iTvSzubin @ ITVSzubin.pl

Wpisy autora

Zespół Szkół Specjalnych – Bezpieczną Szkołą

Autor: dnia sobota, 4 Lipiec, 2015

Zespół Szkół Specjalnych w okresie od 17 listopada 2014 r. do 31 marca 2015 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Uczniowie wraz z nauczycielami mieli do wykonania dziesięć zadań, które miały na celu przypomnieć, a także pokazać, że warto przestrzegać zasad, by czuć się bezpiecznie we współczesnej szkole i świecie. Dzięki wspólnej pracy nasza placówka otrzymała tytuł „Bezpiecznej szkoły”. Poszczególne zadania wymagały zaangażowania uczniów w sprawy bezpieczeństwa i tolerancji. Nauczyciele i uczniowie rozmawiali między innymi o ojczyźnie, historii Polski, o naszej intymności, zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków, picia alkoholu, o ludziach innych niż my, w tym o osobach samotnych i niepełnosprawnych, a także o prawach każdego człowieka. W czasie realizacji zadań dzieci i młodzież uczestniczyli w spotkaniach z policjantami, strażakami i osobami z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo uczniowie wykonywali prace plastyczne, które odpowiadały omawianej problematyce. Projekt „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń” miał dużą wartość pod względem omawianej tematyki. Z całą pewnością przyczynił się do wzrostu wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa własnego i innych we współczesnym świecie. Zachęcił uczniów do poznawania i poszerzania wiedzy i umiejętności z dziedziny ratownictwa medycznego. Wielu uczniów wykonywane zadania skłoniły do refleksji i przemyśleń. Koordynatorkami projektu były: Anna Kamińska, Małgorzata Grzeszczak.

Czytaj dalej>>>


Noc Świętojańska w Wąsoszu

Autor: dnia sobota, 4 Lipiec, 2015

Noc, poprzedzającą święto św. Jana, tradycyjnie nazywamy nocą świętojańską. Pod taka właśnie nazwą zorganizowano imprezę w Wąsoszu. Swoim zasięgiem obejmowała ona sołectwa: Wąsosz, Chomętowo, Żędowo, Gąbin, Mąkoszyn i Kowalewo. Głównym punktem spotkania było puszczanie wianków do jeziora. Wianki przygotowały niemalże wszystkie sołectwa uczestniczące w imprezie. Nagrody za udział ufundował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wspaniały występ zaprezentował także zespół Ingenium działający przy Gimnazjum nr 1 w Szubinie pod kierunkiem Pani Jolanty Muzalewskiej. Była także możliwość posmakowania pysznego domowego ciasta oraz kiełbasek z grilla. Huczne świętowanie trwało do północy a do tańca przygrywał zespół Moreno AS. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem imprezy był Sławomir Berka z Wąsosza przy współudziale sołtysów. Już dziś wiadomo, że noc świętojańska wpisze się w stały, coroczny kalendarz imprez. Sponsorami imprezy byli: Kapral-Car, Bank Spółdzielczy w Szubinie, Hipnoza Żnin, Paralotnie Dudek, Urząd Marszałkowski w Toruniu, a patronat medialny objęli: Radio Żnin i ITvSzubin.pl

Czytaj dalej>>>


Już w najbliższą sobotę losowanie nagrody miesiąca czerwca

Autor: dnia piątek, 3 Lipiec, 2015

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca 2015 r. w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Moto-Centrum Stanisław Zieliński odbędzie się kolejne w tym roku losowanie nagród dla klientów stacji, którzy w miesiącu czerwcu 2015 roku wykonali przegląd techniczny swojego samochodu. Punktualnie o godz. 13.00 spośród wrzuconych do urny tego dnia kuponów, wylosowany zostanie zwycięzca głównej nagrody, którą w tym miesiącu jest lodówka samochodowa. Właściciel stacji przygotował dla swoich klientów również dodatkowe nagrody pocieszenia. Raz jeszcze zapraszamy do udziału w sobotnim losowaniu.Wszystkie kupony wrzucone do urny w losowaniach miesiąca będą brały udział w losowaniu nagrody głównej -  telewizor 40″ za rok 2015, które dobędzie się  w styczniu 2016 r.


Miasto to ludzie!

Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

Obchody 650 lecia miasta Szubina trwają, ale to ludzie tworzą miasto nie mury. Bez Was to miejsce byłoby martwe. Wystawa fotograficzna w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie pokazuje Was drodzy Szubinianie. Na dwóch poziomach gmachu biblioteki można oglądać blisko dwieście zdjęć począwszy od archiwalnych po te najświeższe z czerwcowej parady mieszkańców Szubina. Ekspozycja jest interesująca również ze względów formalnych: zawiera zdjęcia studyjne, amatorskie i profesjonale. Fotografie ukazujące Was w trakcie imprez plenerowych i świąt oraz wydarzeń kulturalnych w plenerach i w domowych pieleszach.

Czytaj dalej>>>


Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 22.06.2015– 28.06.2015

Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

W dniu 22.06.2015 w miejscowości Smolniki doszło do kolizji 2 s/o. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu  instalacji elektrycznej w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych części samochodowych i płynów eksploatacyjnych.

W dniu 22.06.2015 w miejscowości Paterek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 s/o. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp SLRtBA i GBA z JRG Nakło. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia oraz odłączenie instalacji elektrycznej w pojazdach.

W dniu 25.06.2015 zastęp gaśniczy GBA z  JRG Szubin wyjechał do wyczuwalnego zapachu gazu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Szubin. Działania straży polegały na przeprowadzeniu pomiarów urządzeniem MULTIPRO, które nie wykazało odstępstw od normy.

Czytaj dalej>>>


Telefon i plecak czekają na właściciela w szubińskim komisariacie

Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

W dniu 21 czerwca2015 r. w Szubinie na ul. Dąbrowskiego odnaleziono plecak koloru szarego z zawartością  między innymi glukometru oraz tabletek. Osoby, które rozpoznają plecak lub wiedzą do kogo on należy proszone są o kontakt z policjantami.  Natomiast 22 czerwca 2015 r. w Szubinie na ul. Nakielskiej został odnaleziony telefon komórkowy koloru niebieskiego. Urządzenie zostało zabezpieczone przez policjantów z miejscowego komisariatu. Osoby, która rozpoznają swoje własność proszone są o kontakt z policjantami z KP Szubin. W sprawie można kontaktować się również telefonicznie, pod numerem telefonu: 52-391-16-06. Właściciel telefonu powinien posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz dokumenty poświadczające, że zguba jest jego własnością.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Plener Plama’s-owców

Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

Około dwudziestu artystów Szubińskiej Grupy Plastycznej Plama’s rozpocznie 3 lipca 2015 r. kolejny plener malarski w Szubinie. Hasło pleneru brzmi: „Tu i teraz – Szubin 2015” i jest oczywiście związane z jubileuszem naszego miasta. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 lipca 2015 r. o godzinie 9.00 w SDK. Przy dobrej pogodzie plastycy rozlokują się w różnych punktach Szubina – będzie można do nich podchodzić i przypatrywać się ich procesom twórczym, porozmawiać, sfotografować… W razie deszczu artyści przeniosą się do SDK (i w takim przypadku można ich odwiedzać). Plener zakończy się 5 lipca 2015 r. w godzinach przedpołudniowych.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>


Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015


Autor: dnia środa, 1 Lipiec, 2015

 


XII Piknik Kaszankowy

Autor: dnia poniedziałek, 29 Czerwiec, 2015

Czytaj dalej>>>


XXII Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw w Ciężkowie

Autor: dnia niedziela, 28 Czerwiec, 2015

27 czerwca 2015 r. w Ciężkowie odbył się XXII Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw. Organizatorem turnieju była Rada Sołecka, mieszkańcy  Ciężkowa oraz  Sołtys Ciężkowa. Do wspólnej rywalizacji stanęło pięć sołectw: Kowalewo, Dąbrówka Słupska, Ciężkowo, Retkowo, Królikowo. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Szubina Artur Michalak wspólnie z Sołtysem Ciężkowo Zbigniewem Staszałkiem. Po oficjalnym wciągnięciu flagi na maszt rozpoczęły się zawody, w których udział wzięli wytypowani mieszkańcy poszczególnych sołectw. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: bieg na 100 m dziewcząt i chłopców, sztafeta oraz bieg sprawnościowy, bieg bokiem, narty wieloosobowe, hula hop, piłowanie bali, spacer farmera, noszenie na kocu, zwijanie sznurka na czas. Finałem zawodów była konkurencja dla sołtysów, która polegała na napełnieniu piaskiem butelki, zwyciężyła reprezentantka Królikowa przed sołtysem z Dąbrówki Słupskiej i Kowalewa. Ostatecznie po ponad dwugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Sołectwa Królikowo zdobywając 43 punkty, o punkt miej i drugie miejsce gospodarze, Sołectwo Ciężkowo, na trzecim miejscu z 41 punktami Sołectwo Dąbrówka Słupska. Czwarte miejsce Sołectwo Retkowo z dorobkiem 35 punktów, na ostatnim miejscu uplasowało się Kowalewo z 34 punkami. Każdy uczestnik  zawodów w poszczególnych konkurencjach otrzymał nagrody, które wręczali obecni na zwodach Tadeusz Cisielski i Maciej Rejment – radni Rady Miejskiej w Szubinie oraz Sołtys Ciężkowa Zbigniew Staszałek. Czytaj dalej>>>


Skuter trafił do Turu

Autor: dnia sobota, 27 Czerwiec, 2015

Tradycyjnie dwa razy do roku Stacja Kontroli Pojazdów AUTEX Szubin organizuje losowanie cennych nagród dla swoich stałych i nowych klientów. Tak też było w sobotę, 27 czerwca 2015 r. punktualnie o godz. 12.00 odbyła się XVI edycja losowania, która zebrała dużą rzeszę klientów stacji ponieważ warunkiem zwycięstwa był osobisty odbiór nagrody w dniu losowania. W obecności  pracowników SKP Autex  rozpoczęło się losowanie. Główną nagrodą pierwszego półrocza 2015 roku był Skuter Router, który wygrał Paweł Domagała z Turu, natomiast talon na bezpłatne badanie techniczne samochodu otrzymał Wiesław Żurawski, dodatkową nagrodę w postaci zestawu olejów silnikowych wygrała Karolina Makowiecka. Zwycięzcom gratulujemy w imieniu właściciela i pracowników Stacja Kontroli Pojazdów AUTEX Szubin zapraszamy do dalszego korzystania z usług stacji. Kolejne losowanie już pod koniec roku 2015 r.

Czytaj dalej>>>


O trzech piratów drogowych mniej

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

Aż trzem kierowcom w przeciągu trzech ostatnich dni nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Nie obyło się też bez wysokich mandatów. Obowiązujące od 18 maja br. zmiany w przepisach drogowych jasno precyzują, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety są jeszcze kierowcy, którzy za nic mają przepisy. W przeciągu ostatnich trzech dni, policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali aż trzech kierowców, którym za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 37-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który hondą crv gnał przez Szubin mając o 64 km/h na liczniku więcej niż przewidują przepisy. Nieco mniej, bo o 57 km/h za szybko jechał w Ślesinie 22-letni kierowca forda transita. Ostatnim, który za nadmierną prędkość pozbył się prawa jazdy był 24-letni kierowca alfy romeo. Policjanci zatrzymali go w Rynarzewie w gminie Szubin. Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami.

Czytaj dalej>>>


Podejrzany o kradzież volkswagena po zarzutach

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

Zarzut kradzieży z włamaniem do auta i 7 zarzutów za wykroczenia drogowe usłyszał 57-latek, którego zatrzymali policjanci z Szubina, podczas ucieczki kradzionym autem. Kierowca stracił też prawo jazdy, a za złamane przepisy policjanci naliczyli mu aż 40 punktów karnych. Przypomnijmy: w minioną środę (24.06.2015) krótko po 10.00 dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony przez osobę podróżującą drogą krajową nr 5, że kierowca volkswagena transportera, jadącego w stronę Bydgoszczy, najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce dyżurny skierował patrol dzielnicowych, którzy szybko zlokalizowali opisane w zgłoszeniu auto i próbowali zatrzymać je do kontroli drogowej. Kierowca volkswagena nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i za wszelką cenę próbował im uciec, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Po blisko 20 minutowym pościgu policjanci zatrzymali kierowcę transportera w miejscowości Smolniki. Wtedy też, okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale auto, którym jechał  zostało skradzione dwa dni wcześniej z komisu samochodowego z Niemiec. Podejrzany o kradzież 57-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj (25.06.2015), po uzyskaniu od strony niemieckiej szczegółowych informacji na temat skradzionego auta oraz uzgodnieniach z prokuratorem, policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem do volkswagena. To jednak nie wszystko. Czytaj dalej>>>


„Eviva España!”- „Pszczółki” z szubińskiego „Słoneczka” podróżują do Hiszpanii

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

24 czerwca 2015 r. był szczególnym dniem dla dzieci z grupy dwujęzycznej „Pszczółki” z dwóch powodów. Pierwszym z nich była, już ostatnia w tym roku szkolnym „podróż” w ramach projektu „Podróże małe i duże”. Tym razem kierunkiem naszej wycieczki była Hiszpania. W naszym przedszkolu już od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Po odprawie paszportowej dzieci odbyły lot samolotem. Po wylądowaniu w Madrycie poznaliśmy położenie geograficzne tego kraju na mapie i jego flagę. Co więcej, „zwiedziliśmy” dwa najbardziej znane stadiony piłkarskie. Będąc w Hiszpanii nie mogła ominąć nas corrida. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę byka, a także matadora. Odwiedził nas także wyjątkowy gość-Diego de la Vega, znany wszystkim jako Zorro. Gorący klimat tego kraju nie tylko wiąże się z pogodą, ale i gorącym flamenco. „Pszczółki” z wielką radością próbowały swoich sił w tym tańcu. Dzięki naszej „Pszczółce” Antosi mogliśmy poznać wszystkie zakątki Barcelony. Była ona bowiem z rodzicami w tym wyjątkowym mieście i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami, a także zdjęciami. Po naszym „powrocie” przyszedł czas na uroczyste zakończenie roku. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki. Nasz wyjątkowy dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony rok i życzymy słonecznych wakacji!

Czytaj dalej>>>


Podsumowali kampanię Prezydenta Andrzeja Dudy

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

W wakacyjnym klimacie członkowie Prawa i Sprawiedliwości z powiatu nakielskiego podsumowali kampanię Prezydenta Andrzeja Dudy. W Szubinie spotkali się członkowie PiS z gminy Szubin i Nakło nad Notecią oraz sympatycy z całego powiatu. W spotkaniu uczestniczył europoseł Kosma Złotowski , który w przemówieniu podkreślił ogromne zaangażowanie mieszkańców powiatu nakielskiego w kampanię oraz sam udział w wyborach. Kosma Złotowski uhonorował również kilka osób, które były najbardziej aktywne podczas kampanii. W spotkaniu uczestniczył również Radny Powiatowy, Adam Tchórzewski oraz Radny  Rady Miejskiej w Szubinie, Marek Kornalewicz. Europoseł osobne podziękowanie złożył dla Przewodniczącego PiS w Szubinie, Piotra Trzcińskiego. Po oficjalnych przemówieniach wszyscy uczestnicy zasiedli przy ognisku, gdzie śpiewano pieśni patriotyczne.

Czytaj dalej>>>


Pszczółki w Zagrodzie Pałuckiej w Gąsawie

Autor: dnia piątek, 26 Czerwiec, 2015

W poniedziałek, 22 czerwca 2015 roku dzieci 3 letnie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrały się na wycieczkę autokarową do Zagrody  Pałuckiej w Gąsawie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Henrykę Sobolewską. Bawiły się mąką, wyrabiały bułeczki i  masło ze śmietany w kierzynkach /masielnicach/,kręciły kawę w ręcznych młynkach co sprawiało dzieciom radość i zadowolenie z wykonanej pracy. Bawiły się gliną wylepiając ptaszka siedzącego w gniazdku, którego przyozdobiły piórkami, tworzyły kwiatowe stroiki, dekorowały krasnala. Wszystkie własnoręcznie wykonane dzieła zabrały w prezencie do domu. W gospodarstwie przydomowym oglądały różne ptactwo domowe i hodowlane, które miały okazje nakarmić ziarnem. Poznały również dawne metody prasowania –różne żelazka, tarkę do prania, na której próbowały prać. Dzieci poczęstowane zostały na obiad pyszną kiełbaską ,upieczoną bułeczką z masłem –wcześniej własnoręcznie wykonaną przez dzieci. Dziękujemy pani H.Sobolewskiej za wspaniała zabawę w jej zagrodzie. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości, wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Czytaj dalej>>>


W cieniu Pelikana, czyli wakacje z SDK

Autor: dnia czwartek, 25 Czerwiec, 2015

Czytaj dalej>>>


Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 57-latka, który jechał kradzionym autem

Autor: dnia czwartek, 25 Czerwiec, 2015

Policjanci z Szubina zatrzymali 57-latka, który poruszał się volkswagenem transporterem skradzionym z terenu Niemiec. Auto zostało odzyskane, a kierowca usłyszy zarzuty. Podejrzany został zatrzymany dzięki zgłoszeniu jakie otrzymał dyżurny policji o tym, że kierowca „dostawczaka” może być pijany. Wczoraj (24.06.15) krótko po godzinie 10.00 dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od funkcjonariusza ze Żnina, że do tamtejszej komendy dodzwonił się kierowca jadący trasą Żnin – Bydgoszcz i poinformował, że w stronę Bydgoszczy jedzie volkswagen transporter na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierowca może być pijany. Na trasę natychmiast zostali skierowani szubińscy dzielnicowi. Chwilę później zauważyli auto, o którym była mowa w zgłoszeniu, więc pojechali za nim. Podczas jazdy dawali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na nie, a wręcz przeciwnie za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Podczas ucieczki za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych, zmuszał innych kierowców do niebezpiecznych manewrów czym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czytaj dalej>>>


Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu z Kanclerzem na czele w Szubinie

Autor: dnia czwartek, 25 Czerwiec, 2015

W środę, 24 czerwca 2015 r. nasze miasto zaszczycili Kanclerz i członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Przybyli, aby odznaczyć zasłużoną mieszkankę Szubina Panią Benignę Olszewską – założycielkę Krainy Uśmiechu – Orderem Uśmiechu. To zaszczytne odznaczenie zostało przyznane Pani Benignie Olszewskiej na wniosek uczniów Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Kawalerowie Orderu Uśmiechu to ludzie, którzy reprezentują różne kraje, zawody, poglądy, religie. Łączy ich wszystkich idea czynienia dobra słabszym i bezbronnym. Czynienia dobra poprzez dzielenie się tym, co mają: sercem, wiedzą, umiejętnościami, talentami, dobrami materialnymi. Otrzymanie tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu oznacza, że w życiu człowieka, który go otrzymał, miały miejsce znaczące działania na rzecz dzieci.  Przyznany Order zaświadcza, że człowiek, który go nosi, czyni wiele dobrego, że w jego życiu, pośród codziennych spraw, znalazł się czas i miejsce na czyny szlachetne, na dzielenie się  z dziećmi tym, co ma w sobie najlepszego. Pani Benigna Olszewska dołączy do szacownego grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Szacownego, bo wśród Kawalerów tego odznaczenia są takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II i zwierzchnik Kościoła buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa  z Kalkuty, królowa Szwecji – Sylwia, prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, piosenkarki Majka Jeżowska i Eleni, Marek  Kotański – twórca Monaru i Markotu, a od września 2002 roku także Joanne Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”. Czytaj dalej>>>


Autor: dnia środa, 24 Czerwiec, 2015


Pijany kierowca zakończył jazdę na płocie przydrożnej posesji

Autor: dnia poniedziałek, 22 Czerwiec, 2015

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 43-latek, kiedy auto, którym kierował wypadło z drogi i „zaparkowało” na płocie przydrożnej posesji i stojącym nieopodal drzewie. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie usłyszy zarzuty. O tym, że w miejscowości Ameryczka w gminie Szubin samochód osobowy wjechał w płot przydrożnej posesji, dyżurny szubińskiego komisariatu został poinformowany wczoraj (21.06.2015 r.) po godzinie 20.00. Po przybyciu na miejsce patrol zastał pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej siedzącemu za kierownicą opla corsy mężczyźnie oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Od kierowcy czuć było charakterystyczną woń alkoholu. To, że 43-latek był pijany potwierdziło późniejsze badanie. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 43-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi, gdyż karę finansową, jako dodatkową, przewiduje znowelizowane prawo o ruchu drogowym.

Czytaj dalej>>>


Parada mieszkańców Szubina – „Od średniowiecza do współczesności”

Autor: dnia niedziela, 21 Czerwiec, 2015

 Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z Parady mieszkańców Szubina – „Od średniowiecza do współczesności”. W trakcie, której zamontowano „Kapsułę pamięci – listy do przyszłych pokoleń do zobaczenia na 700-leciu” na Placu Wolności. Natomiast na płycie szubińskiego Rynku wykonano zdjęcie grupowe wszystkich uczestników parady. Finałem niedzielnego popołudnia 21 czerwca 2015 r. był Festyn Średniowieczny przy Ruinach Zamku.

.

.

Czytaj dalej>>>


Zmiana u sterów Wyspiańskiego

Autor: dnia środa, 17 Czerwiec, 2015

17 czerwca 2015 r.  Pani Elżbieta Kłosowska-Hilcher odebrała z rąk Starosty Nakielskiego, Tomasza Miłowskiego nominację na 5-letnią kadencję dyrektora I LO im. Stanisław Wyspiańskiego w Szubinie. Od 1 września 2015 r. zatem szubińskie liceum mieć będzie nową dyrekcję. Jak podkreśla Pani Elżbieta Kłosowska-Hilscher szkoła nadal będzie placówką w pełni samodzielna i działająca w tym samym miejscu co do tej pory. W nowym roku szkolnym nasze liceum rozpocznie współpracę ze szkołą International School of Bydgoszcz oraz wykładowcami UKW w zakresie nauk ścisłych. Liceum zaprasza zatem w swoje progi gimnazjalistów, którzy kształcić się mogą w trzech profilach: humanistycznym, matematycznym (politechnicznym) i biologiczno-chemicznym. Dotychczasowy, długoletni dyrektor szkoły, Pan Stanisław Głowacki , od września 2015 r. przechodzi na emeryturę.

Czytaj dalej>>>


Festyn Rodzinny w ZSS Szubin

Autor: dnia środa, 17 Czerwiec, 2015

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie był organizatorem tradycyjnego Festynu Rodzinnego dla dzieci i ich rodziców oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie. Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły Kinga Ciszewska. Na początku pikniku uczniowie  przedstawili część  artystyczną z wierszami i piosenkami dla mamy i taty. Na festynie zaprezentowali się również goście z WTZ „Pelikan”. Uczestnicy festynu mogli częstować się pysznymi wypiekami, lodami, słodyczami , watą cukrową, napojami i i kiełbaską z grilla w kawiarence pod chmurką, w namiocie udostępnionym przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Grilla użyczył Rodzinny Ogród działkowy w Szubinie.  Niemało radości było na zjeżdżalni dmuchanej Pana Romana Króla z Szubina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie JRG z Szubina. Można też było przejechać się wozem konnym Państwa Aleksandry i Artura Maludzińskich  z Wolwarku  oraz dosiąść kucyka Pana Korzeby z Wąsosza. Były też „żelazne rumaki” – motocykle jak z bajki . Przyjechali nimi Panowie: Mieczysław Godek, Marek Piechocki z Kołaczkowa i Łukasz Matuszak oraz Grzegorz Lis,  Tomasz Lewandowski z Szubina. Szubiński piknik odwiedziły mało spotykane alpaki. Milusińskie zwierzęta przyjechały z „Alpakowej stajenki” z Bydgoszczy. Były żywymi maskotkami imprezy. Uczestników festynu rozbawiali zabawni klauni puszczając ogromne bańki mydlane. Można było też wygrać los i atrakcyjne fanty na loterii fantowej. Czytaj dalej>>>


Noc świętojańska w Wąsoszu

Autor: dnia wtorek, 16 Czerwiec, 2015

Czytaj dalej>>>


Festyn „650 – lecie Szubina z profesorem Ciekawskim”

Autor: dnia wtorek, 16 Czerwiec, 2015

9 czerwca 2015 r. Samorządowe Przedszkole nr 3 zorganizowało na rynku festyn „650 – lecie Szubina z profesorem Ciekawskim”. Otwarcia imprezy dokonała dyrektor Ewa Sendwicka, która zgodnie z tradycją nadała tytuł „Przyjaciela przedszkola” osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się w działania na rzecz przedszkola.  Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli podziwiać występy dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie, skosztować cukrowej waty czy wziąć udział w zawodach i konkursach sportowych zorganizowanych przez wychowawców oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej w Szubinie. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, można było skorzystać z  malowania twarzy oraz kupić stworzony z balonów miecz lub kwiatek. Ochotnicza  Straż Pożarna udostępniła wóz bojowy, który każdy mógł zwiedzić. Wielką atrakcją okazał się występ dzieci z zespołu Algaro oraz Teatru Meandry. Jednak główną atrakcją festynu okazał się występ profesora Ciekawskiego z Family Park, który przybliżył tajniki chemicznego świata. Ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska kulinarne, gdzie serwowano kawę, świeżo wyciskane soki, domowe wypieki, zapiekanki, kluchy z kapustą oraz przepyszna grochówkę. Jednak najwięcej emocji dostarczyła loteria fantowa. Każdy, kto zakupił cegiełkę brał udział w losowaniu wielu wartościowych nagród- ogromnego tortu, ufundowanego przez Cukiernię Grochola oraz pięciu voucherów ufundowanych przez Agrobiznes Park, uprawniających do jednorazowego wstępu na teren Pałuckiego Zakątka w Kołaczkowie i noclegu w 4-osobowym domku.

Czytaj dalej>>>


Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o puchar Dyrektora Szkoły

Autor: dnia wtorek, 16 Czerwiec, 2015

9 czerwca 2015 roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowaliśmy w Zespole Szkół w Kowalewie po raz kolejny Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kowalewie. W tym roku w turnieju wzięło udział aż 13 drużyn damsko-męskich, reprezentujących Gimnazjum w Dziewierzewie, Łabiszynie, Rynarzewie, Gimnazjum nr 1 i 2 w Szubinie i Gimnazjum w Kowalewie. Niestety nie dopisała pogoda i organizatorzy zmuszeni byli przeprowadzić rozgrywki na sali gimnastycznej, co nie wpłynęło na wysoki poziom turnieju. Rywalizacja była zawzięta, ale przebiegała zgodnie z zasadami fair play, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia zawodów Aleksander Andrzejewski. Tym razem gospodarze  okazali się bardzo niegościnni, zdobywając pierwsze i drugie miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy z Łabiszyna. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum integrowali się podczas wspólnego kibicowania. Impreza weszła na stałe w kalendarz sportowych rozgrywek w gminie Szubin. Nagrody, medale i puchar ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, której organizatorzy i uczestnicy składają serdeczne podziękowania za wspieranie i pomoc w realizacji tej środowiskowej imprezy sportowej.

Czytaj dalej>>>


Obóz „wojskowych” z ITL z ZSP w Szubinie w Krówce Leśnej

Autor: dnia poniedziałek, 15 Czerwiec, 2015

W dniach 11-13.06.2015r. w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej uczniowie – kadeci klasy wojskowej ITL z Zespołu Szkół Ponadgmanzjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie uczestniczyli, w ramach realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych Czcić przeszłość – wierzyć w przyszłość. Z wojskiem jest super w obozie wojskowym. W wyniku podjętej współpracy podczas „Wojskowej Zielonej Szkoły” w Warszawie klas wojskowych do uczestników z Szubina dołączyły uczennice grupy wojskowej z klasy Ia z ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy. Program obozu oparty był na porządku obozu poligonowego, realizowanym przez żołnierzy WP. Zawierał takie elementy jak: zaprawę poranną, apele – poranny, południowy i wieczorny, rano wciągnięcie na prowizoryczny maszt a wieczorem opuszczenie flagi Szubina, capstrzyk, ciszę nocną, wartę w godzinach nocnych od 23.00 do 6.00 rano. Kadeci zakwaterowani byli w namiotach typu „pustynna burza”. Trzydniowy pobyt w tym malowniczym miejscu nad Zalewem Koronowskim obfitował w napięty program, który obejmował nast. przedsięwzięcia: zajęcia z ratownictwa medycznego realizowane przez phm Damiana Dębeckiego – jednocześnie współorganizatora obozu, ratownika medycznego, zajęcia z terenoznawstwa i łączności radiowej prowadzone przez mjr. rez. Witolda Błasiaka – członka Harcerskiego Klubu Łączności „Emiter” Bydgoszcz – Łochowo. W oparciu o sprzęt telefoniczny zestawiono sieć telefoniczną, która połączyła ośrodek decyzyjny z namiotami, w których przebywała szkoląca się młodzież. Czytaj dalej>>>


LKS Szubinianka Szubin – Zdrój Ciechocinek 5:1

Autor: dnia poniedziałek, 15 Czerwiec, 2015

Szubinianka Szubin odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego pokonali Zdrój Ciechocinek 5:1. Lepiej mecz zaczęli goście, którzy po bramce Kajaka wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą niebiesko-biali odpowiedzieli trafieniami Jurka i Machowskiego. W drugiej połowie Zdrój dobił duet Machowski – Obremski. Szubinianka do spotkania przeciwko Zdrojowi Ciechocinek przystąpiła bez kapitana drużyny, Jakuba Cegiełki. Pierwsze minuty były bardzo monotonne, walka toczyła się głównie w środku pola. Jednak to przyjezdni przeprowadzili pierwszą akcję w meczu, która zakończyła się bramką. Niezdecydowanie w szeregach szubińskiej defensywy wykorzystał Kajak, który precyzyjnym uderzeniem z obrębu szesnastki pokonał Karola Kobylarza. Chwilę później doświadczony bramkarz szubińskiej drużyny uchronił swoją ekipę od straty bramki. Najpierw pewnie interweniował za polem karnym, a kilka minut później obronił groźny strzał napastnika Zdroju. Pod koniec drugiego kwadransa gry nasi zawodnicy zaczęli się budzić, a w 27 minucie udało się wyrównać. Kapitalnym, prostopadłym dograniem do Roberta Jurka popisał się Kamil Zajdlewicz, a zawodnik Szubinianki pewnym uderzeniem w długi róg bramki doprowadził do remisu. W kolejnych minutach jak na zawołanie swoje okazję marnowali podopieczni Wiesława Stepczyńskiego. Najpierw w sytuacji sam na sam spudłował Jurek, następnie Wesołek z pięciu metrów fatalnie spudłował, a w 38 minucie Michał Machowski nie trafił do pustej bramki. Swoje winy Machowski odkupił jednak w doliczonym czasie gry kiedy to po dograniu Zajdlewicza wyprowadził niebiesko-białych na prowadzenie. W drugiej połowie miejscowi kontrowali wydarzenia na boisku, a trzecia bramka padła w 64 minucie. Czytaj dalej>>>