Wpisy autora

Dziewczynka z zapałkami w Szaradowie

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

W piątek, 19 grudnia 2014 r. w świetlicy w Szaradowie odbyło się przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami”. Aktorami były dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych w ramach „Bazy Dzieci Aktywnych”. Było to zwieńczenie szeregu prób i zajęć, w czasie których dzieci nabierały szlifu aktorskiego. Nad całością czuwali opiekunowie: Pani Barbara Wiencelewska- Cyranowicz i Pan Andrzej Wesół. Przepiękna opowieść znakomicie wpisała się w przedświąteczny nastój i poruszyła serca oglądających. Na zakończenie sołtys Szaradowa Henryk Sowa podziękował wszystkim za liczne przybycie i świąteczną atmosferę a słodki poczęstunek umilił spotkanie.

Czytaj dalej>>>


Egzamin z samoobrony za nimi

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

18 grudnia 2014 r. uczniowie z Technikum Logistycznego w Kołaczkowie uczęszczający na zajęcia z samoobrony przystąpili do pierwszej części egzaminu, w którym sprawdzili zdobyte dotychczasowo umiejętności. Egzamin przeprowadzili Panowie Rafał Szalski i Łukasz Fajtanowski.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Takich zawodów więcej

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

14 grudnia 2014 r. w nowej hali z sześciotorową bieżnią tartanową w Toruniu odbyły się pierwsze zawody Lekkoatletyczne pod nazwą ,,Lekkoatletyka dla każdego” organizowane przez PZLA. Była to piękna inicjatywa w której udział brały dzieci zaczynające prace treningową z LA, w kategoriach wiekowych 2001, 2002 oraz 2003 rocznik. W zawodach udział wzięło 469 uczestników reprezentujących okręgi Lekkiej Atletyki z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Słupska, Gdańska, Olsztyna, Płocka, Warszawy, Włocławka, Torunia oraz Bydgoszczy. Bydgoszcz reprezentowali zawodnicy z klubów Bydgoskich, Czapli Białe Błota, Olimpi Grudziądz, Nadwiślanina Chełmno, LUKS Kruszwica, Promienia Kowalewo, Startu Nakło, MKS Inowrocław, Śliwic oraz 14 osób z Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Zawody rozegrano w konkurencjach: 60 m, 200 m, 600 m, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu piłką lekarską oraz sztafecie 7×200 m. W każdej biorącej  udział sztafecie na pierwszej zmianie wystartowali czołowi zawodnicy Kadry Polski obecni oraz ci którzy zakończyli już karierę sportową. Wśród nich wystartowali między innymi : Ziółkowski, Czapiewski, Ludwikowska, Radke, Leszczyński. W reprezentacji Bydgoszczy biegł Paweł Wojciechowski (tyczkarz), a sztafeta oparta była na zawodnikach UKB Szubin. Na zawodach obecni byli Prezes PZLA Jerzy Skucha oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz władz Torunia. Czytaj dalej>>>


Gwiazdor w Chomętowie

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

W czwartkowe popołudnie, 18 grudnia 2014 r. w Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie przygotowano spotkanie dzieci z Gwiazdorem. W oczekiwaniu na niezwykłego gościa uczestnicy wykonywali niespodziankę dla Niego. Dzieci za zaśpiewanie kolędy lub powiedzenie wierszyka otrzymywały drobny upominek od Gwiazdora. Na zakończenie dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek. Spotkanie zorganizowały: Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Chomętowie, a do uświetnienia imprezy przyczyniły się: Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie, Rada Sołecka Wsi Chomętowo i Rada Sołecka Wsi Gąbin, którym w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej>>>


Wycieczka do Teatru

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 r. Skrzaty, Muchomorki i Wróbelki z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie pojechały do Bydgoszczy. Celem wyjazdu był spektakl teatralny „ Koziołek Matołek” w wykonaniu aktorów teatru Buratino. Sztuka wystawiona została w Bydgoskim Centrum Kultury. Dzieci z wielkim zaciekawieniem  obejrzały spektakl. Dla niektórych był to pierwszy kontakt  z teatrem i aktorami. Dzieci gromkimi brawami nagrodziły aktorów za ich występ. Dodatkową atrakcją, po zakończonym spektaklu była lekcja teatralna. Przedszkolaki poznały różne rodzaje lalek występujących w przedstawieniach. Wiedzą już jaka jest różnica na przykład miedzy kukiełką a marionetką. Po pełnym wrażeń dniu dzieci zadowolone i z nowymi wiadomościami bezpiecznie wróciły do przedszkola, gdzie czekał na nich pyszny obiad.

Czytaj dalej>>>


Dzieci z Szaradowa i Słonaw w Bydgoszczy

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

Dzieci w sołectwa Szaradowo oraz sołectwa Słonawy uczestniczyły w wyjeździe integracyjno – profilaktycznym do Bydgoszczy. Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Dzieci zapoznały się z pracą policji oraz wzięły udział w pokazie przewodników z psami. Znaczne zainteresowanie okazały duże owczarki, które przeznaczone są do pracy z przestępcami oraz znacznie łagodniejsze psy tropiące. Kolejnym punktem wyjazdu było kino Cinema City, gdzie dzieci obejrzały film „Pinokio” w nowej ekranizacji. Sołtys Szaradowa Henryk Sowa obdarował wszystkich uczestników ulotkami „Unikaj zagrożeń” oraz naklejkami odblaskowymi w celu poprawy widoczności na drodze, które otrzymał z fundacji „Nadzieja” Doroty Stalińskiej z Warszawy. Natomiast policjanci podarowali dzieciom materiały promujące bezpieczeństwo na drodze. Organizatorami wyjazdu byli sołtysi Słonaw i Szaradowa: Bożena Domagała i Henryk Sowa. Natomiast w zorganizowaniu pobytu w Komendzie Miejskiej Policji pomógł Artur Krajewski.

Czytaj dalej>>>


Betlejemskie Światełko Pokoju

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014


Mini piłka siatkowa chłopców – mistrzostwa gminy Szubin

Autor: dnia sobota, 20 Grudzień, 2014

10 grudnia 2014 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin  w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Do zawodów przystąpiło 6 szkół podstawowych, które po losowaniu rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych. Grupa A: SP Tur – SP Nr 1 Szubin  2:1 (25:18; 23:25; 15:8); SP Tur – SP Królikowo  1:2 (25:20; 18:25; 11:15);  SP Nr 1 Szubin – SP Królikowo  1:2 (25:17; 18:25; 7:15). Grupa B: SP Kołaczkowo – SP Nr 2 Szubin  1:2 (25:20; 18:25; 11:15); SP Kołaczkowo – SP Rynarzewo  1:2 (17:25; 25:16; 14:16); SP Nr 2 Szubin – SP Rynarzewo  2:1 (25:27; 25:15; 15:9).

.

.

Czytaj dalej>>>


Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora w SDK

Autor: dnia piątek, 19 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora. Po odśpiewaniu kilku kolęd wykonanych przez Zespół Jesienny Kwiat, zebrani klubowicze wysłuchali słowa Bożego, które odczytał proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli Jacek Pawelczyk, następnie głos zabrał ks. Kanonik Tadeusz Lesiński - proboszcz parafii pw. św Marcina w Szubinie, który życzył wszystkim Bożego Błogosławieństwa oraz spokojnych rodzinnych świat. Do życzeń przyłączyli się również Andrzej Majchrowicz prezes klubu oraz Kazimierz Mendyk. Później nadszedł czas na wspólne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne, życzono sobie zdrowia, pogody ducha i zadowolenia z dnia codziennego. Później był czas na wspólne biesiadowanie.

Czytaj dalej>>>


Spotkania wigilijne w szubińskim „Słoneczku”

Autor: dnia czwartek, 18 Grudzień, 2014

Ten tydzień jest dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” bardzo wyjątkowy. Dzieje się tak za sprawą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 16 grudnia 2014 r. spotkanie wigilijne odbyło się w grupie „Misie”. Maluchy przygotowały dla przybyłych gości wspaniałe przedstawienie. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały świąteczne piosenki, a także zatańczyły „Taniec bałwanków”. 17 grudnia 2014 r. swoją Wigilię obchodziły „Pszczółki”. Dzieci przebrane w piękne stroje wystąpiły w  świątecznym spektaklu, w którym prezentowały swoje umiejętności w języku polskim i angielskim. Następnie wspólnie z rodzicami pomalowały bombki. Dla dzieci z obu grup Gwiazdorek zostawił upominki, które przyniosły im wiele radości i uśmiechu. Nastąpiło również rozdanie nagród i dyplomów dla dzieci, które wzięły udział w konkursie „Moja wymarzona choinka”.  Spotkania wigilijne w grupach „Misie” i „Pszczółki” przebiegły w rodzinnej i radosnej atmosferze, a dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do domów i z niecierpliwością czekają na pojawienie się pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w Szkocji

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 r.  chwilę po godz. 17.35 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o wypadku na krajowej 5 w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz parol Policję z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią i karetki pogotowia. Jak się okazało po dojeździe zastępów na miejsce w zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz TIR. W samochodzie Renault Thalia podróżowały 3 osoby w tym dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej był całkowicie wstrzymany. Później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


Mikołajki na wesoło

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

5  grudnia 2014 r. dzieci z grupy Motylki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie  (oddział zamiejscowy w Rynarzewie) pojechały na wycieczkę do  WIKOLANDII w Białych Błotach. Powodem tego wyjazdy były MIKOŁAJKI.  Przedszkolaki spędziły czas na wesołej zabawie. Oprócz uśmiechu i doskonałego humoru, jaki na dopisywał, były dodatkowe atrakcje tj. piniata, malowanie twarzy i wojna na balony. Gdy wróciliśmy do przedszkola, czekał na nas w sali Mikołaj, który zostawił dzieciom słodkie upominki.

.

.

Czytaj dalej>>>


Lekcja w bibliotece

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

12 grudnia 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Szubinie gościły „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Szubinie wraz w wychowawcą P. Marleną Sikorą. Dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką świąteczną, a główną bohaterką spotkania była choinka.Przedszkolaki odgadywały zagadki o świętach, wysłuchały opowiadania o zielonym drzewku, mogły dotknąć i powąchać  gałązki świerku, jodły i modrzewia. Poznały także choinki z innych krajów i kontynentów. Na zakończenie lekcji przedszkolaki przepięknie pokolorowały choinki słuchając piosenek świątecznych.

.

.

Czytaj dalej>>>


W święta wszytko jest możliwe

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

W piątek, 12 grudnia 2014 r. w Oddziale dla dzieci biblioteki szubińskiej odbyły się świąteczne zajęcia z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie pod hasłem: Bo w Boże Narodzenie wszystko jest możliwe. Dzieci układały świąteczne życzenia, pisząc je na wykonanych własnoręcznie kartkach. Ilustracją spotkania były książki o tradycjach, smakach i zapachach bożonarodzeniowych. – Na zakończenie krzyknęliśmy UFF! Idziemy do tęgich głów po mądrości na święta i nowy rok.Odszukaliśmy je w książkach na naszej wystawce. – stwierdziła organizatorka zajęć bibliotekarka Maria Mańkowska. Kilka dni później dzieci zawitały ponownie w Oddziale i wspólnie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie dokończyły świąteczne dzieło zdobiąc biblioteczną choinkę darowaną nam przez szubińskie Nadleśnictwo. Serdecznie dziękujemy dzieciom obu szkół i szefowi Nadleśnictwa za piękny dar serca.

Czytaj dalej>>>


IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

Podczas poniedziałkowej IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie uczestniczyło trzynastu radnych.Na początku odbyło się zaprzysiężenie na radną Jenifer Lidman, została zmieniona nazwa komisji problemowej sportu i rekreacji na komisję oświaty sportu i rekreacji. Z przyczyn losowych wybór logo został przeniesiony na kolejną sesję. Po sesji odbyła się konsultacja z burmistrzem Szubina Panem Arturem Michalakiem oraz Panią sekretarz Renatą Kabulla.

.

Czytaj dalej>>>


Wysokie VI Miejsce w Województwie Kujawsko-Pomorskim piłkarek ręcznych z LO Szubin

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

10 grudnia 2014 r. reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Półfinałach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i walczyła o przepustkę do Finałów Wojewódzkich i dalszej rywalizacji o medale. Zawodniczki LO Szubin zaprezentowały się w zawodach bardzo pozytywnie wykazując hart ducha oraz wielkie serce do gry. Po zaciętych pojedynkach w swojej grupie „śmierci” z utytułowaną reprezentacją LO ze Strzelna oraz z bardzo groźną reprezentacją LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy udało się pokonać tę drugą, czyli sportsmenki z Bydgoszczy 9:6 i tym samym uplasować się na wysokim VI miejscu w Województwie. Uczennice naszej szkoły zasługują na szczególną pochwałę i podziw tym bardziej, że w turnieju niespodziewanie zastąpiły w ostatniej chwili drużynę LO z Kcyni z którą wcześniej przegrały tylko jednym punktem w potyczkach powiatowych. Opiekunem podczas zawodów była Dorota Tumiłowicz-Lesiuk, nauczyciel wychowania fizycznego z LO Szubin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład drużyny: Anna Mika, Ewa Mikołajewska, Milena Miętkiewicz, Angelika Banach, Paula Tulińska, Klaudia Wąs, Marta Jeżakowska, Kinga Wysocka, Karolina Krajewska, Monika Pawlak, Aleksandra Ptasznik.

Czytaj dalej>>>


Wypadek w pobliżu Sipior

Autor: dnia środa, 17 Grudzień, 2014

17 grudnia 2014 roku około godz. 7.50 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Sipior. Jadący z kierunku Kcyni samochód osobowy marki Daewoo Matiz podczas manewru skręcania w kierunku Sipior został uderzony w tył przez jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy Opel Astra. W wyniku uderzenia w tył Matiza nastąpiło odbicie Opla na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenie czołowego z jadącymi z kierunku Kcyni samochodem Peugeot 308. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierowca Opla Astry. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, zespół ratownictwa medycznego i Policja. Droga została całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>


„Tanie dranie” wyróżnieni

Autor: dnia wtorek, 16 Grudzień, 2014

W Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbył się Przegląd Piosenki Aktorskiej Melpomena”, w którym  wzięli udział dwaj członkowie Teatru Meandry szubińskiego liceum. W konkursie prezentowano piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Patryk Milde i Filip Homeja zaprezentowali własną interpretację  kultowych „Tanich drani” Jury przyznało duetowi wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

.

.

Czytaj dalej>>>


Jubileusz Akcji Katolickiej w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 16 Grudzień, 2014

W sobotę, 13 grudnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szubinie obchodził jubileusz piętnastolecia istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w kościele św. Marcina w Szubinie, następnie w Domu Polskim zebrali się członkowie, sponsorzy i przyjaciele. Spotkanie poprowadziła prezes AK w Szubinie Danuta Siewkowska, która przyjmowała gratulacje i życzenia od zebranych, wręczyła także pamiątkowe dyplomy oraz upominki osobom wspierającym i darczyńcom. Przed zebranymi wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni pod kierunkiem Dobromiły Siewkowskiej. W jubileuszu uczestniczyli m.in.: burmistrz Szubina Artur Michalak, były burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Piotrkowskim, radni miejscy, dyrektor MGOPS Renata Michalak, ks. Krzysztof Panasiuk, ks. Tadeusz Lesiński, ks. Jacek Pawelczyk, reprezentacje AK z innych miejscowości, przedstawiciele instytucji, szkół oraz stowarzyszeń.

Czytaj dalej>>>


Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ZSP Szubin

Autor: dnia wtorek, 16 Grudzień, 2014

13 grudnia 2014 r. w sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie odbył się kolejny Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Brały w nim udział reprezentacje 5 szkół : I Gimnazjum z Szubina, Gimnazjum z Rynarzewa, LO z Kcyni, LO z Szubina oraz gospodynie- reprezentantki naszej szkoły. Organizatorkami turnieju były nauczycielki naszej szkoły: Dorota Adamczewska i Dorota Tumiłowicz-Lesiuk. Rozgrywki odbyły się w miłej, świątecznej atmosferze systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 meczów poznaliśmy zwyciężczynie turnieju, a zostały nimi uczennice ZSP Szubin (w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych) oraz Gimnazjum z Rynarzewa (w kategorii Gimnazjów). Najbardziej zaciętym i wyrównanym pojedynkiem był mecz LO z Kcyni kontra ZSP Szubin, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku na korzyść uczennic ZSP Szubin. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w trakcie tych rozgrywek, pozwolą wszystkim uczestniczącym drużynom rozwinąć siatkarskie umiejętności i zdobywać w przyszłości sportowe trofea. Na zakończenie turnieju zostały wyłonione z każdej drużyny wyróżniające się zawodniczki: Dominika Najdowska z I Gimnazjum w Szubinie; Karolina Owczarzak z Gimnazjum z Rynarzewa; Aleksandra Nowak z LO z Kcyni; Kinga Wysocka z I LO z Szubina; Angelika Sztyma z ZSP z Szubina – MVP całego turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione siatkarki upominki pozyskane od darczyńców z Szubina między innymi z drogerii Państwa Wiśniewskich oraz punktu Play w Szubinie – Pana Leszka Kocińskiego. Słodki poczęstunek ku pokrzepieniu ciała i ducha zawodniczek i opiekunów podczas zawodów zapewnił Pan Grzegorz Grobelski – właściciel piekarni w Szubinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim bezinteresownym darczyńcom za dobre serce i życzymy im wszelkiej pomyślności! Ze sportowym pozdrowieniem- organizatorzy. Do zobaczenia za rok.

Czytaj dalej>>>


Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową w SDK

Autor: dnia wtorek, 16 Grudzień, 2014

11 grudnia 2014 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Prace oceniała komisja w składzie: Anna Czechowska, Renata Swoińska i Karolina Brzozowska. Komisja miała bardzo ciężki wybór i spośród 91 prac nagrodziła 25 osób. Podczas oceny prac brano pod uwagę estetykę wykonania, pomysł, sposób wykonania, a przede wszystkim samodzielność oraz czy prace spełniały warunki regulaminu konkursu. Konkurs przeprowadzony został w pięciu grupach wiekowych: – do 6 lat – Nagrody: I miejsce zajęła Antonina Hoppe z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie; II miejsce zajął Aleksander Kmieć z Niepublicznego Przedszkola „ Słoneczko „ w Szubinie; III miejsce Alicja Brzezińska z Oddziału Przedszkolnego w Kowalewie Wyróżnienia: Mikołaj Bąkowski najmłodszy uczestnik konkursu (3 lata) z koła plastycznego SDK;  Sara Graba z Oddziału Przedszkolnego w Chomętowie. – od 7 do 10 lat nagrody: I miejsce zajęła Kinga Kinowska ze Szkoły Podstawowej w Chomętowie; II miejsce Aleksandra Kusz z Zespołu Szkół w Kowalewie; III miejsce Wiktor Zięcina z Zespołu Szkół w Kowalewie; Wyróżnienia: Anna Garstecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie; Wiktoria Piechocka z koła plastycznego dla dzieci w SDK; Jakub Piliński ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie; Zuzanna Rzepczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie; Czytaj dalej>>>


Uwaga na oszystów

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014

Pod koniec minionego tygodnia oszuści działający metodą na tzw.: „wnuczka” aż cztery razy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców naszego powiatu. Niestety jedna z podjętych prób oszustom się udała, a starsza kobieta straciła swoje oszczędności. Policja apeluje szczególnie do osób młodych, aby ostrzegali seniorów przed oszustami. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści przedstawiają się za wnuczków osób do których uda im się dodzwonić. Często również podszywają się pod policjantów, a także prokuratorów. Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. W szczególności prosimy osoby młode, aby rozmawiały ze swoimi dziadkami i ostrzegały ich przed oszustami. Starszych ludzi należy w szczególności uczulać, aby nie podawali przez telefon żadnych wiadomości dotyczących ich oszczędności, a także aby nie wydawali gotówki osobom nieznajomym. Przypominajmy seniorom, aby każdorazowo, kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o pieniądze kontaktowali się z rodziną i sprawdzali czy faktycznie ktoś z bliskich zwracał się o pomoc. O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Czytaj dalej>>>


Tanie Wysyłanie – StrefaPaczki – SZUBIN

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014


Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 8.12.2014 – 14.12.2014

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014

W dniu 08.12.2014 r.  zastęp GBA z OSP Anieliny zadysponowano do Łodzi do pożaru w budynku. Po przybyciu zastępu na miejsce pożaru zastano palące się sadze w przewodzie dymnym budynku jednorodzinnego. Zadanie zastępu polegało na ugaszeniu pożaru przy użyciu kominiarskiego.

W dniu 08.12.2014 r. z miejscowości Mrocza zgłoszono ogień na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Do działań zadysponowano dwa zastępy gaśnicze GCBA z JRG Nakło oraz GBA z miejscowego OSP. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pożar zastał ugaszony przez mieszkańców przed przybyciem straży.

W dniu 08.12.2014 r. w miejscowości Grocholin gm. Kcynia zastępy GCBA z OSP Kcynia i SLRt z JRG Szubin zadysponowane zostały do kolizji  s/o z motorowerem. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu skutków kolizji. Poszkodowany został kierujący motorower, został on zabrany przez ZRM.

W dniu 10.12.2014 r. w miejscowości Bielawy zgłoszono wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zastępów SLRtBa i GBA z JRG zastano samochód osobowy  leżący na dachu. W środku znajdowała się jedna kobieta, która nie była w stanie sama się z niego wydostać, przytomna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wykonaniu dostępu do poszkodowanej poprzez otwarcie i odgięcie drzwi następnie zaopatrzono kobietę w kołnierz ortopedyczny oraz ułożono na desce. Parametry życiowe były w normie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego „P” Mrocza przekazano poszkodowaną do karetki. Samochód postawiono na koła i odłączono akumulator.

Czytaj dalej>>>


O tradycjach Bożonarodzeniowych

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014

Dzieci z grupy Biedronki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej. Pani Kasia w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom tradycje Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały święta dawniej, czym  strojono choinkę, jaki e podawano potrawy, jakich naczyń używano, aby przygotować świąteczne przysmaki. Przed przystąpieniem do wykonywania kartek świątecznych podziwiały kolekcję świątecznych pocztówek. Dzieci  z dużym zaangażowaniem robiły  kartki świąteczne. Na koniec spotkania dzieci obejrzały film o powstawaniu bombek choinkowych. Przedszkolaki i panie  bardzo  dziękują za ciekawe zajęcia.

Czytaj dalej>>>


Gwiazdą wieczoru był nakielski chór „Nadzieja”

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014

12 grudnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej z inicjatywy Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Szubinie odbył się Koncert Mikołajkowy. Gwiazdą wieczoru był nakielski chór „Nadzieja” prowadzony przez dyrygenta Michała Gackę. Wraz z chórem gościnnie wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szubinie Justyna Droszcz i Adam Kalinowski. Tego wieczoru przybyli goście wysłuchali wielu różnorodnych utworów : od muzyki klasycznej, przez motywy ludowe, aż po standardy muzyki rozrywkowej. Koncert miał charakter charytatywny; zebrane pieniądze przeznaczone zostały dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Kraina Uśmiechu” w Szubinie.

Czytaj dalej>>>


Pracowita jesień w przedszkolu nagrodzona

Autor: dnia poniedziałek, 15 Grudzień, 2014

3 grudnia 2014 r. ogłoszono efekty „PRACOWITEJ JESIENI” w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie. Od pierwszych tygodni września do drugiej połowy listopada dzieci z naszego przedszkola aktywnie włączyły się do udziału w konkursach i zbiórkach. Celem przedszkolnej zbiórki  kasztanów było zgromadzenie i sprzedaż kasztanów, a pozyskane fundusze zasiliły przedszkolną kasę Rady Rodziców naszej placówki. Akcję rozpoczęto we wrześniu, a zakończono w listopadzie. W akcji tego cennego surowca naturalnego wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Łącznie zebrano imponującą ilość 3.880 kg kasztanów, a uzyskane fundusze to kwota 1980 zł. W zbiórce brały udział dzieci, rodzice i krewni przedszkolaków. Poszczególne grupy zebrały następujące ilości kasztanów: Skrzaty: 1534,87 kg, Smerfy: 1316,934 kg, Biedronki: 239,5 kg, Pszczółki:  213,7kg, Motylki: 191 kg, Tygryski:  176 kg, Słoneczka:  120 kg, Gumisie:  88 kg.  Wszystkie dzieci biorące udział w zbiórce kasztanów otrzymały książeczki i pamiątkowe dyplomy. Klockami zostali nagrodzeni chłopcy, którzy przynieśli najwięcej kasztanów. Byli to: Jakub Och - 1071 kg; Oliwier Pawlak – 596 kg; Nikodem Broda – 324 kg.  Przedszkolny Konkurs Plastyczno – Technicznego „Zabawka ze skrawka” miał za zadanie popularyzować wśród najmłodszych działań proekologicznych w domu i przedszkolu oraz najbliższym środowisku.  Dzieci  wykonały w domu z pomocą rodziców 1 zabawkę z nieużytków i dołączyły do zabawki  opis (nazwa zabawki oraz wykorzystany materiał ekologiczny). Konkurs adresowany  był do dzieci 3, 4, 5 letnich oraz ich rodziców. Oceny dokonało jury w składzie: WOŚ- A. Hoffmann, plastyk – A. Gordon. 

Czytaj dalej>>>


Wybrano nowych sołtysów

Autor: dnia sobota, 13 Grudzień, 2014

11 grudnia 2014 r. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Słupach odbyło się zebranie wiejskie. Zostało ono zwołane przez Burmistrza Szubina w celu dokonania wyboru sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję. Sołtysem sołectwa została wybrana Pani Agnieszka Krajnik-Damazyn. W skład rady sołeckiej weszli Pan Damian Izdebski, Józef Izdebski  oraz Pani Beata Damazyn. Tego samego dnia wybrano nowego sołtysa najmłodszego sołectwa w naszej gminie – Nadkanale. Został nim Mariusz Łukasik, który podczas tajnego głosowania otrzymał 18 na 19 możliwych głosów. W skład rady sołeckiej weszli:  Justyna Sztybrych-Ćwik, Rafał Mrówczyński i Janusz Zieliński.

Czytaj dalej>>>


Kolejny pożar kotłowni w Zamościu

Autor: dnia sobota, 13 Grudzień, 2014

13 grudnia 2014 r. chwilę po godz. 13.00 na stanowisko kierowania PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w miejscowości Zamość przy ulicy Bydgoskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur, natomiast OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płomienie wydostają się na zewnątrz z podpiwniczonego budynku gospodarczego, na szczęście budynek ten nie był zamieszkały. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu ognia, przystąpiono po przewietrzenia pomieszczeń oraz wyniesieniu na zewnątrz napalonych elementów. Na miejsce wezwano również patrol policji celem ustalenie okoliczności zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Grudniowe spotkanie seniorów ZHP w Muzeum

Autor: dnia sobota, 13 Grudzień, 2014

W Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkali się 8 grudnia 2014 r. harcerze z kręgu instruktorskiego. Podczas spotkania trwały prace nad opracowaniem monografii byłego Hufca ZHP Szubin, harcerze przedstawiali opracowane przez siebie materiały, zaczęto tworzyć kalendarium. Kolejne spotkanie harcerzy zaplanowano już po nowym roku na 12 stycznia.

.

.

.

Czytaj dalej>>>