iTvSzubin @ ITVSzubin.pl

Wpisy autora

Koncert Operetkowo-Muscialowy w SDK

Autor: dnia wtorek, 13 Październik, 2015

W sobotni wieczór, 10 października 2015 r. w SDK odbył się Koncert Operetkowo-Musicalowy. Gości przywitała dyrektor SDK Alina Gordon, a koncert prowadziła Magdalena Żakowska. Wystąpili soliści: Zuzanna Szary i Marcin Naruszewicz w towarzystwie Zespołu -Tango Cancion. Podczas przerwy publiczność miała możliwość porozmawiać z artystami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

.

.

Czytaj dalej>>>


Sprzedam dom wolnostojący w Starym Jarużynie

Autor: dnia wtorek, 13 Październik, 2015

SPRZEDAM DOM WOLNOSTOJĄCY W STARY JARUŻYNIE (gmina Szubin) 30 km od Bydgoszczy, Trasa Szubin – Nakło. Dom wolnostojący o pow. użytkowej 130 m2. Dom parterowy częściowo podpiwniczony składa się z 5 pokoi, kuchni, łazienki i toalety. Garaż na jeden samochód + pomieszczenie gospodarcze. Ogrzewanie kominkowe i olejowe. Działka o pow. 5500 metrów (1/4 drzewa owocowe śliwy, wiśnie, czereśnie i orzech) na reszcie działki trawnik i krzewy. Cena 339.000 zł – do negocjacji. tel 604 27 28 63

Czytaj dalej>>>


Tysiak zaliczony

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

W niedzielny poranek, 11 października 2015 r., mimo przejmującego zimna ale w pięknym słońcu na szubińskim Stadionie Miejskim spotkali się biegacze – uczestnicy programu BBL Szubin. Tym razem zmierzyli się oni z dystansem 1000 m. Solidna rozgrzewka i zaangażowanie sportowców pozwoliły uzyskać następujące rezultaty:

.

.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

.
Miło nam poinformować, że Prezydent RP Andrzej Duda
przyjął zaproszenie Burmistrza Szubina
oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie
i odwiedzi Szubin.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców
na spotkanie z Prezydentem,
które odbędzie się 15 października 2015 r.o godz.14:00
na Rynku.

.

Czytaj dalej>>>


Dominik Krzywdziński trzeci w swojej kategorii

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

11 października 2015 r. odbył się XXVIII Bieg Uliczny Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko na dystansie 7,5 km. W zawodach tych wystartowało 210 uczestników. Bardzo dobry wynik uzyskał młody zawodnik UKB Szubin 11 letni Dominik Krzywdziński który w generalnej klasyfikacji zajął 84 miejsce, a w kategorii do 16 lat zajął trzecie miejsce uzyskując czas 33.19,34 sek.

Czytaj dalej>>>


Plan judoków z Szubinianki wykonany na 100%

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

W sobotę, 10 października 2015 r. odbył się turniej judo pod tytułem I Mistrzostwa Gminy Białe Błota. W turnieju uczestniczyło 130 judoków woj. kuj-pom. w tym 22 zawodników Szubinianki Szubin sekcji Judo. Judocy zdobyli 14 medali. Trener Łukasz Bielun wytypował najsilniejszą grupę, która wykonała plan na 100 %. Lista zawodników: Przybylski Łukasz 1m., Zakowicz Dominik 1m.; Rosińska Julia 1m. najlepsza zawodniczka zawodów; Burbo Adam 1m.; Kalka Jakub 1m.; Spławski Jakub 1m. – Nakło nad Not.;  Czechowska Nikola 2m.; Cięszki Paweł 2m.; Lang Mateusz 2m. – Żnin; Stachowiak Nikodem 3m.; Gackowska Klaudia 3m.; Leśniewski Marcin 3m. – Żnin; Ginter Adam 3m.; Markiel Jakub 3m.; Makowiecki Roman 5m.; Gackowski Bartosz 5m.; Hałas Olaf 5m.; Kowalski Alex 5m.; Ruciński Dawid 7m.; Sobczak Maciej 7m.; Dekowski Oliwier 7m.; Do turnieju Judoków przygotował Trener Łukasz Bielun. Wyjazd był współfinansowany z budżetu Gminy Szubin za co bardzo dziękujemy.

Czytaj dalej>>>


Ślubowanie i przysięga I klasy wojskowej Technik Logistyk z ZSP w Szubinie

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

10 października 2015 r., odbyła się po raz drugi w historii Szkoły uroczystość ślubowania i przysięga uczniów kadetów klasy wojskowej. Punktualnie o godz. 9.40 kolumna marszowa zabezpieczana przez Funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szubinie, w składzie: Poczty Sztandarowe z ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, OSP w Szubinie, KŻR LOK z Nakła nad Not. wraz z uczniami klas wojskowych I i II TL, członkami Związku Strzeleckiego Oddział w Bydgoszczy, zaproszonych gości oraz rodziców przemieściła się ulicami miasta spod Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych do Kościoła pw. św. Marcina Biskupa. Tę niezwykłą uroczystość rozpoczęto od Mszy św., którą celebrował Proboszcz ks. Tadeusz Lesiński, po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali z Kościoła na szubiński Rynek, gdzie od złożenia meldunku Wicestaroście Nakielskiemu Andrzejowi Kindermanowi przez Dowódcę uroczystości nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego rozpoczęła się główna część uroczystości. Nastąpiło powitanie licznie zgromadzonych gości, swoją obecnością uroczystość ślubowania uświetnili m.in.: rodzice, członkowie rodzin, znajomi uczniów kadetów klasy wojskowej I TL, Dyrektor Biura ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej płk Marek Baranowski, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego Wojciech Bethke, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Bydgoszczy kpt. Adrian Smędzik, Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy w Nakle nad Notecią mjr w st. spocz. Jan Nowakowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie mł. bryg. Mariusz Mantych, radni RM w Szubinie Hanna Adamczewska, Maciej Rejment, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Marian Szymański, nadkom. Grzegorz Cieślak Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Szubinie, mjr rez. Witold Błasiak, Alicja Gordon Dyrektor Szubińskiego Dom Kultury, dh Ryszard Koziełek Naczelnik OSP w Szubinie, Czytaj dalej>>>


Libelciak obchodził swoje 70 urodziny [FILM]

Autor: dnia poniedziałek, 12 Październik, 2015

W sobotnie przedpołudnie w Kcyni odbywały się uroczystości 70-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego. Do naszego miasta przyjechała bardzo duża ilość absolwentów, którzy swoje świętowanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy podczas mszy świętej w kcyńskim klasztorze. Oficjalne uroczystości odbyły się w budynku liceum przy ul. 22 Stycznia. Po przemarszu z kościoła przed szkołą została zakopana „Kapsuła czasu”, posadzony został dąb i odsłonięta została pamiątkowa tablica. Główne uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej. Sala pękała w szwach. Do „Libelciaka” przyjechali absolwenci chyba ze wszystkich roczników. Były uściski radości, łzy wzruszenia i chwile wspomnień przeplatane wspaniałym programem artystycznym uczniów i absolwentów kcyńskiego liceum. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni wielokrotnie odbierała na swoje ręce gratulacje od zaproszonych gości. Obchody 70 lecia szkoły były przede wszystkim okazją do spotkania kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy i wspólnych wspomnień.

Czytaj dalej>>>


Pijani rowerzyści wpadli w trakcie jednej kontroli

Autor: dnia niedziela, 11 Październik, 2015

Pomimo promili szumiących w głowach promili dwoje braci wybrało się na nocną przejażdżkę rowerem. Daleko jednak nie dojechali, gdyż uniemożliwili im to szubińscy policjanci. Teraz obaj muszą liczyć się z konsekwencjami. Podczas piątkowej (09.10.2015 r.) nocnej służby w Szubinie na ul. Kcyńskiej, mundurowi zauważyli dwóch rowerzystów i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sposób jazdy, szczególnie jednego z nich, wyraźnie wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Rowerzyści, jak się okazało bracia, zostali zatrzymani do kontroli. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mieli alkohol w organizmie. Badanie alkomatem starszego z nich wykazało, że 25-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu, młodszy, 20-letni, pół promila. Obaj rowerzyści, za jazdę pod działaniem alkoholu rowerem poniosą konsekwencje zgodnie z obowiązującym prawem wykroczeń.

Czytaj dalej>>>


Żaruś u maluchów

Autor: dnia sobota, 10 Październik, 2015

Jednym z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko w myśl podstawy powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. Dlatego też, dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie odwiedzili strażacy. Z okazji 180-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie przybył niezwykły gość, maskotka o imieniu „Żarek”, która zabawiała dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Na zakończenie spotkania wykonane zostało wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie, wraz z dziećmi pragną podziękować strażakom za współpracę i ciekawe spotkanie.

Czytaj dalej>>>


Zajęcia otwarte z rodzicami w grupie „Gumisie”

Autor: dnia sobota, 10 Październik, 2015

9 października 2015 r. u w grupie „Gumisie” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia związane były z ćwiczeniami gimnastycznymi. Dzieci pokazały na jakim etapie przygotowane są do podjęcia nauki w szkole z rozwoju fizycznego. Wykonały kilka zabaw ruchowych, podskoki obunóż, na jednej nodze, przysiady, pajace, rzut i łapanie piłki, skok przez skakankę, rzut do szarfy. Dzieci podejmowały próbę prawidłowego wykonania ćwiczeń sprawnościowych na miarę swoich możliwości. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy do udziału w VI Szubińskim Biegu im. Św. Papieża Jana Pawła II

Autor: dnia sobota, 10 Październik, 2015

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące tworzenia spółdzielni socjalnej na terenie Gminy Szubin

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

Dnia 16 października 2015 r. (piątek) o godz. 1000 w sali konferencyjnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, ul. Kcyńska 34, odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące tworzenia spółdzielni socjalnej na terenie Gminy Szubin, które poprowadzi Pani Iwona Borkowska – Kierownik Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej z Bydgoszczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

 Dyrektor MGOPS
Renata Michalak

 


Chciał zniknąć mundurowym z oczu, ale mu nie wyszło

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 17-letni mieszkaniec Nakła, którego zatrzymali mundurowi z nakielskiej „patrolówki”. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram suszu. Wczoraj (08.10.15r) podczas służby policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego z Nakła ustalili, że w okolicach marketu na ulicy Gimnazjalnej przebywa 17-latek, który może posiadać przy sobie narkotyki. Patrol udał się w rejon marketu, gdzie zauważył mężczyznę. Ten, na widok oznakowanego radiowozu nagle zmienił kierunek marszu i sprawiał wrażenie, jakby chciał zniknąć mundurowym z oczu. To mu się jednak nie udało. Podczas rozmowy z policjantami 17-latek był wyraźnie zdenerwowany. Bardzo szybko okazało się, jaki był tego powód. Otóż w saszetce, którą miał przy sobie mundurowi znaleźli 4 woreczki strunowe z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, a do jego mieszkania pojechali kryminalni. Podczas przeszukania pokoju zajmowanego przez zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli prawie 130 gram suszu roślinnego, „porcję” białego proszku, młynek do mielenia suszu, szklane lufki i puste woreczki strunowe. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to najprawdopodobniej marihuana i amfetamina. Podejrzany usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie zabronionych środków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj dalej>>>


„Dopalacze – oferta śmierci” szkolenie dla nauczycieli i rodziców

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

Szkolenie na temat zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy przeprowadził nakielski policjant wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła. Szkolenie skierowane było do rodziców oraz nauczycieli. Sierż. szt. Marcin Górak z zespołu ds. prewencji kryminalnej z nakielskiej komendy wspólnie z Panią Anetą Okoniewską z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła prowadzą cykl spotkań dotyczących dopalaczy. Jedno z nich odbyło się 7 października 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie. Szkolenie przeprowadzone zostało dla rodziców uczniów szkoły, a także kadry pedagogicznej. Prowadzący omówili czym są dopalacze, jak działają na organizm oraz jakie są skutki ich zażywania. Tłumaczyli co zrobić w sytuacji, kiedy zauważą, że dziecko jest pod wpływem dopalaczy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie szukać pomocy. Polecali przy tym zapoznanie się z programem wczesnej interwencji „Fred goes net”, który oferuje nakielski punkt konsultacyjny Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii. Prowadzący szkolenie omówili także działanie leków i innych środków zastępczych, które młodzież stosuje do odurzania się.

Czytaj dalej>>>


Cała Polska biega TYSIAKA!

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

W najbliższą niedzielę, 11 października 2015 r. wielu z Was stanie przed nie lada wyzwaniem, jakim jest start na popularnego „tysiaka”. To tylko dwa i pół okrążenia stadionu, na którym przecież regularnie trenujecie podczas zajęć BiegamBoLubię. Najłatwiej będzie wyobrazić sobie, że 1000 m to dwa okrążenia stadionu plus finiszowe dwieście metrów i już cały dystans okaże się o wiele prostszy i mniej będziemy się go obawiać. Należy pamiętać, że to bardzo intensywny bieg i organizm musi być do niego odpowiednio przygotowany. Układ mięśniowy, nerwowy, krążeniowo oddechowy muszą być gotowe do mocnej pracy, więc nie można zapomnieć o solidnej rozgrzewce. Ostatni punkt to jedzenie. Bieg będzie rozgrywany wcześnie rano, więc sugerowałbym skonsumować porządną, wysokoenergetyczną kolację, która po części da nam paliwo i energię do pokonania całego dystansu. Śniadanie powinno być lekkie i również wysokoenergetyczne. Zwróćmy uwagę, by nie zawierało dużo błonnika a także ciężkich smażonych składników. Wystarczą w zupełności dwie kromki białego pieczywa z masłem, miodem czy dżemem plus banan i herbata z cukrem. Taki posiłek postarajcie się zjeść na 2-3 godziny przed startem tak by stojąc na linii z napisem start czuć nawet lekkie uczucie głodu niż pełny żołądek. Trzeba być dobrej myśli i pozytywnie nastawić się na niedzielny sprawdzian. Powodzenia! Do zobaczenia w niedzielę 11 października 2015 r. o godz. 9.30 na Stadionie Miejskim w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Zawody spinningowe koła PZW 128 Szubin

Autor: dnia piątek, 9 Październik, 2015

W dniu 4 października 2015 r. na Kanale Noteckim w Antoniewie, odbyły się piąte, a zarazem ostatnie z zaplanowanych na ten rok zawodów wędkarskich zorganizowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie. Tym razem były to zawody spinningowe. Tradycyjnie po ogłoszeniu regulaminu zawodów przez prezesa koła Zbyszka Szczepańskiego, zawodnicy rozpoczęli rywalizację która trwała od godz. 7.30 do godz. 13.00. O godz. 13.00 komisja przystąpiła do ważenia złowionych w tym czasie ryby. Na podstawie spisanych rezultatów, komisja sędziowska ustaliła liczbę zdobytych punktów oraz kolejność zajętych miejsc:
1 miejsce – Paradowski Andrzej
2 miejsce – Lehnarth Maciej
3 miejsce – Wyrzykowski Przemysław
4 miejsce - Orienter Krzysztof
5 miejsce – Maciejewski Radosław
6 miejsce – Jankowski Mateusz
7 miejsce – Szczepański Zbyszek

Czytaj dalej>>>


Sprzedam mieszkanie w Zalesiu

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Sprzedam mieszkanie na parterze w bloku 2-piętrowym z centralnym ogrzewaniem o powierzchni 48, 6 m2, w tym: 2 pokoje, kuchnia, łazienka , przedpokój. Mieszkanie zadbane, w łazience i kuchni płytki ceramiczne. Do mieszkania przynależna jest piwnica, garaż , pomieszczenia gospodarcze oraz działka pod uprawę o pow. 0,05 ha. Kontakt po godz. 16 nr tel. 692-594-235. Cena – 100 000 zł do negocjacji.

Czytaj dalej>>>


Piłka Nożna Chłopców – Gimnazjada

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Dnia 3 października 2015 r. na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie rozegrano zawody sportowe dla chłopców szkół gimnazjalnych – Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej. Do zawodów przystąpił komplet drużyn, które rozegrały systemem każdy z każdym 6 meczów.
Oto przebieg rywalizacji:
- G Nr 2 Szubin – G Kowalewo 1:1
- G Rynarzewo – G Nr 1 Szubin 2:5
- G Nr 2 Szubin – G Nr 1 Szubin 1:1
- G Kowalewo – G Rynarzewo 3:0
- G Nr 2 Szubin – G Rynarzewo 2:6
- G Kowalewo – G Nr 1 Szubin 1:5

Czytaj dalej>>>


Po castingu – Teatr Meandry w nowym składzie!

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

Poszukiwania młodych talentów zakończone! W tym roku na tradycyjnym teatralnym castingu pojawili się, po raz pierwszy w jego 15-letniej historii, uczniowie szubińskich gimnazjów oraz uczennica bydgoskiego ogólniaka. Po przesłuchaniach do zespołu zostali zaproszeni: Hanna Wiśniewska, Jagoda Masłowska, Wiktoria Bucoń, Katarzyna Polcyn, Anna Wiśniewska, Ewa Urbańczyk, Dominika Pawłowska i Amadeusz Leszczyński. Aktualnie dziewiętnastoosobowa grupa młodych aktorów rozpoczęła pracę nad współczesnym, młodzieżowym musicalem, którego premierę można będzie obejrzeć za kilka miesięcy na scenie szubińskiego liceum.

Czytaj dalej>>>


Plastyczne inspiracje Gumisiów w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

5 października 2015 r. grupa Gumisie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie podjęła próbę samodzielnego namalowania siebie. Na początku poszliśmy oglądać swój portret w lustrze aby dokładnie zapamiętać swoje rysy twarzy. Dzieci zabrały się do pracy i z całych swoich sił i możliwości wykonały swój portret. Gumisie były bardzo skupione podczas wykonywania portretu i wykonały go najlepiej jak potrafią, na miarę swoich możliwości.

Czytaj dalej>>>


Światowy Dzień Zwierząt w szubińskim Słoneczku

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

5 października 2015 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy o nie dbać, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. Nasi milusińscy mieli okazję poznać wiele zwierząt z różnych środowisk. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ciekawostek dotyczących zwierzaków. Dowiedziały się także, czym i jak się odżywiają, jakie ruchy wykonują lub co je charakteryzuje. Przedszkolaki odgadywały zagadki słuchowe jak i rymowanki dotyczące tematu. Na koniec każda grupa miała za zadanie wykonać wspólnie jedno zwierze. Pojawiły się rybki, owca, lew i lis. Mamy nadzieję, że ten dzień wszyscy na długo zapamiętają i będą go miło wspominać.

Czytaj dalej>>>


Święto Pieczonego Ziemniaka w Chomętowie

Autor: dnia czwartek, 8 Październik, 2015

We wtorkowe popołudnie 6 października 2015 r. Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Chomętowie przygotowały dla dzieci „Święto Pieczonego Ziemniaka„. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych, których głównym bohaterem był ziemniak. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonywanie „cudaków – kartoflaków” z ziemniaków, kasztanów, jarzębiny i warzyw. Na zakończenie spotkania przygotowano dla wszystkich poczęstunek, którego najważniejszym daniem były pieczone ziemniaki, a także ulubione przez dzieci słodycze. Popołudnie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.

Czytaj dalej>>>


Nowy Szpital w Nakle n. Notecią i Szubinie rozpoczyna realizację Kujawsko – Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015

Na bezpłatne badania mogą zgłosić się panowie w wieku 65 – 74 lat palący papierosy. Badania wykonywane są z użyciem aparatu USG i odbywają się w środy od godz. 14.00 (Nakło n. Notecią Pracownia RTG); w czwartki od godz. 16.30 (Szubin Pracownia RTG). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja (Nakło n. Notecią tel. 52 385 31 33 lub 41 240  20 50 oraz Szubin tel. 41 240 11 115). Liczba badań jest ograniczona. Warto skorzystać z badań, ponieważ tętniak może nie dawać objawów a niewykryty i niezoperowany grozi pęknięciem. Śmiertelność w takich przypadkach może sięgać 90 proc.  Celem programu badań przesiewowych finansowanych ze środków województwa kujawsko-pomorskiego jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaka aorty brzusznej, zmniejszenie śmiertelności związanej z pękniętym tętniakiem oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na temat tętniaka i czynników ryzyka (palenie papierosów). Badania pozwolą również na stworzenie regionalnej bazy danych z możliwością konsultacji w Poradni Chirurgii Naczyń Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza i kwalifikacji do operacji naprawczej tętniaka aorty brzusznej.


Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 28.09.2015 – 04.10.2015

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015

W dniu 28.09.2015 zastęp GBA JRG Nakło usunął plamę oleju na jezdni ul. Poznańskiej w Nakle nad Notecią.

W dniu 28.09.2015 zastępy GBA, GCBA, SLRR ugasiły palące się śmieci w pustostanie przy ul. Mroteckiej w Nakle nad Notecią. Budynek przeszukano – nie znaleziono żadnych osób.

W dniu 29.09.2015 zastęp specjalny SLRtBA i zastęp gaśniczy GBA JRG Szubin wyjechał do kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kołaczkowo. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych.

W dniu 30.09.2015 zastęp GBA OSP Sadki usunął plamę oleju z jezdni DK10 w miejscowości Sadki.

W dniu 1.10.2015 zastęp GBA OSP Ślesin ugasił palący się jeden podkład kolejowy w miejscowości Ślesin.

W dniu 2.10.2015 zastęp SLRtBA JRG Nakło usunął plamę oleju silnikowego z drogi kamiennej w miejscowości Kosowo.

W dniu 2.10.2015 zastępy GCBA JRG Nakło, GBA OSP Anieliny, GBA OSP Sadki, GCBA OSP Jadwiżyn i GBAM OSP Bnin ugasiły pożar budynku gospodarczego – stodoły murowanej wypełnionej balotami słomy i siana. Właściciel przed przybyciem straży ewakuował 6 szt. bydła.

W dniu 4.10.2015 zastępy GBA JRG Nakło i GLM OSP Potulice usunęły plamę oleju napędowego z jezdni DP1926 na odcinku przebiegającym przez miejscowość Potulice.

Czytaj dalej>>>


Trzy lata w Chinach – zapraszamy na spotkanie z Karoliną Kitkowską

Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015


Autor: dnia środa, 7 Październik, 2015


Konferencja prasowa – Andrzeja Walkowiaka

Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015


Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015


Konkurs czytelniczy „Książka lata” rozstrzygnięty

Autor: dnia wtorek, 6 Październik, 2015

Po raz siódmy Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie zorganizowała w okresie wakacyjnym konkurs dla czytelników Wypożyczalni dla dorosłych. Od pierwszego lipca do końca kalendarzowego lata można było głosować na „KSIĄŻKĘ LATA”. W sumie oddano 134 głosy. Największą popularnością cieszyły się powieści polskich autorów: Katarzyny Michalak, Magdaleny Kordel, Gabrieli Gargaś, Izabeli Frączyk, Magdaleny Witkiewicz, Hanny Cygler oraz Barbary Rybałtowskiej. Czytelnicy najchętniej czytali beletrystykę: romanse, powieści obyczajowe i psychologiczne. W literaturze obcej najpopularniejszymi autorami byli: Paulina Simons, Gregory Philippa, Diane Chamberlain, Carla Montero, Evans Richard Paul, Jodi Picoult. Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura sensacyjna, kryminalna, thrillery takich pisarzy jak: Katarzyna Bonda, Mariusz Zielke, Zygmunt Miłoszewski, Tomasz Sekielski oraz pisarzy zagranicznych: Camilia Lackberg, Charlotte Link, Harlan Coben, Stieg Larsson, Bernard Minier. Najchętniej wybieranymi pisarzami powieści historycznych był Gregore R. R.Martin. Wśród wyborów czytelniczek znalazły się też powieści erotyczne takich pisarzy jak: Sylvia Day, L. J. James, Kerrelyn Sparks. W kategorii literatury niebeletrystycznej najchętniej czytano książki biograficzne: Moniki Jaruzelskiej, G.J. Meyer, Ewy Stachniak.  Laureatami konkursu „Książka Lata 2015” zostały panie: Lucja Rakowska oraz Anna Minczyńska. Wszystkim czytelnikom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej>>>