Archiwum kategorii KPP Nakło nad Notecią

Zapłaci za swoje niewybredne żarty

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

35-letnia mieszkanka gminy Szubin zgłosiła dyżurnemu policji, że chce popełnić samobójstwo. Informacja ta postawiła na nogi policję i pogotowie, które gnało na pomoc desperatce. Jak się okazało, nadaremnie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych kobieta została ukarana mandatem. Dzisiejszej nocy (24/25.05.16) dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że chce popełnić samobójstwo. Reakcja oficera była natychmiastowa. Na miejsce pilnie skierował patrol. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, na miejsce jechało również pogotowie ratunkowe. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres drzwi otworzyła im zgłaszająca. 35-latka w ogóle nie wyglądała na załamaną, za to zdecydowanie była zadowolona, że swoim zgłoszeniem wywołała taką reakcję służb. Jak oświadczyła, zgłosiła, że chce popełnić samobójstwo, a tak naprawdę to chciała sobie tylko porozmawiać z mundurowymi. Za ten niewybredny żart mieszkanka podszubińskiej wsi została ukarana mandatem, który miejmy nadzieję oduczy ją tego typu żartów i alarmowania służb, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Czytaj dalej>>>


Pijany motorowerzysta wpadł po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

Aż dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, zatrzymany nocą na terenie miasta przez szubińskich policjantów. Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki anonimowemu zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny. Świadomość uczestników ruchu pod względem niebezpieczeństw, jakie powodują nietrzeźwi kierujący poruszający się po drogach wzrasta. Coraz częściej policja jest anonimowo informowana o tym, gdzie i jakim pojazdem poruszają się pijani kierowcy. Tak też było dzisiejszej nocy (24/25.05.16), kiedy dyżurny policji w Szubinie odebrał zgłoszenie, że w rejonie jednej z ulic jeździ motorower, a trzeźwość jego kierowcy budzi zastrzeżenia. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol. Już po chwili mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło i wykazało w organizmie 23-latka aż 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Szubina trzeźwiał w domu.  Dzisiaj (24.05.16) w południe, już trzeźwy, ponownie spotkał się z mundurowymi, którzy przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latkowi grożą 2 lata więzienia. Na szczęście zamroczony alkoholem mężczyzna nie spowodował żadnego wypadku, a telefon od anonimowego rozmówcy, jaki otrzymała policja być może zapobiegł tragedii.

Czytaj dalej>>>


Zamierzał wyjechać z dziećmi na wycieczkę będąc pod wpływem alkoholu

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

Podczas kontroli autobusu, którym dzieci miały wyruszyć na wycieczkę policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje. Jedna z szubińskich szkół organizowała 18 maja 2016 r. dla uczniów wycieczkę i poprosiła miejscową policję o kontrolę stanu technicznego wynajętego autobusu. Skontrolować auto pojechał patrol dzielnicowych. Dokładne sprawdzenie podjazdu nie wykazało żadnych usterek. Wątpliwości wzbudziła natomiast trzeźwość kierowcy, od którego czuć było alkohol. 57-latek został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Szubina był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dzieci szczęśliwie wyjechały na planowaną wycieczkę z innym, trzeźwym kierowcą, natomiast 57-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje zgodne z kodeksem wykroczeń. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że może też ponieść konsekwencje zawodowe.

Czytaj dalej>>>


Strzeżmy swojego dobytku

Autor: dnia sobota, 14 Maj, 2016

Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych, gdyż w dalszym ciągu zdarzają się przypadki kradzieży, których dokonują osoby zajmujące się handlem obwoźnym czy też przepowiadające przyszłość. W ostatnim czasie kcyńska policja została informowana o kradzieży, której ofiarą padła mieszkanka jednej z wsi w gminie. Z zebranych w sprawie informacji wynika, że sprawczynie weszły do mieszkania pokrzywdzonej i zaoferowały, że jej powróżą. Podczas tych wróżb ukradły obrączkę pokrzywdzonej oraz pieniądze. Podejrzane to najprawdopodobniej trzy kobiety. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby zachowali rozwagę i nie wpuszczali obcych do mieszkań. Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu na terenie województwa dochodzi do oszustw na „wnuczka” i „policjanta”, dlatego policja zwraca się do rodzin Seniorów, aby rozmawiali o metodach działania sprawców i ostrzegali przed oszustami.   O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


Podając się za celników „zarekwirowali” automaty do gry

Autor: dnia czwartek, 12 Maj, 2016

Policjanci z Szubina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież automatów do gier ze stacji paliw na terenie gminy. Sprawcy wynieśli maszyny pod pretekstem zabezpieczenia ich przez służbę celną, z uwagi na fakt, iż miały być nielegalne. Zgłoszenie o tym, że z terenu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Szubin, skradziono dwa automaty do gier, dyżurny policji odebrał w sobotę, 07.05.2016 r. przed 11.00. Na miejsce został skierowany patrol, który ustalił, przebieg zdarzenia. Okazało się, że jeden ze sprawców wszedł na teren stacji paliw i poinformował osobę, która sprawowała nadzór nad maszynami, że jest przedstawicielem urzędu celnego i zabezpiecza automaty, ponieważ są nielegalne. Następnie do budynku weszło jeszcze dwóch mężczyzn. Po zapakowaniu maszyn do „dostawczaka”, podejrzani poinformowali dozorcę, że zaraz przyniosą mu protokół z wykonanych czynności, po czym wyszli. Po chwili, zamiast protokołu, dozorca usłyszał tylko pisk opon odjeżdżającego auta, domyślił się więc, że został oszukany i powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. Praca szubińskich kryminalnych bardzo szybko przyniosła spodziewane rezultaty. Już po dwóch dniach mundurowi ustali personalia złodziei. Pierwszy z nich, 25-latek, został zatrzymany we wtorek, 10.05.2016 rano w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Pozostała dwójka (22 i 33l.) podzieliła los kompana jeszcze tego samego dnia. Obaj zostali zatrzymani w Bydgoszczy. Podejrzani trafili za kraty policyjnego aresztu. Odnalezione zostały także skradzione automaty. Sprawcy porzucili uszkodzone maszyny na terenie powiatu żnińskiego. 11.05.2016 r. cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży automatów, a następnie włamania do nich i kradzieży gotówki. Dodatkowo, najstarszy z nich, który twierdził, że jest celnikiem usłyszał zarzut za podawanie się za funkcjonariusza publicznego. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje podejmie sąd.

Czytaj dalej>>>


22-latek spowodował wypadek po pijanemu i uciekł z miejsca

Autor: dnia środa, 11 Maj, 2016

Dozorem policyjnym objęty został mieszkaniec gminy Szubin, który został zatrzymany przez policjantów, krótko po tym, jak spowodował wypadek i uciekł. Okazało się, że 22-latek był kompletnie pijany, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód, który rozbił „podprowadził” znajomemu.  Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 9 maja 2016 w Turze w gminie Szubin >>>. Około 14.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech aut osobowych. Do wyjaśnienia okoliczności wypadku skierowani zostali szubińscy dzielnicowi. Mundurowi ustalili, że sprawca, kierując renault thalia, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył vw caddy, który zatrzymał się na jezdni w związku z prowadzonymi na niej pracami drogowymi. Następnie odbił się od volkswagena i uderzył w jadącego przeciwległym pasem citroena. Po całym zdarzeniu kierowca porzucił pojazd i uciekł. Dzielnicowi ustalili świadków wypadku, dowiedzieli się, w którą stronę uciekł kierowca i natychmiast ruszyli za nim w pościg. Już po chwili 22-latek był w rękach mundurowych. Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego mieszkaniec gminy Szubin uciekał. Otóż, okazało się, że był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, sprawdzenie w policyjnych systemach dowiodło, że podejrzany miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Czytaj dalej>>>


Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 02.05.2016r. – 08.05.2016 r.

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

W dniu 02.05.2016 zastępy SLRt i GBA JRG Szubin wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Kowalewo, gdzie s/o uderzył w drzewo. Poszkodowany kierowca został przekazany ZRM.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA OSP Ślesin usunął plamę oleju z jezdni na ul. Dworcowej w Ślesinie.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA JRG Nakło pomógł policji w otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA JRG Szubin usunął plamę oleju silnikowego z jezdni DK05 w miejscowości Wąsosz.

W dniu 3.05.2016 zastępy GBA i GCBA JRG Nakło ugasiły pożar w pomieszczeniu kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Nakło nad Notecią.

W dniu 4.05.2016 zastęp GBA JRG Nakło ugasił pożar samochodu osobowego stojącego na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Katarynka” w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Złodziejską wyprawę przerwali policjanci

Autor: dnia czwartek, 5 Maj, 2016

Policjanci z Szubina, podczas rutynowej kontroli renault ujawnili w części ładunkowej auta baniaki z olejem napędowym, który jak się okazało „wyparował” z zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości scanii. Podróżujący autem mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj już usłyszeli zarzuty. Podczas nocnej służby, pełnionej na terenie gminnych miejscowości, policjanci z Szubina, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej renault kangoo. Mężczyźni, którzy podróżowali autem, wydawali się być zdenerwowani faktem spotkania z mundurowymi. Bardzo szybko wyszedł na jaw powód tych nerwów. Otóż, w części ładunkowej auta mundurowi znaleźli bańki z olejem napędowym oraz urządzenie służące do wypompowywania paliwa. Żaden z mężczyzn nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jaki sposób weszli w posiadanie ropy, dlatego też zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W tym czasie nad sprawą pracowali szubińscy kryminalni, którzy ustalili, że ropa „wyparowała” z zaparkowanej w pobliskich Małych Rudach scanii. Okazało się, że chwilę przed zatrzymaniem przez patrol, podejrzani włamali się do ciężarówki i ściągnęli ropę do baniek. Przestępczy proceder przerwali policjanci, zatrzymując ich do kontroli drogowej.  Skradzione paliwo niebawem wróci do właściciela, a 29-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn i 26-letni mieszkaniec gminy Szubin już usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa niebawem trafi do sądu.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca skody wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Autor: dnia poniedziałek, 2 Maj, 2016

Dwa lata więzienia grożą 57-latkowi, którego zatrzymała nakielska „drogówka”, kiedy pijany kierował autem. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu jakie wpłynęło do dyżurnego jednostki. Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych użytkowników dróg, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Coraz częściej mundurowi bywają wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem porusza się pijany kierowca. Tak też było w piątek (29.04.16r.) w południe, kiedy to dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Paterka w kierunku Nakła jedzie pojazd marki Skoda Fabia, którego kierowca może być nietrzeźwy. Aby zweryfikować przekazaną informację, na rogatki miasta został skierowany patrol „drogówki”. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli opisane w zgłoszeniu auto i zatrzymali je do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Funkcjonariusze zbadali 57-latka alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,86 promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy także zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Kryminalni z Szubina zabezpieczyli towar bez akcyzy

Autor: dnia piątek, 22 Kwiecień, 2016

Szubińscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy, który posiadał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na ponad 20 tysięcy złotych. Już zostały przedstawione mu zarzuty. Szubińscy kryminalni ustalili, że 44-latek w jednym ze sklepów na terenie miasta, sprzedaje papierosy i tytoń, które nie posiadają polskich znaków akcyzy. Aby zweryfikować posiadane informacje wczoraj (21.04.16r.), rano szubińscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, weszli pod ustalony adres, gdzie zabezpieczyli 1600 sztuk papierosów i pół kilograma tytoniu bez akcyzy. Następnie, w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanego, mundurowi znaleźli jeszcze 21 kilogramów tytoniu, 260 sztuk papierosów i butelkę z alkoholem. Cały zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Tym samym, podejrzany okradł Skarb Państwa o ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu.

Czytaj dalej>>>


Pijany 70-latek za kierownicą seata

Autor: dnia piątek, 22 Kwiecień, 2016

Prawie półtora promila alkoholu miał w organizmie kierowca seata, którego na jednej z nakielskich ulic zatrzymali policjanci. 70-latek niebawem usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu. Podczas wczorajszej (21.04.16r.) służby na terenie miasta policjanci z nakielskiej „patrolówki” uzyskali informację, że w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego przemieszcza się seat koloru błękitnego, którego kierowca może być nietrzeźwy. Po chwili mundurowi byli już na miejscu i zatrzymali do kontroli ustalonego seata cordobę. Zachowanie siedzącego za kierownica 70-latka wyraźnie wskazywało, że jest on pod działaniem alkoholu. Potwierdziło się to podczas badania alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca Nakła prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam dochodził do siebie w domu. Niebawem ponownie przyjdzie mu spotkać się z mundurowymi, który przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. O tym jaka kara czeka 70-latka zdecyduje sąd.

Czytaj dalej>>>


Kierowca golfa stracił prawo jazdy

Autor: dnia czwartek, 21 Kwiecień, 2016

41-letni kierowca golfa w chwili zatrzymania przez kcyńskich dzielnicowych miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Grożą mu 2 lata więzienia. Informację o tym, że z Dobieszewa w stronę Słupowa przemieszcza się volkswagen golf, którego kierowca może być pijany, kcyńscy dzielnicowi uzyskali w poniedziałek (18.04.16) krótko przed 18. Policjanci przemieścili się w rejon wskazanych miejscowości, gdzie po krótkiej chwili zauważyli ustalone auto i zatrzymali do kontroli. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Potwierdzeniem, że 41-latek był pijany było przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy 2,66 promila alkoholu. Tym oto sposobem mieszkaniec gminy Kcynia pozbył się prawa jazdy. We wtorek (19.04.16) policjanci przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 2. Sprawa niebawem zostanie przekazana do sądu.


Wprowadzenie pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego policji w Mogilnie

Autor: dnia czwartek, 21 Kwiecień, 2016

Inspektor Paweł Spychała – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, wprowadził oficjalnie nowego Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie. Stanowisko to objął podinsp. Artur Krajewski. Wczoraj (20.04.2016) o godz. 10:00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie odbyło się wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podinsp. Artura Krajewskiego, wcześniej pełniącego obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z tej okazji do Mogilna przyjechał inspektor Paweł Spychała – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz mł. insp. Dariusz Dopke – Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W tej uroczystej dla mogileńskiej komendy chwili nie zabrakło oczywiście Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie insp. Radosława Wuttka, policjantów i pracowników cywilnych jednostki. Po odczytaniu rozkazu personalnego nowo powołany zastępca odebrał od zgromadzonych na sali gratulacje oraz życzenia kolejnych awansów i spełnienia osobistych i zawodowych planów. Podinspektor Artur Krajewski służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Po wstąpieniu do służby zajmował różne stanowiska służbowe w pionie kryminalnym i prewencji. W przeszłości był Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nakle i Żninie oraz Komendantem Komisariatu Policji w Kcyni. Ostatnio pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusz jest z zamiłowania społecznikiem. Czytaj dalej>>>


Weekendowi kierowcy z promilami

Autor: dnia środa, 20 Kwiecień, 2016

Dwa i półtora promila alkoholu mieli w organizmie kierowcy zatrzymani w trakcie minionego weekendu przez policjantów w powiecie nakielskim. Jeden z kierowców natychmiast stracił prawo jazdy, drugi natomiast wcale go nie miał. Niebawem obaj usłyszą zarzuty. Pierwszego kierowcę z promilami w organizmie, zatrzymali policjanci z nakielskiej „patrolówki” w nocy z piątku na sobotę (15/16.04.16) na jednym z osiedli w Nakle. Sposób jazdy volkswagena wskazywał, że kierowca może być pijany. Trzeźwość 34-letniego kierowcy została sprawdzona alkomatem, który wykazała w jego organizmie aż 1,54 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Mrocza natychmiast stracił prawo jazdy. Kolejnego pijanego kierowcą zatrzymali dzisiejszej nocy (17/18.04.16) policjanci z komisariatu w Mroczy. 23-latek został zatrzymany w Wyrzy, kiedy kierował renault mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Niebawem obaj kierowcy usłyszą zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Ponadto, zatrzymany w Wyrzy 23-latek, dodatkowo odpowie także za jazdę bez uprawnień. Sprawy obu kierowców będzie rozpatrywał sąd.

Czytaj dalej>>>


Pędził busem ponad 80 km/h za szybko

Autor: dnia środa, 20 Kwiecień, 2016

Aż o 81 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym kierowca volkswagena, którego w Kcyni zatrzymała nakielska „drogówka”. Kierowca pozbył się prawa jazdy, a wzbogacił o 10 punktów karnych. Za złamanie przepisów przyjdzie mu też zapłacić wysoki mandat. 17.04.2016 r. służbę popołudniową na terenie gminy Kcynia pełnili policjanci z nakielskiej „drogówki”. Krótko przed 19.00 mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się ulicą Szubińską w Kcyni. Długo nie trwało, jak zauważyli pędzącego w ich stronę volkswagena T5. Auto nadjeżdżało od strony miasta i znajdowało się na obszarze zabudowanym, dlatego jego prędkość nie powinna przekraczać 50 km/h. Tymczasem miernik prędkości zarejestrował, że bus pędził w stronę policjantów z prędkością aż 131 km/h. Tym samym 40-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 81 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i otrzymał 400 złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Czytaj dalej>>>


Uwaga na fałszywych wnuczków i policjantów

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

Oszuści okradający Seniorów nie ustają w swojej przestępczej działalności. Tylko minionej doby policja otrzymała kilka zgłoszeń o próbach oszustwa. Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby zachowali ostrożność. Oszuści wyłudzający pieniądze od Seniorów są w dalszym ciągu bardzo aktywni. Na swoje ofiary wybierają przypadkowe osoby i wykorzystując wiek oraz łatwowierność osób starszych okradają ich z oszczędności całego życia. Oszuści podszywają się pod wnuczków, policjantów ale też prokuratorów. Coraz częściej podczas jednej rozmowy telefonicznej przyszła ofiara rozmawia zarówno z osobą podającą się za wnuczka, jak i tą, która podaje się za policjanta. Domniemany wnuczek informuje osobę, do której się dodzwonił, że właśnie spowodował wypadek drogowy, jest na komisariacie policji i żeby nie zostać aresztowanym musi zapłacić ofierze wypadku dużą kwotę pieniędzy. Następnie słuchawkę przejmuje fikcyjny policjant, który potwierdza to, co wcześniej Senior usłyszał od wnuczka. Oszust prosi jednocześnie o zachowanie dyskrecji, aby nie informować o przeprowadzonej rozmowie nikogo. Tylko minionej doby na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, w ten właśnie sposób, oszuści kilkukrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od Seniorów. Na terenie powiatu nakielskiego policja nie odnotowała tego typu zgłoszeń, jednak nie zmienia to faktu, że mieszkańcy powiatu, szczególnie ci w podeszłym wieku, powinni zachować ostrożność. O każdej próbie oszustwa należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


„Infolinia KWP” – telefon do kontaktów z obywatelami

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

Aby ułatwić obywatelom kontakt z Policją, na terenie województwa kujawsko – pomorskiego od miesiąca kwietnia działa telefon „Infolinia KWP”. Korzystać z niego mogą także mieszkańcy powiatu nakielskiego. Policyjny telefon „Infolinia KWP” funkcjonuje całodobowo pod numerem 0-800-460-021. Linia ta obsługiwana jest przez dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Celem funkcjonowania „Infolinii KWP” jest umożliwienie obywatelom przekazywania informacji oraz wniosków dotyczących:
- Zagrożeń i niebezpieczeństw w tym miejsc zagrożonych przestępczością i punktów niebezpiecznych na drogach i ulicach.
- Osób, miejsc i zdarzeń kryminalnych oraz innych faktów pozostających w zainteresowaniu Policji.
- Nieprawidłowości w działaniach, niewłaściwego zachowania i załatwiania spraw oraz naruszeń prawa dokonywanych przez policjantów lub pracowników Policji.

Udzielania porad z zakresu sposobu załatwiania spraw urzędowych w jednostkach Policji, prewencji kryminalnej, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznych i innych czynności realizowanych przez jednostki Policji.

Z rozwiązania tego korzystać mogą także mieszkańcy powiatu nakielskiego.

 


„Trzeźwy poranek” w gminie Kcynia i Szubin

Autor: dnia wtorek, 12 Kwiecień, 2016

Trzeźwość ponad 1300 kierowców skontrolowali podczas porannych działań na drogach dwóch gmin, policjanci z nakielskiej „drogówki”. Niestety znalazła się przysłowiowa czarna owca, która wsiadła za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. 11 kwietnia 2016 r. na terenie dwóch gmin: Szubin i Kcynia, policjanci z referatu ruchu drogowego z Nakła, prowadzili działania prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców aut, autobusów, ale także motocykli i rowerów. Przez cztery godziny działań, mundurowi skontrolowali trzeźwość 1353 osób. Niestety znalazł się jeden spośród kontrolowanych kierowców, który był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie niespełna promil alkoholu i czeka go sprawa karna. Natychmiast też stracił prawo jazdy. Działania prowadzone cyklicznie przez policjantów na różnych drogach powiatu nakielskiego mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników tych dróg.

Czytaj dalej>>>


Pijana „za kółkiem” zatrzymana dzięki właściwej reakcji innego kierowcy

Autor: dnia czwartek, 7 Kwiecień, 2016

Prawie 2 promile alkoholu miała w organizmie kierująca audi, którą dzisiejszej nocy zatrzymali nakielscy policjanci. O tym, że kierowca audi najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, poinformował policję inny uczestnik ruchu, którego zaniepokoił sposób jazdy jadącego przed nim auta. Zgłoszenie o tym, że kierowca audi, jadącego w drogą krajową nr 10, może być pijany, dyżurny nakielskiej jednostki otrzymał dzisiejszej nocy (06/07.04.16). Zgłaszającego zaniepokoił sposób, w jaki kierowca jadącego przed nim audi poruszał się po drodze. Skierowani na obwodnicę Nakła policjanci, po niespełna 10 minutach zauważyli pojazd, o którym była mowa w zgłoszeniu i zatrzymali do kontroli. Po krótkiej rozmowie z 32-latką, która siedziała za kierownicą auta byli pewni, że kobieta jest pod znacznym działaniem alkoholu. Mieszkanka nakielskiej gminy została dowieziona do komendy i przebadana alkomatem, który wykazał w jej organizmie 1,94 promila alkoholu. Kierująca natychmiast straciła prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Policjanci i pokrzywdzony „popsuli szyki” złodziejom

Autor: dnia poniedziałek, 4 Kwiecień, 2016

Nakielscy mundurowi zatrzymali podejrzanych o usiłowanie kradzieży elementów metalowych z terenu dawnej hali produkcyjnej w Paterku. Policjanci „popsuli szyki” złodziejom, gdyż ci już mieli przygotowane łupu i pozostało tylko je wynieść. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zgłoszenie o tym, że z terenu nieczynnej hali produkcyjnej w Paterku ktoś próbuje ukraść metalowe elementy wpłynęło do dyżurnego policji w miniony piątek (01.04.16r.) po 17.00. Zgłaszający poinformował, że podejrzani najprawdopodobniej przyjechali na miejsce jasnym osobowym samochodem. Mundurowi już po kilku minutach byli na miejscu. Faktycznie, nieopodal hali zauważyli srebrne daewoo tico, a w nim czterech mężczyzn. Wszyscy zostali wylegitymowani, a ponieważ w trakcie dalszych czynności potwierdziło się, że próbowali oni ukraść z terenu hali warte 500 złotych elementy metalowe, wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.  Jak się okazało, podejrzani mieli już przygotowane łupy, jednak na chwilę opuścili halę. W tym samym czasie, innym wejściem, wszedł do budynku mężczyzna sprawujący nad nim nadzór. Gdy zorientował się, że ktoś próbuje go okraść na miejsce natychmiast wezwał policjantów, a ci zatrzymali podejrzanych. Mieszkańcy gminy Nakło w wieku 17, 24, 33 i 58 lat następnego dnia (02.04.16) usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im, tak samo jak za przestępstwo dokonane, kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Czujności nigdy dość

Autor: dnia piątek, 1 Kwiecień, 2016

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas rozmów telefonicznych, w których ktoś próbuje namówić do przekazywania gotówki. Telefon ten może być próbą oszustwa. Oszuści działający metodami na „wnuczka” i „policjanta” w dalszym ciągu wykorzystują starsze osoby i okradają je z oszczędności życia. Im częściej informacja o oszustach trafia do potencjalnych ofiar, tym mniej osób daje się oszukać. Dlatego też policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w rozmowach telefonicznych z osobami, które podają się za członków rodziny czy też policjantów i proszą o pieniądze.

Policjanci zwracają się przede wszystkim do mieszkańców powiatu, aby zadbali o swoich Seniorów i uczulili ich na tego typu zachowania. Przypominamy, że:
·        Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy.
·        Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania.
·        Nie należy wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznajomym.
·        Nie należy wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób.

W przypadku odebrania telefonu z prośbą o pieniądze za każdym razem należy skontaktować się z kimś z rodziny w celu zweryfikowania czy faktycznie dzwonił do nas ktoś bliski czy oszust.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję
pod numerami 52-33-93-200, lub 997 i 112.


Wspólne działania na krajowej „piątce”

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Policjanci z komendy w Nakle i Żninie przeprowadzili wzmożone działania kontrolne na drodze krajowej nr 5. Wspólnym celem policjantów było bezpieczeństwo uczestników ruchu. W 2015 roku na odcinku drogi krajowej nr 5 przebiegającej przez powiat nakielski doszło do 110 zdarzeń drogowych. Główne przyczyny większości z tych zdarzeń to nadmierna prędkość, brawura kierowców i nieprzestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów.  Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom kierowców, w piątek (25.03.16r.) nakielscy i żnińscy policjanci przeprowadzili wspólne działania kontrolne na krajowej „piątce”. Celem podjętych działań było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu, ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, kontrolowanie przestrzegania przepisów przez kierowców, a także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych. W działaniach udział wzięło łącznie 6 policjantów. Mundurowi przeprowadzili 39 kontroli pojazdów, ujawniając 39 wykroczeń. Kierowcy, którzy złamali przepisy zostali ukarani mandatami. Jednak najważniejszym efektem pracy nakielskich i żnińskich funkcjonariuszy było to, że na kontrolowanym odcinku trasy k 5 nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Wspólne działania z pewnością będą powtarzane.

Czytaj dalej>>>


Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend” na terenie powiatu nakielskiego

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Na terenie całego kraju policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend”, które rozpoczęły się w piątek, 25.03.2016r., a zakończyły wczoraj w nocy. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 1 wypadek drogowy. Akcja „Bezpieczny Weekend” prowadzona była przez policjantów na terenie całego kraju. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny aut, przestrzeganie przepisów przez kierowców oraz pieszych. Podczas działań „Bezpieczny Weekend” prowadzonych przez policjantów na terenie powiatu nakielskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w wypadku tym jedna osoba została ranna. Nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę i jednego, który kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Czytaj dalej>>>


Poświąteczny poranek jednak nie taki trzeźwy

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Działania prewencyjne „Trzeźwy kierujący” przeprowadzili dzisiejszego poranka na terenie dwóch gmin nakielscy policjanci. Skontrolowano prawie 1500 kierowców. Jak się okazało nie wszyscy po świątecznym weekendzie wyjechali na drogi trzeźwi. 29.03.2016 r. na terenie gminy Szubin i Kcynia policjanci z komendy powiatowej w Nakle i jednostek podległych kontrolowali trzeźwość kierowców po świątecznym weekendzie. W działaniach udział wzięło 8 mundurowych z referatu ruchu drogowego wspieranych przez innych policjantów prewencji. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 1146 kierowców. Jak się okazało, nie wszyscy ruszyli w trasę trzeźwi. Podczas działań mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Obaj natychmiast stracili prawa jazdy. Ponadto mundurowi zatrzymali jeden dowód rejestracyjny, a 10 kierowców w związku z popełnionymi wykroczeniami otrzymało mandaty.

Czytaj dalej>>>


Policjanci z Szubina zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyków

Autor: dnia piątek, 25 Marzec, 2016

Susz roślinny, tabletki ekstazy, amfetaminę i przedmioty służące do porcjowania narkotyków zabezpieczyli szubińscy kryminalni w pokoju zajmowanym przez 30-latka. Podejrzany już usłyszał zarzut i grozi mu kara do 3 lat więzienia. Kryminalni z Szubina zajmujący się między innymi zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 30-letni mieszkaniec wsi, w swoim pokoju posiada znaczną ilość narkotyków. W środę, 23.03.2016r.  skoro świt pojechali na przeszukanie, aby zweryfikować te ustalenia. Mundurowym towarzyszył pies wyspecjalizowany w wyszukiwaniu zapachów narkotyków z Komendy Miejskiej w Bydgoszczy. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli dwa słoiki z suszem o wadze prawie 400g, 9 tabletek amfetaminy, 7 tabletek ekstazy, nasiona, szklane lufki, woreczki strunowe, młynek do mielenia marihuany, czasopisma o uprawie marihuany oraz wagę elektroniczną. Podejrzany o posiadanie zabronionych środków 30-latek sam stawił się do komisariatu, gdzie policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności. Sprawa finał swój będzie miała w sądzie.

Czytaj dalej>>>


Policjanci zatrzymali „zakazowca” dwukrotnie w ciągu 20 minut

Autor: dnia czwartek, 24 Marzec, 2016

Dwa zarzuty za złamanie sądowego zakazu usłyszał 50-letni nakielanin, który został zatrzymany przez policjantów dwukrotnie w ciągu zaledwie 20 minut. Za lekceważenie postanowień sądu mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia. Policjanci nakielskiej „patrolówki” na ul. Poznańskiej zauważyli rowerzystę, który według posiadanych przez nich informacji miał sądowy zakaz prowadzenia rowerów. W trakcie kontroli 50-latka i po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnych systemach potwierdziło się, że w związku z tym, że mężczyzna w przeszłości kierował rowerem „na podwójnym gazie”, sąd na okres roku, zabronił mu kierować jednośladami. Mundurowi zabronili kontrolowanemu dalej jechać rowerem, a w związku z popełnionym przestępstwem złamania sądowego zakazu, wezwali go na przesłuchanie w komendzie. O zakończonych czynnościach powiadomili dyżurnego. Zatrzymanie przez policję i zarzuty, jakie ciążyły na 50-latku, najprawdopodobniej nie zrobiły na nim wrażenia, gdyż zaledwie 20 minut później został ponownie zatrzymany do kontroli, tym razem już przez inny patrol. Tym samym, w bardzo krótkim odstępie czasu nakielanin, aż dwukrotnie złamał prawo. Wczoraj (22.03.15r.) „zakazowiec” usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności . Sprawę niebawem rozstrzygnie sąd.

Czytaj dalej>>>


Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy

Autor: dnia czwartek, 24 Marzec, 2016

Kara do 10 lat więzienia grozi zatrzymanym przez nakielskich kryminalnych trzem podejrzanym o włamanie i kradzieże. Jak ustalili policjanci łupem sprawców padły elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodowy. Cała trójka już usłyszała zarzuty. Zgłoszenie o włamaniu do garażu w Rozwarzynie w gm. Nakło, policja otrzymała na początku marca. Nieznani sprawcy ukradli warte około 4 tysięcy złotych elektronarzędzia. Niemalże w tym samym czasie, z terenu posesji w pobliskiej miejscowości, ktoś ukradł warty ponad tysiąc złotych sprzęt do pielęgnacji ogrodu. Kryminalni, którzy pracowali nad tymi sprawami, powiązali je, gdyż na podstawie zgromadzonych materiałów ustalili, że obu przestępstw dokonali ci sami sprawcy. Już po kilku dniach funkcjonariusze ustalili personalia podejrzanych. Dwóch z nich policjanci zatrzymali 10 marca na terenie gminy Nakło. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do garażu oraz kradzieży sprzętu ogrodowego. Ich wspólnik, 27-letni nakielanin, został zatrzymany w niedzielę (20.03.16r.) na jednej z ulic w Nakle. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia kryminalni przedstawili mu takie same zarzuty jak jego kompanom. Całej trójce przyjrzy się sąd, do którego niebawem zostaną przekazane materiały sprawy. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


20-latek zapłaci za swoją głupotę

Autor: dnia poniedziałek, 21 Marzec, 2016

Zgłaszał interwencje, których nie było, a kiedy na miejsce przyjeżdżali policjanci, spożywał alkohol, przeklinał i zaśmiecał ulicę. Za głupie żarty 20-letniemu nakielaninowi przyjdzie słono zapłacić. W nocy z piątku na sobotę (18/19.03.16r.) o godzinie 3.00 dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie obwodnicy miasta jakieś osoby głośno się zachowują i rzucają butelkami. Sprawdzić to zgłoszenie pojechali mundurowi z nakielskiej „patrolówki”. W miejscu, gdzie miało dochodzić do zakłócenia porządku panował spokój i nie było tam też żadnych osób. Mundurowi już mieli informować oficera dyżurnego o zakończeniu interwencji, kiedy kilkadziesiąt metrów dalej, zauważyli znanego z wcześniejszych konfliktów z prawem 20-latka. Nakielanin, jak tylko zobaczył policjantów, zaczął kląć, krzyczeć, pić alkohol, a kiedy skończył ostentacyjnie stłukł butelkę. Ponieważ mundurowi podejrzewali, że to właśnie 20-latek zgłaszał interwencję sprawdzili jego telefon i okazało się, że się nie pomylili. To z numeru nakielanina wykonany został telefon do dyżurnego.  Policjanci poinformowali mężczyznę, że w związku z popełnionymi wykroczeniami zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie go i nakazali mu, aby się uspokoił. Na tym jednak nie koniec. Już po 25 minutach dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem 20-latek przedstawił się i zgłosił, że idzie środkiem jezdni na obwodnicy miasta i jest zdziwiony, że policja na to nie reaguje. Czytaj dalej>>>


Wielokrotni włamywacze z zarzutami

Autor: dnia czwartek, 17 Marzec, 2016

Kryminalni z Szubina ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania oraz kradzież torebki na tzw.: wyrwę. Obaj usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im nawet do 10 lat więzienia. Sprawę rozstrzygnie sąd. Pod koniec stycznia 2016 r. policja w Szubinie została powiadomiona przez mieszkańca jednej z wsi, że ktoś najprawdopodobniej włamuje się na jego konto i kradnie pieniądze. Wyjaśniając tą sprawę, kryminalni ustalili, że zanim zaczęły ginąć pieniądze, ktoś kilkakrotnie włamał się do mieszkania zgłaszającego i w ten sposób wszedł w posiadanie karty bankomatowej pokrzywdzonego, ale kradł mu także różne drobne przedmioty z mieszkania. Analizując zebrane w sprawie materiały kryminalni wytypowali włamywacza. 22-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu, w gminie Szubin. Okazało się, że o ile on sam włamywał się do mieszkania pokrzywdzonego, to kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu i płacił w sklepach należącą do pokrzywdzonego kartą bankomatową, już nie działał sam. Jego wspólnikiem okazał się być 20-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który również tego samego dnia został zatrzymany. 22-latek usłyszał łącznie 15 zarzutów za włamania do mieszkania oraz na konto bankowe pokrzywdzonego. Jego wspólnik 9 zarzutów za włamania na konto. Ponadto kryminalni ustalili także, że obaj podejrzani w styczniu 2015 roku na jednej z ulic w Kcyni dokonali kradzieży torebki na tzw.: wyrwę. Sprawa ta zostanie ponownie wszczęta i niebawem również za tą kradzież podejrzani usłyszą zarzuty. Sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Znaleziono zwłoki w stawie

Autor: dnia środa, 16 Marzec, 2016

Policjanci z komisariatu w Szubinie wyjaśniają okoliczności śmierci 62-latka, którego ciało znaleziono w stawie w Turze. Ciało denata zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni jaka była bezpośrednia przyczyna jego śmierci. 16.03.2016 r. krótko przed godziną 7.00 dyżurny szubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na stawie w miejscowości Tur najprawdopodobniej dryfuje ciało człowieka. Na miejsce zostały skierowany wszystkie służby ratunkowe. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Szubina przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyłowili ciało mężczyzny. Oględziny na miejscu prowadzili kryminalni z Szubina wspólnie z technikiem kryminalistyki. Policjanci ustalili, że zmarły to 62-letni mieszkaniec Turu. Ciało denata zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni, jaka była bezpośrednia przyczyna jego śmierci.

Czytaj dalej>>>