iTvSzubin @ ITVSzubin.pl

Wpisy autora

Bal Karnawałowy w SP 1 Szubin

Autor: dnia niedziela, 1 Luty, 2015

30 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbył się Bal Karnawałowy klas 0-III. Wspaniałą zabawę zapewnił Zespół Moreno-AS, a taneczne zabawy ruchowe prowadziły animatorki z Szubińskiego Domu Kultury przebrane za klauna i księżniczkę. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały wychowawczynie klas. Na balu nie zabrakło pomysłowych, bajkowych postaci, wspaniale bawiących się do dźwięków ulubionej muzyki. Na pamiątkę wystrzałowej zabawy każde dziecko mogło stanąć do karnawałowej fotografii.

.

.

Czytaj dalej>>>


Uroczystości pogrzebowe ks. kan. Piotra Renkela

Autor: dnia niedziela, 1 Luty, 2015

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w piątek, 30 stycznia 2015 r. wprowadzeniem trumny z ciałem kapłana do kościoła parafialnego w Szaradowie, gdzie przez 12 lat pełnił posługę kapłańską jak proboszcz parafii. Mszy św. przewodniczył kolega z roku święceń ks. Józef Orchowski. Następnie podczas modlitwy różańcowej nastąpiło pożegnanie zmarłego, które złożyli mieszkańcy, rodzina, oraz przyjaciele. Następnego dnia, 31 stycznia 2015 r. Mszy św. przewodniczył ks. bp Jan Tyrawa ordynariusz bydgoski w towarzystwie licznie przybyłych kapłanów z diecezji bydgoskiej i gnieźnieńskiej. Słowo Boże wygłosił ks. prof. Jan Krokos z uniwersytetu Stefana kard. Wyszyńskiego w Warszawie. Asystę honorową podjęli członkowie OSP w Słonawach. Po liturgii w kościele kondukt żałobny udał się przed kościół, gdzie złożono ciało kapłana w grobie. Spoczął on na jednym ze swoich poprzedników na urzędzie proboszcza parafii. W pogrzebie oprócz duchowieństwa uczestniczyło wiele delegacji: myśliwi okolicznych kół myśliwskich, Bractwa Kurkowe okręgu bydgoskiego, przedstawiciele wszystkich wsi i sołectw z terenu parafii Szaradowo, przedstawiciele z poprzednich parafii, gdzie pracował zmarły kapłan, licznie zebrana rodzina i przyjaciele oraz wiele osób którzy chcieli uczcić ks. Piotra. Z pewnością pozostanie po Nim pamięć… a obok pamięci wiara i chrześcijańska nadzieja, że to pożegnanie prowadzi do lepszego życia w tamtej krainie gdzie dni płyną jak lata a lata jak dni, gdzie nie ma bólu, łez i cierpienia…

Czytaj dalej>>>


Wspaniałe kadry przyrody oczarowały uczestników wystawy

Autor: dnia sobota, 31 Styczeń, 2015

W piątkowy wieczór, 30 stycznia 2015 r. w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni otwarta została wystawa fotografii pt. „Przyroda na Pałukach„. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego koncertu Chóru Cantemus, po czym wystawę otworzyła Renata Gaj-Kowalska. Kadry przyrody zgromadziły bardzo dużą ilość ludzi. Wśród przybyłych gości byli przyjaciele i rodziny fotografów, społeczność Gminy Kcynia i Szubin, miłośnicy fotografii i przyrody. Wystawę wspaniałych fotografii podziwiał także burmistrz Kcyni Marek Szaruga z małżonką. W imieniu autorów fotografii głos zabrał Kustosz wystawy Jerzy Napierała. Fotograf przyrody w kilku zdaniach opowiedział o specyfice fotografii leśnej zwierzyny i podziękował Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni za możliwość i pomoc w organizacji wystawy. Osobne słowa podziękowań skierował do swojej małżonki i dzieci, którym dedykował wystawę. Jerzy Napierała, Szymon Cybulski, Grzegorz Gust i Paweł Dobies z rąk burmistrza Kcyni Marka Szarugi i Dyrektor GCKiB Ilony Kurdelskiej otrzymali pamiątkowe gadżety promocyjne. Radny Rady Powiatu Ryszard Bagnerowski również pogratulował wspaniałej pasji, po czym przekazał pamiątkowe albumy książkowe. Po zakończeniu części oficjalnej i wzniesieniu toastu przybyłych gości zaproszono na wystawę. Piękne duże formaty ukazujące bogactwo świata przyrody zachęcały do oglądania zdjęć. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Fotografie pokazują, to czego my nie jesteśmy na co dzień w stanie dostrzec. Fotosy udowadniają, że mieszkamy na bardzo pięknych terenach Pałuk. Wspaniałe zdjęcia wprowadzają nas w świat, który znamy tylko z filmów, dlatego warto osobiście zobaczyć wystawę, bo ona jest naprawdę fantastyczna.

Czytaj dalej>>>


Zapraszamy na Koncert Charytytatywny dla Kamilki Kubisztal

Autor: dnia sobota, 31 Styczeń, 2015

Czytaj dalej>>>


„Tradycja w mleku zamknięta” – zajęcia edukacyjne w szubińskim „Słoneczku”

Autor: dnia sobota, 31 Styczeń, 2015

30 stycznia 2015r. w Przedszkolu Niepublicznym „Słoneczko” w Szubinie odbyły się zajęcia pod tytułem „Tradycja w mleku zamknięta” przygotowanie przez wiejskie gospodarstwo edukacyjne „Baba Luda” z Chełmży. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z właściwościami prozdrowotnymi mleka, w tym mleka koziego. Został omówiony przez naszych gości tradycyjny proces powstawania masła i twarogu w gospodarstwie wiejskim. Przedszkolakom zostały zaprezentowane sprzęty jakie niegdyś były wykorzystywane do produkcji masła i sera. Dzieci miały okazję ubijać masło w maselnicach. Wiele radości sprawiało im głaskanie, pojenie i karmienie kozy. Wspaniała i zaskakująca wizyta na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Czytaj dalej>>>


Bal Karnawałowy w SDK

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015


Poloneza czas zacząć …

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

Poloneza czas zacząć … tymi słowami zapewne rozpocznie się STUDNIÓWKA abiturientów klas trzecich szubińskiego liceum ogólnokształcącego która już niebawem. Niepisana tradycja głosi, że dla pozytywnych wyników matury, nie bacząc na elegancję tańca, należy „zmylić nogę”. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie trwają intensywne przygotowania do balu studniówkowego, który odbędzie się w sobotę, 31 stycznia 2015 r. Uczniowie dwóch klas maturalnych mimo przesądów szlifują krok i figury układu poloneza pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego Małgorzaty Bielskiej-Pingot. Już w najbliższa sobotę maturzyści zaprezentują efekty swych wielogodzinnych i intensywnych prób na balu i będzie to dla nich pierwszy egzamin przed maturą.

Czytaj dalej>>>


Dam pracę

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

Pensjonat Stary Browar**** w Szubinie
poszukuje
do pracy mistrza kucharskiego
(samodzielne stanowisko pracy).

Konieczna doskonała znajomość kuchni polskiej, myśliwskiej,
dobra znajomość kuchni śródziemnomorskiej.

Szczegóły pod nr tel. 600 017 403


Młodzi sportowcy – Program bydgoskiego odziału Olimpiad Specjalnych

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

Bydgoski Oddział Olimpiad Specjalnych zaprasza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rodzicami na inauguracyjne spotkanie w ramach programu „Młodzi Sportowcy”. Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-7 lat oraz ich rodziny w świat Olimpiad Specjalnych. Jest to uniwersalny program gier i zabaw sportowych dla młodszych dzieci, który może być wykorzystywany:
• w domu podczas rodzinnych zabaw,
• w przedszkolu,
• w grupach rówieśniczych.

Ćwiczenia proponowane w programie mają na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mogą być również wspaniałym narzędziem poznawania potrzeb i umiejętności dzieci przez członków ich rodzin. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie w ostatnią sobotę miesiąca, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 przy ul. Granicznej 12 w Bydgoszczy.

Czytaj dalej>>>


Zmarł ks. kanonik Piotr Renkel

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

Zmarł ks. kanonik Piotr Renkel, były proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Szaradowie. Wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego nastąpi w piątek, 30 stycznia 2015 r., o godz. 17.00 w kościele w Szaradowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 31 stycznia 2015 r., o godz. 11.00 w Szaradowie. Ksiądz kanonik Piotr Renkel urodził się 31 lipca 1952 roku w Bydgoszczy. Święcenia kapłańskie przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 4 czerwca 1977 roku. Jako wikariusz posługiwał na parafiach w Bydgoszczy, Mieścisku, Mogilnie oraz Orzechowie. W latach 1990-2000 pełnił posługę proboszcza parafii w Lisewie Kościelnym, a w latach 2000-2012 w Szaradowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..


„Mam prawo do edukacji” – rozstrzygnięto konkurs plastyczny

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

22 stycznia 2015 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci z udziałem rodziców pod nazwą „Mam prawo do edukacji”. Celem konkursu było propagowanie praw dziecka wśród dorosłych, uświadomienie dzieciom ich praw do edukacji. Jury dokonało oceny samodzielności dzieci przy wykonaniu prac. Dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

LAUREACI KONKURSU :
Miejsce I – Filip Sęga ( „ Skrzaty” )
Miejsce II – Roksana Sipińśka ( „ Biedronki” )
Miejsca III – Wiktoria Kosobudzka ( „ Motylki” )
Wyróżnienie – Mikołaj Bąkowski ( „ Biedronki” )

Czytaj dalej>>>


Spotkanie z przedsiębiorcami w murach Muzeum

Autor: dnia piątek, 30 Styczeń, 2015

27 stycznia 2015 r. o godz. 18.30 w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się spotkanie Burmistrza Szubina z przedsiębiorcami w związku z obchodami 650-lecia miasta. Celem spotkania było omówienie współpracy z okazji 650-lecia miasta Szubina, powołanie Rady Przedsiębiorców, poinformowanie o aktualnych stażach oraz stworzenie listy mailowej obecnych na spotkaniu przedsiębiorców. Burmistrz Szubina przedstawił dotychczasową listę partnerów i sponsorów, którzy już włączyli się w obchody 650-lecia miasta. Prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie Pani Karolina Welka zaoferowała swoją pomoc w współorganizacji obchodów, Pan Mikołaj Olszewski wyraził chęć wsparcia finansowego dla Szubińskiego Domu Kultury. Podczas spotkania rozważano propozycję stworzenia regulaminu na korzystanie z oficjalnego logotypu na 650-lecie miasta. Przypominamy że oficjalne logo z okazji 650-lecia miasta jest własnością Urzędu Miejskiego w Szubinie. Urząd posiada do niego wszystkie autorskie prawa majątkowe (Zgodnie z Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83. Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Logo podlega ochronie autorskich praw majątkowych – Rozdz. 9, Art.17, wszelkie naruszenia w/w. zapisów będziemy egzekwować). Jednostki pomocnicze Gminy jako partnerzy obchodów 650-lecie oraz przedsiębiorcy występujący w roli sponsorów mogą korzystać z logotypu bez uprzedniej zgody. Czytaj dalej>>>


W najbliższą niedzielę koncert i wernisaż w MZS

Autor: dnia czwartek, 29 Styczeń, 2015

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie i Urząd Miejski w Szubinie zaprasza na wernisaż wystaw „Szubin na mapie” i „Pod dobrymi skrzydłami.  Szubin z lotu ptaka” oraz Koncert Noworoczny Chóru im. św. Jana Pawła II. Niedziela, 1 lutego 2015 r. o  godz. 16.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej, ul. Szkolna 2.

 


Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

Autor: dnia czwartek, 29 Styczeń, 2015

27 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Rynarzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do wspólnej rywalizacji stanęły cztery podstawówki i pięć gimnazjów. Ostatecznie po wśród szkół podstawowych mistrzami zostały dziewczęta oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. Gimnazjalistki z Rynarzewa zajęły pierwsze miejsce, natomiast wśród chłopców najlepsza okazała się reprezentacja Gimnazjum w Mroczy.

.

.

Czytaj dalej>>>


To już pewne!!! KORKI 2015 odbędą się! – Rekrutacja kabaretów ruszyła…..

Autor: dnia czwartek, 29 Styczeń, 2015

To już pewne!!! KORKI 2015 odbędą się! I to z wielką pompą! Dnia 18 kwietnia tego pięknego 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie będziemy gościć wspaniałe kabarety z całej Polski. O wszystkim będziemy Was informować! Realizacja z 3 kamer na dwóch telebimach – tego jeszcze nie było !!! Przybywajcie tłumnie wielbiciele wspaniałego humoru. Szykujcie Wasze brzuszki na niezły masaż!

Pozdrawiamy
Porażeni

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia środa, 28 Styczeń, 2015

kosmetyki do rzęs


W kręgu eskulapa – spotkanie z dr. Mieczysławem Boguszyńskim

Autor: dnia środa, 28 Styczeń, 2015

Mieszkańcy Szubina oraz osoby związane z regionem czy służbą zdrowia zaczytują się w nowej publikacji dotyczącej lecznictwa w Szubinie, ale też historii miasta, która trafiła już do rąk czytelników. 27 stycznia 2015 r. mieliśmy przyjemność w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkać się z autorem publikacji W KRĘGU ESKULAPA. O STULETNIM SZPITALU IM. DR. JANUSZA KORCZAKA I LECZNICTWIE W SZUBINIE dr. Mieczysławem Boguszyńskim. Doktor Boguszyński opowiedział o szpitalu i lecznictwie w Szubinie oraz powstawaniu książki, uzupełniając swoją prezentację publikacji slajdami. Wyrazy podziękowania skierował w stronę autora burmistrz Szubina Artur Michalak, głos zabrali także prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie Karolina Welka, recenzent książki dr Marek Romaniuk oraz dyrektor muzeum Kamila Czechowska. Na zakończenie spotkania po dedykację od dr. Boguszyńskiego ustawiła się długa kolejka czytelników trzymających w dłoniach egzemplarze książki. Spotkanie poprowadziła Natalia Jaroszewska z Urzędu Miejskiego w Szubinie. Przybyli na nie m.in. bliscy dr. Boguszyńskiego żona Danuta oraz córka Hanna, poseł na Sejm RP Tomasz Latos, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marek Domżała, radni powiatowi Ignacy Pogodziński i Wojciech Bethke, radni gminni przewodniczący rady Remigiusz Kasprzak oraz Hanna Adamczewska, Teresa Stachowiak, Marek Kornalewicz, Maciej Rejment, Stanisław Wypych, były dyrektor szpitala Tomasz Ławrynowicz, dyrektorzy szkół i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz mieszkańcy. Organizację spotkania wsparł powiat nakielski.

Czytaj dalej>>>


Z policjantem o bezpiecznych feriach

Autor: dnia środa, 28 Styczeń, 2015

27 stycznia 2015 r. najstarszą grupę „Zuchy” z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” odwiedził st. sierż. Damian Ziółkowski. Wizyta pana policjanta dotyczyła bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii. Gość przedstawił prezentację multimedialną, która zawierała mały kodeks bezpiecznych zabaw i zachowań dzieci w czasie przebywania na świeżym powietrzu zimową porą. Kolorowe ilustracje i opisy różnych zdarzeń, uświadomił dzieciom, że warto stosować się do zasad, które zostały omówione, gdyż pozwolą nie tylko w miły i przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny sposób spędzić nadchodzące ferie. Kończąc wspólne spotkanie, dzieci podziękowały panu Damianowi za przybycie do przedszkola i poświęcony im czas.

Czytaj dalej>>>


Niech żyje bal !!!

Autor: dnia środa, 28 Styczeń, 2015

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kowalewie odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Zjawiły się na tej imprezie postacie z bajek i filmów dla dzieci. Bal poprowadzili animatorzy zaproszeni przez Panią Sołtys H. Gawron – współorganizatora tej imprezy. Dzieci tańczyły przy dźwiękach popularnych przebojów, uczestniczyły w zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów. Dużą popularnością cieszył się punkt z napojami i słodyczami ufundowanymi przez sołectwo Kowalewo i Gąbin. Po zabawie zadowolone i zmęczone dzieci wróciły pod opieką swoich rodziców do domu.

Czytaj dalej>>>


Bal Karnawałowy z ZSS Szubin

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie zorganizowała karnawałowy bal w Szubińskim Domu Kultury, na którym bawiło się ponad 100 osób. Dochód z balu, przeznaczono na zakup sprzętu rehabilitacyjnego- kurtyny świetlnej dla szkoły. Oprawę muzyczną zapewnił Zbyszek Sabaciński. Przybyłych gości na bal powitała dyrektor szkoły Kinga Ciszewska, życząc uczestnikom miłej zabawy, a także dziękując za wsparcie szczytnego celu. Pani dyrektor dziękuje wszystkim uczestnikom za „super zabawę” i do zobaczenia za rok.

Czytaj dalej>>>


Domek tarasował ul. Jana Pawła II w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

26 stycznia 2015 r. przed godziną 23:00 na Policję i stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zablokowaniu ul. Jana Pawła II przez domeczek typu „holenderskiego”. Po przybyciu na miejsce wezwanych służb przystąpiono do usuwania wspomnianego domku na pobocze za pomocą wyciągarek. Prawdopodobnie domek spadł z naczepy samochodu, który go przewoził. Dziwnym jest fakt, że ani samochodu ani kierowcy nie było na miejscu. Istnieje prawdopodobieństwo, że domek ten pochodził z nielegalnego źródła. Policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj dalej>>>


Jasełka w Zakładzie Poprawczym w Szubinie

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

22 stycznia 2015 r. uczniowie klasy drugiej Zespołu Szkół w Kowalewie przedstawiły Jasełka w Zakładzie Poprawczym w Szubinie. Zostali zaproszeni przez Pana Dyr. Wojciecha Wypycha i nauczyciela j. polskiego – P. Joanny Stefaniak – Szmyt. W auli oprócz wychowanków przedstawienie bożonarodzeniowe obejrzeli także pracownicy placówki. W atmosferę tamtych historycznych wydarzeń słuchaczy wprowadzili aktorzy, pięknie odgrywając swoje role. Teksty przepleciono kolędami, które zaśpiewali uczniowie z kółka muzycznego. Uroku dodały przygotowane przez gimnazjalistów rekwizyty i dekoracje. Uczniom za profesjonalny występ i nauczycielom za opiekę podziękował Pan Dyrektor i obdarował ich słodyczami.

Czytaj dalej>>>


Vive la France – przedszkolaki z szubińskiego „Słoneczka” odwiedzają Paryż

Autor: dnia wtorek, 27 Styczeń, 2015

26 stycznia 2015 r. nauczycielki z grupy dwujęzycznej „Pszczółki” w ramach projektu „Podróże małe i duże” zabrały swoich wychowanków do Francji. Po przebytej odprawie paszportowej i ekscytującej podróży, wylądowaliśmy w mieście zakochanych – Paryżu. Następnie zobaczyliśmy najważniejsze miejsca Paryża oraz dowiedzieliśmy się jakie przysmaki lubią Francuzi. Mieliśmy również okazję degustować jeden z gatunków sera. Jako, że Paryż uznawany jest za światową stolicę mody, nie mógł ominąć nas pokaz mody, w którym wystąpiły nasze małe modelki. Na koniec naszej podróży odwiedziliśmy Disneyland, gdzie poznaliśmy najbardziej znanych bohaterów bajek. Zmęczeni, ale zadowoleni, posililiśmy się popularnymi we Francji naleśnikami z sosem pomarańczowym. Po dniu pełnym wrażeń „wróciliśmy” do przedszkola. Te chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Czytaj dalej>>>


Trzeźwy kierujący

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

W poniedziałek, 26 stycznia 2015 r. wczesnym rankiem na terenie powiatu nakielskiego kontrolowano trzeźwość kierowców. Spośród 2181 osób skontrolowanych 6 było pod działaniem alkoholu. Komenda Powiatowa Policji w Nakle prowadzi czynności do Wojewódzkiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Kujawsko Pomorskiego pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Profilaktyczny. W ramach tych działań nakielska drogówka, mundurowi z Komisariatów Policji z Szubina, Kcyni i Mroczy wraz z Strażą Miejską z Mroczy łącznie 16 policjantów i 2 strażników dziś rano na terenie powiatu nakielskiego sprawdzało trzeźwość kierujących. Skontrolowano 2181 kierowców. Spośród kontrolowanych 5 osób było nietrzeźwych, zaś jedna w stanie po użyciu alkoholu. Cztery osoby ujawniono na terenie gminy Mrocza a dwie na terenie Kcyni. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 6 praw jazdy oraz nałożono 2 mandaty karne. Akcje takie jak te Policja przy współdziałaniu Straż Miejskich prowadzić będzie cyklicznie, a mają one na celu przede wszystkim eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Czytaj dalej>>>


Dokarmianie zwierząt leśnych

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

Uczniowie klas IV V i VI Szkoły Podstawowej w Turze na zajęciach kółka przyrodniczo – ekologicznego wybrali się na wycieczkę do lasu w celu dokarmiania zwierząt. Tam spotkali się z Panem podleśniczym Przemysławem Kornet, który przekazał uczniom wiele ciekawych informacji o przysmakach zwierząt leśnych. Dziewczynki przyniosły jabłka, marchew i kapustę, którą uwielbiają dziki. Pan Kornet przywiózł kasztany, które wcześniej zbierali uczniowie naszej szkoły. Uczniowie bardzo chętnie odwiedzają las i pogłębiają swoją wiedzę o życiu zwierząt.

.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Członkowie i zawodnicy UKS „Wyspiański” Szubin zdobyli 4 medale

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Juniorów i Juniorów młodszych województwa kujawsko – pomorskiego w lekkiej atletyce. Członkowie i zawodnicy UKS „Wyspiański” Szubin zdobyli 4 medale. Złoto: Karolina Krajewska trójskok – 11.35m; Srebro: Martyna Kowalewska trójskok – 11.27m rek. życ., Szymon Wilczyński 400 m – 53,47s; Brąz – Jakub Kwaśniewski – 400m 56,33 s. Oprócz tego Kacper Siekierski na 600m osiągnął rezultat 1.38min. Podczas zawodów rozgrywany był również halowy mityng ogólnopolski. Reprezentanci UKS Wyspiański osiągnęli następujące rezultaty: 200m – Zuzia Witka 31,06s, Antosia Bembnista 31.50s, Zosia Bembnista 31,63s. Opiekunami podczas zawodów byli Tomasz Staroń i Tomasz Kaszewski. Młodzież wystąpiła w nowych strojach startowych. Zawodnicy i Zarząd klubu serdecznie dziękują firmie CMT Polska Szubin za wykonanie oryginalnych i niepowtarzalnych kostiumów. Szczególnie dziękujemy sponsorowi, który potrafi dostrzec potrzeby otaczających go ludzi i zawsze ich wspiera.

Czytaj dalej>>>


Bracia Smolińscy medalistami Województwa

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

24 stycznia 2015 r. w Toruniu odbył Miting Lekkoatletyczny połączony z Halowymi Mistrzostwami juniorów i juniorów młodszych województwa kujawsko-pomorskiego. W zawodach tych wystartowała trójka zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie. Bardzo dobrze zaprezentowali się bracia Smolińscy którzy zdobyli dwa medale Mistrzostw. Złoty medal wśród juniorów zdobył Mateusz Smoliński na dystansie 3000 m z czasem 9.13,76 sek. , a jego brat Kamil Smoliński na tym samym dystansie też junior zdobył srebrny medal z czasem 9.20,59 sek. Trenerem zawodników jest Zbyszek Karnas. W mitingu wystartowała Aleksandra Szczech (2002 rocznik),  zawodniczka ta pobiła rekord życiowy na dystansie 60 m p.pł. z czasem 10,18 sek. trenerem Oli jest Marek Wochna.

Czytaj dalej>>>


Super Babcia! Super Dziadek!

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

21 i 22 stycznia 2015 r. Szkołę Podstawową w Królikowie odwiedziły babcie i dziadkowie, którzy przyjęli zaproszenie dzieci przedszkolnych, uczniów klas pierwszych i drugiej. Dzieci zaprezentowały seniorom bardzo różnorodny program: okolicznościowe inscenizacje, jasełka, wesołe piosenki, tańce oraz wiersze. W serdeczny i szczery sposób wyraziły swoją miłość i wdzięczność wobec dziadków, których obdarowały własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz całusami. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali aktorskie popisy swoich wnucząt. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem dzieci i seniorów przy piosence „Biedronka”. W przygotowaniu spotkania dzieciom pomogły wychowawczynie.

Czytaj dalej>>>


Dzień Babci i Dzień Dziadka w Kowalewie

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie i Sołectwo Kowalewo wspólnie przygotowali wspaniałą uroczystość. Dnia 22 stycznia sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Dzieci przedstawiły dla swoich najbliższych bogaty program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem nauczycielek: V. Wichłacz, A. Sawickiej, M. Kuźniak – Kusz, M. Trzeciak, A. Kociałkowskiej. Wykonały również wspaniałe upominki – były tradycyjne laurki, kwiaty, krawaty, portrety i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Babci i dziadkowie z uwagą i wzruszeniem wysłuchały swoich wnucząt. Na koniec szanowni goście mogli również zaprezentować swoje talenty wokalne. Prowadząca imprezę A. Sawicka zaproponowała zabawę „Śpiewające stoły”. Muzyka w tym przypadku połączyła pokolenia. Śpiewali starsi i młodsi, a nawet poderwali się do tańca. Dzięki zaangażowaniu sołtys H. Gawron i rodziców na stołach pojawiło się pyszne domowe ciasto i kawa. Pan dyrektor A. Hak złożył życzenia szanownym gościom, podziękował za liczne przybycie, a dzieciom, nauczycielom i pani sołtys za przygotowanie imprezy. Tego typu spotkania w środowisku kowalewskim zawsze cieszą się uznaniem. Babcie i dziadkowie bardzo chętnie odwiedzają szkołę swoich wnucząt, by móc podziwiać ich talenty i wysiłek. Dla części seniorów z tego rejonu gminy jest to jedna z nielicznych możliwości spotkania w szerszym gronie, chwila radości i zapomnienia o codziennych troskach.

Czytaj dalej>>>


Nietrzeźwi lub pod działaniem środków odurzających na drogach powiatu nakielskiego

Autor: dnia poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

W dniu 19.01.2015 r. krótko po 14 w Nakle na ul. Zanotecie policjanci z miejscowej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy Scania. Kierującego mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 3,02 promila. Mężczyznę zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań.

We wtorek, 20.01.2015 r. krótko po 12:00 w Nakle na ul. Ks. Skargi miejscowi funkcjonariusze zatrzymali do kontroli cyklistę wobec którego alkotest wykazał 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek, 23.01.2015 r. przed 23 w Chobielinie szubińscy mundurowi podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia drogowego do kontroli stanu trzeźwości poddali 23 latka. Alcotest wykazał 0,33 promila alkoholu.

W sobotę, 24.01.2015 r. ok. 23:40 w Nakle na ul. Mickiewicza miejscowy patrol zatrzymał do kontroli renault scenic gdzie były przypuszczenia, iż kierujący pojazdem może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Mundurowi mieli nosa ponieważ badanie, które zostało przeprowadzone na 21 letnim mężczyźnie wykazały amfetaminę i marihuanę.

Czytaj dalej>>>