Archiwum kategorii KPP Nakło nad Notecią

Akcja „Pasy” na terenie powiatu nakielskiego

Autor: dnia środa, 29 Czerwiec, 2016

Przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, sprawdzali nakielscy policjanci podczas działań prowadzonych na terenie powiatu. „Pod lupę” brany był także sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Mundurowi ujawnili 21 wykroczeń. Policjanci nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzoną wczoraj (28.06.16r.), na drogach całej Polski, akcję „Pasy”. Wzmożone działania prowadzone były na wszystkich drogach powiatu od godziny 6 do 22. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do przepisów mówiących o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. „Pod lupę” brane były także dziecięce foteliki i sposób, w jaki dzieci przewożone były w urządzeniach przytrzymujących. Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci. Podczas trwania akcji, „drogówka” skontrolowała 69 pojazdów w tym 63 auta osobowe i 6 ciężarowych. Ujawniono 21 wykroczeń, w tym 15 popełnionych przez kierowców, 5 przez pasażerów. Jedno wykroczenie dotyczyło niewłaściwego sposobu przewożenia dziecka. Korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące w pojeździe z cała pewnością zwiększa bezpieczeństwo tych osób w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego i o tym wszyscy kierowcy powinni pamiętać. Drugą kwestią, są regulacje prawne, które mówią że za złamanie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa kierowca może zapłacić 100 złotowy mandat i otrzymać 2 punkty karne, za przewożenie pasażera bez pasów również 100 złotych i 4 punkty. Sam pasażer również może być ukarany 100 złotowym mandatem. Natomiast za niewłaściwy sposób przewożenia dziecka, 150 złotowy mandat i 6 punktów. Podczas prowadzonych działań, mundurowi przekazywali kontrolowanym kierowcom materiały promocyjne przekazane z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla dzieci mundurowi przekazywali maskotki Pancernika Gustawa.

Czytaj dalej>>>


Pijany w sztok kierowca zatrzymany po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia wtorek, 28 Czerwiec, 2016

Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca fiata sienny, zatrzymany przez kcyńskich policjantów w jednej z miejscowości w gminie. W zatrzymaniu zamroczonego alkoholem kierowcy, pomógł anonimowy rozmówca, który zgłosił interwencję. Wczoraj (27.06.2016r.) krótko przed 18.00 do kcyńskiego komisariatu policji dodzwonił się anonimowy rozmówca i poinformował, że w rejonie sklepu, w jednej z podkcyńskich miejscowości, 32-latek spożywa alkohol i być może później będzie kierował samochodem. Natychmiast po tym zgłoszeniu, do wskazanej miejscowości pojechał patrol. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, opisany w zgłoszeniu fiat odjeżdżał właśnie spod sklepu. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Siedzący za kierownicą 32-latek był zamroczony alkoholem. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Kcynia miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Pijany w sztok kierowca trzeźwiał w domu. Niebawem ponownie spotka się z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Sprawę 32-latka rozstrzygnie sąd.

Czytaj dalej>>>


Pod pachą z pociskiem artyleryjskim

Autor: dnia sobota, 25 Czerwiec, 2016

Dyżurna nakielskiej policji oniemiała, kiedy otrzymała zgłoszenie, że do siedziby sadkowskiej straży gminnej przyjechał 71-latek i przywiózł ze sobą 30-centymetrowy pocisk artyleryjski, który wyłowił podczas łowienia ryb. Na szczęście, groźna sytuacja szybko została opanowana i nikomu nic się nie stało. 23 czerwca 2016 r., krótko po 11.00, dyżurna nakielskiej policji odebrała telefon od funkcjonariusza Straży Gminnej z Sadek i została poinformowana, że do siedziby straży przyjechał mężczyzna przywożąc ze sobą pocisk, najprawdopodobniej pochodzący z okresu wojennego. Dyżurna oniemiała, gdyż tej treści zgłoszenia nigdy wcześniej nie przyjęła. Do Sadek natychmiast został skierowany patrol z komisariatu w Mroczy. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, niebezpieczne znalezisko znajdowało się już przed budynkiem. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi dowiedzieli się, że 71-letni mieszkaniec gminy Sadki, podczas łowienia ryb, wyłowił 30-centymetrowy pocisk i wiedząc, że o znalezisku winien powiadomić odpowiednie służby, zapakował pocisk do auta i przyjechał z nim do siedziby straży gminnej. Strażnik, który rozmawiał ze zgłaszającym, natychmiast odłożył znalezisko w bezpieczne miejsce i powiadomił policję, a ta zarządzenie kryzysowe oraz jednostkę wojskową zajmującą się zabezpieczaniem tego typu znalezisk. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale cała sytuacja mogła zakończyć się tragicznie. Należy pamiętać, że o znalezieniu jakiegokolwiek niewybuchu należy niezwłocznie informować odpowiednie służby, a na własną rękę nie podejmować żadnych działań.

Czytaj dalej>>>


Amator „dwóch kółek” w rękach szubińskich mundurowych

Autor: dnia sobota, 25 Czerwiec, 2016

Zaledwie pół godziny zajęło szubińskim mundurowym ustalenie i zatrzymanie 22-latka, podejrzanego o kradzież roweru sprzed jednego z dyskontów spożywczych w mieście. Odzyskany jednoślad policjanci oddali właścicielce. Podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 23 czerwca 2016 r. około 12.30 dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od mieszkanki miasta, że na jednej z ulic w Szubinie, ktoś ukradł jej rower. Mundurowi, od pokrzywdzonej, dowiedzieli się, że zostawiła pojazd przed sklepem i poszła na zakupy. W rowerowym koszyku pozostawiła też reklamówkę z odzieżą, która również przepadła bez śladu. Kobieta wyceniła straty na ponad 600 złotych. Po rozmowie ze zgłaszającą dzielnicowi rozpytali innych klientów sklepu, jednak żadna z przeprowadzonych rozmów nie naprowadziła ich na trop sprawcy. Dalej, mundurowi skierowali swoje kroki do pobliskiej apteki, aby sprawdzić, czy kradzież została zarejestrowana na monitoringu. Po analizie nagrania, mundurowi szybko wytypowali podejrzanego i pojechali go zatrzymać. 22-latka zauważyli nieopodal miejsca gdzie mieszka. Podczas krótkiej z nim rozmowy potwierdziło się, że kradzież to jego sprawka. Mundurowi odzyskali skradziony rower, a także reklamówkę z odzieżą, którą złodziej wyrzucił przy jednym z bloków w Szubinie. Całe skradzione mienie wróciło do właścicielki, natomiast 22-latek, jeszcze tego samego dnia, usłyszał zarzut kradzieży, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności. Zachowanie podejrzanego oceni sąd.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca uszkodził dwa samochody i liczył, że uniknie odpowiedzialności

Autor: dnia środa, 22 Czerwiec, 2016

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie dwóch kolizji drogowych, to zarzuty, jakie ciążą na 29-letnim mieszkańcu Kcyni. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował wmówić policjantom, że nie ma nic wspólnego z całym zajściem. Zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Kcyni, kierowca renault uszkodził zaparkowane pojazdy, odebrał dyżurny szubińskiego komisariatu. Wyjaśnić okoliczności zajścia, pojechali policjanci z kcyńskiego komisariatu. Mundurowi ustalili, że renault koloru ciemnego, najpierw uderzył w zaparkowanego opla i urwał w nim lusterko, a następnie przetarł błotnik stojącego nieopodal chryslera, powodując jego zarysowania. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, dowiadując się od nich, że uszkodzeń dokonał renault scenic, a jego kierowcą był mężczyzna stojący nieopodal miejsca interwencji. Policjanci wylegitymowali 29-letniego mieszkańca Kcyni. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu i starał się wmówić policjantom, że nie ma nic wspólnego z uszkodzeniami zaparkowanych aut, na miejsce przyszedł pieszo, a samochód jest zaparkowany na jego posesji. Na nic zdały się tłumaczenia 29-latka. Mundurowi zatrzymali go i pojechali na posesję sprawdzić jak wygląda auto zatrzymanego. Renault posiadał uszkodzenia, które jasno wskazywały, że brał udział w kolizji. Podejrzany został dowieziony do komisariatu, gdzie policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie 29-latka ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany trzeźwiał w policyjnym areszcie.  Po wytrzeźwieniu, 29-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Odpowie on także za spowodowanie dwóch kolizji drogowych w stanie nietrzeźwości, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 tysięcy złotych. Ponadto sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Losy 29-latka rozstrzygną się niebawem.

Czytaj dalej>>>


Podejrzany o zabójstwo aresztowany na 3 miesiące

Autor: dnia środa, 15 Czerwiec, 2016

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 26-latek podejrzany o zabójstwo, do którego doszło w gminie Kcynia w minionym tygodniu. Taką decyzję wydał sąd przychylając się tym samym do wniosku policji i prokuratury. Przypomnijmy: Do zabójstwa samotnie mieszkającej 80-latki doszło w miniony piątek (14.06.16r.). Zgłoszenie o znalezieniu ciała denatki policja otrzymała wieczorem. Pracujący na miejscu kryminalni ustalili, że do śmierci kobiety przyczyniły się inne osoby. Podejrzany o dokonanie zbrodni 26-latek został zatrzymany w niedzielę (12.06.16r.). w swoim mieszkaniu w gminie Kcynia. Wczoraj (14.06.16r.) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie oskarżyciel przedstawił mu zarzut zabójstwa. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wystąpił do sądu o aresztowanie 26-latka. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie. Za zbrodnię zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


22-latek stracił prawo jazdy, gdyż wsiadł „za kółko” będąc pod wpływem amfetaminy

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

Natychmiastowa utrata prawa jazdy i zarzuty, to cena, jaką za kierowanie oplem pod wpływem amfetaminy, zapłacił 22-latek z powiatu inowrocławskiego. Sprawa finał znajdzie w sądzie. Informację, o tym, że osoby poruszające się po mieście oplem vectrą, mogą posiadać przy sobie narkotyki, uzyskali podczas służby policjanci z nakielskiej „patrolówki”. Ustalony opel został zatrzymany do kontroli na ul. Pocztowej. Osoby, które podróżowały oplem były wyraźnie zdenerwowane, a wygląd kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem środków odurzających. Kontrola auta i jego pasażerów przebiegła bez zastrzeżeń, czego nie można powiedzieć o kontroli kierowcy. 22-latek został przebadany narkotesterem, który wykazał, że był on pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Niebawem usłyszy on także zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Sprawę rozstrzygnie sąd, a za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Anonimowy rozmówca wskazał pijanego kierowcę

Autor: dnia wtorek, 7 Czerwiec, 2016

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, którego po anonimowym zgłoszeniu zatrzymali nakielscy policjanci. 47-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności. Nietrzeźwi kierowcy są bardzo dużym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg, dlatego też, policjanci w powiecie nakielskim konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Coraz częściej policjanci wspierani są przez obywateli, który zgłaszają mundurowym, gdzie i jakim pojazdem przemieszcza się pijany kierowca. Tak też było wczoraj (06.06.16) wieczorem, kiedy do dyżurnego nakielskiej komendy dodzwonił się anonimowy rozmówca i zgłosił, że po terenie miasta, citroenem xsara, porusza się mężczyzna, który może być pod działaniem alkoholu. Kierowca citroena zatrzymał pojazd przed jedną z posesji i wysiadł, wtedy też został skontrolowany przez mundurowych. Od 47-latka wyraźnie czuć było alkohol. Trzeźwość kierowcy policjanci sprawdzili w komendzie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec nakielskiej gminy dochodził do siebie w domu. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a sprawa zostanie przekazana do sądu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Czytaj dalej>>>


Zapłaci za swoje niewybredne żarty

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

35-letnia mieszkanka gminy Szubin zgłosiła dyżurnemu policji, że chce popełnić samobójstwo. Informacja ta postawiła na nogi policję i pogotowie, które gnało na pomoc desperatce. Jak się okazało, nadaremnie. Za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych kobieta została ukarana mandatem. Dzisiejszej nocy (24/25.05.16) dyżurny szubińskiego komisariatu odebrał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że chce popełnić samobójstwo. Reakcja oficera była natychmiastowa. Na miejsce pilnie skierował patrol. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, na miejsce jechało również pogotowie ratunkowe. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres drzwi otworzyła im zgłaszająca. 35-latka w ogóle nie wyglądała na załamaną, za to zdecydowanie była zadowolona, że swoim zgłoszeniem wywołała taką reakcję służb. Jak oświadczyła, zgłosiła, że chce popełnić samobójstwo, a tak naprawdę to chciała sobie tylko porozmawiać z mundurowymi. Za ten niewybredny żart mieszkanka podszubińskiej wsi została ukarana mandatem, który miejmy nadzieję oduczy ją tego typu żartów i alarmowania służb, kiedy nie ma takiej potrzeby.

Czytaj dalej>>>


Pijany motorowerzysta wpadł po anonimowym zgłoszeniu

Autor: dnia środa, 25 Maj, 2016

Aż dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta, zatrzymany nocą na terenie miasta przez szubińskich policjantów. Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki anonimowemu zgłoszeniu, jakie odebrał dyżurny. Świadomość uczestników ruchu pod względem niebezpieczeństw, jakie powodują nietrzeźwi kierujący poruszający się po drogach wzrasta. Coraz częściej policja jest anonimowo informowana o tym, gdzie i jakim pojazdem poruszają się pijani kierowcy. Tak też było dzisiejszej nocy (24/25.05.16), kiedy dyżurny policji w Szubinie odebrał zgłoszenie, że w rejonie jednej z ulic jeździ motorower, a trzeźwość jego kierowcy budzi zastrzeżenia. We wskazany rejon natychmiast pojechał patrol. Już po chwili mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło i wykazało w organizmie 23-latka aż 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Szubina trzeźwiał w domu.  Dzisiaj (24.05.16) w południe, już trzeźwy, ponownie spotkał się z mundurowymi, którzy przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 23-latkowi grożą 2 lata więzienia. Na szczęście zamroczony alkoholem mężczyzna nie spowodował żadnego wypadku, a telefon od anonimowego rozmówcy, jaki otrzymała policja być może zapobiegł tragedii.

Czytaj dalej>>>


Zamierzał wyjechać z dziećmi na wycieczkę będąc pod wpływem alkoholu

Autor: dnia poniedziałek, 23 Maj, 2016

Podczas kontroli autobusu, którym dzieci miały wyruszyć na wycieczkę policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje. Jedna z szubińskich szkół organizowała 18 maja 2016 r. dla uczniów wycieczkę i poprosiła miejscową policję o kontrolę stanu technicznego wynajętego autobusu. Skontrolować auto pojechał patrol dzielnicowych. Dokładne sprawdzenie podjazdu nie wykazało żadnych usterek. Wątpliwości wzbudziła natomiast trzeźwość kierowcy, od którego czuć było alkohol. 57-latek został sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Szubina był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Dzieci szczęśliwie wyjechały na planowaną wycieczkę z innym, trzeźwym kierowcą, natomiast 57-latek stracił prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie konsekwencje zgodne z kodeksem wykroczeń. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5 tysięcy złotych. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że może też ponieść konsekwencje zawodowe.

Czytaj dalej>>>


Strzeżmy swojego dobytku

Autor: dnia sobota, 14 Maj, 2016

Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych, gdyż w dalszym ciągu zdarzają się przypadki kradzieży, których dokonują osoby zajmujące się handlem obwoźnym czy też przepowiadające przyszłość. W ostatnim czasie kcyńska policja została informowana o kradzieży, której ofiarą padła mieszkanka jednej z wsi w gminie. Z zebranych w sprawie informacji wynika, że sprawczynie weszły do mieszkania pokrzywdzonej i zaoferowały, że jej powróżą. Podczas tych wróżb ukradły obrączkę pokrzywdzonej oraz pieniądze. Podejrzane to najprawdopodobniej trzy kobiety. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby zachowali rozwagę i nie wpuszczali obcych do mieszkań. Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu na terenie województwa dochodzi do oszustw na „wnuczka” i „policjanta”, dlatego policja zwraca się do rodzin Seniorów, aby rozmawiali o metodach działania sprawców i ostrzegali przed oszustami.   O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


Podając się za celników „zarekwirowali” automaty do gry

Autor: dnia czwartek, 12 Maj, 2016

Policjanci z Szubina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież automatów do gier ze stacji paliw na terenie gminy. Sprawcy wynieśli maszyny pod pretekstem zabezpieczenia ich przez służbę celną, z uwagi na fakt, iż miały być nielegalne. Zgłoszenie o tym, że z terenu jednej ze stacji paliw na terenie gminy Szubin, skradziono dwa automaty do gier, dyżurny policji odebrał w sobotę, 07.05.2016 r. przed 11.00. Na miejsce został skierowany patrol, który ustalił, przebieg zdarzenia. Okazało się, że jeden ze sprawców wszedł na teren stacji paliw i poinformował osobę, która sprawowała nadzór nad maszynami, że jest przedstawicielem urzędu celnego i zabezpiecza automaty, ponieważ są nielegalne. Następnie do budynku weszło jeszcze dwóch mężczyzn. Po zapakowaniu maszyn do „dostawczaka”, podejrzani poinformowali dozorcę, że zaraz przyniosą mu protokół z wykonanych czynności, po czym wyszli. Po chwili, zamiast protokołu, dozorca usłyszał tylko pisk opon odjeżdżającego auta, domyślił się więc, że został oszukany i powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. Praca szubińskich kryminalnych bardzo szybko przyniosła spodziewane rezultaty. Już po dwóch dniach mundurowi ustali personalia złodziei. Pierwszy z nich, 25-latek, został zatrzymany we wtorek, 10.05.2016 rano w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Pozostała dwójka (22 i 33l.) podzieliła los kompana jeszcze tego samego dnia. Obaj zostali zatrzymani w Bydgoszczy. Podejrzani trafili za kraty policyjnego aresztu. Odnalezione zostały także skradzione automaty. Sprawcy porzucili uszkodzone maszyny na terenie powiatu żnińskiego. 11.05.2016 r. cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży automatów, a następnie włamania do nich i kradzieży gotówki. Dodatkowo, najstarszy z nich, który twierdził, że jest celnikiem usłyszał zarzut za podawanie się za funkcjonariusza publicznego. Podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje podejmie sąd.

Czytaj dalej>>>


22-latek spowodował wypadek po pijanemu i uciekł z miejsca

Autor: dnia środa, 11 Maj, 2016

Dozorem policyjnym objęty został mieszkaniec gminy Szubin, który został zatrzymany przez policjantów, krótko po tym, jak spowodował wypadek i uciekł. Okazało się, że 22-latek był kompletnie pijany, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód, który rozbił „podprowadził” znajomemu.  Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek 9 maja 2016 w Turze w gminie Szubin >>>. Około 14.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem trzech aut osobowych. Do wyjaśnienia okoliczności wypadku skierowani zostali szubińscy dzielnicowi. Mundurowi ustalili, że sprawca, kierując renault thalia, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył vw caddy, który zatrzymał się na jezdni w związku z prowadzonymi na niej pracami drogowymi. Następnie odbił się od volkswagena i uderzył w jadącego przeciwległym pasem citroena. Po całym zdarzeniu kierowca porzucił pojazd i uciekł. Dzielnicowi ustalili świadków wypadku, dowiedzieli się, w którą stronę uciekł kierowca i natychmiast ruszyli za nim w pościg. Już po chwili 22-latek był w rękach mundurowych. Bardzo szybko wyszło na jaw, dlaczego mieszkaniec gminy Szubin uciekał. Otóż, okazało się, że był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, sprawdzenie w policyjnych systemach dowiodło, że podejrzany miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Czytaj dalej>>>


Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 02.05.2016r. – 08.05.2016 r.

Autor: dnia poniedziałek, 9 Maj, 2016

W dniu 02.05.2016 zastępy SLRt i GBA JRG Szubin wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Kowalewo, gdzie s/o uderzył w drzewo. Poszkodowany kierowca został przekazany ZRM.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA OSP Ślesin usunął plamę oleju z jezdni na ul. Dworcowej w Ślesinie.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA JRG Nakło pomógł policji w otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym.

W dniu 2.05.2016 zastęp GBA JRG Szubin usunął plamę oleju silnikowego z jezdni DK05 w miejscowości Wąsosz.

W dniu 3.05.2016 zastępy GBA i GCBA JRG Nakło ugasiły pożar w pomieszczeniu kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Nakło nad Notecią.

W dniu 4.05.2016 zastęp GBA JRG Nakło ugasił pożar samochodu osobowego stojącego na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Katarynka” w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>


Złodziejską wyprawę przerwali policjanci

Autor: dnia czwartek, 5 Maj, 2016

Policjanci z Szubina, podczas rutynowej kontroli renault ujawnili w części ładunkowej auta baniaki z olejem napędowym, który jak się okazało „wyparował” z zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości scanii. Podróżujący autem mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj już usłyszeli zarzuty. Podczas nocnej służby, pełnionej na terenie gminnych miejscowości, policjanci z Szubina, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej renault kangoo. Mężczyźni, którzy podróżowali autem, wydawali się być zdenerwowani faktem spotkania z mundurowymi. Bardzo szybko wyszedł na jaw powód tych nerwów. Otóż, w części ładunkowej auta mundurowi znaleźli bańki z olejem napędowym oraz urządzenie służące do wypompowywania paliwa. Żaden z mężczyzn nie potrafił logicznie wytłumaczyć w jaki sposób weszli w posiadanie ropy, dlatego też zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. W tym czasie nad sprawą pracowali szubińscy kryminalni, którzy ustalili, że ropa „wyparowała” z zaparkowanej w pobliskich Małych Rudach scanii. Okazało się, że chwilę przed zatrzymaniem przez patrol, podejrzani włamali się do ciężarówki i ściągnęli ropę do baniek. Przestępczy proceder przerwali policjanci, zatrzymując ich do kontroli drogowej.  Skradzione paliwo niebawem wróci do właściciela, a 29-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn i 26-letni mieszkaniec gminy Szubin już usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa niebawem trafi do sądu.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca skody wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Autor: dnia poniedziałek, 2 Maj, 2016

Dwa lata więzienia grożą 57-latkowi, którego zatrzymała nakielska „drogówka”, kiedy pijany kierował autem. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu jakie wpłynęło do dyżurnego jednostki. Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych użytkowników dróg, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Coraz częściej mundurowi bywają wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem porusza się pijany kierowca. Tak też było w piątek (29.04.16r.) w południe, kiedy to dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że od strony Paterka w kierunku Nakła jedzie pojazd marki Skoda Fabia, którego kierowca może być nietrzeźwy. Aby zweryfikować przekazaną informację, na rogatki miasta został skierowany patrol „drogówki”. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli opisane w zgłoszeniu auto i zatrzymali je do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Funkcjonariusze zbadali 57-latka alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,86 promila alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy także zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>


Kryminalni z Szubina zabezpieczyli towar bez akcyzy

Autor: dnia piątek, 22 Kwiecień, 2016

Szubińscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy, który posiadał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na ponad 20 tysięcy złotych. Już zostały przedstawione mu zarzuty. Szubińscy kryminalni ustalili, że 44-latek w jednym ze sklepów na terenie miasta, sprzedaje papierosy i tytoń, które nie posiadają polskich znaków akcyzy. Aby zweryfikować posiadane informacje wczoraj (21.04.16r.), rano szubińscy kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, weszli pod ustalony adres, gdzie zabezpieczyli 1600 sztuk papierosów i pół kilograma tytoniu bez akcyzy. Następnie, w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych podejrzanego, mundurowi znaleźli jeszcze 21 kilogramów tytoniu, 260 sztuk papierosów i butelkę z alkoholem. Cały zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Tym samym, podejrzany okradł Skarb Państwa o ponad 20 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu.

Czytaj dalej>>>


Pijany 70-latek za kierownicą seata

Autor: dnia piątek, 22 Kwiecień, 2016

Prawie półtora promila alkoholu miał w organizmie kierowca seata, którego na jednej z nakielskich ulic zatrzymali policjanci. 70-latek niebawem usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu. Podczas wczorajszej (21.04.16r.) służby na terenie miasta policjanci z nakielskiej „patrolówki” uzyskali informację, że w rejonie ul. Kazimierza Wielkiego przemieszcza się seat koloru błękitnego, którego kierowca może być nietrzeźwy. Po chwili mundurowi byli już na miejscu i zatrzymali do kontroli ustalonego seata cordobę. Zachowanie siedzącego za kierownica 70-latka wyraźnie wskazywało, że jest on pod działaniem alkoholu. Potwierdziło się to podczas badania alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca Nakła prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci odebrali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam dochodził do siebie w domu. Niebawem ponownie przyjdzie mu spotkać się z mundurowymi, który przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. O tym jaka kara czeka 70-latka zdecyduje sąd.

Czytaj dalej>>>


Kierowca golfa stracił prawo jazdy

Autor: dnia czwartek, 21 Kwiecień, 2016

41-letni kierowca golfa w chwili zatrzymania przez kcyńskich dzielnicowych miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Grożą mu 2 lata więzienia. Informację o tym, że z Dobieszewa w stronę Słupowa przemieszcza się volkswagen golf, którego kierowca może być pijany, kcyńscy dzielnicowi uzyskali w poniedziałek (18.04.16) krótko przed 18. Policjanci przemieścili się w rejon wskazanych miejscowości, gdzie po krótkiej chwili zauważyli ustalone auto i zatrzymali do kontroli. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Potwierdzeniem, że 41-latek był pijany było przeprowadzone badanie alkomatem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy 2,66 promila alkoholu. Tym oto sposobem mieszkaniec gminy Kcynia pozbył się prawa jazdy. We wtorek (19.04.16) policjanci przedstawili mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 2. Sprawa niebawem zostanie przekazana do sądu.


Wprowadzenie pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego policji w Mogilnie

Autor: dnia czwartek, 21 Kwiecień, 2016

Inspektor Paweł Spychała – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, wprowadził oficjalnie nowego Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie. Stanowisko to objął podinsp. Artur Krajewski. Wczoraj (20.04.2016) o godz. 10:00 w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie odbyło się wprowadzenie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie podinsp. Artura Krajewskiego, wcześniej pełniącego obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z tej okazji do Mogilna przyjechał inspektor Paweł Spychała – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz mł. insp. Dariusz Dopke – Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W tej uroczystej dla mogileńskiej komendy chwili nie zabrakło oczywiście Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie insp. Radosława Wuttka, policjantów i pracowników cywilnych jednostki. Po odczytaniu rozkazu personalnego nowo powołany zastępca odebrał od zgromadzonych na sali gratulacje oraz życzenia kolejnych awansów i spełnienia osobistych i zawodowych planów. Podinspektor Artur Krajewski służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Po wstąpieniu do służby zajmował różne stanowiska służbowe w pionie kryminalnym i prewencji. W przeszłości był Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nakle i Żninie oraz Komendantem Komisariatu Policji w Kcyni. Ostatnio pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusz jest z zamiłowania społecznikiem. Czytaj dalej>>>


Weekendowi kierowcy z promilami

Autor: dnia środa, 20 Kwiecień, 2016

Dwa i półtora promila alkoholu mieli w organizmie kierowcy zatrzymani w trakcie minionego weekendu przez policjantów w powiecie nakielskim. Jeden z kierowców natychmiast stracił prawo jazdy, drugi natomiast wcale go nie miał. Niebawem obaj usłyszą zarzuty. Pierwszego kierowcę z promilami w organizmie, zatrzymali policjanci z nakielskiej „patrolówki” w nocy z piątku na sobotę (15/16.04.16) na jednym z osiedli w Nakle. Sposób jazdy volkswagena wskazywał, że kierowca może być pijany. Trzeźwość 34-letniego kierowcy została sprawdzona alkomatem, który wykazała w jego organizmie aż 1,54 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Mrocza natychmiast stracił prawo jazdy. Kolejnego pijanego kierowcą zatrzymali dzisiejszej nocy (17/18.04.16) policjanci z komisariatu w Mroczy. 23-latek został zatrzymany w Wyrzy, kiedy kierował renault mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Niebawem obaj kierowcy usłyszą zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności. Ponadto, zatrzymany w Wyrzy 23-latek, dodatkowo odpowie także za jazdę bez uprawnień. Sprawy obu kierowców będzie rozpatrywał sąd.

Czytaj dalej>>>


Pędził busem ponad 80 km/h za szybko

Autor: dnia środa, 20 Kwiecień, 2016

Aż o 81 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym kierowca volkswagena, którego w Kcyni zatrzymała nakielska „drogówka”. Kierowca pozbył się prawa jazdy, a wzbogacił o 10 punktów karnych. Za złamanie przepisów przyjdzie mu też zapłacić wysoki mandat. 17.04.2016 r. służbę popołudniową na terenie gminy Kcynia pełnili policjanci z nakielskiej „drogówki”. Krótko przed 19.00 mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się ulicą Szubińską w Kcyni. Długo nie trwało, jak zauważyli pędzącego w ich stronę volkswagena T5. Auto nadjeżdżało od strony miasta i znajdowało się na obszarze zabudowanym, dlatego jego prędkość nie powinna przekraczać 50 km/h. Tymczasem miernik prędkości zarejestrował, że bus pędził w stronę policjantów z prędkością aż 131 km/h. Tym samym 40-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 81 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i otrzymał 400 złotowy mandat i 10 punktów karnych.

Czytaj dalej>>>


Uwaga na fałszywych wnuczków i policjantów

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

Oszuści okradający Seniorów nie ustają w swojej przestępczej działalności. Tylko minionej doby policja otrzymała kilka zgłoszeń o próbach oszustwa. Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby zachowali ostrożność. Oszuści wyłudzający pieniądze od Seniorów są w dalszym ciągu bardzo aktywni. Na swoje ofiary wybierają przypadkowe osoby i wykorzystując wiek oraz łatwowierność osób starszych okradają ich z oszczędności całego życia. Oszuści podszywają się pod wnuczków, policjantów ale też prokuratorów. Coraz częściej podczas jednej rozmowy telefonicznej przyszła ofiara rozmawia zarówno z osobą podającą się za wnuczka, jak i tą, która podaje się za policjanta. Domniemany wnuczek informuje osobę, do której się dodzwonił, że właśnie spowodował wypadek drogowy, jest na komisariacie policji i żeby nie zostać aresztowanym musi zapłacić ofierze wypadku dużą kwotę pieniędzy. Następnie słuchawkę przejmuje fikcyjny policjant, który potwierdza to, co wcześniej Senior usłyszał od wnuczka. Oszust prosi jednocześnie o zachowanie dyskrecji, aby nie informować o przeprowadzonej rozmowie nikogo. Tylko minionej doby na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, w ten właśnie sposób, oszuści kilkukrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od Seniorów. Na terenie powiatu nakielskiego policja nie odnotowała tego typu zgłoszeń, jednak nie zmienia to faktu, że mieszkańcy powiatu, szczególnie ci w podeszłym wieku, powinni zachować ostrożność. O każdej próbie oszustwa należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


„Infolinia KWP” – telefon do kontaktów z obywatelami

Autor: dnia poniedziałek, 18 Kwiecień, 2016

Aby ułatwić obywatelom kontakt z Policją, na terenie województwa kujawsko – pomorskiego od miesiąca kwietnia działa telefon „Infolinia KWP”. Korzystać z niego mogą także mieszkańcy powiatu nakielskiego. Policyjny telefon „Infolinia KWP” funkcjonuje całodobowo pod numerem 0-800-460-021. Linia ta obsługiwana jest przez dyżurnego stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Celem funkcjonowania „Infolinii KWP” jest umożliwienie obywatelom przekazywania informacji oraz wniosków dotyczących:
- Zagrożeń i niebezpieczeństw w tym miejsc zagrożonych przestępczością i punktów niebezpiecznych na drogach i ulicach.
- Osób, miejsc i zdarzeń kryminalnych oraz innych faktów pozostających w zainteresowaniu Policji.
- Nieprawidłowości w działaniach, niewłaściwego zachowania i załatwiania spraw oraz naruszeń prawa dokonywanych przez policjantów lub pracowników Policji.

Udzielania porad z zakresu sposobu załatwiania spraw urzędowych w jednostkach Policji, prewencji kryminalnej, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznych i innych czynności realizowanych przez jednostki Policji.

Z rozwiązania tego korzystać mogą także mieszkańcy powiatu nakielskiego.

 


„Trzeźwy poranek” w gminie Kcynia i Szubin

Autor: dnia wtorek, 12 Kwiecień, 2016

Trzeźwość ponad 1300 kierowców skontrolowali podczas porannych działań na drogach dwóch gmin, policjanci z nakielskiej „drogówki”. Niestety znalazła się przysłowiowa czarna owca, która wsiadła za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. 11 kwietnia 2016 r. na terenie dwóch gmin: Szubin i Kcynia, policjanci z referatu ruchu drogowego z Nakła, prowadzili działania prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców aut, autobusów, ale także motocykli i rowerów. Przez cztery godziny działań, mundurowi skontrolowali trzeźwość 1353 osób. Niestety znalazł się jeden spośród kontrolowanych kierowców, który był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie niespełna promil alkoholu i czeka go sprawa karna. Natychmiast też stracił prawo jazdy. Działania prowadzone cyklicznie przez policjantów na różnych drogach powiatu nakielskiego mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników tych dróg.

Czytaj dalej>>>


Pijana „za kółkiem” zatrzymana dzięki właściwej reakcji innego kierowcy

Autor: dnia czwartek, 7 Kwiecień, 2016

Prawie 2 promile alkoholu miała w organizmie kierująca audi, którą dzisiejszej nocy zatrzymali nakielscy policjanci. O tym, że kierowca audi najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, poinformował policję inny uczestnik ruchu, którego zaniepokoił sposób jazdy jadącego przed nim auta. Zgłoszenie o tym, że kierowca audi, jadącego w drogą krajową nr 10, może być pijany, dyżurny nakielskiej jednostki otrzymał dzisiejszej nocy (06/07.04.16). Zgłaszającego zaniepokoił sposób, w jaki kierowca jadącego przed nim audi poruszał się po drodze. Skierowani na obwodnicę Nakła policjanci, po niespełna 10 minutach zauważyli pojazd, o którym była mowa w zgłoszeniu i zatrzymali do kontroli. Po krótkiej rozmowie z 32-latką, która siedziała za kierownicą auta byli pewni, że kobieta jest pod znacznym działaniem alkoholu. Mieszkanka nakielskiej gminy została dowieziona do komendy i przebadana alkomatem, który wykazał w jej organizmie 1,94 promila alkoholu. Kierująca natychmiast straciła prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grożą jej 2 lata pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Policjanci i pokrzywdzony „popsuli szyki” złodziejom

Autor: dnia poniedziałek, 4 Kwiecień, 2016

Nakielscy mundurowi zatrzymali podejrzanych o usiłowanie kradzieży elementów metalowych z terenu dawnej hali produkcyjnej w Paterku. Policjanci „popsuli szyki” złodziejom, gdyż ci już mieli przygotowane łupu i pozostało tylko je wynieść. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Zgłoszenie o tym, że z terenu nieczynnej hali produkcyjnej w Paterku ktoś próbuje ukraść metalowe elementy wpłynęło do dyżurnego policji w miniony piątek (01.04.16r.) po 17.00. Zgłaszający poinformował, że podejrzani najprawdopodobniej przyjechali na miejsce jasnym osobowym samochodem. Mundurowi już po kilku minutach byli na miejscu. Faktycznie, nieopodal hali zauważyli srebrne daewoo tico, a w nim czterech mężczyzn. Wszyscy zostali wylegitymowani, a ponieważ w trakcie dalszych czynności potwierdziło się, że próbowali oni ukraść z terenu hali warte 500 złotych elementy metalowe, wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.  Jak się okazało, podejrzani mieli już przygotowane łupy, jednak na chwilę opuścili halę. W tym samym czasie, innym wejściem, wszedł do budynku mężczyzna sprawujący nad nim nadzór. Gdy zorientował się, że ktoś próbuje go okraść na miejsce natychmiast wezwał policjantów, a ci zatrzymali podejrzanych. Mieszkańcy gminy Nakło w wieku 17, 24, 33 i 58 lat następnego dnia (02.04.16) usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im, tak samo jak za przestępstwo dokonane, kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Czujności nigdy dość

Autor: dnia piątek, 1 Kwiecień, 2016

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas rozmów telefonicznych, w których ktoś próbuje namówić do przekazywania gotówki. Telefon ten może być próbą oszustwa. Oszuści działający metodami na „wnuczka” i „policjanta” w dalszym ciągu wykorzystują starsze osoby i okradają je z oszczędności życia. Im częściej informacja o oszustach trafia do potencjalnych ofiar, tym mniej osób daje się oszukać. Dlatego też policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w rozmowach telefonicznych z osobami, które podają się za członków rodziny czy też policjantów i proszą o pieniądze.

Policjanci zwracają się przede wszystkim do mieszkańców powiatu, aby zadbali o swoich Seniorów i uczulili ich na tego typu zachowania. Przypominamy, że:
·        Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy.
·        Nie należy odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania.
·        Nie należy wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznajomym.
·        Nie należy wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub innych podejrzanie zachowujących się osób.

W przypadku odebrania telefonu z prośbą o pieniądze za każdym razem należy skontaktować się z kimś z rodziny w celu zweryfikowania czy faktycznie dzwonił do nas ktoś bliski czy oszust.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję
pod numerami 52-33-93-200, lub 997 i 112.


Wspólne działania na krajowej „piątce”

Autor: dnia wtorek, 29 Marzec, 2016

Policjanci z komendy w Nakle i Żninie przeprowadzili wzmożone działania kontrolne na drodze krajowej nr 5. Wspólnym celem policjantów było bezpieczeństwo uczestników ruchu. W 2015 roku na odcinku drogi krajowej nr 5 przebiegającej przez powiat nakielski doszło do 110 zdarzeń drogowych. Główne przyczyny większości z tych zdarzeń to nadmierna prędkość, brawura kierowców i nieprzestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów.  Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom kierowców, w piątek (25.03.16r.) nakielscy i żnińscy policjanci przeprowadzili wspólne działania kontrolne na krajowej „piątce”. Celem podjętych działań było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu, ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, kontrolowanie przestrzegania przepisów przez kierowców, a także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych. W działaniach udział wzięło łącznie 6 policjantów. Mundurowi przeprowadzili 39 kontroli pojazdów, ujawniając 39 wykroczeń. Kierowcy, którzy złamali przepisy zostali ukarani mandatami. Jednak najważniejszym efektem pracy nakielskich i żnińskich funkcjonariuszy było to, że na kontrolowanym odcinku trasy k 5 nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Wspólne działania z pewnością będą powtarzane.

Czytaj dalej>>>