Archiwum kategorii KPP Nakło nad Notecią

„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu nakielskiego

Autor: dnia poniedziałek, 30 Listopad, 2015

Ponad 2,5 tysiąca kierowców skontrolowali dzisiaj (30.11.15r.) na terenie powiatu nakielscy policjanci. Zatrzymano dwie osoby, które wsiadły za kierownicę na „podwójnym gazie”. 30 listopada 2015 r. na drogach województwa kujawsko – pomorskiego policja prowadziła działania pn.: „Trzeźwy kierujący”. Na terenie powiatu nakielskiego w działaniach udział wzięło 16 policjantów w tym 10 funkcjonariuszy z nakielskiej „drogówki”. W akcję włączyła się również straż gminna z Sadek. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość od wczesnych godzin rannych jednocześnie we wszystkich gminach powiatu nakielskiego. W trakcie akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 2603 kierujących. Spośród kontrolowanych 1 osoba była nietrzeźwa i miała w organizmie 1,15 promila alkoholu, jeden z kierowców był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie 0,44 promila. Zatrzymani kierowcy natychmiast stracili prawa jazdy. Policjanci zatrzymali także jedną osobę, która kierowała autem nie stosując się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas działań policjanci rozdawali kierowcą materiały profilaktyczne promujące trzeźwość za kierownicą.

Czytaj dalej>>>


„Dopalacze kradną życie” – debata społeczna w Nakle

Autor: dnia sobota, 28 Listopad, 2015

Dopalacze jako „nowe narkotyki”, które kradną życie młodym ludziom, były tematem debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z komendy powiatowej w Nakle. W przedsięwzięciu udział wzięła młodzież ze szkół ponadgimanazjalnych z terenu powiatu wraz z opiekunami. W środę, 25 listopada 2015 r. w Nakielskim Ośrodku Kultury policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią zorganizowali debatę społeczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych poświęconą tematyce dopalaczy. Do udziału w debacie zaproszeni zostali.: P. Ilona Świstowska – p.o. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle, P. Robert Rejniak – Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, P. Piotr Rugowski – Pełnomocnik burmistrza Nakła ds. profilaktyki uzależnień oraz przedstawicielki bydgoskiego kuratorium oświaty. Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy reprezentowała asp. szt. Paulina Malinowska, specjalista Wydziału Komunikacji Społecznej. Zanim debata się rozpoczęła kierownictwo nakielskiej komendy podziękowało dyrektorowi, nauczycielce oraz uczniom I LO w Szubinie za postawę jaką wykazali się będąc świadkami wypadku drogowego zaistniałego w okolicy szkoły. Debata rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej prezentacji na temat danych statystycznych dotyczących przestępczości narkotykowej w powiecie nakielskim, dopalaczy oraz działań profilaktycznych podejmowanych przez policjantów. Zagadnienia te przedstawił sierż. szt. Marcin Górak z zespołu ds. prewencji kryminalnej. Następnie głos zabrał Prezes Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy Pan Robert Rejniak, który w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiadał młodzieży czym są dopalacze, jakie są zagrożenia związane z ich zażywaniem oraz jakie działania podjąć, by nie wpaść w pułapkę uzależnień. Wystąpienia powyższe przeplecione były filmami nakręconymi przez uczniów z ZSO w Kcyni oraz I LO w Nakle na konkurs profilaktyczny dotyczący uzależnień.  Czytaj dalej>>>


Zaginiony 18-latek z Zamościa odnaleziony

Autor: dnia piątek, 6 Listopad, 2015

Dzisiaj (06.11.2015 r.) rano odnalazł się zaginiony 18-latek z Zamościa. Informację, że zaginiony się znalazł przekazał policji dyspozytor pogotowia ratunkowego. Okazało się, że mężczyznę rozpoznała obsada karetki pogotowia, podczas udzielania mu pomocy medycznej. Od tygodnia policjanci w powiecie nakielskim poszukiwali 18-letniego mieszkańca Zamościa w gminie Szubin. Informacja o tym, że mężczyzna jest poszukiwany została przekazana do innych jednostek policji, a także do mediów. Jak się okazało dzisiaj (06.112015) rano rozpowszechnianie informacji o zaginionym przyniosło spodziewany efekt. Krótko przed godziną 7.00 załoga nakielskiej karetki pogotowia została zadysponowana do Chrząstowa, gdzie miał przebywać zziębnięty mężczyzna. Mężczyzna ten, podał ratownikom, jak się chwilę później okazało, fałszywe dane osobowe. Jednak medycy byli czujni i rozpoznali w pacjencie poszukiwanego przez policję 18-latka i natychmiast o tym fakcie powiadomili dyspozytora, a ten dyżurnego policji. Skierowany na izbę przyjęć nakielskiego szpitala patrol mundurowych potwierdził przypuszczenia medyków. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, odnaleziony 18-latek został przewieziony do nakielskiej komendy, gdzie policjanci wykonali z nim niezbędne czynności.


Serduszko ma przypominać kierowcom o bezpiecznej jeździe

Autor: dnia środa, 4 Listopad, 2015

Trwa druga edycja kampanii społecznej Fundacji PZU pn.: „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. W kampanię aktywnie włączają się także policjanci w powiecie nakielskim. Symbol kampanii – serduszka wręczali kierowcom policjanci z „drogówki” wspólnie przedstawicielką PZU. „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” to hasło przewodnie kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację PZU. Jest to już druga edycja przedsięwzięcia, które w tym roku, ukierunkowane jest na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Symbolem kampanii są niebieskie serduszka, które mają przypominać kierowcy, że pieszym może być bliska mu osoba i między innymi, z tego właśnie powodu, powinien jechać ostrożnie. Promując kampanię, a przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze, na ulicach Szubina policjanci z referatu ruchu drogowego, wspólnie z przedstawicielką PZU wręczali kierowcom serduszka. Przeprowadzone działania mają na celu uświadomienie kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, a tym samym dbanie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Czytaj dalej>>>


Trzech kierowców zatrzymanych podczas porannych kontroli trzeźwości

Autor: dnia piątek, 30 Październik, 2015

29.10.2015 r.  na drogach gminy Nakło oraz Mrocza policjanci z referatu ruchu drogowego oraz mroteckiego komisariatu kontrolowali trzeźwość kierowców.Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 882 osoby. Spośród kontrolowanych zatrzymano 3 osoby, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie”. Dwóch kierowców, w tym jednego kierowcę ciężarówki, zatrzymano w Paterku, mieli oni odpowiednio 0,96 i 0,38 promila alkoholu w organizmie. Trzeci, mający w organizmie 0,59 promila został zatrzymany w Nakle na ulicy Poznańskiej. Celem systematycznie powtarzanych akcji podczas, których kontrolowana jest trzeźwość kierowców jest eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Czytaj dalej>>>


Strzeżmy się przed złodziejami

Autor: dnia czwartek, 29 Październik, 2015

Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych, gdyż w ostatnim czasie policja dwukrotnie została powiadomiona o kradzieżach dokonanych przez osoby trudniące się handlem obwoźnym.W ostatnim czasie policja w powiecie nakielskim dwukrotnie była informowana o kradzieży pieniędzy z mieszkań. Ofiarami złodziei padły osoby starsze. Z zebranych w sprawach informacji wynika, iż złodzieje weszli do mieszkań pokrzywdzonych pod pretekstem sprzedaży kocy, otrzymania jedzenia, a także zbiórki odzieży używanej. Sprawcy tych kradzieży to najprawdopodobniej dwie kobiety i mężczyzna. Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby zachować rozwagę, nie kupować niczego od osób podejrzanych, nie wpuszczać obcych do mieszkań, nie przekazywać osobom obcym danych dotyczących posiadanego majątku. O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję.

Czytaj dalej>>>


Naraził rodzinę na niebezpieczeństwo. Usłyszy zarzuty

Autor: dnia środa, 21 Październik, 2015

Zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszy 31-latek, który uderzył kierowanym autem w przydrożne drzewo. Jak się okazało w matizie jechał razem z rodziną, a zdarzenie spowodował celowo.Wczoraj (20.10.15r.) krótko przed godzina 12.00 dyżurny nakielskiej jednostki został poinformowany, że w miejscowości Stary Jarużyn, w gminie Szubin, daewoo matiz uderzył w drzewo. Skierowany na miejsce patrol „drogówki” potwierdził zgłoszenie. Na poboczu drogi mundurowi zauważyli daewoo. Przód auta uszkodzony był po uderzeniu w przydrożne drzewo. Przy pojeździe stała kobieta z 5-letnim dzieckiem. Jak się po chwili okazało byli to pasażerowie rozbitego auta. Ponieważ dziecko wymagało pomocy medycznej, wraz z mamą trafiło do szpitala w Bydgoszczy. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 31-letniego kierowcę, gdyż ten, bezpośrednio po zdarzeniu uciekł z miejsca. Mężczyzna był trzeźwy i nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Z materiału dowodowego zebranego przez pracujących na miejscu kryminalnych wynika, że mężczyzna po kłótni z żoną, celowo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci natychmiast odebrali kierowcy prawo jazdy, a jego samego zatrzymali w areszcie. Dzisiaj (21.10.15r.) 31-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut narażenia swojej rodziny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmie się sąd.

Czytaj dalej>>>


Kierowca ciężarówki próbował przekupić policjantów

Autor: dnia poniedziałek, 19 Październik, 2015

Zamiast przyjąć mandat, kierowca ciężarowego dafa wolał wręczyć policjantom łapówkę. Liczył zapewne, że tym sposobem załatwi sprawę. Jak bardzo się pomylił dowiedział się, kiedy na jego rękach mundurowi zatrzasnęli kajdanki. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia. W piątek (16.10.15r.) krótko po godzinie 12.00 na jednej z ulic Szubina, patrol dzielnicowych zauważył ciężarowego dafa z naczepą. Ponieważ część miasta, przez którą przemieszczała się ciężarówka, objęta jest zakazem wjazdu pojazdów, o masie przekraczającej 12 ton, mundurowi zatrzymali auto do kontroli drogowej. Kierowca ciężarówki został poproszony, aby zabrał ze sobą wymagane dokumenty i wsiadł do radiowozu. Tam został poinformowany o przyczynie kontroli, a także o tym, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem. Wtedy kierowca wyjął z portfela gotówkę, położył jednemu z policjantów na kolana i poprosił, aby mundurowi nie wystawiali mu mandatu. Ponieważ wręczenie korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności jest przestępstwem, mieszkaniec Świebodzina został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia 47-latek usłyszał zarzut, a w sprawie śledztwo wszczął prokurator. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd.

Czytaj dalej>>>


Pijani rowerzyści wpadli w trakcie jednej kontroli

Autor: dnia niedziela, 11 Październik, 2015

Pomimo promili szumiących w głowach promili dwoje braci wybrało się na nocną przejażdżkę rowerem. Daleko jednak nie dojechali, gdyż uniemożliwili im to szubińscy policjanci. Teraz obaj muszą liczyć się z konsekwencjami. Podczas piątkowej (09.10.2015 r.) nocnej służby w Szubinie na ul. Kcyńskiej, mundurowi zauważyli dwóch rowerzystów i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sposób jazdy, szczególnie jednego z nich, wyraźnie wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Rowerzyści, jak się okazało bracia, zostali zatrzymani do kontroli. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mieli alkohol w organizmie. Badanie alkomatem starszego z nich wykazało, że 25-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu, młodszy, 20-letni, pół promila. Obaj rowerzyści, za jazdę pod działaniem alkoholu rowerem poniosą konsekwencje zgodnie z obowiązującym prawem wykroczeń.

Czytaj dalej>>>


Chciał zniknąć mundurowym z oczu, ale mu nie wyszło

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 17-letni mieszkaniec Nakła, którego zatrzymali mundurowi z nakielskiej „patrolówki”. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram suszu. Wczoraj (08.10.15r) podczas służby policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego z Nakła ustalili, że w okolicach marketu na ulicy Gimnazjalnej przebywa 17-latek, który może posiadać przy sobie narkotyki. Patrol udał się w rejon marketu, gdzie zauważył mężczyznę. Ten, na widok oznakowanego radiowozu nagle zmienił kierunek marszu i sprawiał wrażenie, jakby chciał zniknąć mundurowym z oczu. To mu się jednak nie udało. Podczas rozmowy z policjantami 17-latek był wyraźnie zdenerwowany. Bardzo szybko okazało się, jaki był tego powód. Otóż w saszetce, którą miał przy sobie mundurowi znaleźli 4 woreczki strunowe z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, a do jego mieszkania pojechali kryminalni. Podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli prawie 130 gram suszu roślinnego, „porcję” białego proszku, młynek do mielenia suszu, szklane lufki i puste woreczki strunowe. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to najprawdopodobniej marihuana i amfetamina. Podejrzany usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie zabronionych środków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj dalej>>>


Śmierć na torach

Autor: dnia piątek, 2 Październik, 2015

Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło dzisiaj (02.10.15r.) rano na torach kolejowych przy ulicy Bohaterów. 60-letnia kobieta zginęła potrącona przez pociąg pasażerski relacji Piła – Bydgoszcz. Zgłoszenie o tym, że przy ulicy Bohaterów w Nakle pociąg relacji Piła – Bydgoszcz potrącił kobietę, wpłynęło do dyżurnego nakielskiej policji dzisiaj (02.10.15r.) o godzinie 5.40. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 60-letnia mieszkanka Nakła, najprawdopodobniej wtargnęła na tory wprost pod jadący pociąg. Kobieta zginęła na miejscu. Maszynista składu był trzeźwy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora nakielscy policjanci.

Czytaj dalej>>>


Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego komisariatu w Szubinie

Autor: dnia środa, 30 Wrzesień, 2015

28 września 2015 r. o godz. 11:00 w Szubinie uroczyście podpisano akt erekcyjny w związku z budową Komisariatu Policji w Szubinie. Inwestycja kosztować będzie niemalże 6 milionów złotych, a środki na jej realizację pochodzą z budżetu Policji. Działkę pod budowę komisariatu przekazał Burmistrz Miasta Szubin. Akt Erekcyjny podpisała m.in. Minister Spraw Wewnętrznych P. Teresa Piotrowska. Podczas uroczystego podpisania aktu erekcyjnego obecni byli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych P. Teresa Piotrowska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wiesław Domański, którzy w obecności samorządowców podpisali akt w związku z budową nowego komisariatu w Szubinie. Poświęcenia placu budowy dokonali Ks. Prałat Stanisław Kotowski – Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Ks. Jacek Pawelczyk – Proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Szubinie. W kwietniu 2014r. Burmistrz Miasta Szubin przekazał w darowiźnie, pod budowę komisariatu, działkę o powierzchni 0,55 h i szacunkowej wartości ponad 100 tys. złotych. W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę robót budowlanych, którym została firma Inenergia sp. z o.o. sp.k. z Inowrocławia. Umowa na roboty budowlane zastała podpisana 12 czerwca 2015 r. Wartość zadania związana z wybudowaniem obiektu zgodnie ze standaryzacją opiewa na kwotę 5.979.000 złotych. W nowo wybudowanym obiekcie pracować będą policjanci z KP w Szubinie, którzy obecnie mają siedzibę w budynku Starostwa Powiatowego. Pracować w nim będzie ok. 50 funkcjonariuszy i pracowników. Planowany termin zakończenia budowy to październik 2016r.

Czytaj dalej>>>


Potrącił dziecko na pasach i odjechał, ale niedaleko

Autor: dnia środa, 23 Wrzesień, 2015

68-letni mieszkaniec Bydgoszczy potrącił na przejściu dla pieszych dziecko i odjechał. Policjanci namierzyli go bardzo szybko, bo okazało się, że chwilę przed zdarzeniem kontrolowała go „drogówka”. Funkcjonariusze wskazali kierunek, w którym odjechał. Sprawca kolizji pozbył się prawa jazdy, a jego sprawę rozstrzygnie sąd. Wczoraj (22.09.15) około 17.20 dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony, że w Kcyni na ulicy Poznańskiej na przejściu dla pieszych potrącone zostało dziecko, a sprawca zdarzenia odjechał. Na miejsce dyżurny skierował patrol „drogówki”, który w tym czasie pełnił służbę na terenie Kcyni. Policjanci ustalili, że pokrzywdzona dziewczynka znajdowała się na przejściu dla pieszych, gdzie najechał na nią volkswagen golf. 7-latka przewróciła się na jezdnię, na szczęście nie doznając poważniejszych obrażeń ciała. Cała sytuacja na tyle ją wystraszyła, że uciekła do domu i powiadomiła o zdarzeniu rodzinę, a ta policję. Sprawca natomiast nie zainteresowawszy się potrąconym dzieckiem, odjechał z miejsca. Policjanci bardzo szybko ustalili kolor i numery rejestracyjne auta. Okazało się, że taki właśnie samochód, chwilę wcześniej kontrolowali na jednej z kcyńskich ulic. Na trasę, którą wskazali dyżurny natychmiast skierował patrol, który po niedługim czasie zatrzymał ustalonego vw golfa.  Policjanci zatrzymali 68-letniemu kierowcy prawo jazdy. W sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, a mieszkaniec Bydgoszczy musi liczyć się z tym, że mnie uniknie konsekwencji za spowodowanie kolizji drogowej.

Czytaj dalej>>>


Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci do szkół

Autor: dnia środa, 23 Wrzesień, 2015

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 65–latek, który pijany wsiadł za kierownicę autobusu i rozwoził dzieci do szkół w gminie Kcynia. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a niebawem usłyszy on zarzuty. 21.09.2015 r. od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzą działania „Trzeźwy kierujący” podczas, których kontrolują trzeźwość kierowców. Kontrolowani są kierowcy jednośladów, aut osobowych, ciężarowych, a także autobusów. Około godziny 08.00 w Szczepicach, w gminie Kcynia, nakielska „drogówka” zatrzymała do kontroli autobus, który rozwoził dzieci do szkół znajdujących się na terenie kcyńskiej gminy. Trzeźwość kierowcy policjanci sprawdzili urządzeniem Alcoblow, które pokazuje, czy badany kierowca ma w wydychanym powietrzu alkohol, czy też nie. Przeprowadzone przez policjantów badanie 65-latka wykazało, że w wydychanym przez niego powietrzu znajduje się alkohol. Potwierdzeniem, że mężczyzna jest pijany, było badanie alkomatem, który wykazał, w organizmie mieszkańca gminy Szubin 0,63 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Dzieci jadące autobusem zostały przekazane opiekunom, pod których pieczą, bezpiecznie dotarły do szkół. Nieodpowiedzialny kierowca po wykonanych czynnościach został zwolniony. Niebawem ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut za kierowanie Mercedesem w stanie nietrzeźwości. Sprawę rozstrzygnie sąd, a kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Sfingowali kolizję, aby wyłudzić odszkodowanie

Autor: dnia środa, 23 Wrzesień, 2015

Licząc na łatwy zarobek wymyślili i sfingowali kolizję drogową. Nie przeszło im jednak przez myśl, że policjanci, którzy przyjadą na miejsce nie uwierzą w ich wymyśloną wersję. Obaj są bogatsi. Jednak nie o gotówkę, a o zarzuty. Wszystko rozpoczęło się kiedy dyżurny nakielskiej jednostki odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego miało dojść w Gorzeniu, w gminie Nakło. Na miejsce został skierowany patrol nakielskiej „drogówki”. Mundurowi wysłuchali wersji przedstawionej przez uczestników kolizji. Kierowcy mercedesów zgodnie twierdzili, że do zdarzenia doszło przez nieuwagę jednego z nich, gdyż wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, jeden z nich miał nie ustąpić pierwszeństwa i uderzyć w tył drugiego auta. Policjanci nie do końca uwierzyli w wersję przedstawianą przez obu mężczyzn i zaczęli wnikliwie sprawdzać auta. Po oględzinach mundurowi stwierdzili, że uszkodzenia te nie mogły powstać na skutek zdarzenia, o którym mówili obaj mężczyźni. Funkcjonariusze stwierdzili także, że jedno z aut, najprawdopodobniej przez dłuższy czas nie było używane, o czym świadczyła rdza na tarczach hamulcowych. Potwierdzeniem tego były dalsze ustalenia z których wynikało, że krótko przed zdarzeniem jedno z aut, holowało drugie z pobliskich Potulic w stronę Gorzenia. Obaj kierowcy zgodnie trzymali się swojej wersji wydarzeń, dlatego też zostali dowiezieni do komendy, gdzie przyznali się, że wymyślili i sfingowali kolizję, aby wzbogacić się o odszkodowanie jakie musiałby wypłacić ubezpieczyciel. Tym sposobem, 34-letni mieszkańcy Bydgoszczy wzbogacili się, ale o zarzuty, które przedstawili im kryminalni. Obaj odpowiedzą za usiłowanie wyłudzenia odszkodowania za co zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę będzie

Czytaj dalej>>>


Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach

Autor: dnia czwartek, 17 Wrzesień, 2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie kontynuują cykl spotkań profilaktycznych z uczniami w różnych szkłach na terenie podległej gminy. We wtorek, 15.09.2015 r. w Zespole Szkół w Rynarzewie gościł szubiński dzielnicowy st. sierż. Michał Miś. Funkcjonariusz spotkał się z uczniami klas 0 – 1 oraz przedszkolakami. Tego samego dnia również dzielnicowy z szubińskiej jednostki sierż.szt. Przemysław Błaszkowski odwiedził przedszkolaków i uczniów z kowalewskiej podstawówki z klas 1-3. Mundurowi z trakcie spotkań opowiadali przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przypominali jak powinien zachowywać się pieszy uczestnik ruchu, którą stroną powinien się poruszać i w jakich miejscach może bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Policjanci przestrzegali też, przed bieganiem po jezdni i wbieganiem pod nadjeżdżające pojazdy. Dzieci usłyszały także kilka słów jak ustrzec się przed atakiem psa oraz o zagrożeniach wynikających z zawierania znajomości z osobami obcymi.

Czytaj dalej>>>


Zgubne przyspieszenie

Autor: dnia poniedziałek, 14 Wrzesień, 2015

Kierowca forda fiesty minął patrol „drogówki” kontrolujący prędkość i znacząco przyspieszył, czym zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Policjanci pojechali za fordem i go skontrolowali. Okazało się, że kierowca w ogóle nie miał prawa jazdy, za to w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Patrol nakielskiej „drogówki” kontrolował 10.09.2015 r. w Ślesinie prędkość pojazdów przemieszczających się krajową „dziesiątką”. Krótko po godzinie 19.00 drogą przejechał ford fiesta, którego kierowca, jak tylko minął patrol znacząco przyspieszył. Nie umknęło to uwadze mundurowych, dlatego pojechali oni za fordem, aby go skontrolować. Prawdopodobnie kierowca zorientował się, że policjanci jadą za nim po to, aby go zatrzymać, dlatego próbował zniknąć im z oczu zjeżdżając na drogę gruntową. W konsekwencji auto zostało skontrolowane. Od kierowcy czuć było charakterystyczną woń alkoholu. 38-latek został przebadany alkomatem. Wynik tego badania wykazał, że miał on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że podejrzany w ogóle nigdy nie posiadał prawa jazdy. Kierowca forda trzeźwiał w policyjnym areszcie. 11.09.2015 r., już trzeźwy, został przesłuchany i usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. Swoją drogą mężczyzna odpowie także za jazdę bez uprawnień.

Czytaj dalej>>>


Kradzież ma krótkie nogi

Autor: dnia czwartek, 3 Wrzesień, 2015

Szubińscy policjanci zatrzymali kobietę, która chwilę wcześniej dokonała kradzieży portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. Wartość strat wyceniono na ponad 10 tyś. Skradzione mienie odzyskano zaś 49- latkę po przedstawieniu zarzutów zwolniono. W dniu wczorajszym (02.09.2015 r.) krótko po godz. 13.00  w miejscowości Zamość doszło do kradzieży w jednym z miejscowych sklepów. 68 letni mężczyzna robiąc zakupy pozostawił swój portfel na regale z towarem. Będąca w sklepie kobieta wykorzystała moment nieuwagi właściciela i wzięła sobie portfel po czym wyszła z budynku. Chwilę po zdarzeniu przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 49 latka wzbogaciła się o ponad 10 tyś. Ponadto weszła w posiadanie kary bankomatowej, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego należącego do poszkodowanego. Natychmiast mundurowi wraz z właścicielem udali się w kierunku miejscowości Żurczyn gdzie według informacji miała oddalać się sprawczyni. Funkcjonariusze na drodze prowadzącej Żurczyna napotkali kobietę która dokonała kradzieży. 49 latka posiadała przy sobie portfel z całą zawartością który został przekazany mężczyźnie. Jeszcze tego samego dnia zostały jej przedstawione zarzuty po czym została zwolniona. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj dalej>>>


Przeprowadzili akcję znakowania jednośladów

Autor: dnia niedziela, 30 Sierpień, 2015

Mimo że sezon rowerowy powoli dobiega końca, w powiecie nakielskim policjanci w dalszym ciągu znakują rowery. Niedawno tego typu akcję zorganizowano w siedzibie OSP w Anielinach. Działania te, mają zapobiec kradzieżom jednośladów. Akcja znakowania rowerów odbyła się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Anielinach. Rowery znakował dzielnicowy z komisariatu policji w Mroczy wspólnie ze strażnikiem gminnym z Sadek. Wszystkie rowery otrzymały indywidualny numer i kartę rejestracyjną, a dane dotyczące jednośladów zostaną wprowadzone do systemu komputerowego. Taki sposób oznaczenia pojazdów ma zapobiec próbom ich kradzieży.  Pomimo że sezon rowerowy powoli dobiega końca, policjanci w powiecie nakielskim  w dalszym ciągu prowadzić będą akcje znakowania jednośladów. Warunkiem oznakowania roweru jest ukończenie 18 lat i posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości.  Najbliższe grawerowania odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:
·        26-08-2015 r. godz.14.00 – 16.00 na terenie KPP w Nakle nad Notecią;
·        02-09-2015 r. godz.14.00 – 16.00 na terenie KP w Szubinie;
·        09-09-2015 r. godz.13.00 – 15.00 na terenie KP w Kcyni;
·        16-09-2015 r.godz.16.00 – 18.00 na terenie KP w Mroczy;
·        23-09-2015 r. godz.14.00 – 16.00 na terenie KPP w Nakle nad Notecią;
·        30-09-2015 r. godz.14.00 – 16.00 na terenie KP w Szubinie;

Czytaj dalej>>>


​Zniszczył ogrodzenie i groził siekierą

Autor: dnia niedziela, 30 Sierpień, 2015

Groźby przy użyciu siekiery i zniszczenie ogrodzenia przy pomocy tego narzędzia, to zarzuty, jakie ciążą na 43-latku zatrzymanym przez policjantów z Szubina. Ze swojego zachowania podejrzany będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu 5 lat więzienia. 27.08.2015 r.  dyżurny policji w Szubinie został poinformowany, że w miejscowości Zamość jakiś  mężczyzna, siekierą, niszczy płot jednej z posesji. Policjanci, którzy zostali skierowani na tą interwencję zauważyli opisanego w zgłoszeniu sprawcę. Faktycznie miał on przy sobie siekierę. Sprawca uciekł. Jednak nie na długo. Chwilę później został przez mundurowych zatrzymany. Kiedy kryminalni wyjaśniali sytuację, okazało się, że zanim agresor zaczął niszczyć płot, groził mieszkańcom posesji. W chwili zatrzymania, podejrzany był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie. 28.08.2015 r. 43-zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Czytaj dalej>>>


6 mężczyzn zatrzymanych, czy są winni zarzucanych im czynów, wyjaśni sąd

Autor: dnia czwartek, 27 Sierpień, 2015

6 mężczyzn zatrzymali szubińscy policjanci po „rozróbie” jaką wywołali podczas imprezy plenerowej organizowanej w jednej z podszubińskich wsi. Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Grozi im kara do 5 lat więzienia. Sytuacja miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę (22/23.08.2015 r.) w Kołaczkowie w gminie Szubin. W tamtejszym kompleksie rekreacyjnym mieszkańcy bawili się na imprezie plenerowej. Zabawę, zakłóciło kilku awanturujących się mężczyzn, którzy ostatecznie zostali wyrzuceni z terenu ośrodka. Awanturnicy co prawda opuścili go, jednak urażona duma nie pozwoliła im odejść zbyt daleko. Postanowili wrócić na zabawę i zademonstrować swoją siłę. Długo nie trwało, jak pojawili się w kompleksie wyposażeni w kije, drewniane sztachety i inne przedmioty, które udało im się znaleźć w okolicy. Podejrzani zaczepiali biesiadników, prowokując ich do bójki, a kiedy nie osiągnęli zamierzonego celu swoją agresję wyładowali na stojących nieopodal autach i domku letniskowym. Sztachetami wybili szyby w dwóch pojazdach oraz okno w jednym z domków, powodując ponad 6 tysięcy strat. Nad sprawą pracowali policjanci z komisariatu w Szubinie. Już następnego dnia (24.08.15r.) kryminalni ustalili personalia podejrzanych. We wtorek 25.08.2015 r. na terenie miasta i gminy Szubin mundurowi zatrzymywali podejrzanych. Łącznie zatrzymali 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 21 lat. Czworo z zatrzymanych to mieszkańcy Szubina, dwóch natomiast, mieszka poza granicami kraju. Wczoraj (26.08.15r.) trwały czynności z zatrzymanymi. Zostali oni doprowadzeni do prokuratury i przesłuchani. Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Dorosłym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, sprawa nieletniego zostanie przekazana do sadu rodzinnego. O losie chuliganów zdecyduje sąd.

Czytaj dalej>>>


Na „pace” ciężarowej izotermy wiózł 18 osób [FILM]

Autor: dnia piątek, 21 Sierpień, 2015

Policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu kierowcy ciężarowej chłodni po tym, jak w trakcie kontroli auta okazało się, że w części ładunkowej przewoził 18 pasażerów. Finał swój sprawa znajdzie w sądzie. Kilka dni temu nakielska policja otrzymała sygnał, że po terenie gminy Mrocza jeździ dostawczy MAN z chłodnią i w części ładunkowej auta przewozi ludzi na teren województwa wielkopolskiego, do pracy przy zbiorze owoców. Dzisiaj (21.08) od godziny 3.00 w nocy policjanci z nakielskiej „drogówki” patrolowali podmroteckie miejscowości, zwracając szczególną uwagę na wszystkie pojazdy ciężarowe. O godzinie 4.15, w miejscowości Izabela, funkcjonariusze zauważyli MAN-a i zatrzymali auto do kontroli. Z tzw.: „paki” wyraźnie słychać było rozmowy, dlatego policjanci polecili kierowcy, aby otworzył część ładunkową auta. Ku zaskoczeniu mundurowych, wewnątrz, na stojących na podłodze drewnianych skrzynkach, podróżowało 18 osób. Na szczęście nie doszło do tragedii. Pasażerowie mana w dalszą podróż udali się autami dostosowanymi do przewozu osób. Policjanci od razu odebrali kierowcy prawo jazdy. Dokument ten trafi do starostwa powiatowego z wnioskiem o wydanie decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dla kierowcy na okres 3 miesięcy, gdyż tak stanowią obowiązujące przepisy. To jednak nie wszystko. W sprawie przeprowadzone zostanie postepowanie wyjaśniające, które finał swój znajdzie w sądzie. 55-latek odpowie za przewóz osób pojazdem nieprzeznaczonym do tego celu oraz przewóz osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierowcy grozi kara grzywny do 3 tysięcy złotych lub kara nagany.

Czytaj dalej>>>


Podejrzany o rozbój zatrzymany przez policjantów z Szubina

Autor: dnia poniedziałek, 3 Sierpień, 2015

Nawet 12 lat więzienia grozi 25-latkowi, którego zatrzymali szubińscy kryminalni. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju. Decyzją prokuratora rozbójnik został oddany pod dozór policji. W miniony piątek, 31.07.2015 r. szubińscy kryminalni ustali, iż kilka dni wcześniej, na jednej z działek rekreacyjnych w Szubinie doszło do rozboju. Z ustaleń wynikało, że sprawca najpierw pobił pokrzywdzonego, a następnie skradł mu telewizor. Dodatkowo, aby nie dopuścić, by pobity wezwał pomoc, zniszczył mu telefon komórkowy. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony, opiewały na kwotę 1.300 złotych. Jeszcze tego samego dnia (31.07.2015 r.) policjanci ustalili personalia rozbójnika. 25-letni podejrzany został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Szubina. Był pijany, miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu, dlatego też najpierw trafił do policyjnego aresztu. W sobotę, 01.08.2015 r., gdy wytrzeźwiał, policjanci doprowadzili podejrzanego na przesłuchanie do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzut dokonania rozboju. Prokurator zdecydował o oddaniu mieszkańca Szubina pod dozór policji. Teraz sprawą zajmie się sąd. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Krótka „kariera” plantatora

Autor: dnia piątek, 31 Lipiec, 2015

Zarzuty za uprawę konopi usłyszał 21-letni mieszkaniec Szubina po tym, jak kryminalni z tamtejszego komisariatu ustalili, że niczym zawodowy ogrodnik zasadził i pielęgnuje pole z krzakami marihuany. Policjanci zlikwidowali plantację, a podejrzanemu grożą nawet 3 lata więzienia. Kryminalni z szubińskiego komisariatu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że przy trasie Kowalewo – Słupy, w gminie Szubin znajduje się plantacja marihuany. Ustalenie do kogo należą rośliny i kto je dogląda było już tylko kwestią czas. W miniony wtorek (28.07) popołudniu kryminalni z Szubina obserwowali uprawę. Długo nie trwało, jak miejscu pojawiło się dwóch młodych mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do nakielskiej komendy. W tym czasie na plantacji pracował policyjny technik, który zabezpieczył łącznie 21 krzaków konopi. Rośliny były w różnej fazie wzrostu i miały od 20 do 60 centymetrów. Okazało się, że właścicielem plantacji był 21-letni mieszkaniec Szubina. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za uprawę konopi. O jego dalszych losach zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej>>>


Odznaczenia i awanse dla policjantów powiatu nakielskiego

Autor: dnia poniedziałek, 27 Lipiec, 2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią w dniu dzisiejszym obchodzili swoje święto. Uroczystości odbyły się na placu Komendy Powiatowej. W uroczystości uczestniczyli m.in. nadinsp. Krzysztof Zgłobicki – Komendant Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, Tomsaz Miłowski – Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski, Artur Michalak – Burmistrz Szubina, Leszek Klesiński – Burmistrz Miasta i Gminy w Mroczy, Dariusz Gryniewicz – Wójt Gminy Sadki, Krzysztof Błoński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, Bogna Adamska – Zastępca Burmistrza Kcyni, Radosław Mrugowski – Przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego, st. bryg. Roman Kłos – Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią, dh. Stefan Kubicki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią, Andrzej Brzóska – Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy, Jan Światłowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, Barbara Gajewska – Przewodnicząca Rady Gminy w Sadkach, ks. prałat Grzegorz Nowak, komendanci straży miejskich i gminnej, przedstawiciele 1 batalionu logistycznego w Bydgoszczy, służb mundurowych, instytucji. Gości powitał nadkom. Dariusz Stoński – Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią. Podczas uroczystości wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia. Listę awansowanych, odznaczonych podajemy poniżej. Dzisiejsza uroczystość była okazją do podziękowania odchodzącej na świadczenie emerytalne asp. szt. Marioli Sawickiej – Kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kcyni. Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Zgłobicki wręczył wyróżniającym się policjantom przyznane przez siebie nagrody finansowe. Starosta Nakielski w imieniu samorządu powiatowego wręczył komendzie express do kawy oraz wiązanki kwiatów. Pozostali przybyli gości na uroczystość wręczyli okolicznościowe adresy oraz wiązanki kwiatów. Odczytano również list przesłany przez Teresę Piotrowską – Ministra Spraw Wewnętrznych. Podczas uroczystości delegacja policjantów udała się z zniczami na groby tragicznie zmarłych policjantów. Dowódcą uroczystości był st. asp. Jan Poźniak – zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Czytaj dalej>>>


W podziękowaniu za obywatelską postawę

Autor: dnia sobota, 25 Lipiec, 2015

Komendant nakielskiej jednostki spotkał się z kierowcą, który przyczynił się do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież auta z terenu Niemiec. Szef nakielskich policjantów podziękował mężczyźnie za obywatelską postawę i wręczył drobny upominek.Przypomnijmy: Pod koniec czerwca 2015 r. mężczyzna przejeżdżający drogą krajową nr 5, biegnącą przez gminę Szubin, zawiadomił policję, że jadący tą samą trasą kierowca dostawczego volkswagena może być pijany. Wskazane w zgłoszeniu auto zostało zatrzymane po pościgu w miejscowości Smolniki. Co prawda kierowca był trzeźwy, jednak okazało się, że volkswagen został skradziony z jednego z komisów samochodowych na terenie Niemiec. Podejrzany o dokonanie tej kradzieży usłyszał zarzuty, a sprawę rozstrzygnie sąd. Zatrzymanie podejrzanego to w dużej mierze zasługa przypadkowego świadka, który zaniepokojony zachowaniem kierowcy volkswagena zadzwonił na policję. Dlatego też, w minioną środę (22.07.2015 r.) komendant nakielskiej jednostki nadkom. Dariusz Stoński spotkał się ze zgłaszającym. Podczas tego spotkania szef nakielskich policjantów pogratulował mężczyźnie odwagi i podziękował za obywatelską postawę. Nadkom. Stoński podkreślił, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne. Podkreślił też, że każdy sygnał dotyczący niewłaściwego zachowania kierowców przekazany policji, jest tak, jak to było i w tym przypadku rzetelnie sprawdzany.  W podziękowaniu za obywatelską postawę komendant Stoński wręczył kierowcy okolicznościowy list gratulacyjny oraz drobny upominek

Czytaj dalej>>>


Kierowcy przejeżdżający krajową „piątką” oniemieli [FILM]

Autor: dnia środa, 15 Lipiec, 2015

Nagi mężczyzna, biegający na drodze krajowej nr 5, „okładający” kijem jadące auta wprawił w osłupienie kierowców przejeżdżających przez miejscowości Szkocja w gminie Szubin. Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. 14.07.2015 r. o 20.30 dyżurny szubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Szkocja w gminie Szubin nagi mężczyzna biega po drodze krajowej nr 5 i trzymanym w ręku kijem uszkadza przejeżdżające samochody. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który po krótkiej penetracji terenu zatrzymał mężczyznę na pobliskim przystanku autobusowym. Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Nakło. Mężczyzna był trzeźwy. Przebadana zostanie także jego krew, aby sprawdzić czy nie był pod działaniem środków odurzających. Ze wstępnych czynności, które policjanci wykonali na miejscu wynika, że podejrzany uszkodził łącznie 6 pojazdów, w tym autobus. Jeszcze dzisiaj (15.07.2015 r.) mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty zniszczenia mienia. Ponadto 28-latek musi się liczyć także z karą za dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.  Za zniszczenie mienia podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenia, które popełnił kara aresztu, ograniczenia wolności lub też grzywny.

Czytaj dalej>>>


Telefon i plecak czekają na właściciela w szubińskim komisariacie

Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

W dniu 21 czerwca2015 r. w Szubinie na ul. Dąbrowskiego odnaleziono plecak koloru szarego z zawartością  między innymi glukometru oraz tabletek. Osoby, które rozpoznają plecak lub wiedzą do kogo on należy proszone są o kontakt z policjantami.  Natomiast 22 czerwca 2015 r. w Szubinie na ul. Nakielskiej został odnaleziony telefon komórkowy koloru niebieskiego. Urządzenie zostało zabezpieczone przez policjantów z miejscowego komisariatu. Osoby, która rozpoznają swoje własność proszone są o kontakt z policjantami z KP Szubin. W sprawie można kontaktować się również telefonicznie, pod numerem telefonu: 52-391-16-06. Właściciel telefonu powinien posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokumenty poświadczające, że zguba jest jego własnością.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


O trzech piratów drogowych mniej

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

Aż trzem kierowcom w przeciągu trzech ostatnich dni nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Nie obyło się też bez wysokich mandatów. Obowiązujące od 18 maja br. zmiany w przepisach drogowych jasno precyzują, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety są jeszcze kierowcy, którzy za nic mają przepisy. W przeciągu ostatnich trzech dni, policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali aż trzech kierowców, którym za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 37-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który hondą crv gnał przez Szubin mając o 64 km/h na liczniku więcej niż przewidują przepisy. Nieco mniej, bo o 57 km/h za szybko jechał w Ślesinie 22-letni kierowca forda transita. Ostatnim, który za nadmierną prędkość pozbył się prawa jazdy był 24-letni kierowca alfy romeo. Policjanci zatrzymali go w Rynarzewie w gminie Szubin. Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami.

Czytaj dalej>>>


Podejrzany o kradzież volkswagena po zarzutach

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

Zarzut kradzieży z włamaniem do auta i 7 zarzutów za wykroczenia drogowe usłyszał 57-latek, którego zatrzymali policjanci z Szubina, podczas ucieczki kradzionym autem. Kierowca stracił też prawo jazdy, a za złamane przepisy policjanci naliczyli mu aż 40 punktów karnych. Przypomnijmy: w minioną środę (24.06.2015) krótko po 10.00 dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony przez osobę podróżującą drogą krajową nr 5, że kierowca volkswagena transportera, jadącego w stronę Bydgoszczy, najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce dyżurny skierował patrol dzielnicowych, którzy szybko zlokalizowali opisane w zgłoszeniu auto i próbowali zatrzymać je do kontroli drogowej. Kierowca volkswagena nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i za wszelką cenę próbował im uciec, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Po blisko 20 minutowym pościgu policjanci zatrzymali kierowcę transportera w miejscowości Smolniki. Wtedy też, okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale auto, którym jechał  zostało skradzione dwa dni wcześniej z komisu samochodowego z Niemiec. Podejrzany o kradzież 57-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj (25.06.2015), po uzyskaniu od strony niemieckiej szczegółowych informacji na temat skradzionego auta oraz uzgodnieniach z prokuratorem, policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem do volkswagena. To jednak nie wszystko. Czytaj dalej>>>