypadku do czasu usunięcia pojazdów odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Dwie ofiary śmiertelne w wypadku w Głogowieńcu, dachowanie samochodu pod Wieszkami

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

20 czerwca 2016 roku około godziny 16.45 aż dwa zastępy OSP z Kcyni wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Głogowiniec. Na miejscu pierwsi pojawili się ratownicy medyczni z Kcyni oraz patrol policji z Komisariatu Policji w Kcyni, tuż za nimi nadjechały dwa wozy pożarnicze. Mimo szybkiej interwencji służb ratunkowych na pomoc było już za późno. Samochód osobowy marki Citroen C4 Picasso zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety, a ciężko rannego mężczyznę z obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowano do szpitala. Do wypadku doszło na drodze Kcynia-Wapno, tuż przed granica województw, a auto jechało w stronę Kcyni. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP w Kcyni, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, przyjechał oficer operacyjny z Komendy Powiatowej PSP w Nakle oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni i „drogówka oraz kryminalni ” z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Droga była zablokowana. Kilkanaście minut później około godz. 17:00 doszło do dachowania na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Wieszkami, a Paterkiem. Jadący w kierunku Paterka samochód osobowy marki Audi w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał do rowu i dachował. Samochodem jechało 5 osób w tym dwoje dzieci. Pierwszej pomocy udzieliła lekarka przejeżdżająca drogą, a następnie ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Czytaj dalej>>>


Sobotnie zdarzenia drogowe w powiecie nakielskim

Autor: dnia poniedziałek, 20 Czerwiec, 2016

18 czerwca 2016 roku około godz. 17:50 na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Mrozowem, a Rudą doszło do wypadku drogowego. W niewyjaśnionych okolicznościach jadący w kierunku Sadek samochód osobowy marki Renault Laguna zjechał na pobocze i dachował. Poszkodowane zostały trzy osoby w tym dwoje dzieci, którzy przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Wyrzyska zostali zabrani do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Sadki oraz Policja. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Półtorej godziny później o godz. 19:30 na drodze powiatowej 1926C doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Do wypadku doszło na prostym odcinku pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Występem. W zdarzeniu uczestniczyły samochody marki: bmw, opel astra i renault laguna.  Samochód marki bmw w niewyjaśnionych okolicznościach przejechał chodnik, wjechał w znak drogowy, a następnie zjechał ze skarpy i dachował. Natomiast renault wjechał w tył hamującego przed nim samochodu opel. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało osiem osób, z czego jedną zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a trzy zostały zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pozostałym osobom udzielono pomocy na miejscu. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Cukrownia Nakło, Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była nieprzejezdna.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Mroczy z udziałem rowerzystów

Autor: dnia czwartek, 16 Czerwiec, 2016

16 czerwca 2016 roku około godz. 18:30 na obwodnicy Mroczy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 doszło do wypadku z udziałem rowerzystów i samochodu osobowego. Jak zdołaliśmy ustalić przez obwodnicę na rowerach przejeżdżali dwaj chłopcy jadący z Mroczy w kierunku jeziora. W tym czasie obwodnicą w kierunku Nakła nad Notecią jechał samochód osobowy marki Alfa Romeo. Jeden z chłopców zdążył przejechał przez drogę, ale samochód trafił go w tylne koło, niestety drugiego rowerzystę uderzył przodem samochodu. Na miejsce przybył wezwany Zespól Ratownictwa Medycznego, dwa zastępy z OSP Mrocza, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią oraz przyleciał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał 12 letniego chłopca do szpitala. Drugiego chłopca przebadali ratownicy ZRM. Obwodnica Mroczy na czas prowadzonych działań ratowniczych jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Mroczę.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Zamościu, krajowa piątka była zablokowana na pół godziny

Autor: dnia środa, 15 Czerwiec, 2016

14 czerwca 2016 r. około godz. 7.40 w miejscowości Zamość droga krajowa nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Kierująca pojazdem Citroen DS,3 33-letnia mieszkanka gminy Szubin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym od strony Bydgoszczy Oplem Vivaro.  Na miejsce zadysponowano OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. W wyniku kolizji droga krajowa nr 5 była całkowicie zablokowana, do czasu uprzątnięcia pojazdów oraz płynów eksploatacyjnych z jezdni.

Czytaj dalej>>>


Prawdopodobnie doszło do zabójstwa

Autor: dnia wtorek, 14 Czerwiec, 2016

Bardzo smutna informacje doszła do naszej redakcji z Górek Zagajnych już w sobotę, ale dla dobra prowadzonego dochodzenia pod nadzorem prokuratora nie informowaliśmy o tym tragicznym wydarzeniu. W piątek w godzinach wieczornych policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie Górek Zagajnych znaleziono ciało kobiety. Przez trzy dni kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią oraz Komisariatu Policji w Kcyni intensywne pracowali nad sprawą. Nasze informacje potwierdza  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Notecią sierż. sztab. Justyna Andrzejewska, która informuje portal kcynia.info, że policjanci podczas wykonywania czynności ustalili, iż do śmierci 80 latki przyczyniły się inne osoby. Portal kcynia.info ustalił, że poniedziałek w miejscu zdarzenia odbywała się wizja lokalna z udziałem osoby podejrzewanej o popełnienie przestępstwa. Jesteśmy wstrząśnięci – mówią zgromadzeni przy budynku straży pożarnej mieszkańcy Górek Zagajnych. Ta pani była szanowaną, emerytowaną nauczycielką – mówili nam oburzeni mieszkańcy wsi.

Czytaj dalej>>>


Kolizja w Szkocji na krajowej piątce

Autor: dnia piątek, 10 Czerwiec, 2016

10 czerwca 2016 r. około godz. 6.00 na drodze krajowej nr 5 między miejskościami Kołaczkowo, a Szkocją doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Skoda Fabia, którą kierował 32-letni mieszkaniec Żnina, Opla Combo oraz dwóch samochodów ciężarowych, przewożących drewno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy, część ruchu kołowego puszczono objazdem przez miejscowość Tur. Poszkodowany kierujący osobówką został przebadany na miejscu przez ratowników medycznych, nie wymagał on dalszej hospitalizacji. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Tragiczne skutki pożaru altanki

Autor: dnia czwartek, 9 Czerwiec, 2016

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności powstania ognia w pomieszczeniu gospodarczym przy ul. Młyńskiej w Kcyni. W pogorzelisku ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Zgłoszenie o tym, że na ul. Młyńskiej w Kcyni pali się pomieszczenie gospodarcze, policja otrzymała8.06.2016 r. o 23.00. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska, straż pożarna, odnalazła w pomieszczeniu ciała dwóch mężczyzn. Skierowani na miejsce policjanci przesłuchiwali świadków i zabezpieczali ślady. Ustalono tożsamość jednego z mężczyzny. Denat to najprawdopodobniej 29-letni mieszkaniec Kcyni, tożsamość drugiego mężczyzny jest ustalana. 09.06.2016 r., na pogorzelisku, policjanci razem z biegłym z zakresu pożarnictwa, prowadzić będą oględziny, które mają dać odpowiedź na pytanie, jaka była bezpośrednia przyczyna powstania ognia. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Poszkodowany motocyklista w stanie ciężkim przetransportowany helikopterem do szpitala w Bydgoszczy

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

7 czerwca 2016 r. chwilę po godz. 18.00 na trasie Szubin – Łabiszyn za Drogosławiem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Na łuku drogi kierujący Kawasaki nie opanował motocykla i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego jednoślad oraz kierujący przelecieli przez nie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pogotowie ratunkowe z Szubina, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol ze żnińskiej drogówki. Obrażenia poszkodowanego  na tyle były poważne, że skierowano również helikopter LPR, który przetransportował go do szpitala w Bydgoszczy, z podejrzeniem urazu miednicy, barku oraz narządów wewnętrznych. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo.

Czytaj dalej>>>


Kolizja z udziałem samochodu US Army

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

7 czerwca 2016 roku ok. godz. 9:00 na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych. W tył stojącego na czerwonym świetle samochodu osobowego marki Seat Leon wjechał samochód US Army. Na miejsce zdarzenia przyjechała wezwana żandarmeria wojskowa oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wypadek na obwodnicy Szubina. Motocyklista stracił rękę

Autor: dnia niedziela, 5 Czerwiec, 2016

5 czerwca 2016 roku tuż po godz. 21:00 na obwodnicy Szubina w ciągu drogi krajowej nr 5 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i motocykla.  Podczas próby manewru wyprzedzania tira  przez tira jadących w kierunku Żnina z naprzeciwka nadjechał motocykl. Prawdopodobnie kierującym motocyklem  tak nieszczęśliwie  ramieniem przetarł bok jednego z samochodów, że stracił rękę. Kierujący jednośladem przejechał jeszcze około 300 metrów gdzie spadł z motocykla, a motocykl siłą rozpędu przeleciał przez barierę. Motocyklistę w bardzo ciężkim stanie Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala w Bydgoszczy. Do szpitala zabrano także urwaną rękę w celu ewentualnej próby operacyjnego jej przyszycia. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa Zespoły ratownictwa Medycznego z Szubina i Kcyni oraz Policja. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Byk zabił rolnika na polu

Autor: dnia czwartek, 2 Czerwiec, 2016
Policjanci z Szubina wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do jakiego doszło w jednym z gospodarstw na terenie gminy. 81-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej na skutek obrażeń, jakich doznał po ataku byka. Wczoraj (01.06.16) po 16.00 dyżurny policji w Szubinie, pow. nakielski, otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie, mężczyzna został poturbowany przez byka. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Jak wstępnie ustalili policjanci, 81-latek wykonywał prace na łące, na której pasło się zwierzę. W niewyjaśnionych okolicznościach, byk zaatakował mężczyznę. Pomimo wysiłku ratowników medycznych i prowadzonej reanimacji 81-latek zmarł. Jaka była bezpośrednia przyczyna jego śmierci określi sekcja zwłok, którą zleciła nadzorująca sprawę prokuratura.

Czytaj dalej>>>


Potrącenie motorowerzystki na trasie Kcynia – Łankowice

Autor: dnia środa, 1 Czerwiec, 2016

31 maja 2016 r. dwadzieścia minut po godzinie 22.00 kcyńskie służby zostały zaalarmowane do zdarzenia drogowego na trasie Kcynia-Łankowice. Samochód osobowy marki ford Fiesta zderzył się z motorowerem w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu wypadku ratownicy medyczni i strażacy z OSP w Kcyni udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej  oraz motorowerzystce i kierowcy samochodu osobowego. Osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitali. Na miejscu wypadku okoliczności wypadku wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Ruchu Drogowego KPP w Nakle n/Notecią. W chwili wypadku na drogach panowały utrudnione warunki widoczności ze względu na opady deszczu.

Czytaj dalej>>>


Dwie kolizji w ciągu jednej godziny na krajowej piątce

Autor: dnia sobota, 28 Maj, 2016

28 maja 2016 r. doszło do dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 5. Do pierwszej kolizji doszło przed godz. 12.00 na zjeździe z obwodnicy Szubina od strony Bydgoszczy. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe VW Polo i Fiat Seicento oraz Tir. Na miejsce zdarzenia zadysponowano karetkę pogotowia, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji z KP Szubin.  Na czas działania służb ratunkowych w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo. 45 minut później również na drodze krajowej nr 5 doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem w miejscowości Rynarzewo. W tym przypadku podobnie, jak poprzednim razem nastąpiło najechanie na tył poprzedzającego samochodu. W zdarzeniu brał udział Fiatem Panda oraz Renault Scenic, którego kierujący oraz pasażerka wraz z dzieckiem zostali przewiezieni na dalsze badania do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano ponownie dwa zastępy z JRG nr 2 w Szubinie, policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią oraz dwie karetki pogotowia. Na czas działania służ ratunkowy ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Na sprawców obydwóch zdarzeń nałożono mandaty karne.

Czytaj dalej>>>


Kolejne potrącenie motorowerzysty w Nakle nad Notecią

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

25 maja 2016 roku około godziny 13:10 doszło do potrącenia motorowerzysty na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Gimnazjalnej i Hallera w Nakle nad Notecią. Wyjeżdżający z ul. Gimnazjalnej samochód marki Mercedes A140 uderzył w jadący ul Dąbrowskiego od strony Rynku motorower. Poszkodowany motorowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie motorowerzysty w Trzeciewnicy

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

24 maja 2016 roku około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Trzeciewnica doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód dostawczy marki iveco w niewyjaśnionych okolicznościach potrącił jadącego w tym samym kierunku motorowerzystę. Obrażenia były na tyle duże, że mimo kilkuminutowej reanimacji kierujący motorowerem nie przeżył. Droga krajowa nr 10 jest obecnie całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Ślesin, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratora.

Czytaj dalej>>>


Wypadek! Wyprzedzała autobus na krzyżówce

Autor: dnia wtorek, 24 Maj, 2016

Kilka minut przed godziną czternastą 24 maja 2016 r. na odcinku drogi wojewódzkiej 241 na wysokości skrzyżowania do Sipior doszło do wypadku drogowego. Jadący w kierunku Nakła autobus rejsowy Kcynia-Sioiory – Nakło dokonywał skrętu w lewo w kierunku Sipior. W tym samym czasie samochód osobowy marki skoda fabia wykonywał manewr wyprzedzania pojazdu w miejscu do tego nie przeznaczonym. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Autobus został tylko nieznacznie uszkodzony. Auto osobowe wypadło z drogi, ścinając znak drogowy „Sipiory” i dachowało. Skoda zakończyła jazdę w przydrożnym rowie kołami do góry. Kierującej pojazdem osobowym pomocy medycznej udzielili ratownicy medyczni z Kcyni, po czym poszkodowaną zabrano do szpitala w Nakle nad Notecią. Na miejscu pracowali policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr nr 1 w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i OSP w Kcyni.

Czytaj dalej>>>


Wypadek pod Krukówkiem

Autor: dnia niedziela, 22 Maj, 2016

21 maja 2016 roku około godz. 15:00 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Krukówka. Podczas manewru wyprzedzania kilku pojazdów w niewyjaśnionych okolicznościach doszło do zderzenia pojazdów osobowych marki: Skoda, Forda Fukus i Volvo. Samochód volvo w wyniku zderzenia został zniszczony. Natomiast pozostałe dwa pojazdy znalazły się poza pasem drogi. Poszkodowany został kierujący samochodem volvo. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Mrocza, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Kolizja dwóch samochodów ciężarowych na obwodnicy Szubina

Autor: dnia sobota, 21 Maj, 2016

20 maja 2016 roku około godziny 10:25 na obwodnicy Szubina (droga krajowa nr 5) doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. W kolizji uczestniczyły samochody marki Daf i Scania. Na miejsce przybyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na miejscu ratownicy przebadali skarżącego się na bóle w klatce piersiowej jednego z kierowców. Nie było konieczności hospitalizacji.

.

.

Czytaj dalej>>>


Terenówka kontra rower i tir kontra tir w gminie Kcynia

Autor: dnia poniedziałek, 16 Maj, 2016

16 maja 2016 roku około godz. 9.30 w miejscowości Dziewierzewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu terenowego VW Amarok i roweru. Na miejsce kolizji zadysponowano zastęp OSP Dziewierzewo, pogotowie ratunkowe. Poszkodowana cyklistka została przewieziona została z obrażeniem głowy do szpitala na dalsze badania. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Na czas działania służb, ruch odbywał się wahadłowo. Również w gminie Kcynia o godz. 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 241 za Kcynią przy przejeździe kolejowym doszło do kolizji dwóch tirów. W miejscu tym ze względu na bardzo ostre zakręty obowiązuje ograniczenie prędkości. Uszkodzone zostały samochody. Kierującym prawdopodobnie nic się nie stało. Więcej szczegółów i zdjęcia z miejsca zdarzenie zamieścimy później.

Czytaj dalej>>>


Tragiczny wypadek pomiędzy Nakłem nad Notecią, a Lubaszczem

Autor: dnia czwartek, 12 Maj, 2016

12 maja 2016 roku po godz. 14:00 na drodze krajowej nr 10 przy stacji paliw w Nakle nad Notecią doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe marki: Opel Corsa, Mazda, Toyota i samochód ciężarowy. W wypadku zginęła ok. 40 letnia kobieta z samochodu Opel Corsa. Do szpitali trafiły jeszcze trzy osoby. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp z OSP Nakło nad Notecią, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja. Droga krajowa nr 10 jest obecnie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd drogami powiatowymi: Śmielin – Dębowo – Olszewka – Nakło nad Notecią. Więcej szczegółów podamy później.

Czytaj dalej>>>


Śmiertelne potrącenie pieszej w Wąsoszu [ustalenia policji]

Autor: dnia wtorek, 10 Maj, 2016

10 maja 2016 r.  około godz. 17.10 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej i samochodu volkswagena transporter na drodze powiatowej między Wąsoszem, a Słupami. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe i policję. Po dotarciu na miejsce wypadku okazało się, że stan poszkodowanej 43-letniej mieszkanki gminy Szubin jest na tyle poważny, że wezwano helikopter LPR. Kobietę z podejrzeniem złamania podstawy czaszki przetransportowano helikopterem do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z KP Szubin.

.

Czytaj dalej>>>


Fiatem uderzył w drzewo przy ul. Bydgoskiej

Autor: dnia wtorek, 10 Maj, 2016

9 maja 2016 roku około godz. 21:30 jadący ul. Bydgoską w Nakle nad Notecią od strony centrum samochód osobowy marki Fiat Seicento w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył centralnie w drzewo. Poszkodowanego młodego kierującego uwolnili strażacy z zakleszczonego samochodu, a następnie przekazali przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu został następnie zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany już Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Czytaj dalej>>>


Wypadek z udziałem trzech osobówek w Turze [FILM]

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

9 maja 2016 roku około godz. 14:00 na drodze powiatowej w miejscowości Tur doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. 22 letni mieszkaniec gminy Szubin jadący samochodem osobowym Renault nie zachował należytych środków ostrożności i uderzył w tył samochodu Volkswagena, który zatrzymał się na jezdni w pobliżu pracowników pracujących przy drodze. Natomiast samochód Renault po uderzeniu w tył volkswagena odbił się i uderzył  w nadjeżdżającego Citroena.  Kierowca samochodu Renault oddalił się z miejsca wypadku, którego następnie zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie. Jak się później okazało 22 -latek kierujący samochodem miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był pod wpływem środków odurzających. Kierowca Citroena i sprawca wypadku trafili do szpitala zabrani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany.

Czytaj dalej>>>


Zderzenia pojazdów na skrzyżowaniu w Dziewierzewie

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

W niedzielę, 8 maja 2016 r. około godziny 14.20 w miejscowości Dziewierzewo doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki VW Golf prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu na Daci Duster. W wyniku wymuszenie doszło do czołowego zderzenia pojazdów, które uległy rozbiciu. Kierowca jadącej drogą z pierwszeństwem przejazdu Daci z obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala w Żninie. Okoliczności na miejscu wypadku wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni i policjanci z Ruchu Drogowego KPP w Nakle. Udział w akcji brały zastępy: OSP w Dziewierzewie, OSP w Kcyni oraz JRG nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Majówkę czas zacząć

Autor: dnia poniedziałek, 2 Maj, 2016

1 maja 2016 r. około godz. 19.00 w Szubinie u zbiegu ulic Paderewskiego i Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Honda CRX i dostawczego VW T4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hondą jadąc od strony miasta stracił panowanie nad samochodem na rozwidleniu drogi, okręcił się dwukrotnie i uderzył w bok nadjeżdżającego od strony Bydgoszczy VW.  W wyniku zderzenia obrażenia doznał kierujący dostawczakiem, któremu pomocy przedmedycznej udzielili przybyli na miejsce strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, do czasu przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego. Poszkodowany kierowca został przewieziony na dalsze badania do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia drogowego odbywał się wahadłowo. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci z KP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Poniedziałek pod znakiem DAF

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

 18 kwietnia 2016 r. około godz. 10.30 na krajowej piątce w miejscowości Zamości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch TIR’ów marki DAF. Najprawdopodobniej chwila nieuwagi kierującego DAF’em 25-letniego mieszkańca Bydgoszczy, doprowadziła do kolizji. Chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, odbił on w prawo i uderzył w tył stojącego na poboczu samochodu ciężarowego marki DAF. Żaden z kierowców nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz patrol policji z sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło. Na czas działania służb ratunkowych ruch na piątce odbywał się wahadłowo. Chwilę po godz. 14.00 tym razem na drodze wojewódzkiej nr 247 w miejscowości Zalesie doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem także samochodu ciężarowego marki DAF i ciągnika rolniczego. 40-letni kierujący tirem podczas manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego zahaczył go w wyniku czego ciągnik wylądował w rowie. Poszkodowany 61-letni mieszkaniec gminy Szubin z obrażeniami ciała został przewieziony do żnińskiego szpitala. Na miejsce zdarzenia pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Królikowo oraz OSP Kcynia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z sekcji RD w Nakle nad Notecią wspólne z policjantami KP Szubin. Droga wojewódzka do czasu zakończenia czynności procesowych i usunięcia pojazdów z jezdni jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>


Pechowy czwartek

Autor: dnia czwartek, 14 Kwiecień, 2016

14 kwietnia 2016 r. chwilę po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Nowy Świat, początek szubińskiej obwodnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki Renault. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji. Do zdarzenia doszło z powodu niezachowania szczególnej ostrożności przez kierującego samochodem dostawczym podczas manewru włączania się do ruchu. Nie ustąpił on pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Żnina volkswagenowi vento. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący osobówką, który z obrażeniami głowy został przewieziony do Szpitala w Szubinie na dalsze badania. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywała się wahadłowo. Chwile po godz. 9.00 doszło do kolejnego zdarzenia tym razem w miejscowości Zamość, również na krajowej piątce. Na łuku drogi kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, 19-letnia mieszkanka gminy Szubin, straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochód ciężarowy mark Mercedes. W wyniku zderzenia poszkodowana została pasażerka astry, jednak nie wymagały one dalszej hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z OSP Rynarzewo, JRG 2 Szubin, pogotowie ratunkowe, patrol policji. Na czas działania służb ratunkowych ruch odbywał się wahadłowo. Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar w gminie Kcynia

Autor: dnia niedziela, 10 Kwiecień, 2016

W sobotę, 9 kwietnia 2016 r.  około godziny 9.30 zew syren wezwał strażaków do niesienia pomocy. W Żurawi zapalił się dach jednego z budynków mieszkalnych. Przez kilka pierwszych minut od zauważenia ognia przy kominie pożar gasili cywilni mieszkańcy, którzy przy pomocy węża ogrodowego próbowali ugasić ogień. Działania pożarnicze polegały na podaniu prądów wody na dach budynku oraz do wnętrza ostatniej kondygnacji. Do Żurawi przyjechały dwa zastępy OSP w Kcyni, OSP Żurawia, OSP Dziewierzewo oraz zastęp JRG nr 2 w Szubinie. Na miejsce akcji zadysponowano także dwa podnośniki hydrauliczne z jednostek PSP w Szubinie oraz Nakle. Pożar udało się szybko ugasić. W Żurawi pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz pracownicy Enei z Kcyni. Sobotnie zdarzenie oderwało druhów strażaków od rozgrywek piłkarskich, które w ramach Memoriału im. Mirosława Schmidta rozpoczynały się w Kcyni. Prosto ze sportowego wydarzenia do Żurawi oprócz strażaków przyjechał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Na szczęście pożar nie wyrządził większych szkód w mieniu i w zdarzeniu nie ucierpiał żaden człowiek. Niestety był to kolejny groźny pożar w naszej gminie, w krótkim odstępie czasu.

Czytaj dalej>>>