Archiwum kategorii KPP Nakło nad Notecią

Zmiana kierownictwa nakielskiej Policji

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

29 lipca 2016 r. o 11.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały. Podczas spotkania odbyło się przekazanie obowiązków służbowych przez odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią nadkom. Dariusza Stońskiego swojemu następcy insp. Krzysztofowi Bodzińskiemu, dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi.Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych i organizacji oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją. Zebrani goście podziękowali odchodzącemu na emeryturę Komendantowi za współpracę i życzyli wielu sukcesów w życiu prywatnym. Życzenia i słowa podziękowania skierowali do Komendanta Stońskiego podlegli mu policjanci. Dziękując za współpracę, życzyli pomyślności na emeryturze. W uroczystości uczestniczyli też komendanci jednostek ościennych, którzy złożyli życzenia w imieniu wszystkich komendantów miejskich i powiatowych województwa kujawsko–pomorskiego. Komendant Stoński podziękował wszystkim zebranym gościom, a przede wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią za ponad 3 lata wspólnej służby na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nakielskiego. Swojemu następcy, insp. Krzysztofowi Bodzińskiemu, serdecznie pogratulował i życzył sukcesów zawodowych w dalszej służbie.

Czytaj dalej>>>


O włos od tragedii

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

Zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ciąży na 51-letnim dróżniku, który nie opuścił rogatek przed nadjeżdżającym pociągiem. Tylko dzięki czujności kierującej autem i maszyniście, którzy zachowali szczególną ostrożność nie doszło do tragedii. 28.07.2016 r., krótko przed północą, dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony przez mieszkankę miejscowości Anieliny w gm. Sadki, o niezabezpieczonym przejeździe kolejowym. Kobieta zgłaszała interwencję z domu, dlatego też tam pojechał patrol. Mundurowi, w rozmowie ze zgłaszającą, ustalili, że przed północą przejeżdżała autem przejazd kolejowy w Anielinach. Zapory były otwarte, jednak zauważyła nadjeżdżający pociąg. Maszynista składu, sygnałami dźwiękowymi ostrzegał kierowcę przed niebezpieczeństwem. Kobieta zatrzymała się przed przejazdem, natomiast obsługa pociągu, który zatrzymał się na pobliskiej stacji poszła sprawdzić, gdzie jest dróżnik i dlaczego nie opuścił on rogatek. Jak się okazało mężczyzna był w pomieszczeniu. Policjanci pojechali więc zweryfikować ustalenia. Gdy przyjechali na miejsce zastali tam 51-letniego dróżnika. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Alkotest wykazał w jego organizmie 0,08 promila alkoholu. Mieszkaniec Mroczy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. 51-latek jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany i wszystko wskazuje na to, że usłyszy zarzut nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj dalej>>>


Policjanci przyszli z pomocą na czas

Autor: dnia piątek, 29 Lipiec, 2016

Zdesperowany 46–latek zatelefonował do centrum powiadamiania ratunkowego i poinformował, że zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji, zarówno pracowników centrum, jak i szubińskich policjantów nie doszło do tragedii. Mężczyzna w porę trafił pod opiekę służb medycznych. 27.07.2016 krótko 13.00 dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony przez pracownika wojewódzkiego centrum powiadamiana ratunkowego, że jeden z operatorów rozmawia właśnie z mężczyzną zamieszkałym we wsi pod Szubinem, który oznajmił, że zamierza popełnić samobójstwo. Nie było czasu do stracenia. Mundurowi natychmiast zareagowali na to wołanie o pomoc. Operator WCPR kontynuował rozmowę z niedoszłym samobójcą, natomiast pod ustalony adres dyżurny pilnie skierował dzielnicowych z komisariatu w Szubinie. Policjanci zastali w mieszkaniu zdesperowanego 46–latka. Ze względu na stan psychiczny w jakim znajdował się mężczyzna na miejsce wezwane zostało pogotowie. Mężczyzna w porę trafił pod opiekę medyków.

Czytaj dalej>>>


Pijany 29-latek uciekał przed mundurowymi omal nie taranując spacerujących ludzi

Autor: dnia wtorek, 26 Lipiec, 2016

Slalomem, pomiędzy ludźmi udającymi się na festyn, uciekał przed nakielskimi policjantami, 29-letni kierowca kii shuma. Jak się okazało, mężczyzna nie dość, że był pijany, to posiadał też sądowy zakaz kierowania pojazdami. Na szczęście nie spowodował żadnej tragedii. W miniony piątek (22.07.16r.) na terenie nakielskiej przystani odbywała się impreza plenerowa. Bezpieczeństwa w rejonie przystani, pilnowali nakielscy mundurowi. Około 19.30 na drodze prowadzącej do miejsca, gdzie odbywał się festyn, dzielnicowi zauważyli jadącą z dużą prędkością kię shuma. Ponieważ kierowca, sposobem jazdy, stwarzał zagrożenie dla osób, które szły w stronę przystani, mundurowi wydali mu polecenie do zatrzymania auta. Ten jednak ani myślał się zatrzymać, a nawet przyspieszył i jadąc slalomem pomiędzy pieszymi, starał się uciec mundurowym. Szarżująca kia została zatrzymana po około 300 metrach. Za jej kierownicą siedział znany mundurowym 29-latek. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. To, że mieszkaniec Nakła był pijany, potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on także sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiał, mundurowi doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się sąd.

Czytaj dalej>>>


Policjanci odnaleźli 66-latka w niespełna dwie godziny

Autor: dnia wtorek, 26 Lipiec, 2016

Szubińscy policjanci po niespełna dwóch godzinach poszukiwań odnaleźli 66-latka, który powiadomił, że zamierza targnąć się na swoje życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym. Wczoraj (25.07.16) krótko przed 22.00 dyżurny szubińskiego komisariatu został poinformowany przez centrum powiadamiania ratunkowego, że do pracownika placówki dodzwonił się mężczyzna i oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo. Jak wynikało ze zgłoszenia, desperatem miał być 66–letni mieszkaniec gminy. Pod adres, gdzie zameldowany był wskazany mężczyzna natychmiast pojechał patrol. Policjanci, w rozmowie z rodziną mężczyzny, ustalili, że w przeszłości miewał on myśli samobójcze. Mundurowi razem ze strażakami natychmiast przystąpili do poszukiwań. Przeczesując okoliczne łąki i lasy zauważyli osobę, która na ich widok zaczęła uciekać. Jak się okazało, był to poszukiwany 66-latek. Mężczyzna ukrył się w rowie melioracyjnym, tam właśnie znaleźli go mundurowi. Mieszkaniec szubińskiej gminy został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Czytaj dalej>>>


Nie dajmy się oszukać [FILM]

Autor: dnia środa, 20 Lipiec, 2016

W dalszym ciągu działają oszuści wyłudzający pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” oraz „policjanta”. W ostatnim czasie na terenie powiatu nakielskiego nie odnotowano, aby ktokolwiek padł ofiarą oszustów, niemniej jednak należy zachować czujność. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W ostatnim czasie równie często zdarza się, że oszuści podszywają się pod wnuczków jak i pod policjantów. Policja ostrzega przed takimi oszustami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze.  Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. · Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. · Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. · Nie należy wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. · Nie należy wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób.

Czytaj dalej>>>


Ponad 2 promile w organizmie motorowerzysty

Autor: dnia wtorek, 19 Lipiec, 2016

Ponad 2 promile miał w organizmie motorowerzysta zatrzymany podczas rutynowej kontroli przez nakielskich mundurowych. 66-latek ze swojego zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie.  18 lipca 2016 r. policjanci z nakielskiej „patrolówki” pełnili służbę na terenie gminy. Będąc w Występie, około godziny 14.30, zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę. Sposób jazdy motorowerzysty wydał się policjantom podejrzany, więc zatrzymali Romet do kontroli drogowej. W trakcie kontroli od mężczyzny wyczuli alkohol, dlatego też, 66-latek został zbadany alkomatem. Badanie to wykazało, że mieszkaniec gminy Nakło, miał w organizmie aż 2,32 promila alkoholu. Motorowerzysta za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Sierż. szt. Karol Kurdelski wpisany do Księgi Pamięci

Autor: dnia poniedziałek, 18 Lipiec, 2016

Jednym z najważniejszych momentów podczas corocznych obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”. Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. W uroczystości odsłonięcia tabliczek pięciu policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby, uczestniczyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak, Krajowy Duszpasterz Policji oraz Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek, a także rodziny policjantów, których nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Po okolicznościowych wystąpieniach do Księgi Pamięci wpisano nazwiska poległych policjantów i odczytano karty pamięci prezentujące ich sylwetki. Rodzinom i przedstawicielom jednostek, w których służbę pełnili polegli funkcjonariusze, przekazano karty pamięci i kopie rozkazów Komendanta Głównego Policji. Rodziny odsłoniły tabliczki epitafijne z nazwiskami policjantów, którzy stracili życie na służbie. Krajowy Duszpasterz Policji poprowadził modlitwę w intencji poległych policjantów. Po modlitwie w intencji poległych policjantów, złożono wieńce, odegrano melodię „Śpij kolego” i uczczono pamięć wszystkich poległych minutą ciszy. Do Księgi Pamięci wpisana został sylwetka sierż. szt. Karola Kurdelskiego z Komisariatu Policji w Szubinie

Czytaj dalej>>>


Apelujemy o rozwagę na drodze!

Autor: dnia czwartek, 14 Lipiec, 2016

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych. W związku z wczorajszymi wypadkami z udziałem rowerzystów, policja zwraca się ze specjalnym apelem właśnie do tej grupy uczestników ruchu drogowego. Wczoraj (13.07.16) doszło do 3 wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. W pierwszym wypadku kierująca rowerem 79-letnia kobieta, jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, nie ustąpiła pierwszeństwa podczas zmiany kierunku jazdy i doprowadziła do zderzenia z pojazdem. W wyniku tego zderzenia rowerzystka doznała obrażeń ciała. W drugim zdarzeniu 24-letni cyklista, poruszając się po wyznaczonym przejeździe dla rowerów, został potrącony przez 21-letnią kierującą pojazdem. W tym przypadku rowerzysta również doznał obrażeń ciała. Najtragiczniejszy w skutkach wypadek wydarzył się w powiecie włocławskim. Tam, kierujący osobowym autem zderzył się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą, który, jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, nie posiadał elementów odblaskowych i najprawdopodobniej nie miał włączonego oświetlenia. Cyklista zginął na miejscu.

Czytaj dalej>>>


Nie do końca trzeźwy kierowca wycieczkowego autokaru

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

Podczas rutynowej kontroli autokaru wyjeżdżającego na zaplanowaną wycieczkę okazało się, że kierowca jest nie do końca trzeźwy. Policjanci uniemożliwili 30-latkowi dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa wkrótce trafi do sądu. Policjanci w powiecie nakielskim otrzymują wiele próśb o kontrole autokarów wynajętych na różnego rodzaju wycieczki. We wszystkie wskazane miejsca, skąd mają wyjeżdżać autobusy, przyjeżdżają mundurowi i sprawdzają stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz trzeźwość kierowcy. Tego typu rutynową kontrolę szubińscy mundurowi przeprowadzili w okolicznym Wolwarku, skąd miał wyjechać autobus na wycieczkę nad morze. Stan techniczny autokaru i jego wyposażenie nie budziło żadnych zastrzeżeń, wzbudziła je natomiast trzeźwości kierowcy. Podczas badania testerem alcoblow zapaliła się czerwona kontrolka świadcząca o tym, że w wydychanym przez kierowcę powietrzu jest alkohol. To wstępne badanie potwierdził alkomat, który wykazał że 30-latek wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Planowana wycieczka odbyła się, ale uczestników dowiózł na miejsce inny, trzeźwy kierowca. Planowany na wyjazd 30-latek stracił prawo jazdy. 11.07.2016 r. szubińscy policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Sprawa wkrótce trafi do sądu, który za popełnione wykroczenie może ukarać mieszkańca Szubina karą aresztu albo grzywny. Dodatkowo sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Z policyjnego kajetu…….

Autor: dnia wtorek, 12 Lipiec, 2016

Włamali się po paliwo i cukier

Nawet do 10 lat więzienia grozi mieszkańcom Paterka za włamanie do zaparkowanych ciężarówek i kradzież paliwa oraz cukru. Włamywacze nie zdążyli osłodzić sobie życia skradzionym łupem, bo na ich trop wpadł policyjny pies. Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do zaparkowanych nieopodal szkoły w Paterku ciężarówek dyżurny nakielskiej policji otrzymał w sobotę (9.07.16) około 10.00. Na miejsce zostali skierowani kryminalni i technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady. Do Paterka pojechał także przewodnik psa tropiącego ze swoim czworonożnym podopiecznym. Zwierzak szybko podjął trop i doprowadził mundurowego pod klatkę jednego z mieszczących się nieopodal bloków. W tym samym czasie pracujący na miejscu włamania kryminalni ustalili, że z jednej z ciężarówek „wyparowało” 150 litrów paliwa, wartego ponad 600 złotych. Z drugiej natomiast prawie 200 kg cukru, który znajdował się w części ładunkowej auta. Okazało się, że sprawcy próbowali również włamać się do baku, jednak nie udało im się wypompować z niego paliwa. Kryminalni ustalili, że włamanie to sprawka 26-letniego mieszkańca Paterka i jego 19-letniego wspólnika. Czytaj dalej>>>


39-latka „na podwójnym gazie” za kierownicą renault

Autor: dnia poniedziałek, 11 Lipiec, 2016

Ponad promil alkoholu miała w organizmie kobieta, którą za kierownicą renault zatrzymali szubińscy mundurowi. Do zatrzymania 39-latki przyczynił się anonimowy rozmówca, który zgłosił policji interwencję.  Zgłoszenie o tym, że po terenie Królikowa, w gminie Szubin, przemieszcza się ciemny renault megane, którego kierowca może być pijany, dyżurny szubińskiej policji odebrał w miniony piątek, 8.07.2016 r. po 22.00. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol. Długo nie trwało, jak policjanci zatrzymali do kontroli auto opisane w zgłoszeniu. Za jego kierownicą siedziała 39-letnia mieszkanka gminy. Czuć od niej było charakterystyczną woń alkoholu. To, że kobieta jest nietrzeźwa, potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kobiety 1,21 promila alkoholu. 11.07.2016 r. 39-latka usłyszała zarzut za kierowanie renault w stanie nietrzeźwości, za co grożą jej 2 lata więzienia. Materiały sprawy zostaną przekazane do sądu.

Czytaj dalej>>>


Akcja „Prędkość” na drogach powiatu nakielskiego

Autor: dnia środa, 6 Lipiec, 2016

Policjanci z nakielskiej „drogówki” prowadzili na drogach powiatu nakielskiego akcję prewencyjną „Prędkość”, podczas której kontrolowali, jak kierowcy przestrzegają przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Nie obyło się bez mandatów. Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drogach, często są przyczynami zdarzeń drogowych. Skutki tych zdarzeń bywają tragiczne, dlatego aby do zdarzeń tych nie dochodziło policjanci „drogówki” systematycznie sprawdzają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Na drogach powiatu nakielskiego prowadzone są też działania prewencyjne ukierunkowane przede wszystkim na kontrole prędkości. Jedna z takich akcji, pn.: ”Prędkość” odbyła się wczoraj (05.07.16r.). Od 6.00 do 22.00, na drogach powiatowych, pracowało 5 patroli, w których skład weszło 10 policjantów referatu ruchu drogowego. Mundurowi kontrolowali kierujących nieprzestrzegających ograniczeń prędkości, dyscyplinowali kierowców, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa i przyglądali się, jaki jest stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Sprawdzali też oznakowanie związane z limitami prędkości, jego stan, zasadność ustawienia oraz prawidłowość jego zamontowania.  Podczas trwania działań „Prędkość”, policjanci skontrolowali 80 pojazdów, ujawniając 43 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. 40 kierowców zostało ukaranych mandatami. Na kontrolowanych trasach, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ani też kolizji.  Prowadzone działania mają uzmysłowić kierowcom, że pośpiech może okazać się bardzo tragiczny w skutkach i z całą pewnością lepiej wolniej, a bezpieczniej dotrzeć do zakładanego celu, niż nie dotrzeć do niego wcale.

Czytaj dalej>>>


Kompletnie pijany spowodował kolizję i starał się zrzucić odpowiedzialność na ojca

Autor: dnia środa, 6 Lipiec, 2016

27-latek kompletnie pijany wsiadł za kierownicę forda i rozbił go na ogrodzeniu przydrożnej posesji, po czym uciekł z miejsca. Długo nie trwało, jak wrócił razem z tatą, na którego chciał zrzucić odpowiedzialność za spowodowanie kolizji. Zgłoszenie o tym, że w miejscowości nieopodal Nakła, auto osobowe uderzyło w ogrodzenie przydrożnej posesji, dyżurny nakielskiej policji odebrał dzisiejszej nocy (05/06.07.16r.). Kiedy na miejsce dojechał patrol, kierowcy rozbitego forda nie było. Długo nie trwało, jak do mundurowych podeszło dwóch mężczyzn, z których jeden tłumaczył, że to on spowodował zdarzenie. Mężczyźnie towarzyszył, jak się okazało, jego 27-letni syn. Młodzieniec był pod znacznym działaniem alkoholu. Mundurowi szybko wywnioskowali, że zostali wprowadzeni w błąd co do tożsamości kierowcy, który spowodował zdarzenie. Jeszcze na miejscu kolizji ustalili, że za kierownicą forda siedział 27-latek. Mężczyzna wiedząc, że jest pijany i że może ponieść odpowiedzialność za to co się stało, uciekł do domu, skąd wrócił z ojcem, który miał wziąć winę na siebie.  27-latek został zatrzymany i dowieziony do komendy. Tam policjanci zbadali go alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podejrzany trzeźwieje w policyjnym areszcie. Niebawem, już trzeźwy, usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie po użyciu alkoholu. Oceniać zachowanie mieszkańca nakielskiej gminy będzie sąd. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyźnie grożą 2 lata więzienia. Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna. Sąd może też orzec wobec kierowcy forda zakaz prowadzenia pojazdów.

Czytaj dalej>>>


Nakielscy kryminalni „ukrócili” złodziejski proceder

Autor: dnia środa, 6 Lipiec, 2016

Kradli paliwo z maszyn rolniczych zaparkowanych na terenie jednej z nakielskich firm. Ich złodziejskie wycieczki „ukrócili” nakielscy kryminalni, którzy ustalili skąd ginęło paliwo i po przyjęciu zawiadomienia o włamaniach do zbiorników, zatrzymali podejrzanych. Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia. Nakielscy kryminalni ustalili, że w minionym miesiącu, z maszyn rolniczych, zaparkowanych na terenie jednej z firm „wyparowało” 400 litrów paliwa, wartego 1600 złotych. Funkcjonariusze ustalili także czyją sprawką są kradzieże. Zanim sprawcy zostali zatrzymani, mundurowi pojechali do ustalonej firmy, gdzie w rozmowie z właścicielem potwierdzili, że do kradzieży faktycznie doszło. Zaraz po formalnie przyjętym zawiadomieniu kryminalni zapukali do drzwi 26-letniego mieszkańca nakielskiej gminy i zatrzymali podejrzanego. Następnego dnia, dołączyło do niego także dwóch jego wspólników, 18 i 19-latek. Z zebranego przez kryminalnych materiału dowodowego wynika, że jeden z nich (19l.) dwukrotnie włamał się do zaparkowanych maszyn i kradł z nich paliwo. Podczas każdej z tych „złodziejskich” wypraw towarzyszył mu inny wspólnik. Dlatego też, 19-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Pozostali, po jednym. Zebrane przez policjantów materiały niebawem trafią do sądu, który zdecyduje o karze dla podejrzanych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


34-latek nie spodziewał się, że na swojej drodze spotka mundurowych

Autor: dnia środa, 6 Lipiec, 2016

Kcyńscy mundurowi podczas powrotu na teren gminy, zatrzymali kierowcę seata, jadącego całą szerokością drogi. Szybko wyszło na jaw, jaka była przyczyna takiego sposobu jazdy. 4.07.2016r. krótko po 21.00, kcyńscy mundurowi, po wykonaniu czynności w nakielskiej komendzie, wracali do dalszego pełnienia służby na teren gminy Kcynia. Daleko nie dojechali, gdyż w Paterku zwrócił ich uwagę, jadący całą szerokością drogi seat ibiza, którego kierowca raz zjeżdżał na pobocze, raz wjeżdżał na przeciwny pas ruchu. Mundurowi natychmiast zatrzymali seata do kontroli, gdyż sposób jazdy mógł świadczyć o tym, że kierowca potrzebuje pomocy medycznej lub też, że jest kompletnie pijany. Wszystko stało się jasne, kiedy tylko drzwi od seata otworzyły się. Z daleka czuć było charakterystyczną woń alkoholu. Siedzący za kierownica 34-letni mieszkaniec gminy Kcynia został sprawdzony alkomatem. Okazało, się, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kiedy policjanci sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach okazało się też, że mężczyzna w ogólne nie powinien kierować autem, gdyż na najbliższe dwa lata zakazał mu tego sąd, wydając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Niebawem 34-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, za co zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowcy oceni sąd, do którego trafi zebrany przez policjantów materiał dowodowy.

Czytaj dalej>>>


28-latek za nic miał sądowy zakaz i będzie tłumaczył się przed sądem

Autor: dnia sobota, 2 Lipiec, 2016

Kcyńscy policjanci ustali i zatrzymali 28-latka, który kierował autem wbrew sądowemu zakazowi, a żeby tego było mało, wsiadł za kierownicę po przysłowiowym „kielichu”. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie, a grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności oraz grzywna nawet do 5 tysięcy złotych. Podczas wczorajszej (30.06.16) służby pełnionej na terenie miasta, kcyńscy mundurowi ustalili, że ulicami Kcyni przemieszcza się daewoo lanos, którego kierowca wsiadł za kierownicę wbrew temu, że kierowania pojazdami zakazał mu sąd. Długo nie trwało, jak ustalone auto zatrzymali do kontroli. Siedzący za kierownicą 28-latek nie okazał do kontroli prawa jazdy. Bardzo szybko okazało się, że w ogóle nie posiada tego dokumentu, gdyż został mu zatrzymany, a sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Żeby tego było mało, od mieszkańca Kcyni czuć było alkohol. Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że kierując daewoo był w stanie po użyciu alkoholu, mając go w organizmie 0,25 promila. Tym oto sposobem, 28-latek „zapracował” sobie na dwa zarzuty, które niebawem usłyszy. Jeden z kodeksu karnego, dotyczący złamania sądowego zakazu, za co grożą nawet 3 lata więzienia, drugi za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Za wykroczenie to, mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. O karze dla mieszkańca Kcyni zdecyduje sąd.

Czytaj dalej>>>


Akcja „Pasy” na terenie powiatu nakielskiego

Autor: dnia środa, 29 Czerwiec, 2016

Przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, sprawdzali nakielscy policjanci podczas działań prowadzonych na terenie powiatu. „Pod lupę” brany był także sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Mundurowi ujawnili 21 wykroczeń. Policjanci nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzoną wczoraj (28.06.16r.), na drogach całej Polski, akcję „Pasy”. Wzmożone działania prowadzone były na wszystkich drogach powiatu od godziny 6 do 22. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do przepisów mówiących o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. „Pod lupę” brane były także dziecięce foteliki i sposób, w jaki dzieci przewożone były w urządzeniach przytrzymujących. Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci. Podczas trwania akcji, „drogówka” skontrolowała 69 pojazdów w tym 63 auta osobowe i 6 ciężarowych. Ujawniono 21 wykroczeń, w tym 15 popełnionych przez kierowców, 5 przez pasażerów. Jedno wykroczenie dotyczyło niewłaściwego sposobu przewożenia dziecka. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące w pojeździe z cała pewnością zwiększa bezpieczeństwo tych osób w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego i o tym wszyscy kierowcy powinni pamiętać. Drugą kwestią, są regulacje prawne, które mówią że za złamanie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa kierowca może zapłacić 100 złotowy mandat i otrzymać 2 punkty karne, za przewożenie pasażera bez pasów również 100 złotych i 4 punkty. Sam pasażer również może być ukarany 100 złotowym mandatem. Natomiast za niewłaściwy sposób przewożenia dziecka, 150 złotowy mandat i 6 punktów. Podczas prowadzonych działań, mundurowi przekazywali kontrolowanym kierowcom materiały promocyjne przekazane z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla dzieci mundurowi przekazywali maskotki Pancernika Gustawa.

Czytaj dalej>>>


Pijany w sztok kierowca zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia wtorek, 28 Czerwiec, 2016

Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca fiata sienny, zatrzymany przez kcyńskich policjantów w jednej z miejscowości w gminie. W zatrzymaniu zamroczonego alkoholem kierowcy, pomógł anonimowy rozmówca, który zgłosił interwencję. Wczoraj (27.06.2016r.) krótko przed 18.00 do kcyńskiego komisariatu policji dodzwonił się anonimowy rozmówca i poinformował, że w rejonie sklepu, w jednej z podkcyńskich miejscowości, 32-latek spożywa alkohol i być może później będzie kierował samochodem. Natychmiast po tym zgłoszeniu, do wskazanej miejscowości pojechał patrol. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, opisany w zgłoszeniu fiat odjeżdżał właśnie spod sklepu. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Siedzący za kierownicą 32-latek był zamroczony alkoholem. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Kcynia miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Pijany w sztok kierowca trzeźwiał w domu. Niebawem ponownie spotka się z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Sprawę 32-latka rozstrzygnie sąd.

Czytaj dalej>>>


Pod pachą z pociskiem artyleryjskim

Autor: dnia sobota, 25 Czerwiec, 2016

Dyżurna nakielskiej policji oniemiała, kiedy otrzymała zgłoszenie, że do siedziby sadkowskiej straży gminnej przyjechał 71-latek i przywiózł ze sobą 30-centymetrowy pocisk artyleryjski, który wyłowił podczas łowienia ryb. Na szczęście, groźna sytuacja szybko została opanowana i nikomu nic się nie stało. 23 czerwca 2016 r., krótko po 11.00, dyżurna nakielskiej policji odebrała telefon od funkcjonariusza Straży Gminnej z Sadek i została poinformowana, że do siedziby straży przyjechał mężczyzna przywożąc ze sobą pocisk, najprawdopodobniej pochodzący z okresu wojennego. Dyżurna oniemiała, gdyż tej treści zgłoszenia nigdy wcześniej nie przyjęła. Do Sadek natychmiast został skierowany patrol z komisariatu w Mroczy. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, niebezpieczne znalezisko znajdowało się już przed budynkiem. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi dowiedzieli się, że 71-letni mieszkaniec gminy Sadki, podczas łowienia ryb, wyłowił 30-centymetrowy pocisk i wiedząc, że o znalezisku winien powiadomić odpowiednie służby, zapakował pocisk do auta i przyjechał z nim do siedziby straży gminnej. Strażnik, który rozmawiał ze zgłaszającym, natychmiast odłożył znalezisko w bezpieczne miejsce i powiadomił policję, a ta zarządzenie kryzysowe oraz jednostkę wojskową zajmującą się zabezpieczaniem tego typu znalezisk. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale cała sytuacja mogła zakończyć się tragicznie. Należy pamiętać, że o znalezieniu jakiegokolwiek niewybuchu należy niezwłocznie informować odpowiednie służby, a na własną rękę nie podejmować żadnych działań.

Czytaj dalej>>>


Amator „dwóch kółek” w rękach szubińskich mundurowych

Autor: dnia sobota, 25 Czerwiec, 2016

Zaledwie pół godziny zajęło szubińskim mundurowym ustalenie i zatrzymanie 22-latka, podejrzanego o kradzież roweru sprzed jednego z dyskontów spożywczych w mieście. Odzyskany jednoślad policjanci oddali właścicielce. Podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 23 czerwca 2016 r. około 12.30 dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od mieszkanki miasta, że na jednej z ulic w Szubinie, ktoś ukradł jej rower. Mundurowi, od pokrzywdzonej, dowiedzieli się, że zostawiła pojazd przed sklepem i poszła na zakupy. W rowerowym koszyku pozostawiła też reklamówkę z odzieżą, która również przepadła bez śladu. Kobieta wyceniła straty na ponad 600 złotych. Po rozmowie ze zgłaszającą dzielnicowi rozpytali innych klientów sklepu, jednak żadna z przeprowadzonych rozmów nie naprowadziła ich na trop sprawcy. Dalej, mundurowi skierowali swoje kroki do pobliskiej apteki, aby sprawdzić, czy kradzież została zarejestrowana na monitoringu. Po analizie nagrania, mundurowi szybko wytypowali podejrzanego i pojechali go zatrzymać. 22-latka zauważyli nieopodal miejsca gdzie mieszka. Podczas krótkiej z nim rozmowy potwierdziło się, że kradzież to jego sprawka. Mundurowi odzyskali skradziony rower, a także reklamówkę z odzieżą, którą złodziej wyrzucił przy jednym z bloków w Szubinie. Całe skradzione mienie wróciło do właścicielki, natomiast 22-latek, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut kradzieży, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. Zachowanie podejrzanego oceni sąd.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca uszkodził dwa samochody i liczył, że uniknie odpowiedzialności

Autor: dnia środa, 22 Czerwiec, 2016

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie dwóch kolizji drogowych, to zarzuty, jakie ciążą na 29-letnim mieszkańcu Kcyni. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował wmówić policjantom, że nie ma nic wspólnego z całym zajściem. Zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Kcyni, kierowca renault uszkodził zaparkowane pojazdy, odebrał dyżurny szubińskiego komisariatu. Wyjaśnić okoliczności zajścia, pojechali policjanci z kcyńskiego komisariatu. Mundurowi ustalili, że renault koloru ciemnego, najpierw uderzył w zaparkowanego opla i urwał w nim lusterko, a następnie przetarł błotnik stojącego nieopodal chryslera, powodując jego zarysowania. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, dowiadując się od nich, że uszkodzeń dokonał renault scenic, a jego kierowcą był mężczyzna stojący nieopodal miejsca interwencji. Policjanci wylegitymowali 29-letniego mieszkańca Kcyni. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu i starał się wmówić policjantom, że nie ma nic wspólnego z uszkodzeniami zaparkowanych aut, na miejsce przyszedł pieszo, a samochód jest zaparkowany na jego posesji. Na nic zdały się tłumaczenia 29-latka. Mundurowi zatrzymali go i pojechali na posesję sprawdzić jak wygląda auto zatrzymanego. Renault posiadał uszkodzenia, które jasno wskazywały, że brał udział w kolizji. Podejrzany został dowieziony do komisariatu, gdzie policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie 29-latka ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie.  Po wytrzeźwieniu, 29-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Odpowie on także za spowodowanie dwóch kolizji drogowych w stanie nietrzeźwości, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tysięcy złotych. Ponadto sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Losy 29-latka rozstrzygną się niebawem.

Czytaj dalej>>>


Podejrzany o zabójstwo aresztowany na 3 miesiące

Autor: dnia środa, 15 Czerwiec, 2016

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 26-latek podejrzany o zabójstwo, do którego doszło w gminie Kcynia w minionym tygodniu. Taką decyzję wydał sąd przychylając się tym samym do wniosku policji i prokuratury. Przypomnijmy: Do zabójstwa samotnie mieszkającej 80-latki doszło w miniony piątek (14.06.16r.). Zgłoszenie o znalezieniu ciała denatki policja otrzymała wieczorem. Pracujący na miejscu kryminalni ustalili, że do śmierci kobiety przyczyniły się inne osoby. Podejrzany o dokonanie zbrodni 26-latek został zatrzymany w niedzielę (12.06.16r.). w swoim mieszkaniu w gminie Kcynia. Wczoraj (14.06.16r.) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie oskarżyciel przedstawił mu zarzut zabójstwa. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wystąpił do sądu o aresztowanie 26-latka. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Za zbrodnię zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


22-latek stracił prawo jazdy, gdyż wsiadł „za kółko” będąc pod wpływem amfetaminy

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

Natychmiastowa utrata prawa jazdy i zarzuty, to cena, jaką za kierowanie oplem pod wpływem amfetaminy, zapłacił 22-latek z powiatu inowrocławskiego. Sprawa finał znajdzie w sądzie. Informację, o tym, że osoby poruszające się po mieście oplem vectrą, mogą posiadać przy sobie narkotyki, uzyskali podczas służby policjanci z nakielskiej „patrolówki”. Ustalony opel został zatrzymany do kontroli na ul. Pocztowej. Osoby, które podróżowały oplem były wyraźnie zdenerwowane, a wygląd kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem środków odurzających. Kontrola auta i jego pasażerów przebiegła bez zastrzeżeń, czego nie można powiedzieć o kontroli kierowcy. 22-latek został przebadany narkotesterem, który wykazał, że był on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Niebawem usłyszy on także zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Sprawę rozstrzygnie sąd, a za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Anonimowy rozmówca wskazał pijanego kierowcę

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, którego po anonimowym zgłoszeniu zatrzymali nakielscy policjanci. 47-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności. Nietrzeźwi kierowcy są bardzo dużym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg, dlatego też, policjanci w powiecie nakielskim konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Coraz częściej policjanci wspierani są przez obywateli, który zgłaszają mundurowym, gdzie i jakim pojazdem przemieszcza się pijany kierowca. Tak też było wczoraj (06.06.16) wieczorem, kiedy do dyżurnego nakielskiej komendy dodzwonił się anonimowy rozmówca i zgłosił, że po terenie miasta, citroenem xsara, porusza się mężczyzna, który może być pod działaniem alkoholu. Kierowca citroena zatrzymał pojazd przed jedną z posesji i wysiadł, wtedy też został skontrolowany przez mundurowych. Od 47-latka wyraźnie czuć było alkohol. Trzeźwość kierowcy policjanci sprawdzili w komendzie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec nakielskiej gminy dochodził do siebie w domu. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a sprawa zostanie przekazana do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Czytaj dalej>>>


Zapłaci za swoje niewybredne żarty

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

35-letnia mieszkanka gminy Szubin zgłosiła dyżurnemu policji, że chce popełnić samobójstwo. Informacja ta postawiła na nogi policję i pogotowie, które gnało na pomoc desperatce. Jak się okazało, nadaremnie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych kobieta została ukarana mandatem. Dzisiejszej nocy (24/25.05.16) dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że chce popełnić samobójstwo. Reakcja oficera była natychmiastowa. Na miejsce pilnie skierował patrol. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, na miejsce jechało również pogotowie ratunkowe. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres drzwi otworzyła im zgłaszająca. 35-latka w ogóle nie wyglądała na załamaną, za to zdecydowanie była zadowolona, że swoim zgłoszeniem wywołała taką reakcję służb. Jak oświadczyła, zgłosiła, że chce popełnić samobójstwo, a tak naprawdę to chciała sobie tylko porozmawiać z mundurowymi. Za ten niewybredny żart mieszkanka podszubińskiej wsi została ukarana mandatem, który miejmy nadzieję oduczy ją tego typu żartów i alarmowania służb, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Czytaj dalej>>>


Pijany motorowerzysta wpadł po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

Aż dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, zatrzymany nocą na terenie miasta przez szubińskich policjantów. Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki anonimowemu zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny. Świadomość uczestników ruchu pod względem niebezpieczeństw, jakie powodują nietrzeźwi kierujący poruszający się po drogach wzrasta. Coraz częściej policja jest anonimowo informowana o tym, gdzie i jakim pojazdem poruszają się pijani kierowcy. Tak też było dzisiejszej nocy (24/25.05.16), kiedy dyżurny policji w Szubinie odebrał zgłoszenie, że w rejonie jednej z ulic jeździ motorower, a trzeźwość jego kierowcy budzi zastrzeżenia. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol. Już po chwili mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło i wykazało w organizmie 23-latka aż 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Szubina trzeźwiał w domu.  Dzisiaj (24.05.16) w południe, już trzeźwy, ponownie spotkał się z mundurowymi, którzy przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latkowi grożą 2 lata więzienia. Na szczęście zamroczony alkoholem mężczyzna nie spowodował żadnego wypadku, a telefon od anonimowego rozmówcy, jaki otrzymała policja być może zapobiegł tragedii.

Czytaj dalej>>>


Zamierzał wyjechać z dziećmi na wycieczkę będąc pod wpływem alkoholu

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

Podczas kontroli autobusu, którym dzieci miały wyruszyć na wycieczkę policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje. Jedna z szubińskich szkół organizowała 18 maja 2016 r. dla uczniów wycieczkę i poprosiła miejscową policję o kontrolę stanu technicznego wynajętego autobusu. Skontrolować auto pojechał patrol dzielnicowych. Dokładne sprawdzenie podjazdu nie wykazało żadnych usterek. Wątpliwości wzbudziła natomiast trzeźwość kierowcy, od którego czuć było alkohol. 57-latek został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Szubina był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dzieci szczęśliwie wyjechały na planowaną wycieczkę z innym, trzeźwym kierowcą, natomiast 57-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje zgodne z kodeksem wykroczeń. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że może też ponieść konsekwencje zawodowe.

Czytaj dalej>>>


Strzeżmy swojego dobytku

Autor: dnia sobota, 14 Maj, 2016

Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych, gdyż w dalszym ciągu zdarzają się przypadki kradzieży, których dokonują osoby zajmujące się handlem obwoźnym czy też przepowiadające przyszłość. W ostatnim czasie kcyńska policja została informowana o kradzieży, której ofiarą padła mieszkanka jednej z wsi w gminie. Z zebranych w sprawie informacji wynika, że sprawczynie weszły do mieszkania pokrzywdzonej i zaoferowały, że jej powróżą. Podczas tych wróżb ukradły obrączkę pokrzywdzonej oraz pieniądze. Podejrzane to najprawdopodobniej trzy kobiety. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby zachowali rozwagę i nie wpuszczali obcych do mieszkań. Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu na terenie województwa dochodzi do oszustw na „wnuczka” i „policjanta”, dlatego policja zwraca się do rodzin Seniorów, aby rozmawiali o metodach działania sprawców i ostrzegali przed oszustami.   O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


Podając się za celników „zarekwirowali” automaty do gry

Autor: dnia czwartek, 12 Maj, 2016

Policjanci z Szubina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież automatów do gier ze stacji paliw na terenie gminy. Sprawcy wynieśli maszyny pod pretekstem zabezpieczenia ich przez służbę celną, z uwagi na fakt, iż miały być nielegalne. Zgłoszenie o tym, że z terenu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Szubin, skradziono dwa automaty do gier, dyżurny policji odebrał w sobotę, 07.05.2016 r. przed 11.00. Na miejsce został skierowany patrol, który ustalił, przebieg zdarzenia. Okazało się, że jeden ze sprawców wszedł na teren stacji paliw i poinformował osobę, która sprawowała nadzór nad maszynami, że jest przedstawicielem urzędu celnego i zabezpiecza automaty, ponieważ są nielegalne. Następnie do budynku weszło jeszcze dwóch mężczyzn. Po zapakowaniu maszyn do „dostawczaka”, podejrzani poinformowali dozorcę, że zaraz przyniosą mu protokół z wykonanych czynności, po czym wyszli. Po chwili, zamiast protokołu, dozorca usłyszał tylko pisk opon odjeżdżającego auta, domyślił się więc, że został oszukany i powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. Praca szubińskich kryminalnych bardzo szybko przyniosła spodziewane rezultaty. Już po dwóch dniach mundurowi ustali personalia złodziei. Pierwszy z nich, 25-latek, został zatrzymany we wtorek, 10.05.2016 rano w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Pozostała dwójka (22 i 33l.) podzieliła los kompana jeszcze tego samego dnia. Obaj zostali zatrzymani w Bydgoszczy. Podejrzani trafili za kraty policyjnego aresztu. Odnalezione zostały także skradzione automaty. Sprawcy porzucili uszkodzone maszyny na terenie powiatu żnińskiego. 11.05.2016 r. cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży automatów, a następnie włamania do nich i kradzieży gotówki. Dodatkowo, najstarszy z nich, który twierdził, że jest celnikiem usłyszał zarzut za podawanie się za funkcjonariusza publicznego. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje podejmie sąd.

Czytaj dalej>>>