Archiwum kategorii Galeria Korytarzyk ’09

6-lecie na 650-lecie miasta Szubina

Autor: dnia środa, 27 Maj, 2015

W minionym tygodniu 16 maja 2015 r. na szubińskich ruinach Galeria Korytarzyk przygotowała dla miłośników sztuki wystawę plenerową „6-lecie na 650-lecie miasta Szubina”. Wystawę otworzyli w obecności burmistrza Szubina Artura MichalakaNatalia i Maciej Jelińscy. Z grona artystów, którzy wystawili swoje prace głos zabrał rzeźbiarz Jan Makowiecki. Wspierający galerię burmistrz Szubina Artur Michalak otrzymał od plastyków koszulkę z nadrukiem, którego motyw związany był z jedną z wystawianych prac, a przedstawiał ruiny zamku. Identyczne koszuli otrzymali także Maryla Rakowska-Molenda i Krzysztof Wilk. Na zakończenie części oficjalnej wykonano pamiątkowe zdjęcie. Wśród wystawiających prace byli m.in.: Elżbieta Leszczyńska, Elżbieta Ratajczak, Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Ewelina Jerzakowska, Hanka Reijers-Trzepacz, Bogdan Krall, Tomasz Woźniak, Krystyna Banach, Maryla Rakowska-Molenda, Maria Makowiecka, Marta Wilk-Wierzbińska, Marta Tobeńska-Majorke, Grzegorz Majorke, Mirosław Banach, Katarzyna Baszak, Marcin Pełka, Klaudia Rajman, Jan Siejna, Dariusz Szulka, Natalia Jelińska, Łukasz Majorke, Marek Nikodem, Krzysztof Wilk, Marcin Szulka, Maciej Jeliński.

Czytaj dalej>>>


Płonące serce na Walentynki w Korytarzyku

Autor: dnia sobota, 21 Luty, 2015

14 lutego 2015 r. Galeria Sztuki „Korytarzyk” w Szubinie zaprosiła miłośników sztuki na wystawę pt. „Święty Walenty i nie tylko”.  Wśród wystawiających byli m.in.: Ewelina Jerzakowska, Tomasz Woźniak, Krystyna i Mirosław Banach, Łukasz Majorke, Jan Makowiecki, Hanka Reijers-Trzepacz, Maciej Jeliński, Krzysztof Wilk, Maryla Rakowska-Molenda, Marta Tabeńska-Majorke, Natalia Jelińska. Motywem przewodnim prac była oczywiście miłość, którą artyści przedstawili w różnych odsłonach. Po oficjalnym otwarciu, przed galerią Maciej Jeliński zaprezentował swoją instalację plastyczną pt. „Płonące serce„, którą odsłonił wspólnie z Arturem Michalakiem – Burmistrzem Szubina, żeby chwilę później ją podpalić.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na wystawę poplenerową do Korytarzyka

Autor: dnia czwartek, 16 Październik, 2014


Wystartował II niezależny plener malarski szubińskich artystów

Autor: dnia piątek, 22 Sierpień, 2014

23 sierpnia 2014 r. chwilę po godzinie 9:00 na szubińskim Rynku wystartował  II niezależny plener malarski artystów z Szubina i okolic. Tradycyjnie było grupowe zdjęcie na kultowej ławce szubińskich artystów, a chwilę później ożywiono cokół znajdujący się na Rynku. Oficjalnego odsłonięcia żywej rzeźby z obrazem w tle dokonał Andrzej Klawitter – szubiński pisarz. Był to kolejny happening przeprowadzony przez założycieli Galerii Korytarzyk czyli Natalię i Macieja Jelińskich. Prócz nich w plenerze udział biorą Przemek Kozłowski, Urszula Jarecka, Lidia Jamróz, Ewelina Jerzakowska, Tomasz Woźniak, Krystyna Banach, Mirosław Banach, Elżbieta Leszczyńska, Krzysztof Wilk, Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Grzegorz Majorke, Bogdan Kral, Maryla Rakowska-Molenda. Po oficjalnym początku, artyści wyruszyli w różne części miasta w poszukiwaniu inspiracji na kolejne dzieła ilustrujące nasze miasteczko. Ich prace będą w najbliższym czasie prezentowane podczas wystawy w Galerii Korytarzyk podsumowującej dzisiejszy plener.

Czytaj dalej>>>


Korytarzyk – Muzeum – Ruiny – Artyści przywitali wiosnę

Autor: dnia niedziela, 23 Marzec, 2014

22 marca 2014 r. w Galerii Korytarzyk odbyła się okolicznościowa wystawa plastyczna, na której swoje prace zaprezentowali: Ewelina Jerzakowska, Jan Siejna, Maryla Rakowska-Molenda, Krzysztof Wilk, Bogdan Kral, Krystyna Banach, Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Mirosław Banach oraz Natalia i Maciej Jelińscy. Następnie wszyscy goście przemaszerowali do Muzeum Ziemi Szubińskiej gdzie zwiedzili wystawę z okazji 95-lecia Polskiej Policji po której oprowadziła dyrektor szubińskiego muzeum Kamila Czechowska. Finał sobotniego popołudnia miał miejsce przy ruinach szubińskiego zamiku. W pierwszej kolejności spalono dwie Marzanny, symbol odchodzącej zimy. Później w kamiennym kręgu znajdującym się w części zamakowej przy ogisku pieczono kiełbaski i w miłej atmosferze wspominano minione miesiące.

Czytaj dalej>>>


Wystawa Plastyczna w Korytarzyku

Autor: dnia wtorek, 18 Marzec, 2014


25 lat twórczości artystycznej Macieja Jelińskiego

Autor: dnia poniedziałek, 25 Listopad, 2013


Wystawa poplenerowa „Szubin w malarstwie i rysunku”

Autor: dnia sobota, 26 Październik, 2013

7 września 2013 r. w Szubinie odbyła się „Akcja plenerowa”, której pomysłodawcami byli Bogdan Kral i Maciej Jeliński – Członkowie Szubińskiej Grupy Plama’s. Głównym celem pleneru było spotkanie członków grupy Plama’s oraz miłośników sztuki, a udział w nim wzięło 10-ciu twórców: Krystyna Banach, Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Ewelina Jeżakowska, Maryla Rakowska- Molenda, Natalia Jelińska, Krzysztof Wilk, Bogdan Kral, Mirosław Banach, Maciej Jeliński, Grzegorz Majorke. Uczestnicy pleneru uwieczniali ciekawe miejsca i zakątki Szubina w różnych technikach plastycznych. Powstały między innymi obrazy malowane farbami akrylowymi, olejnymi, a także prace malowane pastelami na papierze. Całe spotkanie nie było dofinansowane przez żadne instytucje państwowe, ani kulturalne. Artyści z grupy Plama’s potrafili zrealizować spotkanie, plener oraz podsumowującego grilla z własnych prywatnych pieniędzy. Udowodnili tym, że jak się chce – to można. Pokazali również, że są otwarci na wszelkiego tego typu inicjatywy, a mieszkańcy Szubina mogli przypatrywać się jak powstają obrazy. Głównym punktem na terenie miasta był rynek, oraz kultowa lipka mieszcząca się koło byłej kawiarni „Jedyna” (kto pamięta, to wie). To właśnie tam w sobotę malowali: Hanna Zawadzka-Pleszyńska, Maciej Jeliński, Ewelina Jeżakowska, Grzegorz Majorke. Z kolei artysta z Barcina Krzysztof Wilk malował przy kościele św. Marcina, natomiast Krystyna i Mirosław Banach znaleźli wenę do tworzenia tuż za miastem w stronę Kcyni. Oczywiście z powstałych obrazów zorganizowano wystawę, której wernisaż odbył się 19 października 2013 r. w Galerii Korytarzyk, na który przybyli artyście, ich przyjaciele  i znajomi. Nie zabrakło artystycznej niespodzianki, odsłonięcia obrazu, który zapowiada nadejście Jubileuszowego roku 650 lecia powstania miasta Szubina. Autorami jego są Maciej Jeliński i Grzegorz Majorke. Państwo Marchlewscy, za pomoc i wsparcie w działalności Galerii Korytarzyk otrzymali obraz z rąk Natalii i Macieja Jelińskich. 

Czytaj dalej>>>


Mój Świat pełen barw

Autor: dnia środa, 25 Wrzesień, 2013

Blisko sto dzieci wzięło udział w trzeciej edycji wakacyjnego konkursu plastycznego pt. Mój Świat bez narkotyków i alkoholu. Pomysłodawcą zabawy była Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie. W sobotę 20 go września, w ostatni dzień lata odbył się finał międzygminnego konkursuplastycznego pt. Mój Świat bez narkotyków i alkoholu. Konkurs zorganizowany po raz trzeci przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie wsparli: Bank Spółdzielczy w Szubinie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W zabawie uczestniczyło prawie sto dzieci z terenu Gminy Szubin. Konkurs realizowany był przez cztery wiejskie biblioteki publiczne Gminy Szubin w ramach projektu Lato w bibliotece. Projekt dofinansował Powiat Nakielski. W szerokim finale konkursu znalazło się 40 prac które zaprezentowano na wernisażu w galerii Korytarzyk P. Natalii i Macieja Jelińskich przy ul. 3 Maja w Szubinie. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe z rąk wiceburmistrza Mariusza Piotrkowskiego. Wystawę oglądać można jeszcze przez dwa tygodnie, po skontaktowaniu się z właścicielami.

Czytaj dalej>>>


Wernisaż Elżbiety Ratajczak z Barcina

Autor: dnia poniedziałek, 27 Maj, 2013

25 maja 2013 r. w Galerii Korytarzyk o godz. 17.00 otwarta została wystawa prac rysunkowych Elżbiety Ratajczak z Barcina. Na wernisaż przybyło wielu miłośników sztuki, przyjaciół wraz z rodziną artystki. Podczas wystawy Maciej Jeliński przekazał obraz w podarunku dla Gminy Szubin, będący jednocześnie podziękowaniem za kilkuletnią współpracę z galerią. Obchody 4 lat galerii odbyły się w tym roku nie na ruinach, jak w latach poprzednich, lecz w budynku, w którym galeria się mieści. Podczas wernisażu organizatorzy wystawy zaznaczyli, ze działają dzięki współpracy z osobami, które chcą pomagać, współpracować i wspólnymi siłami przyczyniać się do rozwoju życia kulturalnego w Szubinie. Trzeba zaznaczyć, iż Galeria Korytarzyk, nie posiada obecnie żadnych własnych nakładów finansowych, aby móc w pełni realizować swoje pomysły oraz założenia. Dla organizatorów zawsze ważne było, by móc promować sztukę zarówno artystów amatorów jak i twórców profesjonalnych. Najważniejsze zawsze były spotkania artystów z odbiorcami oraz z  twórcami sztuki.

Czytaj dalej>>>


4 lata Korytarzyka – Wernisaż prac Elżbiety Ratajczak

Autor: dnia sobota, 18 Maj, 2013

W sobotę, 25 maja 2013 r. odbędzie się wernisaż prac Elżbiety Ratajczak z Barcina. Wystawa zatytułowana została „KODRYSY” i obejmuje cykl rysunków- mandali wykonanych piórkiem i tuszem. Zorganizowana w ramach obchodów 4 lat działalności galerii Korytarzyk. Przed  otwarciem wystawy organizatorzy zapraszają wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w happeningu plastycznym. Obchody 4 lat galerii będą w drodze wyjątku skromniejsze niż w latach poprzednich z uwagi na tzw „ciężkie czasy„.

.

.

Czytaj dalej>>>


Ostatnia wystawa w Korytarzyku na koniec świata ???

Autor: dnia czwartek, 13 Grudzień, 2012

OSTATNIA WYSTAWA?
KONIEC ŚWIATA?

Zapraszamy do
Galerii Korytarzyk w Szubinie przy ul. 3-go Maja 18
na wystawę „Koniec świata w Korytarzyku„.

Swoje prace zaprezentuje 14 artystów.
Dodatkowo PERFORMANCE i Happening (niespodzianka),
a także pokaz multimedialny Marka Nikodema o kosmosie.

Oj, będzie się działo!

20 grudnia 2012 r.  (czwartek),
wernisaż: o godz. 19.00  aż do…… końca świata!

Do Zobaczenia !!!

.

Czytaj dalej>>>


Galeria Korytarzyk prezentuje się w Nakle nad Notecią

Autor: dnia piątek, 1 Czerwiec, 2012
1 czerwca 2012 roku w Spichlerzu, Restauracji „ Złoty Kłos” w Nakle nad Notecią otwarto wystawę składającą się z prac malarskich, rysunku, rzeźby, fotografii, grafiki i ceramiki. Organizatorem dzisiejszej wystawy jestNiezależna Galeria Sztuki „Korytarzyk” z Szubina i Stowarzyszenie Twórcze Brzózki oraz Dorjan z Nakła nad Notecią. Wszystkich przybyłych twórców prac, gości i mieszkańców powitał Jan Siejna. O pracach znajdujących się na wystawie mówili  Natalia i Maciej Jelińscy inicjatorzy powstania Niezależnej Galerii Sztuki „Korytarzyk”. Na wystawie prezentowane są prace: H. Zawadzkiej-Pleszyńskiej, E. Leszczyńskiej, N. Jelińskiej, K. Rajmann,  K. Banach, M. Makowieckiej, M. Banach, J. Makowieckiego. M. Makowskiego, M. Jelińskiego, M. Szulka, T. Woźniak, M. Pełka, D. Szulka, B. Kral (wszyscy z Szubina), M. Wierzbińska-Wilk, K. Wilk (Barcin), M. Tabeńska-Majorka, Ł. Majorka (Torunia), K. Baszak (Brzózki), A. Trawczyńska (Zamość), M. Rakowska-Molenda (Rynarzewo), J. Stępnakowski, R. Nowak, F. Sieradzki (Bydgoszcz), M. Nikodem (Łochowo) oraz Jan Siejna. Na zakończenie wystąpił zespół The Ktośtams.
Czytaj dalej>>>

3 lata Galerii Korytarzyk – Wystawa – Warsztaty – Koncerty

Autor: dnia niedziela, 27 Maj, 2012

26 maja 2012 r. na ruinach szubińskiego zamku hucznie obchodzono 3. urodziny Galerii Korytarzyk. Punktualnie o 16.00 wszystkich przybyłych przywitali Natalia i Maciej Jelińscy, zapraszając na scenę wszystkich artystów, którzy wystawiali dotychczas w galerii i prezentowali swoje prace podczas sobotniej plenerowej wystawy. Urodzinowy tort pokroili Artur Michalak – Przewodniczący Rady Powiatu i Mariusz Winkowski – właściciel Firmy WISK Szubin.  Dla najmłodszych zorganizowano warsztaty malarskie i ceramiczne. Rycerze z Fundacji Zamek Bydgoski przygotowali pokaz walk rycerskich.  Wystąpił niezawodny w każdej sytuacji Kabaret Porażeni z Szubina, dla którego była to bardzo pracowita sobota. Po części oficjalnej nadszedł czas na koncerty. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: KAZAN, The Ktośtams, SYNTAX. Na zakończenie urodzinowej imprezy odbył się pokaz multimedialny składający się ze zdjęć kosmosu autorstwa Marka Nikodema. Organizatorami urodziny na ruinach byli: Galeria Korytarzyk i Stowarzyszenie Twórcze Brzózki.

Czytaj dalej>>>


3 lata Galerii Korytarzyk – Wystawa – Warsztaty – Koncerty

Autor: dnia piątek, 18 Maj, 2012

26 maja 2012 r. zapraszamy na obchody 3 lat Galerii Korytarzyk od 14.00 – 23.30.

W programie m.in.:
koncerty: KAZAN, The Ktośtams, SYNTAX;
warsztaty: ceramiczne i malarskie;
wystawa prac 26 artystów (malarstwo, rzeźba, rysunek, fotografia);
pokazy multimedialne: Marka Nikodem (kosmos);
pokaz walk rycerskich: rycerze z Fundacji Zamek Bydgoski;

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się świetnie bawić i spotkać się z artystami, muzykami i rycerzami!!!!:)
Organizatorzy: Galeria Korytarzyk i Stowarzyszenie Twórcze Brzózki

ZAPRASZAMY NA RUINY!!! 

.

Czytaj dalej>>>


Pani WIOSNA – stanie na cokole, na szubińskim rynku

Autor: dnia niedziela, 1 Kwiecień, 2012

30 marca 2012 r. odwiedziliśmy w swojej pracowni znanego bydgoskiego artystę Don Fadero, którego zadaniem jest wyrzeźbienie Pani Wiosny. Rzeźba ta zgodnie z zamówieniem, jakie u artysty złożył Urząd Miejski w Szubinie, ma być gotowa na 1 maja 2012 r. W tym dniu odbędzie się otwarcie wystawy „1 maja na czarno-białej fotografii” organizowanej przez Muzeum Ziemi Szubińskiej, jak również oficjalne odsłonięcie rzeźby. Informacja o wynagrodzeniu dla artysty, trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Temat rzeźby został wybrany drogą głosowania internetowego. Głosujący mogli wybrać pośród: „Rzeźby Pelikana”, „Człowieka na koniu”, popiersia „Sędziwoja Pałuki” i zwycięskiej „Pani Wiosny”.

Czytaj dalej>>>


Powitanie wiosny przy ruinach szubińskiego zamku

Autor: dnia sobota, 24 Marzec, 2012

24 marca 2012 r. Niezależna Galeria „Korytarzyk” i firma „WISK” z Szubina zaprosili mieszkańców Szubina na wspólne przywitanie wiosny przy ruinach zamku. Na dzisiejszym wernisażu mogliśmy podziwiać rysunki Krystyny Banacha, malarstwo Mirosława Banacha, płaskorzeźby Bogdana Krala i zdjęcia Filipa Sieradzkiego. Symbolicznym momentem dzisiejszego popołudnia, było spalenie Marzanny, ku uciesze wszystkich zebranych. Oficjalnie mieszkańcy Szubina pożegnali zimę, przy ruinach zamku. Później na plenerowej scenie zagrał zespół The Ktośtams z Szubina. Przy okazji dzisiejszego wernisażu Natalia i Maciej Jelińscy podziękowali Błażejowi Perce, za pomoc przy organizacji przedsięwzięć realizowanych przez Galerie Korytarzyk, wręczając obraz swojego autorstwa.  Imprezę przy ruinach, można zaliczyć do udanych. Już dzisiaj zapraszamy na majową imprezę plenerową, którą organizuje Galeria Korytarzyk na swoje trzecie urodziny.

Czytaj dalej>>>


Powitanie WIOSNY na Ruinach

Autor: dnia piątek, 16 Marzec, 2012

Niezależna Galeria „Korytarzyk” i firma „WISK” z Szubina zapraszają 24 marca 2012 r. o godz. 16.00 na ruiny zamku. W programie wernisaż: Krystyny Banach – rysunek, Mirosława Banach – malarstwo, Bogdana Krala – płaskorzeźba, Filipa Sieradzkiego – fotografia; o  godz. 17.00 koncert zespołu The Ktośtams z Szubina. W trakcie imprezy odbędzie się topienie MARZANNY dla dzieci. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na ruiny.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Wernisaż malarstwa Natalii i Maciej Jelińskich

Autor: dnia środa, 7 Marzec, 2012

Henryk Narewski – Kurator Galerii Sztuki Piekne Wnetrze w Potulicach, Henryk Mackiewicz – Dyrektor Przedsiebiorstwa Przemysłu Meblarskiego i Budownictwa Ogólnego w Potulicach maja zaszczyt zaprosic na wernisaż wystawy malarstwa Natalii i Macieja Jelińskich organizowanej w cyklu prezentacji artystycznych KWIATY DOLINY NOTECI, który odbędzie się w dniu 9 marca 2012 roku o godz.17.00w Galerii Sztuki Piekne Wnętrze w Potulicach salon meblowy PPMiBO przy Szosie Bydgoskiej 1 w Potulicach. Na wernisażu gościnnie wystąpi Kabaret „Porażeni” z Szubina.

Czytaj dalej>>>


Wernisaż Agnieszki Trawczyńskiej w NGK

Autor: dnia sobota, 4 Luty, 2012

4 lutego 2012 r. w Niezależnej Galerii Korytarzyk w Szubinie odbył się wernisaż Agnieszki Trawczyńskiej, która pochodzi z Bydgoszczy, ale od 3 lat mieszka w Zamościu gmina Szubin. Wszystkich zebranych przywitali Natalia i Maciej Jelińscy, którzy podziękowali wszystkim przybyły w szczególności artystce, wręczając bukiet kwiatów i artystyczną niespodziankę. Wyrazy uznania z drobnym prezentem przekazał, także Artur Michalak. Sama artystka mówiła o sobie, że „jeszcze kilka lat temu wiedziałam o aparacie nie więcej, niż to, że posiada spust migawki. Fascynowała mnie muzyka i byłam niemal stuprocentowo pewna, że zamierzam wiązać z nią przyszłość. Nic bardziej mylnego. Odkąd chwyciłam pierwszą cyfrówkę trudno było mi się z nią rozstać. Fotografia absolutnie mnie „wciągnęła”. Zaczęło się od krajobrazów, natury. Zafascynowała mnie jednak fotografia mody ze względu na możliwość kreowania własnej rzeczywistości i zajmuję się nią do dziś”. Efekty można było oglądać na dzisiejszym wernisażu w dużym formacie. Mimo zimowej aury, spora grupa miłośników fotografii i galerii Korytarzyk przyszła na dzisiejszą wystawę Agnieszki, byli m.in.: Artur Michalak – Przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Piotrkowski – Zastępca Burmistrza Szubina, Alina Gordon – dyrektor Szubińskiego Domu Kultury. Kogo nie był niech żałuje, fotosy będą w galerii wystawione przez najbliższe 4 dni.

Czytaj dalej>>>


Wernisaż fotografii Agnieszki Trawczyńskiej w NGK w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 26 Styczeń, 2012

..

Niezależna Galeria Korytarzyk w Szubinie
zaprasza na wernisaż fotografii
Agnieszki Trawczyńskiej (Bydgoszcz),
który odbędzie się 4 lutego 2012 r. (sobota)
o godz. 17.00
w Galerii Sztuki Korytarzyk w Szubinie
przy ul. 3-go Maja 18.


Wernisaż w Niezależnej Galerii „Korytarzyk” w Szubinie

Autor: dnia sobota, 26 Listopad, 2011

25 listopada 2011 r. o godz. 17.00 uroczyście otwarto wernisaż Katarzyny Baszak i Jana Makowieckiego w Niezależnej Galerii Korytarzyk  mieszczącej się przy ul. 3-go Maja 18 w Szubinie. Wszystkich zebranych przywitali Natalia i Maciej Jelińscy, którzy podziękowali wszystkim przybyły w szczególności artystom, którzy zaprezentowali swoje prace w galerii wręczając im bukiety kwiatów. Wyrazy uznania z drobnym prezentem przekazał, także Artur Michalak – Przewodniczący Rady Powiatu, a Ignacy Pogodziński – Burmistrz Szubina wręczył artystom róże. Druga cześć wernisażu przeniosła się do właściwego budynku korytarzyka, gdzie Katarzyna Baszak i Jan Makowiecki opowiedzieli o swoich pracach, jak powstawały, co ich inspirowało do ich stworzenia. Tradycyjnie Natalia i Maciej Jelińscy wręczyli drobny prezent kolejnemu sponsorowi galerii, bym nim Grzegorz Grycza z Szubina.  Później zaproszono wszystkich zebranych do zwiedzania wystawy i na drobny poczęstunek. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje: wyświetlanie bajek ze starych klisz, lanie wosku połączony z teatrzykiem cieni z figur woskowych.

Czytaj dalej>>>


Niezależna Galeria Korytarzyk zaprasza.

Autor: dnia sobota, 19 Listopad, 2011


Płonąca fontanna 2 w Korytarzyku – happening Macieja i Tomka

Autor: dnia sobota, 29 Październik, 2011

28 października 2011 r. o godz. 19.00 na placu przy  Galerii Korytarzyk, miał miejsce happening „Płonąca fontanna 2″ autorstwa Macieja Jelińskiego i Tomasza Woźniaka. Licznie zebranych gości przywitali Natalia i Maciej Jelińscy, który przy okazji podziękowali sponsorom: państwu Marchlewskim, Tomaszowi Spychale – firma Kuantom, Mariuszowi Winkowskiemu – firma WISK i Maciejowi Rejmentowi. Przed wieczornym wydarzeniem dzieci z krainy uśmiechu pod opieką pani Benigny Olszewskiej przygotowały dyniowe stworki, które nadały halloween’owy charakter wieczornej imprezie. Nad bezpieczeństwem czuwał zastęp OSP Szubin.

Czytaj dalej>>>


Pokonkursowa wystawa prac plastycznych pt.”Mój Świat” w Galerii Korytarzyk

Autor: dnia niedziela, 25 Wrzesień, 2011

24 września 2011 r. w Galerii Korytarzyk Natalii i Macieja Jelińskich odbył się pokonkursowy wernisaż  prac plastycznych dzieci z terenu miasta i gminy Szubin pt.”Mój Świat” . Organizatorem wakacyjnego konkursu  była Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie oraz Galeria Korytarzy. Konkurs dofinansowała fundacja ORANGE. Jednym ze sponsorów był też  Mariusz  Winkowski właściciel firmy WISK z Szubina. W trakcie  wernisażu organizatorzy wręczyli dzieciom nagrody książkowe. Laureatami  pierwszej edycji konkursu byli: Oliwia Adamowska lat 7 z Szubina,Wiktoria Maciałek lat 8 z Szubina, Szymon Lewczyński lat 8 z Królikowa, Michał Winkowski lat 7 z Szubina, Mikołaj Rzeszowski lat 7 z Szubina, Agnieszka Rogacka lat 12 ze Starego Jarużyna,Wiktoria Leśniarek lat 7 z Zamościa, oraz Paulina Bączek ze Starego Jarużyna – była to nagroda specjalna  Macieja i Natalii  Jelińskich. Czytaj dalej>>>


Wystawa Natalii Jelińskiej w Bydgoszczy

Autor: dnia czwartek, 1 Wrzesień, 2011

Czytaj dalej>>>


Studyjnie i swobodnie w korytarzyku

Autor: dnia poniedziałek, 22 Sierpień, 2011

.

Zapraszamy do Niezależnej Galerii Korytarzyk w Szubinie!!
27 sierpnia 2011 r. (sobota) o godz. 17.00, odbędzie się
wystawa malarstwa i rysunku Klaudii Rajmann
– studentki III roku na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu.
W trakcie wernisażu konkursy plastyczny dla dzieci pt. „Mój Świat”
Zapraszamy wszystkich milusińskich do wzięcia udziału.


Wystawa rysunku Tomasza Woźniaka w Niezależnej Galerii „Korytarzyk”

Autor: dnia sobota, 23 Lipiec, 2011

23 lipca 2011 r. w Niezależnej Galerii „Korytarzyk” odbył się wernisaż Tomasza Woźniaka. Licznie zgromadzonych gości przywitał Maciej Jeliński wraz z żoną Natalią. W programie była projekcja filmu „Cierpice – Geneza” horror regionalny na który osobiście zaprosił reżyser Wojciech Budny. Do 15 min. filmu muzykę napisał Sławek Ciesielski. Po projekcji, organizatorzy zaprosili na oficjalne otwarcie wystawy prac rysunkowych Tomka, który jest ilustratorem, autorem komiksów, rysunków satyrycznych o tematyce sportowej. Jego prace były publikowane w Fan-Zine GTP oraz Tygodniku Żużlowym. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty florystyczne, które poprowadziła Ewa Frąckowiak z Szubina. Właściciele Galerii Korytarzyk podziękowali panu Tomaszowi Spychale za wieloletnią współpracę wręczając mu drobny upominek. Wystawę można oglądać przy ul. 3-go Maja 18, serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej>>>


2 lata Niezależnej Kultury w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 16 Maj, 2011

Niezależna Galeria Sztuki „KORYTARZYK” i firma „WISK” z Szubina 14.05.2011 zorganizowali  na ruinach zamku w Szubinie drugie urodziny galerii Natalii i Maciej Jelińskich. Najmłodsi  brali udział w konkursie plastycznym.  Głównym punktem imprezy był wernisaż malarstwa Marty Wilk-Wierzbińskiej i Krzysztofa Wilka z Barcina. Po raz pierwszy publicznie wystąpił Kabaret „PORAŻENI”. Licznie przybyłym Szubiniakom umilał czas zespołu Lidii Harendy. Instalacje plastyczne Macieja Jelińskiego w przestrzeni miasta i performensowi Tomasza Woźniaka, przyglądali się także Artur Michalak – przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego i Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński. Nie zabrakło także artystów z Szubińskiej Grupy Plama’s, którzy już w najbliższy piątek (20.05.2011r.) o godz. 18.00 mają swój wernisaż.  Tego dnia atrakcji nie było końca, Beaty Harendy i Natalii Jelińskiej zorganizowały dla przybyłych warsztaty malarskie .  Już odliczamy dni do kolejnych urodzin.

Czytaj dalej>>>


Szubin – TO RUINY!!! [FILM]

Autor: dnia piątek, 1 Kwiecień, 2011

Powitanie wiosny na szubińskich ruinach !!!

Już od 13 lat grupa szubiniaków wita wiosnę na ruinach zamku. Tak też było w tym roku. Firma „Wisk” i Niezależna Galeria „Korytarzyk’09” wspólnie z kilkoma firmami zorganizowali dla mieszkańców Szubina imprezę plenerową.  Dla najmłodszych przygotowano konkurs plastyczny. Był też grill i wspólne topienie „marzanny „.

Czytaj dalej>>>